Feroza- arvamused ja kogemused antud masinaga

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
wolf6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Mai 27, 2015 9:39 pm

Feroza- arvamused ja kogemused antud masinaga

Postitus Postitas wolf6 »

Tervitus!

Selline küsimus, et kui suured karvasemad rehvid Daihatsu Ferozale alla mahuvad? Masinat pole tõstetud. Seda ma tean , et 30" istub ilusti aga kas see ongi maksimum, ilma tõstmata?
Viimati muutis wolf6, E Juul 06, 2015 8:05 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Tarmu
Rock Crawler
Postitusi: 641
Liitunud: R Mär 07, 2008 9:49 am
Asukoht: Laulasmaa
Kontakt:

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas Tarmu »

Karta on jah :(
Rocky(peer) Viis Kolm Neli Kaks Seitse Kuus Null Üks

http://tr-trans.eu/
Kasutaja avatar
mix17
Mudder
Postitusi: 80
Liitunud: E Dets 29, 2014 12:04 pm
Asukoht: Lääne rajoon

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas mix17 »

30´´ on jh suht viimane mõõt mis veel väga ei lõhu. Aga no see 1,6L mahlapakk seal kapote all ei jõua nagu nii seda kõike liigutada. Minul on ferozal 31 Specal track all ja ainult tagavedu suudab ringi ajada. Nii ,et liiga suur ei ole hea kui sõita ka tahad veel autoga. :D
Naisi ja pidureid ei tohi kunagi usaldada!
wolf6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Mai 27, 2015 9:39 pm

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas wolf6 »

mix17 kirjutas:30´´ on jh suht viimane mõõt mis veel väga ei lõhu. Aga no see 1,6L mahlapakk seal kapote all ei jõua nagu nii seda kõike liigutada. Minul on ferozal 31 Specal track all ja ainult tagavedu suudab ringi ajada. Nii ,et liiga suur ei ole hea kui sõita ka tahad veel autoga. :D
Kas sul 31" all ilma tõsteta?

Aga eks jah nagu sõitmiseks saaks need rehvid ikka jah alla, mitte ilu pärast :D

Kui välismaiseid foorumeid uurides on näha, et tõstetud Ferozadele ka 33" MT rehv alla kruvitud, huvitav kuda siis väikene mootor nendega toime tuleb?
Kasutaja avatar
mix17
Mudder
Postitusi: 80
Liitunud: E Dets 29, 2014 12:04 pm
Asukoht: Lääne rajoon

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas mix17 »

Selles mõttes, et mul on koopaid juba lõigatud ja tehtud 4tolli tõstet raamile. Mootor on neil suht usin tegelt ,aga just suur rehv mis hästi maast kinni haarab siis saab kudagi hakkama ainult aeglustiga. Ja suurema kui 30´´ rehvi puhul hakka varuma siduri korve koos ketastega. Siin 4x4 foorumis oli kellegi mingi signatuur et tahad Nxssi siis osta monteri.Ma tõmmaks feroza ja vene punna vahel võrdus märgi.Kaks päeva parandamist võrdub heal juhul 2h Metsas müramist..
Naisi ja pidureid ei tohi kunagi usaldada!
wolf6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Mai 27, 2015 9:39 pm

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas wolf6 »

mix17 kirjutas:Selles mõttes, et mul on koopaid juba lõigatud ja tehtud 4tolli tõstet raamile. Mootor on neil suht usin tegelt ,aga just suur rehv mis hästi maast kinni haarab siis saab kudagi hakkama ainult aeglustiga. Ja suurema kui 30´´ rehvi puhul hakka varuma siduri korve koos ketastega. Siin 4x4 foorumis oli kellegi mingi signatuur et tahad Nxssi siis osta monteri.Ma tõmmaks feroza ja vene punna vahel võrdus märgi.Kaks päeva parandamist võrdub heal juhul 2h Metsas müramist..
Kuna jah tõstet plaanis praegu pole, siis tuleb jah 30" rehve vaadata.

Loen su jutust välja, et Feroza suurema rehviga hakkaks väga sidurit ja jõuülekannet lammutama. Aga see sinu lause, et "tõmmaks Feroza ja vene punna vahel võrdusmärgi? Mis sa nüüd sellega täpsemalt mõtled? Et nagu Feroza tehnika oleks nõrk või või mida silmas pidasid???

Ise olen küll Ferozat kuu aega vaid omanud ja ei oska vastupidavuse kohta isiklikest kogemustest midagi öelda aga ei taha nüüd küll kuidagi uskuda, et jaapanlaste tehnika sitt oleks.
Kasutaja avatar
mix17
Mudder
Postitusi: 80
Liitunud: E Dets 29, 2014 12:04 pm
Asukoht: Lääne rajoon

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas mix17 »

Siin kohal ütleks täpsustuseks,et kõik oleneb mida sa teed temaga . Loomulikult kui sinu suurim saavutus on asfalti pealt kruusale keerata siis ei juhtu suurt midagi temaga. Tehnilise poole pealt jh on ta selline asi, et kui originaal siis enam vähem kestab, aga nagu sa seda kudagi kuskilt otsast järgi hakkad aitama siis hakkab näiteks esi silda lammudama nii veovõlle kui huube,torsoone,rattalaagreid. Kuigi ma olen juba piisavalt sinu rehvi teemast eemale kaldunud oma mölaga siiski soovitan tungivalt alus raami kontrollida esi silla juurest kuna need kipuvad pragunema väga kergelt. Varuosade saadavusest ma ei hakka ültse rääkima.
Naisi ja pidureid ei tohi kunagi usaldada!
wolf6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Mai 27, 2015 9:39 pm

Re: Ferozale sobiv mudarehv?

Postitus Postitas wolf6 »

Ferozat puudutavad soovitused kuluvad alati marjaks ära!
wolf6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Mai 27, 2015 9:39 pm

Re: Feroza- arvamused ja kogemused antud masinast!

Postitus Postitas wolf6 »

PS! Muutsin teema pealkirja ära, et jutt teemas püsiks
wolf6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Mai 27, 2015 9:39 pm

Re: Feroza- arvamused ja kogemused antud masinaga

Postitus Postitas wolf6 »

Ehk on ka siin foorumis veel mõni praegune Feroza omanik , või kunagi varem sellist maasturit omanud? Oleks väga tore kui avaldaksite ka oma arvamust Feroza vastupidavuse, maastikusuutlikuse ja üldse kuidas masinaga rahul olete!?

Ise olen oma Feroza ostuga rahul. Kuna kasutan masinat rohkem kruusa,- põllu,- ja metsateeedel sõitmiseks, siis ei häiri ka suht vedelad maantee sõiduomadused. Metsas käimiseks aga väga mõnus kaaslane. Suvel hää ka katus maha võtta ja Cabrio rõõme nautida.
Feroza maastikusuutlikus on hea, seda ka kindlasti tänu kergele kaalule. Kui saaks veel karvasema mudarehvi ka alla siis minu jaoks piisab hetkel. Päris küljepeegliteni kuhugi sohu ma temaga niikuinii ei roni.

Vastupidavuse kohta isiklikest kogemustest ei ole mul veel jah midagi öelda, kuna masina omanik vaid natuke üle kuu. Huvitav on see, et kui välismaiseid foorumeid uurides on masina töökindlust üldjuhul kiidetud ja eeldan seda ka ise usaldusväärsest jaapani tehnikast, millega kogemused on olnud alati endal positiivsed. Eelnev postitaja aga just Ferozat väga vastupidavaks ei pea, eriti kui tuunima hakata.

Jagage julgelt oma mõtteid! :)
Kasutaja avatar
Tarmu
Rock Crawler
Postitusi: 641
Liitunud: R Mär 07, 2008 9:49 am
Asukoht: Laulasmaa
Kontakt:

Re: Feroza- arvamused ja kogemused antud masinaga

Postitus Postitas Tarmu »

Mina olen rahul aga mul ka vähe moditud 2,8 TD Rocky. Bensukatest ei tea suurt midagi 8)
Rocky(peer) Viis Kolm Neli Kaks Seitse Kuus Null Üks

http://tr-trans.eu/
rain145
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Juul 03, 2012 11:29 am
Asukoht: Järvamaa

Re: Feroza- arvamused ja kogemused antud masinaga

Postitus Postitas rain145 »

Tere!
Vaatan, et suht vana postitus, kuid siiski vastan. Mul endal Feroza kolmandat aastat ja väga ei kurda. Plokikaant olen maha võtnud küll 4 korda (viies kord on ootel) aga oma laiskusest on see tingitud. Muidu oleks piisanud ainult 1 korrast. Mõned korrad metsas ka käinud ja ronib suht hästi. Mul ta ka pole tõstetud. Talvel olen kinni ka jäänud. Sillad kaevad lahti ja läheb edasi. Naabrimees mul proovis ka sellega paksu lume sees mütata ja oli imestunud, et see liikus seal paremini, kui ta tuttava Patrol GR (sellepärast, et Feroza on kergem). Jõudu pole jah väga ülearu aga ajab asja ära. Talvel näiteks ära ainult tagaveoga ürita sõita. Hoia ikka 4 sees, sest et muidu on paremal juhul vaja endale uusi pükse :) ... Rehvidest on mul all suvel 215/75 R15 aga talvel naelad 225/70 R15C. Talvel selle masinaga ilma naelata on suht kehv, ABS-i pole ja pidurdamisel jää peal on päris nobe näpu vahelt ära minema...
Esimene nelikvedu: Daihatsu Feroza HardTop :)
Vasta

Mine “Daihatsu”