Chevy

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Ural 6x6
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: N Jaan 03, 2013 9:43 am
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Chevy

Postitus Postitas Ural 6x6 »

heeringas kirjutas: Seega pole ju mõtet ori panna.

Ori ei pea ka mu rahakott vastu.
Sellepärast soovikski mingit alternatiivi (odavamat)
Sorry, poisid - see veoautost ET3-me ehitamine ongi kallis. Pakuti ju ka enne koosolekut variant välja, et sõidame edaspidi tehase vedrustusega aga see ju ei sobinud. Nüüd on nagu naljakas lugeda, et ühel oma tehtud ei tööta ja teise jaoks on mingi enam-vähem töötav odavam amort ka liiga kallis?
’’Kolhoosi esimees’’
56651125
https://www.facebook.com/maksakolhoos/
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Chevy

Postitus Postitas LauriJ »

heeringas kirjutas:
LauriJ kirjutas:
No ma ei tea kui lennata tahad kas siis peab kohe raketi soetama.
vahest piisab mõnest madalama lennuga aparaadist.
See on selge ori on hea, aga alternatiive esialgu palun :hail
Tundub, et sa oled mingi kehva amordiga juba põrutada saanud. :bang:
Sulle on paar lehekülge tagasi variante rohkem kui mitu välja pakutud.

Loe palun enne veidi vedrustuse kohapealt ja tule alles siis küsimusi küsima. Praegu on su küsimused kahjuks nii rumalad, et keegi ei oska nendele vastata.
Kõik üritavad siin hüva nõu anda aga mitmendat korda juba põrkub samasse kohta tagasi.

Offroad pole odav, kui veel võistlustel hakkad käima, läheb veel kallimaks. Ning Ori pole mingi väga hea amort, tal on muud eelised, mis eelnevalt said välja toodud.

PS! Kui lennata tahad, siis oleksid pidanud veoka klassi asemel midagi muud valima.
Kasutaja avatar
Ural 6x6
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: N Jaan 03, 2013 9:43 am
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Chevy

Postitus Postitas Ural 6x6 »

Megaodav hiina asi, ei tea kas töötaks ka? Mingi alla 80 euri oleks üks nurk :) Vea ainult kompressorist voolik ja ......
https://www.aliexpress.com/item/3282346 ... 31358e2c29
’’Kolhoosi esimees’’
56651125
https://www.facebook.com/maksakolhoos/
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Chevy

Postitus Postitas heeringas »

Ural 6x6 kirjutas:
heeringas kirjutas: Seega pole ju mõtet ori panna.

Ori ei pea ka mu rahakott vastu.
Sellepärast soovikski mingit alternatiivi (odavamat)
Sorry, poisid - see veoautost ET3-me ehitamine ongi kallis. Pakuti ju ka enne koosolekut variant välja, et sõidame edaspidi tehase vedrustusega aga see ju ei sobinud. Nüüd on nagu naljakas lugeda, et ühel oma tehtud ei tööta ja teise jaoks on mingi enam-vähem töötav odavam amort ka liiga kallis?
Ei no jah, mis sa kostad :cry:
LauriJ kirjutas:
heeringas kirjutas:
LauriJ kirjutas:
No ma ei tea kui lennata tahad kas siis peab kohe raketi soetama.
vahest piisab mõnest madalama lennuga aparaadist.
See on selge ori on hea, aga alternatiive esialgu palun :hail
Tundub, et sa oled mingi kehva amordiga juba põrutada saanud. :bang:
Sulle on paar lehekülge tagasi variante rohkem kui mitu välja pakutud.

Loe palun enne veidi vedrustuse kohapealt ja tule alles siis küsimusi küsima. Praegu on su küsimused kahjuks nii rumalad, et keegi ei oska nendele vastata.
Kõik üritavad siin hüva nõu anda aga mitmendat korda juba põrkub samasse kohta tagasi.

Offroad pole odav, kui veel võistlustel hakkad käima, läheb veel kallimaks. Ning Ori pole mingi väga hea amort, tal on muud eelised, mis eelnevalt said välja toodud.

PS! Kui lennata tahad, siis oleksid pidanud veoka klassi asemel midagi muud valima.

Vabandust lollide küsimuste pärast ja et ma teilt tarkusi üritan välja pressida.
Hea oleks kui sa mulle mõne vihje annaksid kus end harida, kui siin ei sobi.
Eks se kallis ja odav on muidugi suhteline,aga praegu ma küll ei näe põhjust ORI peale panustada.
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Mati juttu on tõesti keeruline kommenteerida aga vedrustuseks on ju pakutud õhkamorte. Miks need ei sobi sulle?
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Chevy

Postitus Postitas heeringas »

KarlReimann kirjutas:Mati juttu on tõesti keeruline kommenteerida aga vedrustuseks on ju pakutud õhkamorte. Miks need ei sobi sulle?
Eks ma üritan tarkusi koguda ja kui ma enda vedrutava massi teada saan, siis vast midagi Airshock shock Profender - 2.5" x laadset läheb.
Seniks veel vihjeid ja nõuandeid .
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
AINIONU
Fitting 38"
Postitusi: 204
Liitunud: N Veebr 15, 2007 10:45 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas AINIONU »

Mis vihjeid sa veel tahad? Mitme lehekülje jagu on välja pakutud erinevaid variante. Vaata oma rahakotti ja kui seal lõõtsub tuul, siis variandid jäävad suhteliselt olematuks. Veider on lugeda a-la juttu, et andke mulle head nõu aga tegelikult teen ikka nii nagu ise heaks arvan. Tegelikkuses on hoopis võidu saladus, kuidas on tehnika saadud kestma. Reeglina on teil veokameestel see häda, et tehnika ei kesta ja peale kahte ringi on surnud isendeid rada täis.
nigulametall22
Fitting 38"
Postitusi: 300
Liitunud: N Dets 21, 2017 5:50 pm
Asukoht: Nigula küla
Kontakt:

Re: Chevy

Postitus Postitas nigulametall22 »

:)
Viimati muutis nigulametall22, R Jaan 10, 2020 7:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Chevy

Postitus Postitas heeringas »

AINIONU kirjutas:Mis vihjeid sa veel tahad? Mitme lehekülje jagu on välja pakutud erinevaid variante. Vaata oma rahakotti ja kui seal lõõtsub tuul, siis variandid jäävad suhteliselt olematuks. Veider on lugeda a-la juttu, et andke mulle head nõu aga tegelikult teen ikka nii nagu ise heaks arvan. Tegelikkuses on hoopis võidu saladus, kuidas on tehnika saadud kestma. Reeglina on teil veokameestel see häda, et tehnika ei kesta ja peale kahte ringi on surnud isendeid rada täis.
AINIONU mis vihje või nõu sa siis andsid nüüd?
Eks igamees teeb ju ikka omale ja omamoodi ning kuidas heaks arvab.
Kui ma küsimusi esitan, siis ma järalikult ei saa aru ja otsin neile vastuseid, ning see ei tohiks ju patta olla :oops:
Nii et aita siis oma nõuga ja tarkustega veokamehi, eks siis tule ka ju rohkem ringe.

Liigne targutamine ei vii kuhugi .Kahjuks
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Chevy

Postitus Postitas LauriJ »

Näiteks kui sa küsid, et mis pikkusega peaksid amordid olema (et saaks hea). Rohkem mingeid parameetreid ei anna, siis sellisele küsimusele pole võimalik vastata. Ja tegelikult ühest vastust polegi. Autot ehitades projekteerid ju mingi sillakäigu, amordi pikkuse valik käib selle järgi. Ühele meeldib jäigem auto, teisele pehmem. Ei tea, mis autole need alla lähevad, kui raske see on ning kus see üldse sõitma hakkab. Isegi kui nendele on vastused olemas siis on ikka raske midagi kindlat vastata. Kui sillakäik on selge, siis tuleb veel teada, kuhu need kinnitatakse, mis nurga alla ja mis on niiöelda "motion ratio". Ja siis sealt läheb asi edasi.
Hea on jube suhteline mõiste. Mõne jaoks on "hea" standard veoka lehtvedrudega pukk. Mina leian näiteks, et kõik Eesti TR3edel on hea vedrustuseni veel tükk maad minna. Ja nendel autodel maksavad ainuüksi amordid rohkem kui enamus veoka klassi isendeid. Mõne aasta tagusega on suur samm edasi liigutud ja võibolla sel aastal tulevad uued autod rajale, mis on jälle tükk maad paremad. Ma ei räägi seda üleolevalt, et kõik on pask mis siiamaani tehtud on. Lihtsalt areng on selline olnud ja järjest liigume edasi paremate ja kiiremate autode poole. Keegi meist pole "amordi ja vedrustuse" guru, kõik oleme iseõppinud amatöörid.

Järgmine küsimus oli, et suurt raskust see amort (profender) jõuab tööle panna? No ei saa aru küsimusest. Amort ise ei pane midagi tööle. Seda amorti saab lahti võtta, õli kogust ja viskoosust muuta, samamoodi seibide hunnikut modifitseerida enda äranägemise järgi, lämmastiku rõhku saad muuta ka. Ühesõnaga saab seda amorti seadistada vastavalt vajadusele (see on see, mida tavaliselt originaal amordil teha ei saa - võtad riiulist, paned alla ja siis loodad, et rahuldab vajadusi).

Eks see kõik tuleb kogemustega. Mina alustasin ka TR1 klassis kuuris tuunimisega. Panin vedrudele tennispalle vahele, et need läbilöögi puksidena töötaksid jne. :D Praegu naljakas mõelda aga noh, raha siis ei raatsinud autosse panna ja üritasin käepäraste ning odavate asjadega midagi leiutada. Tagantjärgi võin öelda, et mõttetu ajaraiskamine (ja ka raha). Kuula kohe vanasi tegijaid, kui eelarvest jääb väheks, siis lihtsalt kogu juurde kuni saad osta. Odavate asjadega raiskad aega ja raha, käid võistlusel - tulemus on, et lõhud kõik ära. Siis kirud ja lähed garaazi uuesti asja ümber tegema. Tean seda omast käest. :D Sitaks olen autot tuuninud "paremaks" ja siis võistlustel raja äärest teistele kaasa elanud :roll:
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Chevy

Postitus Postitas heeringas »

Väga hea ja hariv vastus. Tänud.
edasised küsimused peab vist oma teemasse panema ,
sest mul tuleb neid veel,
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Tutvusin mingi nelilink kalkulaatoriga, mõtlesin V talaga lahendusele. Tahtsin talad paigaldada üks päev ühtepidi, teine päev teistpidi. Lõpuks otsustasin ikkagi "kraana noole" kasuks. Ilmselt on ainus pluss aga vintsile on nüüd kõvasti ruumi. Saan vintsi raskuse madalale ja trossi otse sillale jooksma.
Viimati muutis KarlReimann, T Mai 25, 2021 7:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

.
Viimati muutis KarlReimann, T Mai 25, 2021 7:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Chevy

Postitus Postitas heeringas »

Ja ta liigub jälle :wink:
Tubli Poiss :!:
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

.
Viimati muutis KarlReimann, T Mai 25, 2021 7:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”