nimetu (gaz 69A)

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Volts1
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: P Juun 17, 2007 10:56 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Volts1 »

Terekest!
Kaugel oma ehitusega oled? Tunnen huvi, kuna mind sama asi ees ootamas. Hetkel seisab garaazis ja ootab aega, millal saan temale pühenduda. Paraku töö segab...
Aga eks varsti tuleb ka tema jaoks aeg.
Edu ja jõudu ehituses!
lootuur
Off Roader Wannabe
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 23, 2007 11:22 am

Postitus Postitas lootuur »

vaikselt tiksub - pildimaterjali miskit on aga kuskil teadmata sahtlis :(
tänu sellele suurele majanduse.... bla blale... on mul niii hullud ajad, et ma lihtsalt ei jõua oma tööd ärateha :( (ei ei raha ei ole loomulikult rohkem :D)

Ja tänu sellele pole ka peale nipetnäpet tööde teinud suurt miskit
(hakka voi n...) -- aga noh seda jägub tegelikult veel kauaks :) ja kogu selle puntratantsu kõrvalt olen nuputanud rahulikult kuidas miskit teen ja üleüldse miks :D
( loe - külm paneb inimesi aeglasemalt liigutama)

no ja pohiline inf mille siiani olen saanud on üllatused üllatused ...
----
Seiklused Ja Matkad www.lootuur.ee
lootuur
Off Roader Wannabe
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 23, 2007 11:22 am

Postitus Postitas lootuur »

tervist seltsimehed unetud.
On läinud palju aega mööda ja palju vett on meree voolanud ning
autoehitus on saanud ka natuke edasi ehk nüüdseks on koik juppideks laiali.
Sest otsustasin, et teen aeglaselt aga korralikult (loe nii kuidas oskan).
Viisin raami dalideri puhastusse ja kruntimisse. Kui alguses tundus, et raami on veel piisavalt ja koik on tugev ja kõva siis nüüd on näha, et päris nii see ei ole. Siit siis küsimus targematele.

Millega ja kuidas lappida.? Pildimaterjal on siin
http://picasaweb.google.com/kipper.toni ... 3776760498
(piltidel on raam tagurpidi ehk see ussipesa on raami allservas.)

tonis
----
Seiklused Ja Matkad www.lootuur.ee
Nichtraucher
Mudder
Postitusi: 71
Liitunud: P Mär 11, 2007 9:36 pm
Asukoht: Kose

Postitus Postitas Nichtraucher »

[quote="lootuur"]tervist seltsimehed unetud.

Viisin raami dalideri puhastusse ja kruntimisse. Kui alguses tundus, et raami on veel piisavalt ja koik on tugev ja kõva siis nüüd on näha, et päris nii see ei ole. Siit siis küsimus targematele.

Sedaviisi siis, tundub, et enne kruntimist on keegi seda raami parandada&keevitada proovinud. Pärast liivapritsi ja enne krunti oleks siiski olnud parem parandustööd ära teha.

Kõigepealt peaks küsima mis eesmärgil Sa seda autot ehitad&taastad&remondid?
Näib, et oled siiski asja korralikult(loe põhjalikult) ette võtnud.

Parim oleks kindlasti olnud järjekord liivaprits-lappimine&keevitamine-kuumtsink-happekrunt-värv.
Aga kuna 69 raam on n.ö."umbne" siis peaks natuke(siiski rohkem) avasid puurima, et üleliigne tsink välja voolaks.

Kui raam on korralikult "ussitanud" siis tuleks ta korralikult betooni peale või massiivse teraskonstruktsiooni peale "ikkesse" panna, diagonaalid ära mõõta, et oleks õiged(vajadusel paika tõmmata) ja seejärel ussitanud kohad lihtsalt välja lõigata ja asendada värske metalliga - keevitada s.t..
Kui "ussitanud" kohti on vähe(m) ja diagonaalid paigas siis kannatab ka ilma "ikestamata" väljalõigata&lappida.
Kui Sa originaalsust ei taotle siis pole ka neetidest lugu. Needid olid tehases paigaldet selle arvestusega, et raam jääb siiski kuigipalju väänduma. Iseenesest ei ole ka uuesti neetimine võimatu.

lühidalt siis sellised kommentaarid.
Parimatega,
Nichtraucher
Beast'i isa.
lootuur
Off Roader Wannabe
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 23, 2007 11:22 am

Postitus Postitas lootuur »

tänud vastuse eest.
Eesmärk on teha endale masin millega maal ja metsas sõita saaks.
Aga mitte hardcore offroadida vaid pigem selleks, et saaks metsa sügavamale ilma muretsematta minna. Originaalsust ma ei taotle ja seda selle puhul enam ei saa ka. võtsin asja korralikult ette, et mitte kohe paari aastapärast koike uuesti jälle lahti võtta.

Oleks on paha poiss ja nõustun, et oleks pidanud mitte laskma kruntida.
aga nüüd on seis selline ja lähtun sellest.

Diagonaalid lapiti on enamvähem aga pöördes (kaheksas) on kuskil 1cm jagu.

Puurisin ja uurisin täna veel teda ja otsustasin lappima hakata. Aga kui on kellelgi korralikumat raami pakkuda siis olen huvitatud.

Kas hullude kohtadepeale panen lapid voi peaks välja lõikama ja asendama ? Mis pakusega materjali kasutada? 2mm? 3mm?

kõige hullemini ongi ussitanud nende needitud lappide juuresolevad külgpinnad. saan aru, et soovitad needitud plaadid eemaldada ning
siis küljed asendada?

Lollil on alati 100 küsimust
tonis
----
Seiklused Ja Matkad www.lootuur.ee
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”