Jeep Wrangler YJ

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Landy »

Cooper on paraku hetkel VÄGA kallis. ka hulgihinnad ei ole üldse meeldivad.

Kas kunagine plaan ümber teha spiraaldvedrudele jäi uitmõtteks?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

nonii, ei vaidlegi, et see STT (letihinnaga 330€) kallis on, aga mis oleks siis samaväärne, optimaalne alternatiiv? Arvan, et jään 15'' velje ja 32'' rehvi juurde kuna vedrustus tõuseb ca. 2'' ja kere raami peal ca. 1''.

P.S. ei mäletagi, et spiraalvedru mõte oleks olnud, täna plaan säilitada enam vähem orig. üldpilti.

F.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4654
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas uputaja »

BFG KM2 Alt viimane http://motionoffroad.wordpress.com/2008 ... -bfg-more/

Seda saab hea hinnaga.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

läksin tellima sildadele remontkomplekte, küsiti mis sillad mul seal all on- mina muidugi ei teadnud. Tulin koju ja loen esimese difri kaane pealt 40869 ja taga difrilt 43225.
Kas nende koodide järgi peavad kõik aru saama mis sildadega tegu või on veel link nendest koodidest mingitele sillatüüpidele?
(ilmselt on vastus googlis olemas, aga kui keegi viitsib võiks vastata ikka)

F.
Apelsin
Fitting 38"
Postitusi: 292
Liitunud: N Veebr 16, 2012 8:56 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Apelsin »

Ilmselt vajad sa ülekandekiirust:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=23870
Google annab tagasillaks dana 35 ja esimeseks dana 30.
syncro1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: N Apr 20, 2006 3:36 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas syncro1 »

Sul peaksid olema all 4,1 ülekandega, esimene dana 30 ja taga dana 35c(c-klippidega)sillad.Sillasuka peal on parem number,mille järgi täpsemalt tuvastada juhul,kui on sildu vahetatud.
Edu eneseharimisel!

Anti.
GAZ-69A.YJ .Eks Würth kaart ja tross.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4654
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas uputaja »

Dana 35C- C ei tähenda clipi. C on Custom, sest osad sillad pandi kokku eraldi.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
syncro1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: N Apr 20, 2006 3:36 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas syncro1 »

uputaja kirjutas:Dana 35C- C ei tähenda clipi. C on Custom, sest osad sillad pandi kokku eraldi.

Puhas kuld :D Aga silla mark on Dana 35c.
GAZ-69A.YJ .Eks Würth kaart ja tross.
Kasutaja avatar
Xim
Fitting 38"
Postitusi: 308
Liitunud: E Apr 10, 2006 4:28 pm
Asukoht: Lõuna-osariigid

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Xim »

Kas neli null vajab teisi ülekandeid kaa vist? Olen ma õieti aru saanud, et tavaliselt on 242 mootoriga autodel all 3.07 ükelanne.

Mul ei ole meeles enam täpsed nüansid aga kui enda sildasid ehitasin sai see asi päris selgeks tehtud. Panen siia enda bookmarksist kaks linki millest võib abi olla:

http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/Gear_Setup/
http://www.grimmjeeper.com/gears.html
syncro1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: N Apr 20, 2006 3:36 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas syncro1 »

Xim kirjutas:Kas neli null vajab teisi ülekandeid kaa vist? Olen ma õieti aru saanud, et tavaliselt on 242 mootoriga autodel all 3.07 ükelanne.

Mul ei ole meeles enam täpsed nüansid aga kui enda sildasid ehitasin sai see asi päris selgeks tehtud. Panen siia enda bookmarksist kaks linki millest võib abi olla:

http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/Gear_Setup/
http://www.grimmjeeper.com/gears.html
Originaalis tõesti 3,07,aga 4,1 on parem.

A.
GAZ-69A.YJ .Eks Würth kaart ja tross.
Kasutaja avatar
Xim
Fitting 38"
Postitusi: 308
Liitunud: E Apr 10, 2006 4:28 pm
Asukoht: Lõuna-osariigid

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Xim »

Tere Fredo,

Kuidas edeneb sul see ehitus?

Mul nüüd sama asi käsil ja hoolimata sellest, et mul tuli kogu komplekt doonor 4.0 wrangleri pealt on ikka masendavalt palju asju mis ei klapi.

Edasistele 4.0 peale panejatele võin öelda kohe ära, et mootori käpad ei klapi. On vaja nihutada ettepoole. Gardaanid ei klapi 2.5 esimene gardaan peenem. Ristid samad. Tagumine on umbes 2cm lühem ja ka ristid on erinevad. Uurin praegu, et kuidas seda probleemi lahendada. Juhtmestikuga tuleb midagi välja mõelda. Cherokee omast vist ebavajalik eraldada on üks variant, aga seal on kõik ühes koos. Wrangleril mootorijuhtimine ja tuled viled eraldi.

Ühesõnaga asi millega lootsin saada kuuga ühelepoole on veninud juba kaks ja pool kuud. Masendav.
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

nii, täna tuletati mulle meelde, et viisakas on alustatud asjad ka lõpule viia.. Lõpp veel käes ei ole, aga paistab siiski.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ühel hetkel sain aru, et kui sul just ülearu palju aega ei ole, siis on mõistlik lasta komplitseeritud ja võõrad teemad lahendada nendel, kellel on piisavalt kogemusi ja varasemat praktikat. Ehk siis vajasin abi veoosa koostamisel ja paraku ei olnud asjalike meeste leidmine Lõuna-Eestis sugugi lihtne. Sildadega raam veetis nädalaid erinevates garaazides/hoovides, aga tulemusteta. Lõpuks leidsin lahenduse kus põhimõtteliselt nädalaga rattad, raam ja kere sõitis- pean mehaanika ja elektri onude käest üle küsima, kas nad on siin kajastamisest huvitatud, igal juhul minu poolt müts maha.

4l mootor oli seismise käigus veekahjustusi saanud, seega sai ühe doonor chero pealt võetud uus mootor (vana mootor läheb talvel remontimisse).
Pilt
Pilt
Vahekasti tagumine ots ja kardaan sai soetatud eBay'st, tagasild on natuke nurga alla keeratud.
Pilt
Keredetailid said samuti täielikult remonditud, värviks Bentley matt hall.
Istmed taastatud, vaibad uued. Põranda käigukang asendatud roolisambal olevaga. Rehvid Cooper STT 32''.
Hiljemalt järgmise nädala lõpuks peab masin olema tehnoülevaatuse läbinud ja valmis.
Kuna tähtaeg on ees, siis jäävad nt. täielikult roostevaba väljalase, remonditud mootor , jne rahulikumid aegu ootama.

F.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas tuningman »

see macGyver-i punn näeb sul päris ülbe välja. palju õnne. :thumb:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Isuzu86
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: E Juul 25, 2011 1:13 am
Asukoht: Viljandi

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Isuzu86 »

Väga ilusti tehtud asi! Kiidan.
Sõiduautode ja maasturite keretööd ja värvimine viljandis!
Kontakt: 56936509
Kasutaja avatar
Datsun
True Off Roader!
Postitusi: 1072
Liitunud: T Sept 25, 2007 5:30 pm
Asukoht: Tartu ja Võõpste
Kontakt:

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Datsun »

fredo kirjutas:nii, täna tuletati mulle meelde, et viisakas on alustatud asjad ka lõpule viia.. Lõpp veel käes ei ole, aga paistab siiski.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ühel hetkel sain aru, et kui sul just ülearu palju aega ei ole, siis on mõistlik lasta komplitseeritud ja võõrad teemad lahendada nendel, kellel on piisavalt kogemusi ja varasemat praktikat. Ehk siis vajasin abi veoosa koostamisel ja paraku ei olnud asjalike meeste leidmine Lõuna-Eestis sugugi lihtne. Sildadega raam veetis nädalaid erinevates garaazides/hoovides, aga tulemusteta. Lõpuks leidsin lahenduse kus põhimõtteliselt nädalaga rattad, raam ja kere sõitis- pean mehaanika ja elektri onude käest üle küsima, kas nad on siin kajastamisest huvitatud, igal juhul minu poolt müts maha.

4l mootor oli seismise käigus veekahjustusi saanud, seega sai ühe doonor chero pealt võetud uus mootor (vana mootor läheb talvel remontimisse).
Pilt
Pilt
Vahekasti tagumine ots ja kardaan sai soetatud eBay'st, tagasild on natuke nurga alla keeratud.
Pilt
Keredetailid said samuti täielikult remonditud, värviks Bentley matt hall.
Istmed taastatud, vaibad uued. Põranda käigukang asendatud roolisambal olevaga. Rehvid Cooper STT 32''.
Hiljemalt järgmise nädala lõpuks peab masin olema tehnoülevaatuse läbinud ja valmis.
Kuna tähtaeg on ees, siis jäävad nt. täielikult roostevaba väljalase, remonditud mootor , jne rahulikumid aegu ootama.

F.

Meil pole reklaami vastu midagi, aitame ikka kui oskame :)
Tartust 25km Võõpstes.
Rait 58023801 e-mail: saagima@hot.ee
http://tartuoffroad.ee/
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”