GPS vastuvõtja Android seadmele

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
jimmi
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: K Nov 26, 2008 8:41 pm

GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas jimmi »

Õhtust

Kas keegi kasutab/on kasutanud GPS vastuvõtjat Android seadmega? Soov oleks tahvliga ühendada GPS vastuvõtja läbi Bluetooth'i.
Siin foorumis on juttu olnud Holux RCV-3000'st ja läpakaga kasutamisest ning väljamaistes on juttu olnud Dual'i GPS vastuvõtjatest (XGPS150/XGPS160).
On ehk kellelgi endal kogemust, mida jagada või argumente, et see idee/mõte maha matta.

Parimat

Erki
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas pilgrems »

Kasutasin kunagi, kas oli täpsem, võib olla oli.
BT gps andmete söötmiseks kaardiprogrammi pidi kasutama ühte vahe app i, Bluetooth GPS töötas hästi.
Seal paaritad välise gps ära ja peaks töötama-
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
valdo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 20
Liitunud: K Apr 04, 2007 11:41 am

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas valdo »

Mul selline http://racing.qstarz.com/Products/BT-Q818XT.html
Tahvliga kasutasin nii läbi äpi (Ultra GPS Logger) kui ka otse (Locus Map). Nüüd Oruxil ka vist otse BT-gpsi ühendamine. Peale Xperia Z4 viimast tarkvarauuendust Andrroid 7.1.1 peale ei taha aga enam tahvliga "paarituda", samas telefoniga töötab.
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas enx »

Enamus tahvlitel sisse ehitatud kahesüsteemsed gps-d, toimivad edukalt.
Katsetatud võistlustel korduvalt, varasemalt Sony tahvliga, nüüd Samsung.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas beginner »

Tahtsin ka küsida, et miks on tekkinud soov välise gepsu järele? Mul tavaliselt tahvel armatuurlaua peal ja signaal hea. Isegi telefon taskus salvestab träkki.
Ma kangemaid/reissing dongleid pole kasutanud, kuid oma kogemus läppari ja bluetoothiga on see, et lõpuks tuleb ikka telefon välja otsida ;)
Kasutaja avatar
jimmi
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: K Nov 26, 2008 8:41 pm

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas jimmi »

Kysimus oli ajendatud sellest, et Kalaperil oli GPS signaal vahel nork ja katkendlik, kuigi tahvlil ja telefonil on molemal aGPS. See pigem selline mottearendus siin, et kes on kasutanud, mida on kasutanud, mis on tagasiside jne.
Garminil on Garmin GLO, mis tundub olemuselt lihtne ja kiire.

Erki
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas pilgrems »

AGPS - see ju vist see kui seade üritab ennast positsioneerida ka mobiili mastide järgi.
Telo asukoha seadmetes peaks saama valida mis valemi järgi positsiooni määratakse , pane linnuke ainult seade juurde.

See a gps võib toimida Tallinna kesklinnas aga metsas see ei toimi. Kuna telol on nii öelda 2 astmeline asukoha tuvastus 1mobiili mastide(AGPS) 2 signaal satelliitidelt(gps). Kehva gps signaali korral üritatakse seda kompenseerida AGPS iga. Aga kuna maapiirkondades on katub ainult 2-3 masti siis asi suht ebatäpne.
Ainult gps i kasutades on seade suuteline adekvaatselt asukohta näitama ka 4 satelliidiga.

Ei pea ennast asjatundjaks. Natuke kogemusi erinevate telefonidega.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
jimmi
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: K Nov 26, 2008 8:41 pm

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas jimmi »

Nii ta peaks olema jah, et lisaks GPS'ille, kasutab ma mobiilimaste. Tanud taiendava info eest.
Minu enda subjektiivne arvamus on see, et kui kasutada Google Mapsi, Waze't, Sygici voi mida iganes keegi kasutab, piisab taiesti sellest, mis nutiseadme sees on, kuid kui teeid ei ole, mobiililevi halb jne, siis oleks hea, kui midagi sellist toetaksn GPS signaali saamist.


E
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas beginner »

OruxMaps'i kasutades pole näha olnud, et GPS signaaliga mingi jama on. Tahvliks Samsung Galaxy S2, vahel sisemise SIM-kaardiga, vahel telefoni hotspoti otsas, erinevates autodes kah proovitud.
Aga noh, ma ju käin niisama enda ja teiste lõbuks metsas.
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas enx »

Kahesüsteemse gps vastuvõtja all pidasin mina silmas, et kasutab kahe eri süsteemi satelliite, nii GPS kui ka Glonass.
Sateliite topelt, ju mõnele ikka pihta saab :D
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas Urvo »

Me oleme sel aastal sõitnud Garmin GLOga, sest tahvli enda gpsi andmete edastamise kiirus ja täpsus jättis soovida. Pärast GLOga sõitmist on asi oluliselt täpsem ja parem. Soovitan.
Urvo Männama, offroad since 2001.
19' Wrangler Rubicon JL; 82' CJ-8 Scrambler; TR3;
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas honkomees »

enx kirjutas:Kahesüsteemse gps vastuvõtja all pidasin mina silmas, et kasutab kahe eri süsteemi satelliite, nii GPS kui ka Glonass.
Sateliite topelt, ju mõnele ikka pihta saab :D
paljud uuemad hiinas toodetud telefonid kasutavad 3 süsteemi satelliite, lisaks ka Baidu süsteemi hiinlaste omi.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas enx »

honkomees kirjutas:
enx kirjutas:Kahesüsteemse gps vastuvõtja all pidasin mina silmas, et kasutab kahe eri süsteemi satelliite, nii GPS kui ka Glonass.
Sateliite topelt, ju mõnele ikka pihta saab :D
paljud uuemad hiinas toodetud telefonid kasutavad 3 süsteemi satelliite, lisaks ka Baidu süsteemi hiinlaste omi.
On ka neljasüsteemseid gps vastuvõtjaid, õelda tahtsin tegelikult seda, et tavaolukorras ei ole kindlasti vajalik tahvlile lisada välis antenni, kui sisemine muidugi olemas on.
Töötavad piisavalt hästi.

Samas Urvost saan aru, TR3 kiirused hoopis teised ja ka ise olen tihedama metsa vahel näinud hilinemist-tardumist.
Ilmselt tihe mets mõjub kõigile gps vastuvõtjatele mingil määral, aga kui paremaks teeb siis tasub ju proovida!
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
jimmi
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: K Nov 26, 2008 8:41 pm

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas jimmi »

Urvo kirjutas:Me oleme sel aastal sõitnud Garmin GLOga, sest tahvli enda gpsi andmete edastamise kiirus ja täpsus jättis soovida. Pärast GLOga sõitmist on asi oluliselt täpsem ja parem. Soovitan.
Olen ka ise netiavarustest Garmin GLO kohta erinevaid arvustusi lugenud/vaadanud ning seni vaid positiivset. Tuntdub, et kanditaat leitud.

Edu


E
Kasutaja avatar
jimmi
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: K Nov 26, 2008 8:41 pm

Re: GPS vastuvõtja Android seadmele

Postitus Postitas jimmi »

Sai mõni aeg tagasi siis Garmin GLO 2 soetatud ning muu hulgas ka Lehtse sõidul proovitud. Peab ütlema, et koostöö Samsung Galaxy Tab S3, Orux Maps'i ja GLO vahel oli väga hea, signaal oli kogu aeg tugev, täpne ja kiire.
Natukene oli pusimist, et Orux kasutaks välist GPS vastuvõtjat, kuid asja sai.

Erki
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”