USB toite raadiohäired

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1758
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

USB toite raadiohäired

Postitus Postitas isakene »

Kas on olemas lihtsat ja lollikindlat lahendust? Kindlasti on mõnigi tegelane veel hädas...
Nimelt, kui ühendada suvaline USB laadija pulk pesasse, on autoraadioga kööga, linnast väljas vastuvõtt nullilähedane. Mingid raadiohäired tekivad, mitut erinevat pulka proovisin. Autolaadija annab parema tulemuse, kõige hullemad on sisseehitatud USB pesaga junnid. Lihtne ekraniseerimine (usb junn fooliumisse ja foolium juhtmega massi) aitab natuke, aga mitte piisavalt. Asukoht salongis on oluline, mida kaugemal kerest, seda parem. Ideid?
Patrol, Pajero, Trooper, Sportage kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 828
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: USB toite raadiohäired

Postitus Postitas kalleo »

Kui fooliumimütsike ja seenesöömine ei aita, siis ehk on abi lineaarsest pingestabilisaatorist. Oleneb palju voolu "USB" 5V pealt tarbida soovid. Üle 0,3 ampri on kindlasti jahutusradiaatorit vaja. Kasutegur neil vilets- 12V -> 5V läheb puhas 7V x vool radika peal soojuseks... ((On võimalus liigne soojus mõne hööglambi või muu võimsa takisti peal lisaks ära hajutada.))

Vene ajal olid fix väljundpingega KREN'id, nüüd on reguleeritava väljundpingega ntx LM317 (skeemi vaja lisada 2 takki ja 2 kondet, vaata allpool linki), peaks kannatama 1A koormust korraliku jahutusradika korral. Puhas analoogelektroonika, ei tekita häireid ja peaks olama ka ülekoormuste vastu kaitstud. ((Ise LM317 palju eri rakendustes kasutanud, kuid pole sellist lahendust küll autos tarvis läinud, ei ole häireprobleeme...))

https://johnarthur.wordpress.com/2008/0 ... regulator/
http://320volt.com/en/lm317-calculator/
2XJ - Kui see on keskea kriis, siis sellises kriisis ma elada tahaksingi.
Kasutaja avatar
AndreTGO
Fitting 38"
Postitusi: 298
Liitunud: N Okt 02, 2014 10:19 pm
Asukoht: Tallinn/Hüüru

Re: USB toite raadiohäired

Postitus Postitas AndreTGO »

Mul on ka kusjuures mingi toidupoest ostetud odavama junniga sama teema olnud. Aga samas mingi teine paar aastat vana laadija töötab nagu ilma raadot segamata. Eeldan, et sinna ka siis midagi juba sisse ehitatud, mis seda sahinat siis ära hoiab. Teel Tallinnast Tartu ei saanud pool teed aru, et mis kuradi jama selle raadioga on, et ei tööta korralikult.
If it ain't broke, don't fix it.... but it's a jeep so always be prepared!
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”