Paluks abi gps seadme valikul

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
err
Fitting 38"
Postitusi: 262
Liitunud: N Apr 02, 2009 9:25 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Paluks abi gps seadme valikul

Postitus Postitas err »

Kuna klaperil turisti sõites sai kiirelt selgeks,et tomtom ja ka regio arvutis ei ole kõikse paremad abimehed,siis vaja hankida midagi uut.
Valikusse jäid Garmin Oregon 300+regio Eesti topo kaardiga ja Magellan Triton 1500.Siit ka küsimus,mida targemad soovitaks või olen ma üldse valedel jälgedel? Seade plaanis osta ikka läpakale lisaks,et kohe saaks kaasa rabada ja metsa joosta punkti leidma.
Chero ja ainult.
5097175 Tõnu
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Postitus Postitas tyyp07 »

No minu kogemused Regioga täpsete kohtade otsimisel on küll ikka üks suur ümmargune 0. Aadressit võid otsida aga metsa ta minuarust küll ei kõlba. Jutt siis läpaka versioonist. Käsiseadmes mul kogemused puuduvad aga EOMAP toimib minu Colorado 300 ilusti. Läpakasse soovitaks APSinfot näiteks.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Libekala
Lord of the Numbers
Postitusi: 94
Liitunud: K Aug 31, 2005 2:18 pm

Postitus Postitas Libekala »

Oregon peaks küll pädev olema.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17321
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Paraktika on praegu see, et Garminile on hetkel saada suurem valik erinevate tootjate kaarte ja nende versioone.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
AndresJ
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 05, 2008 12:42 am
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas AndresJ »

Kas keegi teab, kas mõni GPS oskab Eestis ka talu nime järgi kohale juhatada? Mul sõber just otsib sellist.
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Postitus Postitas pilgrems »

Eelmised aastad sai pea kõik turistid läbi sõidetud.
Kasutasin Regiot ja APS u, piisas täiesti.
Kui oli vaja metsa joosta haarasin autost läpaka kaasa ja sain hakkama.

APS asemel võib kasutada ka Ozit .

Käsi gps loksus ka autos mingi aeg aga minu jaoks oli tüütu vidin kuhu punkte toksida ja aega kaotsi lasta. Vahetasin ta jakopsonide vastu välja, oli kasumlikum.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
rakett
Mudder
Postitusi: 95
Liitunud: E Dets 15, 2008 9:18 pm

Postitus Postitas rakett »

pilgrems kirjutas:Eelmised aastad sai pea kõik turistid läbi sõidetud.
Kasutasin Regiot ja APS u, piisas täiesti.
Kui oli vaja metsa joosta haarasin autost läpaka kaasa ja sain hakkama.

APS asemel võib kasutada ka Ozit .

Käsi gps loksus ka autos mingi aeg aga minu jaoks oli tüütu vidin kuhu punkte toksida ja aega kaotsi lasta. Vahetasin ta jakopsonide vastu välja, oli kasumlikum.
Et läpakas süles on parem mööda metsa joosta kui käsigepsuga? "vanasti" laeti teekonnapunktid arvutist otse gepsu ju...
If it looks like chicken, tastes like chicken, and feels like chicken but Chuck Norris says its beef, then it's fucking beef.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

AndresJ kirjutas:Kas keegi teab, kas mõni GPS oskab Eestis ka talu nime järgi kohale juhatada? Mul sõber just otsib sellist.
Garmin Eomapi kaardiga teeb seda üsna hästi. Enamus olemas. Muidugi mõned talunimed suht levinud(näiteks Reinu talu - 300 tk), siis pead teadma juba umbes kanti ka, kus asub.
Kasutaja avatar
err
Fitting 38"
Postitusi: 262
Liitunud: N Apr 02, 2009 9:25 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas err »

Niih,sai ostetud Garmin Oregon 300+Regio Eesti topo kaart.
Testitud nii ja naa ja olen hetkel väga rahul,linnas aadressi peale navigeerides hääljuhtimine kyll puudub aga sellega harjub ruttu,mis piiksu ajal pöörata vaja :) Põhiline vajadus oli ikkagi metsa jaoks ja selle poole pealt pole midagi halba öelda.
Kokkuvõtteks aparaat just see,mis mul vaja oli,saab hakkama hästi nii metsas,kui linnas.
Chero ja ainult.
5097175 Tõnu
Raigo
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 129
Liitunud: L Mär 11, 2006 5:33 pm
Asukoht: L-Viru

Postitus Postitas Raigo »

Mis maksis, kust ostsid ?
UAZ 3741
Kasutaja avatar
err
Fitting 38"
Postitusi: 262
Liitunud: N Apr 02, 2009 9:25 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas err »

ostetud sai gps24.ee- kaudu ja oli NO (tehase taastatud seade),koos topo kaardiga sain hinnaks 4090.- NO seadmed tulevad ilma pakendita ja lihtsalt mullikiles,seega ei mingeid manuale ja juhtmeid aga USB-miniUSB juhtme saab igast arvutipoest õnneks.Garantiiks lubati aasta.
Peale igasugu testimisi ja nuputamisi ei viitsind enam ise jamada konstrueerimisega,niiet taas poodi minek ja iminapaga autohoidja koos voolujuhtmega 650.-
Chero ja ainult.
5097175 Tõnu
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”