Kaardi kalibreerimine
Moderaatorid: hulkur, Moderators
-
- I live off from the mud
- Postitusi: 1740
- Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
- Asukoht: Vääna
- Kontakt:
Kaardi kalibreerimine
Oskab keegi rääkida kuidas kalibreerida käsi gps seadmes kaarti? Nimelt Garmin Colorado 300 paneb stabiilselt 500m õigest kohast mööda.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
-
- I live off from the mud
- Postitusi: 1740
- Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
- Asukoht: Vääna
- Kontakt:
Sees viimane EoMap ja tuli koos seadmega.Asi siis uus ja ostetud poest mitte kellegi käest. Mööda paneb siis ainult kordinaatidega. Aadressi otsinguga kõik korras ja juhatab normaalselt õige koha peale.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Vaata seaded üle, WGS84 vs WGS72 näitas minu mäletamistmööda põhjalõunasuunas ca 200 meetrit mööda.tyyp07 kirjutas:Sees viimane EoMap ja tuli koos seadmega.Asi siis uus ja ostetud poest mitte kellegi käest. Mööda paneb siis ainult kordinaatidega. Aadressi otsinguga kõik korras ja juhatab normaalselt õige koha peale.
Tänapäevased kaardid enamasti ikka WGS84's.
-
- I live off from the mud
- Postitusi: 1740
- Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
- Asukoht: Vääna
- Kontakt:
On WGS84-s
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
-
- I live off from the mud
- Postitusi: 1740
- Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
- Asukoht: Vääna
- Kontakt:
Esmapilgul tundub selline stabiilne olevat.kpihus kirjutas:ok, aga kas nihe on stabiilses suunas stabiilse hulga meetreid ? või nii kui jumal juhatab ?
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Kuidas moodi saab koordinaatide vorming mõjutada noolekese asukohta kaardil?ptrt kirjutas:koordinaatide vorming (Oregonil Setup -> "Position Format", valikud: hddd.ddddd° / hddd° mm.mm' / hddd°mm'ss.s" / <palju igasuguseid muid valikuid> ) vastab ikka sellele mis vormis koordinaate sa talle sööta üritad?
Äkki "tyyp07" kirjeldab seda "nihet" veidi täpsemalt, muidu on midagi raske mõistlikult arvata...
Noolekest ei saa liigutada, aga määratud punkti küll. Aga olen nõus, teema algataja on infoga üsna kitsi, sedasi probleemi lahendada on raske.hulkur kirjutas:Kuidas moodi saab koordinaatide vorming mõjutada noolekese asukohta kaardil?ptrt kirjutas:koordinaatide vorming (Oregonil Setup -> "Position Format", valikud: hddd.ddddd° / hddd° mm.mm' / hddd°mm'ss.s" / <palju igasuguseid muid valikuid> ) vastab ikka sellele mis vormis koordinaate sa talle sööta üritad?
Äkki "tyyp07" kirjeldab seda "nihet" veidi täpsemalt, muidu on midagi raske mõistlikult arvata...
-
- I live off from the mud
- Postitusi: 1740
- Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
- Asukoht: Vääna
- Kontakt:
Nihe ca 500m. Suund tundub mälu järgi olevat lõunasse. Kui õhtul koju jõan siis saan täpsemalt vaadata. Seda siis kui sisestad mingi kordinaadid kuhu jõuda tahad. Muidu positsioneerib ilusti.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Ok, kui nii, siis on tõesti koordinaadi süsteem vale. Kõigi eelduste kohaselt on sul süsteemis hddd° mm.mm' (mis on kõigil Garminitel tehaseseade) aga koordinaadid sisestad sa formaadis hddd°mm'ss.s". Muudad selle seadetest ära ja ongi Su kaart "kalibreeritud".tyyp07 kirjutas:Nihe ca 500m. Suund tundub mälu järgi olevat lõunasse. Kui õhtul koju jõan siis saan täpsemalt vaadata. Seda siis kui sisestad mingi kordinaadid kuhu jõuda tahad. Muidu positsioneerib ilusti.
andres
selline küsimus kas keegi prooviks navigeerida näiteks tallinnast või ükskõik kust lääne poolsemast eesti servas näiteks Riiga
mul mureks see et sama apastraadiga - colorado 300 saadab ta mind riiga läbi võru või valga - täpselt ei uurinud aga igaljuhul sealt käsib piiri ületada
ehk ikla piiripunkti ta ei tunnistanud
AGA asi oli vaid siis kui aktiveeritud on eesti topo kaart, kui see maha võtta ja vaid europa kaart jätta siis on kõik loogish
isegi veel pärnust saatis ta mu läbi lõuna eesti riiga ?
küsimus seega kas viga on ainult minu masina ja kaardi koostöös või on sellel kaardi puudus näiteks piiripunktidest vms. ?
mul mureks see et sama apastraadiga - colorado 300 saadab ta mind riiga läbi võru või valga - täpselt ei uurinud aga igaljuhul sealt käsib piiri ületada
ehk ikla piiripunkti ta ei tunnistanud
AGA asi oli vaid siis kui aktiveeritud on eesti topo kaart, kui see maha võtta ja vaid europa kaart jätta siis on kõik loogish
isegi veel pärnust saatis ta mu läbi lõuna eesti riiga ?
küsimus seega kas viga on ainult minu masina ja kaardi koostöös või on sellel kaardi puudus näiteks piiripunktidest vms. ?
Ilmselt on jama selles, et kui sa kasutad eesti kaarti, siis peab riiga minekuks geps panema kaks kaarti omavahel tööle (eesti kaart ei oska üksi navigeerida). Kuna aga kahe kaardi teede vahel otsesed seosed puuduvad, siis sealt tekibgi jama. Kui tead, et vaja eestist välja sõita, võta kohe euroopa kaart.Pedaal kirjutas:selline küsimus kas keegi prooviks navigeerida näiteks tallinnast või ükskõik kust lääne poolsemast eesti servas näiteks Riiga
mul mureks see et sama apastraadiga - colorado 300 saadab ta mind riiga läbi võru või valga - täpselt ei uurinud aga igaljuhul sealt käsib piiri ületada
ehk ikla piiripunkti ta ei tunnistanud
AGA asi oli vaid siis kui aktiveeritud on eesti topo kaart, kui see maha võtta ja vaid europa kaart jätta siis on kõik loogish
isegi veel pärnust saatis ta mu läbi lõuna eesti riiga ?
küsimus seega kas viga on ainult minu masina ja kaardi koostöös või on sellel kaardi puudus näiteks piiripunktidest vms. ?