Lallari valimine?

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1040
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas CaveMan »

Poest ostetud antennid üldjuhul erilist häälestamist ei vaja. Või siis saab häälestamisega ainult veidi paremaks ja nii hull asi olla ei saa, et üldse midagi ei kuule. Seal sul midagi muud häda.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas TiitR »

nelikjooksja kirjutas: Kas Tartus oleks mõnda pädevat iskut/firmat, kes vaataks komplekti üle ja ütleks, mis valesti on?
Helista 56608148 (Raimo). Võid mainida, et minu käest said numbri, vast leiab kiiremini aega tegelemiseks 8) Enda rekkade kõik lällaritega seoses teen temaga.
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 739
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas CayenneTurbo »

nelikjooksja kirjutas:Tere!

Ei hakka uut teemat tegema. Aga mure on selline. Hankisin omale Tehnoturust President Taylor III CB jaama http://tehnoturg.ee/raadiosaatjad/lalla ... ident.html koos magnetantenniga http://tehnoturg.ee/antennid/cb-27-mhz/ ... dland.html. Ühendasin kõik juhtmed ära, kuid ei kuule muud, kui sahinat. Lugesin netist, et on vaja enne kasutamist antennid "sobitada". Kas Tartus oleks mõnda pädevat iskut/firmat, kes vaataks komplekti üle ja ütleks, mis valesti on?

Parimat,

Rünno
Kas sul on antenn kerega ühenduses ikka? Magnet antenni puhul tuleb kaablijupiga autokerega ära ühendada, et oleks ühendus.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas beginner »

Huvitav, mul ML-145 magnetiga kahel autol ja pole küll mingit kaablijuppi kere küljes. Vahel pole isegi antenn magnetiga kere küljes olnud, vaid salongis põrandamati peal vms. Muidugi, kui proovinud ei ole, siis ei tea, kas läheb paremaks 8)
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 739
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas CayenneTurbo »

beginner kirjutas:Huvitav, mul ML-145 magnetiga kahel autol ja pole küll mingit kaablijuppi kere küljes. Vahel pole isegi antenn magnetiga kere küljes olnud, vaid salongis põrandamati peal vms. Muidugi, kui proovinud ei ole, siis ei tea, kas läheb paremaks 8)
Mul omal jalaga, aga sõbral magnetiga ml-145 näiteks üldse ei võtnud. Siis ühendas antenni autokerega juhtme abil ning asi läks palju paremaks...ehk oli asi ka selles, et tal ei olnud magnet kohe vastu plekki vaid kile oli vahel kriimustuste vältimiseks. Aga proovida tasub!
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1040
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas CaveMan »

CayenneTurbo kirjutas: Mul omal jalaga, aga sõbral magnetiga ml-145 näiteks üldse ei võtnud. Siis ühendas antenni autokerega juhtme abil ning asi läks palju paremaks...ehk oli asi ka selles, et tal ei olnud magnet kohe vastu plekki vaid kile oli vahel kriimustuste vältimiseks. Aga proovida tasub!
Tal pidi seal midagi siis rikkis või ühendusest lahti olema. ML145 töötab minul, ja kõik muud magnetantennid ka teisel, ilma mingi lisamassita. Magnetantenni mõte kaoks ju ära kui vaja mingeid juhtmeid veel ühendada.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
killer666
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: K Sept 05, 2007 8:30 am
Asukoht: Ida-virumaa :D

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas killer666 »

Antennikaabli varjestus läheb niikuinii lällari korpusesse, mis on ilmselt auto massiga ühendatud. Pakuks välja, et kõnealusel on äkki antennikaabel vigane.
Postitan ainult asjalikke postitusi ;)
PajuEero
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: T Mär 12, 2019 6:39 pm

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas PajuEero »

Tere, upitaks teemat. Nimelt paigaldasin ka oma vana kasutult seisnud cb Alan 100 maasturisse+ uus antenn. Et asi ordungis, oleks vaja lasta kontrollida reguleerida häälestada jne. Kas Tartus truckparts või uusi fanaatikuid juurde tekkinud vahepeal kes aitaks lahendada kahtluse?
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 265
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: Lallari valimine?

Postitus Postitas vanapagan »

Uusi fanaatikuid ei tea soovitada aga ma ise olen sellega juba üle 30 aasta tegelenud.
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”