Navi kaart Nissani orginaal navisüsteemile

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

4x4 sõber kirjutas:...et ainult põhimaanteed ja 3 pealinna olemas, siis selle eest 600 euri om nats palju. Odavam tuleb Tom-tom osta :D
Originaalnavil, nagu ka originaalraadiol on see eelis, et nad ei paku keskmisele tellis-aknasse-makk-kaenlasse-jooksu-narkarile huvi.

Vargad oskavad ka tuuleklaasil oleva hoidiku järgi vaadata, et selles autos on tõenäoliselt navi ja kui ka hoidik tühi, siis "tasub" igaks juhuks ikka aken sisse lüüa, kindalaegast kontrollida ja istme alla vaadata.
Veidi edasiarenenud kaabakad oskavad ka tuuleklaasil oleva navihoidiku iminapa jälje järgi samad järeldused teha.
Kasutaja avatar
Wolts
Off Roader Wannabe
Postitusi: 48
Liitunud: K Apr 08, 2009 10:52 am

Postitus Postitas Wolts »

Esinduses mainiti, et uus kaart DVD-l maksab 10 000 krooni ringis. :D Mul vajus sellise hinna peale karp laiali igaljuhul. Sama raha eest saab juba päris mitu Garmini või Tomi aparaati.
Jopakolla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: K Mai 06, 2009 9:24 am

Postitus Postitas Jopakolla »

Kindlasti saad. Ja kui kuskilt althõlma ostad, saad isegi 10 tk...
Aga samas on sellel kaardil peal kõik mis vajalik ning lähemate aastate jooksul ei teki sul ka vajadust uut kaarti osta.
Pealegi töötab auto originaalnavi oluliselt täpsemalt kui ükskõik milline käsiseade (käsiseade ei saa aru rooli pööramisest ning läheb tunnelis või kõrgete majade vahel lolliks).
Lisaks veel põhjused mis vtl ilusti eelmises postis välja tõi.
ptrt
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: K Apr 30, 2008 9:56 pm
Asukoht: Tallinn <-> Hiiumaa

Postitus Postitas ptrt »

Möh? Et seal kus nissanid sõidavad, uusi teid ei ehitata ja vanu ei remondita, kiirusepiirangud, liikluskaamerad ja POI-d ei muutu jne, nii et kord tehtud kaardid on igavesti täpsed, samuti on nissaniomanike vajadused läbi aegade samad ja muutumatud, täpselt sellised nagu tootjafirma need kunagi defineerinud on?

Originaalnavi täpsemalt töötamise suhtes - paremates navides (mille hind jääb ikkagi nendele Nissani kaartidele alla) peaks kiirendusandurid täiesti olemas olema, kui GPS-i signaal kaob siis arvutatakse nende baasil edasi. Jättes täiesti mainimata sellise tühise asja nagu GPS-i chipsettide ja kogu muu seonduva tehnoloogia mürinal arenemise.

Et sisseehitatud navi oluliselt vargakindlam on ja ka silmale ilusam vaadata, sellele vastu ei vaidle. AInult et.. kui see navi ei oska muud näidata kui asulast läbi minevat ühte peamaanteed (kui sedagi), siis milleks see üldse, koos oma silmailu ja vargakindlusega?
Jopakolla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: K Mai 06, 2009 9:24 am

Postitus Postitas Jopakolla »

Seda polegi väitnud, et ühtegi uut teed ei ehitata.
Lihtsalt selles viimases versioonis peaks olema Eesti juba piisava täpsusega olemas nii et ei ole vaja meeleheitlikult ajada taga uusimat kaarti.

Peaks olema kiirendusandurid? On siis või ei ole? Oled üldse kunagi sõitnud mõne masinaga kus tehasenavi sees? Oli aega vaadata ka kuidas seal see navi toimetab?

Kui olla tehnikapede kellele on oluline omada kindlasti kaardi viimast versiooni ja uusimat "GPS chipsetti" siis ilmselt läheb jah kulukaks osta iga natukese aja tagant uus kaart. Tavainimene aga, kellele on oluline, et töötaks aadressiotsing Eestis ja ülejäänud Euroopas, et suurel ekraanil oleks kõik asjad ilusti näha jne. on ilmselt rahul selle kaardiga.

Mul on praegu kasutusel PDA Garmin XT-ga. Eestis kasutan kaardina Europe 2010.1. Jah sealt on puudu uus Järvevana-Sõjamäe viadukt. Jah ilmselt nii mõni tänavake veel kuskil on valesti. Ja siis??? Ta ju töötab!
Ja kui nüüd aasta lõpus tuleb välja selle kaardi uuem versioon, siis mina küll ei näe mitte mingit põhjust ilmtingimata see omale osta. A ju ma siis pole nii friik.
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Jopakolla kirjutas:Lihtsalt selles viimases versioonis peaks olema Eesti juba piisava täpsusega olemas nii et ei ole vaja meeleheitlikult ajada taga uusimat kaarti.
Eks erinevate inimeste jaoks on "piisavalt täpne" väga erineva tähendusega
(Ma oma isiklikus saamatuses pole isegist arvutis piisavalt täpset Eesti kaarti näinud - rääkimatta miskisest navi käkist )
ptrt kirjutas:Möh? Et seal kus nissanid sõidavad, uusi teid ei ehitata ja vanu ei remondita, kiirusepiirangud, liikluskaamerad ja POI-d ei muutu
No vähemalt minu unistustes küll :twisted:
Viimati muutis MahviaDeTyrk, N Sept 17, 2009 9:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
tartuoffroad.ee
5581340
Jopakolla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: K Mai 06, 2009 9:24 am

Postitus Postitas Jopakolla »

Minu jaoks on piisav täpsus, kui ta suudab juhatada vigadeta Pariisist minu maakohta Hiiumaal (testitud).
Ma ei eeldagi, et seal oleks peal iga metsarada või -siht.

Pealegi - kui uskuda NAVTEQ-i infot, siis on Nissani kaardi aluseks just Europe 2010.1.
Viimati muutis Jopakolla, N Sept 17, 2009 8:32 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

Trügin küll Nissani teemasse, kuid mõni targem Toyota kohta ka midagi kosta oskab? Kasutab ju Toyotagi Navteq kaarte. Tirisin siin mingi hetk alla 2008-2009 East Europe kaardi, mis mõeldud Toyota/Lexusele ja minu autole sobilikule generatsioon 01-le, kuid olen juba 3 dvd-d täis kõrvetanud, kuid tulemusteta. Ikka ilutseb kiri ekraanil "Please insert correct DVD"
ptrt
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: K Apr 30, 2008 9:56 pm
Asukoht: Tallinn <-> Hiiumaa

Postitus Postitas ptrt »

Mnjah. Tippisin pika vastuse, aga kustutasin ära, mis loenguid siin ikka pidada. Türk juba ütles, "piisavalt täpne" on suhteline ning subjektiivne. Sinu juurde juhatab, minu juurde ning paljudesse teistesse vajalikesse kohtadesse mitte (hetkel tean näiteks ainult ühe tootja kaarti, mis suudab minu kodu aadressi järgi õigesse kohta näidata). Aga ülbelt kuulutamine, et kui miski sinu vajadusi rahuldab siis just nii ongi ja kõik teisiti arvavad või paremat tahavad, on sellised ja teistsugused ja muidu mõttetud, ei näita just head tooni. Sina ja Sinu maailm.

PS. On küll kiirendusandurid.
PPS. Olen küll tehasenaviga autoga sõitnud. Suisa mitmega. Mingit peajagu üleolekut tavanavist ei tajunud.
Jopakolla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: K Mai 06, 2009 9:24 am

Postitus Postitas Jopakolla »

Aga oled sa sellest näiteks siis kaardi valmistajatele teada andnud, et miskit on valesti? Alustada võiksid siis näiteks siit.

Omal sellega kogemus olemas. 2 aastat vanal kaardil on Tallinnas 3 Lauluväljakut. Teatasin neile ja tuli ilusti viisakas vastus, et sama on raporteerinud ka teised kasutajad ning viga parandatakse järgmises versioonis.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Sõiduauto jaoks võib see autonavi ju piisata. Aga maasturiga tahad sa näha seal ka jooni, kus on suur roheline laik. Samahästi võiks ju Regio kaardiga offroadi võistlusel sõita, seal ju ka teed peal? Miskipärast kasutatakse enamasti teisi kaarte :lol:
Gre
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Aug 19, 2008 11:41 pm
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Gre »

ptrt kirjutas:..... kui see navi ei oska muud näidata kui asulast läbi minevat ühte peamaanteed (kui sedagi)......
Tervist

Viimane NAVTEQ 2009/2010 v29 nüüd nii lahja ka pole. On olemas väikesed külavaheteed, põlluteed ja metsateed. Paraku hooneid ei ole.
Destinationis saab panna täpse aadressi koos numbriga ja tulemus on päris hea.
Loomulikult EOMAPI viimase versiooniga võrrelda oleks kohatu, kus on asi ikka juba suht detailne, aga teekonna ettejoonistamisel pakutavad erinevad variandid on päris õnnestunud.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Postitus Postitas Maaks »

Garmini uus kaart (2010) on, niipalju kui võrdlesin, sama detailne kui regio oma, peal ei ole ainult kraave.
Ja täiesti mõtetu oleks see navi, milles oleks sees topokaart. Juba see 2010a kaart on autos kasutamiseks liiga detailseks aetud - Kreetal üritas mind saata koguaeg mingitele kitseradadele :-)
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Maaks kirjutas:Garmini uus kaart (2010) on, niipalju kui võrdlesin, sama detailne kui regio oma, peal ei ole ainult kraave.
Ja täiesti mõtetu oleks see navi, milles oleks sees topokaart. Juba see 2010a kaart on autos kasutamiseks liiga detailseks aetud - Kreetal üritas mind saata koguaeg mingitele kitseradadele :-)
See postitus on tehtud valesse foorumisse. Sõiduautosid ja asfaltteid oskame me kah kasutada, aga mitte selleks pole me siin. Meile just kitserajad meeldivad :lol:
Jopakolla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: K Mai 06, 2009 9:24 am

Postitus Postitas Jopakolla »

Nissani navile siis saadaval nüüd uus plaat. Andmed samad mis eelmiselgi, kuid hind on odavam- 250€ vs. 650€
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”