Kas on võimalik.

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Kas on võimalik.

Postitus Postitas pilgrems »

Kas on võimalik teoreetiliselt nuti telefonidesse nagu näiteks QtecS200-jase istutada kaarditarkvara näitek Regio ja Gps tugi . Telefon oleks alternatiiv läpakale kuna ei viitsi seda koguaeg kaasas tassida. Mitte võistluseks vaid igapäevaseks kasutamisek autos.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2505
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

On küll võimalik.
http://www.regio.ee/?op=body&id=72 või http://www.oziexplorer3.com/ozice/oziexplorerce1.html
Lisaks sinihambaga GPS ja rännak võiks alata...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Postitus Postitas pilgrems »

Nagu ma sealt välja lugesin on vaja Regiost see osta. Mind huvitaks kas ise ei saa sellist süsteemi kokku ehitada. Regio CD atlas tavalises pihuarvutis vist ei jookse.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2505
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

pilgrems kirjutas:Nagu ma sealt välja lugesin on vaja Regiost see osta. Mind huvitaks kas ise ei saa sellist süsteemi kokku ehitada. Regio CD atlas tavalises pihuarvutis vist ei jookse.
Tuleb osta jah, sest PC'le mõeldud tarkvara pihuarvutis ei jooksuta.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
midiman
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: K Apr 02, 2008 9:53 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas midiman »

Ega keegi regiost pole endale soetanud seda? Ma kujutan ette, et nad lööva terava kirvega hinna osas! Kuid qtek ja BT GPS sobivad väga hästi kokku, soovitan soetada SIRF 3 kiviga seadeldis. Ning proovida võib tomtom tarkvara, kaardid küll nõksa aegunud aga kuidagi hakkama saab.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

midiman kirjutas:Ega keegi regiost pole endale soetanud seda? Ma kujutan ette, et nad lööva terava kirvega hinna osas!
Palun ära õhuta piraatlusele, liiati veel Eesti tarkvaraga.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
midiman
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: K Apr 02, 2008 9:53 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas midiman »

tarmo kirjutas:
midiman kirjutas:Ega keegi regiost pole endale soetanud seda? Ma kujutan ette, et nad lööva terava kirvega hinna osas!
Palun ära õhuta piraatlusele, liiati veel Eesti tarkvaraga.
See ei olnud õhutus piraatlusele huvi oli teada, mis nad küsivad kliendile kohandatud tarkvara eest! Ning teine pool lausest oli minu arvamus nende arvatavast hinnakujundusest!
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Minuarust on see viidatud Regio leht ka mingite erirakenduste jaoks, mis mõeldud ettevõtetele ja hind tõenäoliselt ka vastav.

Aga kõik pole veel kadunud: Nutitelefonides ja PDA-des käib Garmin Mobile XT nimeline tarkvara, mis peaks teoorias sööma ka seda Regio Garmini kaarti.
Osta saab seda näiteks siit:
http://www.garmin.ee/?id=621

Müügil on ta koos Garmini GPSiga või kui ostad Garmini bluetooth GPSi mooduli, siis võid tarkvara tasuta tõmmata siit:
http://www8.garmin.com/support/collecti ... 0-00579-00

Kui Sa ei ole kindel, kas Su seade seda tarkvara sööb, siis tasub proovimiseks alla laadida ja vaadata. Mitte-Garmini GPSi kasutada ei saa, aga tarkvara toimivusest ja kasutajaliidesest saab hea ülevaate.
NB! internetist tõmmatud versioonil kaarte kaasas ei ole

Ainult tarkvara retail price on Garmini USA saidis 99USD
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=11413

seega tasub kohalike edasimüüjatega rääkida, et ehk saab seda osta ka ainult tarkvara + Regio kaart.
1500EEK (nagu Garmin GPSi moodulit müüb) on natuke palju bluetoothiga GPSi eest tänapäeval.

Ning veel, eriti mõistlik on osta kaart ja tarkvara ühest kohast ja lasta kodanikel see Sinu eest "käima keppida". Asi nimelt selles, et Mobile XT kasutab aktiveerimiseks mälukaardi koodi, mis arvutatakse kuidagi kavalalt seadmesse paigaldamise hetkel ja ta ise tahab ka kangesti mälukaardilt käia, mistõttu tuleb ta kaardiandmetega sama mälukaardi peale elutsema panna.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

pilgrems kirjutas:...Telefon oleks alternatiiv läpakale kuna ei viitsi seda koguaeg kaasas tassida. [...] igapäevaseks kasutamisek autos.
Lapaka alternatiiv on integreeritud autoarvuti. Raadiosahtlist väljasõitev ja üles pöörduv ekraan on üsna edev lahendus, mida saab praktiliselt igasse masinasse paigaldada. Erinevaid armatuuri sisse peidetavaid ja laemonitore on ka hulgaliselt valikusse tekkinud.
anttix kirjutas:Minuarust on see viidatud Regio leht ka mingite erirakenduste jaoks, mis mõeldud ettevõtetele ja hind tõenäoliselt ka vastav...
Aga PDA-erirakenduste ostmise asemel tasuks siis juba pigem Regio kaardiga autonavi osta. Garmini nuvi 250 hinnad hakkavad ca 4000 kroonist, navigeeritav Regio kaart on hinna sees ja terve ülejäänud euroopa kaardi saad n.ö. hinna peale. Autosse igal juhul mugavam, kui pihuarvuti + BT GPS (mida mõlemit peab veel eraldi laadimas käima).
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

PDA eeliseks igasugu poppide nutifonide ja streetnavide ees minu silmis on võimalus kasutada lisaks streetnavi softile veel ka OZI CE versiooni ja kõiki olemasolevaid OZI-le seotud ÕIGEID kaarte.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

hulkur kirjutas:PDA eeliseks igasugu poppide nutifonide ja streetnavide ees minu silmis on võimalus kasutada lisaks streetnavi softile veel ka OZI CE versiooni ja kõiki olemasolevaid OZI-le seotud ÕIGEID kaarte.
Ma pole kahjuks ei OZI ega tema kaarte näinud, aga kas viimaseid siis Mapsourcesse importida ja sealt edasi navisse või viisakamasse GPS-seadmesse kantida ei anna?
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

vtl kirjutas: Ma pole kahjuks ei OZI ega tema kaarte näinud, aga kas viimaseid siis Mapsourcesse importida ja sealt edasi navisse või viisakamasse GPS-seadmesse kantida ei anna?
TEOREETILISELT annab, aga see tähendab rasterkaardi vektoriks tegemist. Ja ma arvan, et Sa kujutad üpris hästi ette missugust tööd see endast kujutab. Vahe ongi selles, et OZI kasutab rasterkaarte - ehk siis annab pmst suvalise skänni siduda koordinaatidega, aga kõik GPS-id ja navid kasutavad vektorkaarte. Vastupidine tegevus on muidugi väga lihtne - siis vektorist OZI rastri tegemine...
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Teoreetiliselt peaks ka navid oskama rasterkaarte näidata.
Vähemalt osad Garmini merekaardid, samuti Garmini topokaardid
on raster, mis raster. Aga mingit töötavat konverterit, mis ozi faile Garminile söödavaks teeks ma näinud ei ole.
Aga ma pole muidugi ka väga hoolikalt otsinud.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

anttix kirjutas:Aga mingit töötavat konverterit, mis ozi faile Garminile söödavaks teeks ma näinud ei ole.
Aga ma pole muidugi ka väga hoolikalt otsinud.
Mul on isegi selline programm ostetud endale, muidugi muuks otstarbeks, aga see on antud programmi üks featuure... kuigi ausalt ütlen, et üle ruutkilomeetrist topokaarti ise nikerdama küll ei viitsi hakata. :lol:
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Mismõttes? Et kratsid ozi faili lahti ja salvestad Garmini .img failiks ja siis söödad mapsource-le sisse? Või kuidas see töötab?
Mis programm see on, kui see saladus ei ole, uuriks ka seda featuuride nimekirja.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”