autosse: garmin versus tomtom?

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

autosse: garmin versus tomtom?

Postitus Postitas keelutsoon »

autoseadet ostes huvitab mind eeskätt softi võimekuse poolelt, kuidas töötavad nendes nt erinevad kesk- ja ida-euroopa kaardid (ungari, slovakkia jm). kellel olnud sealkandis kogemusi (ja ka väiksematel ning näiteks tatrate mägiteedel)...
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
Neuser
teo ragisev vahekord taldrikuga
Postitusi: 302
Liitunud: N Okt 04, 2007 6:38 pm
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas Neuser »

Näppisin Garmin Nüvi 250. Kui ma õigesti aru saan on plaanis suusareis Slovakkiasse. Popradi linna juhatab kohale(koos häälviidetega), aga näiteks Satel hotelli ja Jasna suuskuurortit aadressi järgi ülesse ei leia, samuti ei toeta sealseid huvipunkte (hotellid, pangad tanklad jne.)
Aga üks eelis, mis ei puuduta küll kaardi softi, on nüvil see, et ta näitab ja salvestab ära kogu reisi ajaloo: Reisi pikkuse, keskmise, maks. kiiruse, reisi aja, seistud aja. Peaks olema ideaalne näiteks joonorienteerumisel. Muide toimib ka taskus väga hästi.
Kahjuks kogemused piirduvad Soomega.
Mait Paldra, TR1, tiim "Artist" piloot
2010 Esti 4x4 KV - II /Low Gear race 4 Toughbook 2010 - I
535 77 955
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

... võin lisada niipalju, et Euroopat jagavad mõlemad mudelid normaalselt, kui mitte hästi. Tom-Tom räägib juttu ka (juhatab siis maheda häälega R.E.Tamm vms.) Garmin minu teada seda ei tee. Tom aga ei toeta Regio eestit enda sisse 8) .

p.s. Popradi "küla" sõidad kaardiga ka läbi :D :D
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

ei mitte suusareis... kavatsen ühe ungarisse tehtava õppevisiidi käigus ka tatrad kenasti läbi sõita (aprilli lõpus). aga kuna olen enne seda olnud juba pikemalt poolas ja minu auto tuuakse mulle zakopanesse teise juhi poolt kohale, siis oluline, et ka teised saaksid hakkama seadmetega (muidu mind ennast oma auto-läppari softid rahuldavad küll ;) ). sestap siis vajadus ka väiksema rahvaseadme järele.

ootan, et just väiksemad teed ka peal oleks, sellised olulised kõrvalekaldumised põhimaanteedest.
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

aasta G350-ga ja 20 päeva Tom-Tom iga. põhiliselt Skandinaavia, aga ka natuke Euroopat.
Mõlemad on head, ära ei eksita. Garminil lihtsam ja sõidupealt näppimiseks kiirem menüü, TT natuke põhjalikum. Ärkavad mõlemad kaua. TT -l oli üks suuremaid puuduseid vähe kohti oma huvipunktidele (ca 20) aga see äkki mälukaardis kinni, lisaks ei lubanud TT muuta sõidukitüüpi, ehk arvutas kõik liikumised 120km/h, mis aga mulle ja rahvale sugugi ei sobinud. Garmin arvutab saabumist väga täpselt. TT juhatused on vähe korralikumas Eesti keeles, Garmini keel on ;(
jääb veel hinnavahe...

Väiksemad kohalikud teed on minu arust mõlemal kehvalt peal. Linnatänavad on mõlemad viimseni üles leidnud. Ida poolsete alade kohta ei oska öelda.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

350 vist ainuke,kus saad liiklusvahendiks valida veoauto.Kas TomTomil on kah menüüs offroad variant,st. annab sihtpunkti sirge joone ja koordinaatidega otsing?Einoh,kui nüvi ekraan oleks neli korda nii suur ja sinna saaks APS-i,siis oleks ideaalne pill.Keel jah konarlik,kuid see pisiasi.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

fagott kirjutas:350 vist ainuke,kus saad liiklusvahendiks valida veoauto...
Vanematel mudelitel ka valikud olemas. Ja mitte ainult veokas, jalakäija jalgratas, mingil mudelil oli ekstreem ja muidugi buss ka.
Kasutaja avatar
Olle
Fondihaldur
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 20, 2007 8:08 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Olle »

Kuna ostmiseks tuleks sul poodi ilmselt ikkagi minna, siis mine Piritale. Seal on nii Tom-Tomi kui Garmini maaletoojad. Vastavalt siis Jakari ja Alfa-GPS Poistel on talvel aega üldjuhul piisavalt, et seadet sulle presenteerida ja näppida anda kuna paadi kliente praegu veel napib.
Ja kui äga vaja võin ka saatekirja mõlemasse esindusse kaasa anda, et sulle ilusti seletataks :)

Suvalises pluss-miinuses seda sa ilmselt teha ei saa ja pea 101% tõenäosusega ei viitsi keegi seda sinuga õues tööle panna, mida aga üldjuhul Pirtal tõsisema huvi korral pea alati teha on võimalik.
Oluline on vaid mitte sattuda valesse poodi Pirtal. ka seal on poode kus öeldakse, et osta või mine koju.........
"In MUD we lust" Ž
Ž By Valge Hiir
Uunorallitasin juba 99'dal aga vahepeal olin pikalt haige - 2 ratast ei vedanud....
Tegija
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: N Nov 30, 2006 8:29 pm
Asukoht: aravete
Kontakt:

Postitus Postitas Tegija »

Tiimid Tegija ja Lada Eesti, metalli nii Eestist,kui lähi-välismaalt. Juhi parem käsi. Asja sees 2001. aastast.
Jumal tänatud ,et loodi autod ja autoelekter.
Müün ja paigaldan el. vintse.Tel;506 6268 : augustvoore@gmail.com
Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

agregaat ostetud (TT 720).
nädala pärast poola, eks seal vaatan, kuidas ka on. ei viitsi sõiduautos läpparit üles seada. muidu poolakatel on oma el. teedeatlas palju asjalikum kui meie regio - aga neil ka suur riik ja palju potensiaali.
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Just sirvisin neid navisid ja kellelgi pole vist kaarti kreeka kohta, albaaniast rääkimata?
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Olle
Fondihaldur
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 20, 2007 8:08 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Olle »

Mingi pealiskaudne kaart on prestigiol olemas kreeka kohta
"In MUD we lust" Ž
Ž By Valge Hiir
Uunorallitasin juba 99'dal aga vahepeal olin pikalt haige - 2 ratast ei vedanud....
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Jah pealiskaudne aga vaja oleks täpset, eriti saari. Vist lootusetu, tuleb kohalik paberkaart jälle välja otsida.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

tomtomiga igasugu poola külavaheteid nüüd sõidetud - ja ka selliseid kus kruusast kunagi haisu pole olnud. kõik kenasti peal, rahulolu.
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
olevtoom
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: K Nov 28, 2007 7:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas olevtoom »

erik kirjutas:Just sirvisin neid navisid ja kellelgi pole vist kaarti kreeka kohta, albaaniast rääkimata?
TomTomi klienditugi vastas mulle Kreeka kaardi küsimise peale:
"Thank you for your enquiry.
Additional maps are available for the various TomTom products. Unfortunately, art present, we do not have any maps available for the region you have specified and there have been no imminent plans for a release."

Millest ma julgen järeldada, et teisedki Tele Atlase kaartide kasutajad võivad Kreekas paberkaartide järgi edasi sõita.
1991 Jeep Cherokee 4.0 Ltd
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”