Android GPS/raadio LC120

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Aijar
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: R Apr 23, 2021 9:43 pm

Android GPS/raadio LC120

Postitus Postitas Aijar »

Tere

Kas kellegil on kogemust https://www.aliexpress.com/i/4001035328931.html laadse tootega?
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Android GPS/raadio LC120

Postitus Postitas totu »

Lõpetasin just ühe hiinlase installimise ja:
Alati peab kontrollima, kas on RDS (kui muidugi see vajalik tundub, konkreetsel masinal on olemas), paljudel ei ole ja ei saa ka lisada, FM töötab ainult sageduste põhiselt.
Mirror linki ei ole ma 2 masinal tööle saanud, Android 10ga.
Viimasel tuli HF mikrofoni otsad trükiplaadile tinutada, pistikust ei töötanud aga õnneks olid plaadil klemmid ilusti tähistatud. Sisemine mikrofon kannatab ainult seisvas autos kasutamist.
CAN ühildamine tihti probleemne, ise kasutasin VAG põhist masinat MBl ja Can ei olnudki plaanis paaritada. Kui roolinupud on CANiga, võib nende töölesaamisega muresid olla, takistusel töötavad nupud saab tööle.
Tasub vaadata võimalikult korraliku ekvalaiseriga isend, mul üle 20 kanali ja reguleeritav "loud", mingid faaside pööramised/ keeramised jms., kokku 4 "lehekülge" heli häälestamiseks ja väljundi saab väga heaks kruttida aga sellele kulub aega.
Tagurduskaamera, DVR töötavad kenasti. Eraldi ostetud DVR töötab korralikult oma programmiga aga masin ei tunne seda vaikimisi ära (seadetes saab häälestada peale tagurdamist, mingiks ajaks DVR pildi aga masin otsib seda enda eelinstallitud programmist, ilmselt on see võimalik ka lahendada).
Enamus programme ei toeta "jagatud ekraani", nt raadio tahab olla kas täisekraanil või täitsa peidus (mängib aga ei paista), Navi ja USB muusika saab eraanile jagada. DVR pisipildi saab jätta kõigi asjade üleselt ekraanile.
"Tehase seadetele" juurdepääsuks on vaja koodi, mida müüja ei tea (mul 2s autos hiinlased ja mõlema korral vastas müüja, et proovi 0000 või 1234, mis ei sobinud), erinevatest foorumitest leiab võimalike variante nii paar- kolmkümmend, mingi ikka sobib. Proovida saab lõputult, lukku ei lähe.
USB on laiendatav, migi odav HUB võttis korraga DVR ja mälupulga külge (ootan ka TPS süsteemi, see läheb ka USBse). Pistikus on 3 USB klemmid aga töötavad ainult 2 (need, mille jaoks on ka kaabeldus kaasas).
Navi töötab korralikult, kaasa peaks tulema IGO aga saab installida mida iganes.
Kokkuvõttes vinge riist, selle raha eest (mul maksis ka palju vähem ja 9" ekraaniga). Olin ka pikalt CD usku aga praktikas ei viitsi nendega nii kui nii jamada. Sellest loobudes saab rohkem masinat väiksema raha eest. Arvan, et vanemas seadmes olen 5 aastaga kuulanud 5 plaati ....või siis mitte nii palju.
Midagi sarnast? https://www.aliexpress.com/item/4000702 ... 16062%2351
Viimati muutis totu, L Mai 01, 2021 10:57 am, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
saarlane87
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: T Jaan 08, 2019 9:21 am
Asukoht: Tallinn

Re: Android GPS/raadio LC120

Postitus Postitas saarlane87 »

Mina ostsin jeebile ca aasta tagasi android raadio. Jahutus oli kehv, selle vea parandasin, muid probleeme väga ei olegi. Ca nädal tagasi sai uuem vene meeste firmware ka peale lastud, nüüd on ikka päris mõnus kasutada. Kui otsite kuskilt ebayst/alist, siis vaadake, et DSP (digital sound processor) oleks sees, helikvaliteedi vahe on suur.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Android GPS/raadio LC120

Postitus Postitas TiitR »

Mina soetasin oma Pajerosse selle toote: https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4d4mLAoN
Ja ei tahtnud lisaks tolle jms maksta, siis valisin Euroopa lao variandi, kuid seal oli paraku vaid 32GB suuruse kõvakettaga mudel ja puudus androidauto, carplay on peal. Sitta kah, ajab ka see asja ära.
Muidu täitsa enam-vähem asi, kuid nuriseda saabki vaid BT mikrofoniga (vastaspool kuuleb kajana, muidu on heli selge). Äkki peakski samuti uurima seda mikri otse jootmist trükiplaadile? Lisamikker, mis kaasa tuli asja väga ei parandanud.
Kuna minu autol on Rockford süsteem (eraldi võim ja suppar), siis eeldab ka canbus moodulit (selle sain müüjalt kaasa), roolinupud toimivad korralikult, samuti tagakaamera, ja omab ka 4G netti (osta vaid netiga sim sisse ja naudi), naviks oli kohe peale installitud waze ja google maps, kuid playpoest saab sinna igasugu asju tirida. DSP on ka hea asi, kuna annab palju valikuid ja dolby surroundiga annab tööd ka tehase võimule ja supakale.
Kuna Pajero 4-l on erilise kujuga maki raam, siis tuleb see seade koos raamiga.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Android GPS/raadio LC120

Postitus Postitas ahto42 »

Ostsin oma x-trailile selle.
https://a.aliexpress.com/_m0uxCBb
Kuna mul can'i vaja polnud siis pmst PnP, kuna müüa pakkus mudelipõhist juhtmekomplekti. Uuel, T32-l on komplektis juba ka can. Nendega tuleb ka ettevastlik olla, kuna vana pioneer oma caniga(seade ise ei osanud roolinuppe takistuse järgi aru saada) keeras BCM lolliks.

Ainult juhtmeotsas olnud aux mikri pesa jootsin 3,5mm ümber. Keerulisemaks läheb kui tahta tehade tagakaamerat kasutada. Ma ei ole veel mõelnud venelaste firmware peale. Ei tea, mida see tavaraadiole ja youtuve vancedile jurde annam. Isegi telia tv app töötab. Wrc äppiga ütles, et seade on rootidud ja ei hakanud tööle, tuli läbi browseri vaadata.
Ma ei hakanud raha raiskama gsm modemile. Kasutan telefoni hotspoti. Tõmbasin telefoni hotspot autostart äppi, mis siis paneb hotspoti automaatselt tööle kui bt ära ühendab.
Ja kui osta täisversioon 1€ eest, siis saab määrata ka konkreetse seadme, mille ühendamisel hotspottima hakkab.
Soovitan otsida mudelipõhist komplekti, siis lihtsam paigaldada.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Aijar
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: R Apr 23, 2021 9:43 pm

Re: Android GPS/raadio LC120

Postitus Postitas Aijar »

Suured tänud informatsiooni eest!
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”