Anname loodusele puhkust/puhtust!

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Anname loodusele puhkust/puhtust!

Postitus Postitas Landy »

Nii nagu ca aasta aega tagasi tekitas paljudes muret Tõdva kandi ja G-trassi ülekepluateerimine, siis praegu on minuni jõudnud mure Treppoja tassi pärast. G-traasi puhul sai kokkulepitud, et anname sealsele loodusele asu ja otsime vahelduseks uusi kohti. Siis lepe toimis.
Kunagi kena Treppoja rajake on väga intensiivse kasutamise käigus tundmatuseni muutunud ja mis kõige hullem, lisa on hakatud otsima metsa aluste möödsõitude näol.

Äkki lepiks kokku safri korrldajate vahel, et annaks sellele kandile mõnda aega puhkust. Ka üksiküritajad äkki hoiaks veidi eemale.

Kas on vastuvõtav, kui "jõlurahu" astusk jõusse juba alates 14.04.07 ?
Laseks kevadisel loodusel suve hakuni (juuni?)kosuda. Las värske rohelus tärkab mustavate rööbaste peale.

Alateranatiiviks pakkun välja uute ja põnevate radade leidmise. Vaadates kaarti, siis tundub olema põnevaid paiku ka G-trassi seni avastamata lõikudel liikudes edasi Rapla suunal.
Viimati muutis Landy, E Apr 16, 2007 11:25 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Postitus Postitas urmas »

Minu suur lemmik Treppoja peaks puhkust saama küll.
Sherosafaaril jäi silma üks ammu hoolduseta jäänud lõik Paldiski poole peal. Kui auto korda saan, vaatame üle. Kui on hea, annan teada :D
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Olem üsna mitmelt inimeselt saanud toetust ideele, et Treppoja rada saaks mõned kuud puhkust. Samas on selle rajaga veel üks mure.

Nimelt on keegi meie seltskonnast unustanud reegli, et prügi käib autos! :evil: Selle sisuline info on mulle kahjuks laekunud.

Kui nüüd leiduks äkki mõni abivalmis ATV omanik, kes võtaks endaga kaasa fotoka ja prügikoti ning pildistaks häbitahvli jaoaka prügi ja korjaks selle rajalat ära, siis oleks kogu siinne seltskond ilmselt vägagi tänulik.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

ja siis teeks viimase treppoja safari :D
56157755
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

kala kirjutas:ja siis teeks viimase treppoja safari :D
Sellele kandile tuleks minu nägemust mööd anda puhkust seni, kuniks tärkav rohelus on sisse sõidetud rääpad ning metsalused koledad lisarajad kensti atnud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Postitus Postitas urmas »

Landy kirjutas: Nimelt on keegi meie seltskonnast unustanud reegli, et prügi käib autos! :evil: Selle sisuline info on mulle kahjuks laekunud.
Krt. Need korrad mis mina(meie) oleme seal käinud, pole aega k-----i õieti saanud. Rääkimata grillist ja ilmselt sellega tekkivast prügist.
Kus kurat ja mis prügi seal oli, tahaks tõesti teada. Raske uskuda, et meie omadest keegi.
Aga seekleid on küll pimeduses sinna mitmeid jäänud, tunnistan omaks :)
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

urmas kirjutas: Krt. Need korrad mis mina(meie) oleme seal käinud, pole aega k-----i õieti saanud. Rääkimata grillist ja ilmselt sellega tekkivast prügist.
Kus kurat ja mis prügi seal oli, tahaks tõesti teada. Raske uskuda, et meie omadest keegi.
Indrek olevat näinud tühe plastpudeleid ja plekkpurke ning muud "toitumisest" tekkivat sodi. Ei usu, et peale offroaderite keegi seda sinna viitsiks tarida.
Viimati muutis Landy, E Apr 16, 2007 10:02 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
v6rrimees
Õlleraha võiks ikka olla...
Postitusi: 749
Liitunud: T Jaan 04, 2005 4:05 pm
Asukoht: Tallinn/ HeinaKüün

Postitus Postitas v6rrimees »

Landy kirjutas:
urmas kirjutas: Krt. Need korrad mis mina(meie) oleme seal käinud, pole aega k-----i õieti saanud. Rääkimata grillist ja ilmselt sellega tekkivast prügist.
Kus kurat ja mis prügi seal oli, tahaks tõesti teada. Raske uskuda, et meie omadest keegi.
Indrek olevat näinud tühe plastpudeleid ja plekkpurke ning muud "toitumisest" tekkivat sodi. Ei usu, et peale offroaderite keegi seda sinna viitsiks tarida.
Võin kinnitada, et meie tiim pole kunagi prügi loodusesse jätnud.
Peale igat safarit on olnud auto seest nigu üks suur prügikast.

Aga ma nüüd loodan siiralt, et see lammas kes selle prügi sinna jättis/loopis loeb seda postitust ja läheb näost roheliseks.
TEGELANE, VÕTA NÜÜD OMA JALAD PERSSE ALT VÄLJA JA MINE KORJA OMA RÄMPS SEALT RUTTU KOKKU!

Tänan tähelepanu eest.
Kontakt 5110092
Võistelnud aastast 2002

....................................................

Maasturite varuosad ja remont.
HEINAKÜÜN
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Postitus Postitas ivan »

TEGELANE, VÕTA NÜÜD OMA JALAD PERSSE ALT VÄLJA JA MINE KORJA OMA RÄMPS SEALT RUTTU KOKKU!

Ilselt see tüüp seda prügi korjama ei lähe, sest see on lihtsalt selline tüüp, kes auto aknast kogu oma elamise välja viskab ja pagasnikus veel pimeduse varjus maantekraavi oma koduse olme ka poetab. Siis naudib auto aknas mõnuga seda vaadet, kui kooliõpilased oma koduvalla teeäärseid puhastavad ja ülbuse täielikuks punktiks nende nina eest auto aknast tühja õllepudeli välja saadab. Lugu on elust enesest.
Võin eelpool sõnavõtjate juttu kinnitada, et jah olen korra Treppojal käinud ja ka sealt tulin tagasi oma prügikottiga, nii nagu mujaltki ja ei tunne isiklikult mingeid süümepiinasid, samas on häbi selle pärast, et 4x4 foorumis selline probleem üldse tekkis (kui see on ikka nii). Olen sellel aastal juba oma kodutänava puhtaks saanud ja seega nõus ka 4x4 foorumi maine taastamise nimel minema kolmapäeval peale tööd ATV-ga Treppojale ja raja edasi-tagasi läbi käima ning puhtaks tegema. Oleks kena, kui keegi appi tuleks ja Landy või Indrek võiks privasse vihjed anda lagastatud koha kohta, et see mitte kahe silma vahele ei jääks.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
KuuTuuL
Rookie
Postitusi: 9
Liitunud: E Apr 16, 2007 10:09 am
Asukoht: Keila-Joa

Postitus Postitas KuuTuuL »

Asi selge!
Käisin viimati seal eile (pühap-l 15.04) ja tõsi on, et see mets tahab veits rahu. Eks anname seda!
Leidsin puu küljest ka maaomaniku kurja kirja. Peale kirja lugemist tegin vähe uurimistööd, et kes konkreetselt maaomanikest võis selle sinna jätta ja sain ühe meie jahimehe käest teada, et tõenäoliselt üks nendest omanikest, kes elavad hoopis teisel pool Karjaküla-KeilaJoa maanteed. Need teiselpool maanteed omanikud pidid suht karmid olema (endal kogemus puudub) ja tõenäoliselt on nad päris kurjad juba tõesti, sest rajast möödasõitmist metsa all olen viimasel ajal täheldanud juba tõesti liiga palju. Seal pidid neil maad olema nii et lähevad sellised 500m laiused maaribad.
Las siis maastik vähe puhkab tõesti. Jagan info edasi ka oma paarile algajale tuttavale, kes on seal käinud proovimas nii auto kui mootorratastega!
Vot prügi ma nüüd küll seal kohanud ei ole, aga kui nähtud, ju siis kuskil on. Häbi-häbi!!! Ise olen ka sodi ikka koju tagasi toonud.
Suki-Suki SJ410 cabrio `88
Algaja-huviline!
Kasutaja avatar
usajansa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 149
Liitunud: T Mai 03, 2005 3:36 pm
Asukoht: Harjumaa, Rae
Kontakt:

Postitus Postitas usajansa »

Landy kirjutas:
urmas kirjutas: Krt. Need korrad mis mina(meie) oleme seal käinud, pole aega k-----i õieti saanud. Rääkimata grillist ja ilmselt sellega tekkivast prügist.
Kus kurat ja mis prügi seal oli, tahaks tõesti teada. Raske uskuda, et meie omadest keegi.
Indrek olevat näinud tühe plastpudeleid ja plekkpurke ning muud "toitumisest" tekkivat sodi. Ei usu, et peale offroaderite keegi seda sinna viitsiks tarida.
Seoses tööga satun tee äärde heidetud/veetud asjadele liialt tihtigi ja paraku väide, kes neid asju sinna ikka viitsib vedada ei pea paika. Tegelased veavad oma kotid sitaga lihtsalt linna lähistele metsa alla ja viskavad pimeduse varjus asjad maha. Kurb igatahes. Tänaseid pilte võite kaeda siit http://beta.album.ee/user/16863432
Seal kus lõpeb tee, algab seiklus
Gaz 66, Uaz 33031, Uljaz 31512 projekt, Gaz 69 komandirski jt
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Taas uus TUNGIV palve!

Palun vältige kuni maa külmumiseni (veel parem kevadel maa tahnemiseni) Jägal-Joa ja Lalevi-Liiva vahelise metsamassiivi sihtide kasutamist.
Sai eile teisi oma raha eest ja ametkondade nõudel taastamas käidud.
:evil: $$$ :cry:
http://www.lahe.net/landy/varia/likvide ... /index.htm

See on TUNGIV soovitus! Kui te ei taha kohaliku metsaülema, keskkonnainspektori ja jahimeestega tegemist teha. (viimased on tigedad ja püssidega ning neid on palju :evil: )

Täpsem info koos koordinaatide ja ERITI mittesoovitavate kohtadega (piltidel) minu käest privas.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas 414 AVM »

Landy kirjutas:
Sai eile teisi oma raha eest ja ametkondade nõudel taastamas käidud.

Olen koristustöödele oma abi pakkunud, kuid seni pole huvilisi olnud. Samuti olen valmis kompenseerima osa sellest "oma raha eest", kuigi pole antud teemaga seotud. Aga arumaisaa, kas sõideti kirbitsa alt läbi, või rikuti muud moodi eraomandusele seatud õigusi, kuid igasugune vägivallaga ähvardamine on seaduserikkumine.
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Landy kirjutas:Sai eile teisi oma raha eest ja ametkondade nõudel taastamas käidud.
:evil: $$$ :cry:
No ja mida sina siis seal tegid, et püssitoru ette jäid ja omast taskust maksma pidid? Sa avaldust politseile ei taha kirjutada ähvardamise eest? See läheb ka juba liiale igasugu asjapulkade poolt. Aga ilmselt olen ma nüüd lihtsalt millestki valesti aru saanud...
+372 5028488
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Postitus Postitas ivan »

[quote="Landy"]
Sai eile teisi oma raha eest ja ametkondade nõudel taastamas käidud.
:evil: $$$ :cry:
http://www.lahe.net/landy/varia/likvide ... /index.htm

See on TUNGIV soovitus! Kui te ei taha kohaliku metsaülema, keskkonnainspektori ja jahimeestega tegemist teha. (viimased on tigedad ja püssidega ning neid on palju :evil: )[quote]

Olen ka jahimees ja püssidega isegi suusõnaliselt ähvarsamine tähendab juurdlust. Oli üks miilits kunagi, kes jahimeeste bussi peatas (erariietes), relvatoru pimedas ukse vahelt sisse torkas. Enam ta seda ei tee, sest kaotas töökoha ja õiguse kanda relva. Jahimehi jahi ajal segada on patt ja see rikub igasuguse tuju ja tekitab vihavaenu. Jahimehed tahavad ka liigelda metsateedel ja sihtidel ning siin on kõige suuremad vaenlased metsatöölised oma tehnikaga, kes kõik korralikud sihid rööpasse sõidavad, metsateed auklikus ja põhjatuks songivad, kus ainult maasturiga läbi saab. Kellel on sellisel korral sihtide ja TEEDE taasatmise kohustus? Ükski offroadi sõber ei lähe kohta, kus sihid, teed kõvad ja tasased, lihtsalt seda lõhkuma. Otsitakse ja minnakse kohta, kus keegi (loe metsavedu) korraldav isik on selle sihi või tee mudaseks sobranud.
Veel luban endale kommenteerida ette võetud taastamist. See on selline näitlik häbiposti panek ja sisulise taasatamisega ei ole seal midagi tegemist. Need siledaks silutud pehmed kohad jäävadki pehmeks, kui seda vett kõrvale olevasse kraavi ei juhita ja aukudesse täidet juurde ei panda. Jahimees või kohalik metsaülem ei pääse seal sõitma ei järgmisel kevadel, ega sügisel ega ka ülejärgmisel, jne.
Loodan, et asi laheneb ilma jõudu kasutamata ja kõik peavad seadustest kinni. Igal juhul sõidan nädalalõpus metsa ja mööda regiol tähistatud teid, ning varum pildimaterjali, kus auto lihtsalt mudasse kinni jääb. Metsaülem või kes iganes ametnik peaks ju teed korras hoidma, nõudma nende teede taasatmist firmalt, kes need ära rikub. Kas mul on õigus nõuda kahju, kui auto lõhun ja puksiirabi kutsun, veel moraalne kahju?
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”