4x4.ee galerii ja kamm sellega

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

aadu
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: T Mär 18, 2003 9:43 pm
Asukoht: Tallinn, Õismäe; Helsingi, Lassila
Kontakt:

Postitus Postitas aadu »

Võtsin praegu laiskuse kokku jaa vaatasin oma veebiruumi statistikat.
733 pilti 90-e MBaidi peal. Natuke muud mudru ka. Järelikult on 160MB veel vaba- ruumi maa ja ilm piltide jaoks.
Mõnel pildil on küll kvaliteet kannatanud nüsimise tulemusena aga noh, amatõõri asi :oops:
100 megast per mudakoon peaks siis küllalt olema, kui natukenegi vaadata, mida ja kuidas üles lasta.
50-stki piisaks. Isegi ei mäleta enam õieti, mis mul seal tagapool toimub. :)
Ei takista vallid, ei takista kraav...
Kaarel Puk; Turist; võistkond Lendorav; :driving ; Sõitis Uunoga Ümber Eesti 1999
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Mina pakkun ennast osalise koormusega kriitiliseks pildimodeks.

Erik
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

erik kirjutas:Mina pakkun ennast osalise koormusega kriitiliseks pildimodeks. Erik
pakuks siis enda poolt sama teenust 8)
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
Valge Hiir
MudDrag MaaleTooja
Postitusi: 1214
Liitunud: T Juul 05, 2005 3:17 pm
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

jr kirjutas: Anna minna ... nagu Varaan'i sõnad laulus kõlasid!
OT. no kus nüüd ikka põrutas ajaloo hämarustest :yupikaye
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Rääkisin minupildid.ee omanikuga. Põhimõtteliselt on nad nõus eraldama meile saidi 4x4.minupildid.ee.
Tingimuseks on, et mõtleme välja mingi tehnilise lahenduse kuidas see alamsait 4x4.ee foorumi vastu autentima saab (ilmselt mingi web service vaja teha) ja näitame nende bännereid sama moodi nagu põhisaidis (2tk, üks üleval, teine all). Kettaruumi neil seal jaguvat nii, et 3gb per kärss saaks vabalt, aga me võime ka oma limiidid kehtestada (üleslaetava laussaasta vähendamiseks).

See variant võtaks foorumi serveritelt maha kettaruumi ja gallery suhteliselt suure ressursinõudlikkusega seotud probleemid. Iseasi on see, kas meile reklaambännerid mokkamööda on ja meie eneseuhkus sellist lahendust lubab.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
aadu
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: T Mär 18, 2003 9:43 pm
Asukoht: Tallinn, Õismäe; Helsingi, Lassila
Kontakt:

Postitus Postitas aadu »

Mõelgem enne suuremate muudatuste tegemist tulevikule ka.
Järjest rohkem tehakse videoklippe ...
:lefrog
Ei takista vallid, ei takista kraav...
Kaarel Puk; Turist; võistkond Lendorav; :driving ; Sõitis Uunoga Ümber Eesti 1999
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Noh gallery2-s (minupildid.ee kasutab ja ilmselt on ka 4x4 jaoks mõistlik valik) on vähemalt mingisugune videote tugi olemas. Samas nii mugav kui YouTube see loomulikult ei ole.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Occassion »

Võtaks ka veidi sõna kui tohib. Nimelt olen ise ka seda gallery2'te juba üpris palju nokkida saanud ja töötab väga hästi. Seal on olemas kõik mida ühele juhmardist üleslaadijale vaja on. Saab anda ette parameetrid kui suureks pildid lähevad peale uppimist ning ka ruumi suuruse osas ja ka seda kas see album on nähtav kõigile või ainult mõnele kindlale kasutajale või kasutaja grupile jne.. Meeldib ka see, et on võimalus pilte hinnata ning kommenteerida ja veel 100 imet. Ning loomulikult iga kasutaja saab teha omale meeldiva kujunduse. Seega ma ei näe ka probleemi seda kasutades. Pean tunnistama, et see ka ainus galerii mis mulle meeldib ja endalgi serveris see kasutusel (server 80GB veebi jaoks ja 600GB ftp) kõik toimib ilusti.
Minu galerii näeb selline välja (kõiki kaustu ma avalikult muidugi ei näita)
http://www.occassion.net/gallery

See, et galeriil oleks olemas moded on igati tervitatav, sest ikka juhtub sisse saasta (endal ka) mida pole mõtet näidata. Ning nagu näha on siinsed olijad juba nõus seda tööd ette võtma. Ma ei näe küll rohkem probleeme kui asi ära teha - kas installida või siis võtta vastu pakkumine mujalt (ma ise eelistan alati oma mitte võõrast siis pole ka igasugu mõtetut mudru bännerina lehvimas siin saidil).
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Pooldaks siiski seda, et foorum, galerii ja misiganes tarkuseraamat (nt seesama wiki) ei hakkaks kuskil eraldi serverites üksteisest lahus olema.
Parem las jääb diff'i juurde, tal on kogu asi ühtlaselt backupitud, kogu süsteem on ühte moodi. Eks meil kõigil (st paljudel) ole igasugu ressursse pakkuda (kaasaarvatud minul nii riist- ja tarkvara kui ka know-how baasil), kuid liiga laialivalguvad asjad kipuvad varem või hiljem otsi andma.

Kujutame nüüd ette, et see mitu korda mainitud minupildid.ee ühel hetkel lakkab eksisteerimast (tuletage meelde pilt.ee-d). Siis on suure tõenäosusega kogu kupatus vastu taevast.

Esimene initsiatiiv peab ilmselgelt tulema diff'i poolt. Juhul kui kõik moderaatorid, kes ennast on välja pakkunud, ka oma lubadusi täidavad, siis tõenäoliselt sisu haldamisega suurt probleemi ei teki. Aga viimases ma julgeks veidi kahelda, sest viimasel ajal on foorumistki iga päev ülevaate saamisega raskusi. Vähemalt minul, töö ja kooli kõrvalt. See on ka põhjus miks ma end ei kipuks vähemalt esialgu sisuhaldajaks pakkuma.
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

pilt.ee oli jah nutune lugu, aga noh, targad fotograafid hoiavad alati "negatiivid" alles :P
Vajadusel saab orgunnida regulaarse backupi ka sealt kuskile offiste ma usun, aga ma ei taha seda minupildid.ee asja kellelegi peale suruda, lihtsalt kui serveriressurss pigistab, siis saab seda varianti kaaluda.

Eks community sait on ikka nii hea kui selle kasutajad selle teevad. Adminni funktsioon on ehitada asi nii, et tehniline pool toimiks ja modede ning muude mitte-adminnide abil sisuline pool isereguleeruks.
Kui keegi vigiseb ja piltidega rahul ei ole, siis krt modereerigu!
Kui tundub, et antud ruumi on liiga kasinalt, siis tehke korralikke pilte ja nuiake personaalselt juurde. Kui ketas ikka otsa saab, siis organiseerime korjanduse ja ostame juurde. Lihtne!

Viriseda saab alati.

Kui Diffil endal ei ole aega, siis siin foorumis on palju itimehi, kes on valmis aitama. Adminnide segaputru ei saa tekitada, aga alati on variant asi testkeskkonnas valmis ehitada, katsetada ja siis live-i lasta. Testkeskkonnas uute asjade ehitamisega ei pea peaadminn alati ise tegelema, delegeerimine kulutab alguses rohkem aega kui ise teha, aga pikas perspektiivis olukord muutub. Usu mind, ma olen ise samas seisus olnud, ei pea alati ise hakkama saama.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

teeme korjanduse siis!
kasutajaid päris palju ju kes tahax pilte ülesse panna ja vaadata neid!
56157755
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

ja mida osta vaja on ?

K
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

diff kirjutas:ja mida osta vaja on ?

K
õlunaati! sokk!
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

a norm.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

Lugesin kogu selle jutu nüüd veelkord läbi. Ja teades juba asju, mida paljud veel ei tea, avaldan paar mõtet...

1. 4x4 galerii on tore, isegi väga tore. AGA, vaadakem nüüd kõik oma enda safaripiltide galeriidesse, millede linke on peale iga võistlust või safarilkäiku siin foorumis rohkem või vähem avalikult jagatud. Ja nüüd päris ausalt küsime endalt kui palju on nendest kümnetest ja sadadest piltidest neid, mida tahaks teistkorda veel vaadata, või mida minimaalse ensekriitikaga kodanik julgeks avalikult, ilma häbenemata ülesriputada - IMHO vähe, VÄGA VÄHE. Ausõna mina ei tahaks olla galerii adminn - selline "Eesti otsib superstaari" žüriiliikme tunne tekib.

2. VIDEOD - HELL NO, videotega on mu meelst veel hullem lugu kui fotodega. Kui fotodest leiab veel mõne üksiku hea kompa ja tehniliselt hea foto, siis 99,999% ülesriputatud videotest on TÄIELIK KRÄPP, sorry mu otsekohesuse eest, aga no öelge, mida huvitavat on 4 minutilises safari videos, kus kaamera seisab ühe koha peal ja kogu action on 5-6 auto läbisõit mingist lohust, sealjuures jääb üks mingi jumala mõtetu koha peal kõhupeale kinni ja siis on kõigil osalistel väga naljakas, no sorry, kas te ise viitsiksite seda jama teist korda vaadata? Ja modereerimise asjus kehtib sama jutt mis fotode puhul...

Seega veelkord, galerii on tore, peagi ta tuleb. AGA palun igaüks mõelge enne "SEND" nupule vajutamist 7 korda, kas saadetav foto on ülesriputamist väärt või pole seda mitte... Ja videote ülesriputamist ma loodan, et ei tule, teglt ka...
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”