4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas FlammablE »

Propageerida tuleks ennekõike ikkagi otsingu kasutamist ja panustada toimiva otsingusüsteemi arendamisele. Kel janu, sel jalad. Siia alla peaks käima ka ukaas teemadele pealkirjade andmise kohta ja selle vastu pidevalt eksijate näidispoomised(nagu ka kümnenda hiluxi diffriõli teema tegija IC-sse saatmine). Millised on otsingusüsteemide erinevad võimalused, oskavad ilmselt itimehed täpsemalt seletada.
Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas fanatt »

Tere!

Teema algatajana olen teinekord tundnud puudust seosetute postituste kustutamisest.
Seega idee: Teema autor võiks saada ise kustutada oma teemast mitte sobivaid või teemaväliseid postitusi. See annaks modedele rohkem hingamisruumi. Muidugi administratiivsed postid peaksid jääma
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Movistar »

FlammablE kirjutas: Movistar võiks otsa lahti teha oma viimase autoga :roll:
Seda on suht keeruline teha kui auto on juba valmis.
Ehitamise käigus oleks pidanud tegema ja ma isegi mõtlesin selle peale aga mõtteks see jäigi.

EDIT: Kui järgmist tegema hakkan,siis teen teema :D
Viimati muutis Movistar, E Dets 16, 2013 5:51 pm, muudetud 1 kord kokku.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Praks1 »

Ei viitsi kirjutada eriti teemasid,aga kui keegi viitsib, siis hakkan kohe tegema erinevaid projekte.
kui huvi võib keegi pildistada ja kirjutada nendest,et teistel huvitavam oleks.
Proto
53951597
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas igiliikur »

Selle bisnessi teema võiks üldse ära kaotada, oleks probleem lahendatud. Autod, varuosad, veljed-rehvid ja kõik. Nänni müümise jaoks on netis miljon kohta.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas PARUN »

igiliikur kirjutas:Selle bisnessi teema võiks üldse ära kaotada, oleks probleem lahendatud. Autod, varuosad, veljed-rehvid ja kõik. Nänni müümise jaoks on netis miljon kohta.
Ei saa mitte nõustuda.
Bisniss alateema igati ok. Sokke jm. jama tõesti ei ootaks.


Saan ka sellest aru, et mida suuremaks muutub seltskond, seda rohkem loba ja vahepeal on ju tore lõõpida ka.
Sealt edasi hakkab jah teatud seltskonna kiun.
Et nn. privaatsust ja tühja kargamist vältida, tuleks võibolla teha poolkinnine/kinnine härrasmeeste alateema, nagu selleks on eputa tehtuga, modimised edasijõudnutele ja võimalik et veel midagi.
Lugeda saaks neid igaüks, kuid igaüks sinna kohe postitada ei saaks.
Postitamise õiguse saaks nt. 5€ loovutamise eest ja see oleks nt aasta maks. Vastu tasuks oleks ehk VÕIBOLLA mõni hüve.
Ideeliselt sama case, nagu on audiclub'is klubiliikmete teema.
Isiklikult ei oma seal klubiliikme staatust ja kahjuks ei näe ka, mis rakette eestimaa pinnal valmis meisterdatud on, seega nagu ennist kirjutasin, lugemis võimalus võiks vähemalt olla.
Sellega saaks aga kohe hulgaliselt platsi puhtamaks. Ei solgita korralikke teemasi, samas ei võta rookie'delt arenemis-küsimisvõimalusi. Tuleb ka sellest aru saada, et kes esimest korda näeb nt. difri õli, loomulikult tekib küsimusi.

Sellga tuleb ka leppida, et issanda loomaaed on suur. Et selliseid, nagu siin on olnud panda mehi, mudakaid jt. sulelisi-karvaseid on ja jääb siit läbi jookma.

Isiklikult arvan, et muutma ei peaks midagi. Kui ei meeldi, ära loe.
Kõnetraat 51922951
Tegija
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: N Nov 30, 2006 8:29 pm
Asukoht: aravete
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Tegija »

Möla rohkem kui rubla eest. Vaatasin ja lugesin , sügasin kukalt ja lõpuks otsustasin sõna võtta. Olen isegi abi palunud ja ka alati abi saanud. Aga tegemist olnud konkreetse küsimusega. Mind häirivad kõige rohkem sellised küsimused , mis on laialivalguvad stiilis, et auto katki ,check engine põleb, genekas ei anna voolu, tuled ei põle ja kuidas ühendada lisatulesid. Minuarust ei ole foorum selliste jamade jaoks. Selleks on autoremonditöökojad! Saan aru et igaüks tahab ise remontida ja kooliraha maksta!!
Tiimid Tegija ja Lada Eesti, metalli nii Eestist,kui lähi-välismaalt. Juhi parem käsi. Asja sees 2001. aastast.
Jumal tänatud ,et loodi autod ja autoelekter.
Müün ja paigaldan el. vintse.Tel;506 6268 : augustvoore@gmail.com
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas raulex »

Kuidas oleks Bizniz teema poolitamisega?
Asjalikum osa puudutaks offroadi kui hobiga osaliselt seotud asju.Näiteks garaazi rent,treipingi või rehvipingi müük,keretööd maasturile jms.
Muu biznis.Kuuluta mida tahad, oluline oleks ainult kuulutaja staaz või karma nagu ka praegu.Kas seda osa üldse vaja on, ma ei tea.Mind isiklikult sellisel kujul kitlite või solgitorude kuulutused ei häiriks.
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas kiiking »

Kui veel võimalik, siis märgiks ära veel ühe asja. Nimelt postide tekitajate poolt pandud pealkirjade ja teemade sisuline muutmine. Kui keegi müüb, ostab, või mis iganes asja arutleb ja ta on lahenduse leidnud, siis ei tohiks ta oma posti muuta selliseks, et müüdud, asi korra jne, et lukku. Lukku läheks küll aga foorumlased peaksid teada saama, kuda asi lahenes. Eriti kehtib see tehniliste lahenduste- leitud asjade jne kohta mida teised foorumlased ka otsivad. Lahendus oleks, et pealkirja pannakse kirja võimalikult täpselt teema olemus ja kui teema on leidnud lahenduse, siis esmane pealkiri jääb alles ja postitaja viimane post sisaldab kirjeldust, et kuidas lahendus tekkis ja alles siis läheb teema lukku. Lihtne näide: Otsiti tihendipappi. Arutleti pikalt ja siis oli teema lukus pealkirjaga - olemas. Keda see nüüd siis aitas? Keegi ei saanud teada, kust ja kuidas asi hangiti ning see, kellel ka seda sama asja vaja oli hakkas interneedusest otst peale otsima. Isand Kotka jutt õige, et see foorum peaks meid aitama ja laskma meil olla garaažis, mitte otsima vajalike asju netist tundide kaupa, kui samas keegi oli selle töö juba ära teinud. Nüüd sai küll hullult pikk eepos aga idee selles, et jätke algsed postid alles ja kohustus ka post lõpetada nii, et kõik saaksid aru, kuidas teema lahenduse leidis. Vahet siis pole, mis alagrupis teema oli.

Tervitades
Urmas
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas tuningman »

Mina jälle arvan näiteks, et müügi teemades, kas siis biznez, või muud müügi teemad, võiks ikkagi kustutada, kui asi müüdud saab ja teema algataja märke lisab, et lukku või kustutada.oleks ka vähem seda n.n üleliigset müra ja teine tähelepanek, millest ka varem juttu on olnud, et kui kuskil on mingi link, et see võiks avaneda uues aknas, kui sellele klõpsata. :roll:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas kiiking »

Ok. Eraisikute müügiteemas küll aga pealkiri võiks ikka jääda. Ja see uues aknas oleks ka hea
vahel unustad ära, et peab alati samalt lehelt tagasi minema.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
toi
Rock Crawler
Postitusi: 517
Liitunud: R Okt 02, 2009 10:06 am
Asukoht: Tallinn ja Viljandi

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas toi »

Vaatan et kõigile jäävad jalgu need ostu-müügi kuulutused. Mind nad ei sega, olen nii ostnud kui müünud nagu suur enamus meist. Kellele ei meeldi see ei pea ju vaatama. Kui väga häirib siis võib tõsta ju kuhugi silma eest ära.
Aga minu meelest on kaks probleemi.
1. Inimesed ei mõtle kuhu nad postitavad. Vahet ei suudeta teha Ehitame autot e eputa tehtuga- Minu Neljaveoline või Hooldus ja Remont -Modifikatsioonid edasijõudnutele jne. Ja sealt tulebki üks suur pudru ja kapsad ning kui hakkad midagi otsima siis loomulikult ei leia kui ei tea kust otsida. Selle kohapealt peaks moded olema rangemad mitte norima kui keegi on unustanud kuulutuses auto värvi lisada.Mina arvan tõstmised ja kärude ehitamised ei peaks olema edasijõudnute alateemas.
2. Inimesed ei mõtle mida ja milleks nad postitavad. Ehe näide viimane postitus sellelt lehelt (väga oluline info :D ) http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=49&t=16207&start=15 . Selliseid postitusi on muidugi palju ja sellega ilmselt moded ei jõuaks ka võidelda. Arusaadav et tr3 mehed tahavad oma nurka. Võibolla peakski olema mõned alateemad sellised kuhu saavad kirjutada ainult need kelle nimi on ka mõne võistluse stardi nimekirjas( see peaks olema piisav argument et ollakse asja juures südamega ja kui niikaugele välja jõutud siis ei tohiks enam väga rumalat juttu ka ajada). Kui sa ikka ise ehitanud ei ole siis ei maksa ka õpetada.(ehitus ja remont(tuunimine, läbivuse parandamiseks ) on ikka erinevad asjad)
Nissan Patrol Y60 2,8 td
Nissan Patrol 160 3,3 td
bomsch
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: N Sept 02, 2010 11:09 am
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas bomsch »

Ma arvan, et viga on just "vanades kalades". Tüüpiline Eesti keiss. Tegin midagi valmis, nüüd olen sellega automaatselt nii kõva isa, et teised ulatuvad mulle kõigest emmini. Olen ka ise sellise suhtumisega olnud margifoorumites. Nüüdseks olen sellest äkki välja kasvanud. Ühesõnaga ma arvan, et asjad lihtsalt muutuvad ajas.
Nagu eespool mainiti siis noorem põlvkond ei ole enam nõukaaegse pagasiga, kus iga mees pidigi oskama maja ehitada, traktorit remontida ja elektrit vedada, vastasel juhul oleks lihtsalt välja surnud. Praegu on normaalne, et noor ei tea mis pidi lehtvõtit tuleb käes hoida. Samas neile kuvaldaga pähe andmine ei muuda midagi paremaks. Tuleb lihtsalt ise ka ajaga kaasas käia ja foorumis päris jama ja plähmerdamine ära kustutada ja edasi elada.
Sõbrad, saage aru kõik foorumi kasutajad ei ole kohustatud võistlemas käima või TR3 masinat endale ehitama. Täiesti vabalt võib ka lihtsalt lugeda ja mis puutub sellesse maagilisse info hankimisse siit foorumist siis ei ole mõtet endale asju ette kujutama hakata. 3-e minutiga leiab Youtubest suht iga asja kohta rohkem HOW TO videoid kui siin vabariigis üldse inimesi kes otsitava probleemiga kokku oleks puutunud. Seega pidada foorumit selleks, et keegi saaks teada, kuidas midagi teha on nonsens. Ma ühe küsimuse kord esitasin, loomulikult sain asja enda loogikaga enne korda kui mingit adekvaatset infot oleks laekunud.
Respecti punktide kogumine on hea plaan, aga nende järgi levelitesse jõudmine ei oleks eesmärgina hea. Piisab ka täiesti skoorist endas. Muidu peabki paaniliselt postitama, et punkte koguda. Mul 27 posti 3a peale, mulle isiklikult siiani täiesti piisanud. Samas ei tunne otseselt vajadust, et mu õigusi peaks piirama seepärast igal võimalikul moel.
Ja nüüd rahuriik!
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Kilpkonn »

Selle müügi-kuulutuste teema osas oli näiteks http://www.jeeppatriot.com/ foorumis lihtsalt selline seadistusvõimalus nagu all pildil,
kus said märkida, milliseid teemasid ei kuvata, kui vajutad nuppu "näita uusi postitusi".

Pilt

Lisaks oli vist sealsamas foorumis võimalik välja lülitada teiste kasutajate "signature" kuvamine,
kuna sealsetel kasutajatel oli kombeks panna iga postituse alla mingi reklaam või pilt
ja siis teemasid lugedes umbes poole või enam pinnast võtsid enda alla (enamasti ka korduvad) signatuurid.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas amevier »

Minu arvates on suurim probleem Killumehed, kes iga teema vahele ja otsa riputavad oma lollaka nalja või repliigi stiilis "mu naabri vennal on ka selline". Need tegelased teevad enam kui 500 posti aastas, millest enamuse mõte on seltskondliku sumina ülevalhoidmine.

Ettepanekud loba vähendamiseks:
1. Kaotada ära süsteem, kus postituste arv annab foorumlasele austavama nimetusega taseme.
2. Uuele liikmele anda mingiks perioodiks lugeja staatus - kui huvitab, siis loeb ja lolle küsimusi hiljem vähem.
3. Demokraatiat maha suruda, juurutada karistusmetoodika - näiteks: väljaspool ajaviiteteemasid mölapostitaja saab lugejastaatuse mingiks perioodiks või solvava nimega taseme.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”