4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas K.Kotkas »

Tervist kõik see mees.

Tegin ühe hetkel globaalse hiljem kisatoru alla mineva teema, milleks on 4x4.ee foorumis sisu ja selle tulevik.

Viimasel ajal on minuni jõudnud suuremas koguses sellist juttu, et 4x4.ee -s pole enam midagi asjalikku lugeda - asjalikku juttu pole, on vaid ost/müük/biznes ja siis suuremates koguses "sisutühja teksti". Meenutatakse heldimusega aegu, kus toimus ka tehnilist laadi arutelu, võtsid sõna inimesed kes teemat valdasid ja ka hea nõu ja suunavate vihjetega toetasid. Praeguseks aga olla see asendunud sellega, et isegi kui mingit teemat arendama hakata siis leidub suures koguses "Ländisid" kes peavad igale teemale midagi vahele kirjutama, täiesti sisutühja pläma kirjutama ja eriti närvi minema siis privaatmessides, kui teema algataja julgeb pläma kirjutanud kodanikule avalikult vastavasisulise märkuse teha.

Oleks sarnane sõnum minuni jõudnud 1 - 2 inimeselt siis ma arvaksin et ju nii, et nagu küla koerale, siis koer külale, kuid et viimasel ajal on sellised sõnumid muutunud süstemaatiliseks siis tunnetan ma probleemi.
Et meil on siin siiski selline kogukond siis katsuksime üheskoos välja mõelda lahenduse kuidas terad paremini muust massist eraldada. Tuua väärtus ja sisu tagasi, rohkemgi veel.

Üks lihtsaim moodus on viia sisse nn "laiendatud ajalike postituste süteem" e foorumis on 1 - 2 möla alafoorumit naljadele ja muule sellisele sodile ja siis on nn tehniline sektsioon kus lugeda saavad kõik kuid sinna kirjutamise õigus tuleb välja teenida. Välja teenimise õigus käiks nn Karma formaadis. Iga kasutaja saab panna hinde postitaja postile mingis teemas ja piisava karma olemasolul avanevad ka järgmised tasemed.

See oleks vaid üks tehniline ettepanek kuidas edasi liikuda. Ootaksin siia ka kõiki muid ettepanekuid ja muresid mis teil hingel lasuvad ja takistavad 4x4.ee foorumit nautimast. Alustaks uuel aastal uuelt paremalt lehelt.

Nüüd veel siia teemasse kirjutamisest.

Ma ootan siia asjalikke vastuseid. Kui keegi tunneb, et ta peab siin teemas haukuma siis seda teemat modereerin ma personaalselt - see tähendab, et lisaks sellele, et see mölane post lendab prügikasti lendab ka konkreetne kasutaja tänavale. Enne ma küsin 2 kinnitust moderaatoritelt (nimeliselt) oma otsusele. Seega - Asjalikud ettepanekud, kirjavigadeta vastused jne. Tuletage meelde, mis teile kodus / koolis õpetati.

Korjatud Ideed: 30.11.13
Postide Tagimine, Tagid ette defineeritud, äkki modedele panna õigus tag -e liita.
Kuulutuste automaatne kustumine 90 päeva pealt 10 päeva peale.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas tarmo »

Karmasüsteemiga väga nõus.

Lisaks oleks vajalik eelkontrolliga ost/müük/bizniz teemade modereerimine. See välistaks suure hulga puudulikke andmetega kuulutusi juba eos.
Kahjuks vist tehniliselt sellist moodulit pole (vähemalt pool aastat tagasi polnud), aga kui mõnel php programmeerijal kohutavalt palju vaba aega on, siis võiks sellise mooduli kirjutada :)

Veel üks võimalus oleks, lisaks tehnilistele teemadele, karmasüsteemi rakendada ka müük ja bizniz alateemades. Ostu all ehk mitte või lõdvemalt.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas enx »

TR3-e mehed ärgu pangu pahaks!
Tean, et siin foorumis on tr3-el oma nurgake.
Usun, et paljud just tehniliste lahenduste ja modifitseerimistega teemad seal
ja arvan, et paljud meist siin foorumis oleks huvitatud nende lugemisest, see ju kõik hariv.
Võiks vähemalt lugeda olla võimalik, kommenteerida võivad tr3 mehed edasi.

Hendriko
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Kjen »

Mina teeks sellise ettepaneku, et päringu "vaata uusi postitusi" vastustes ei kajastuks alateemadesse "müük; "ost" ja "rehvide müük-ost-vahetus" vahepeal tekkinud rohkearvulised kuulutused.
Kui nad pidevalt silme ees ei ole, siis ei teki ka häirivat biznezi üldmuljet ja moderaatorid ei pea pidevas valvelseisundis olema (et süvenenud õiglustundega vabatahtlikud eksinuid nahutama ei kippudes teemat veelgi enam ei läbustaks), vaid võiks rahulikult ainult paar korda päevas korda majja löömas käia.
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Kilpkonn »

K.Kotkas kirjutas: Üks lihtsaim moodus on viia sisse nn "laiendatud ajalike postituste süteem" e foorumis on 1 - 2 möla alafoorumit naljadele ja muule sellisele sodile ja siis on nn tehniline sektsioon kus lugeda saavad kõik kuid sinna kirjutamise õigus tuleb välja teenida. Välja teenimise õigus käiks nn Karma formaadis. Iga kasutaja saab panna hinde postitaja postile mingis teemas ja piisava karma olemasolul avanevad ka järgmised tasemed.
Siin ma näen teoreetiliselt üht sisemist vastuolu.
Olukord:
- Kasutaja ei oma piisavalt karmat.
Tingimused:
- Et saada õigust kirjutamiseks, peab ta saama hindeid.
- Et saada hindeid, peab ta kirjutama asjalikke postitusi.
- Kirjutada ta saab ainult nalja ja muu sodi alafoorumisse.
Kokkuvõte/ järeldus:
- Et saada karmat, peab kasutaja tegema asjalikke ja hinnet väärivaid postitusi nalja ja muu sodi alafoorumitesse.

See tundub mulle suht mittetoimivana. Või siis võimaldab karmat koguda naljafoorumis vaimuka (või "vaimuka") jutu ajamisega.

Pakuks alternatiiviks, et
- uute teemade tegemine sisulistesse foorumitesse oleks läbi karma piiratud (nagu ülaltoodud ettepanekus)
- olemasolevatele teemadele vastamine oleks lubatud
- probleemide esinemisel kasutajal blokeeritaks mingiks ajaks (nädal, kuu?) võimalus sisulises foorumites ka vastata.
saarik
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: E Okt 04, 2010 3:20 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas saarik »

Tere!

Teen ka möne ettepaneku:
1. Anonüümsus on tihti see, mis läbu ja jama tekitab- anonüümsus ära kaotada. See on muideks enamuste foorumite probleem.
2. Ka sooviks lugeda TR-3-e foorumit, olen ka soovi enne avaldand, kolme meeste seas leiaks vist personaalselt poolehoidu ka.
3. Üks vöimalus läbu vältimiseks on teema tekitaja enda vöimalus teemat modida.
4. KARMA oleks hea variant.
5. Kui ikka ühed ja samad foorumlased enamustes teemades läbu ajavad vöi mitte midagi öeldes vett sogavad, siis kirjutamise keeld peale.
6. Postituste parandamine peaks näha olema. St. tihti loed teskti, kus algne vigane osa on parandatud ja muhvigi ei saa aru, mida järgmine kommenteerija on öelnud.
7. 4x4 sõiduki müügi teemas piisaks minu arust küll vaid müügiportaali lingi lisamisest kui see sisaldab kogu vajalikku infot, muu müük võiks samaks jääda.

Äkki hiljem midagi veel.

Lugupidamisega, Janis.
Isuzu D-Max 2,5TD LS, MÜÜDUD
UAZ 469
GAZ 69
kunagine spetsiaalklassi "Põhjakivi" team-i liige
Krooniline
Rock Crawler
Postitusi: 687
Liitunud: T Aug 31, 2010 5:00 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Krooniline »

Mulle tundub, et vanemate foorumi kasutajatega probleemi nagu pole eriti. Pigem nende "värsketega". Võiks rakendada/keelata uutel kasutajatel "uue teema" postitamise võimalust, et nad õpiksid kasutama "Otsi" nuppu. Muidu on iga uue kasutaja esimeseks teemaks, et " Tahan tõsta", " Kui suur rehv alla mahub" jne. Nii peaks ehk ka "ost-müük" valdkond vähe paranema.
Viimati muutis Krooniline, R Nov 29, 2013 3:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Movistar »

Kui ma 7 aastat tagasi ennast foorumis registreerisin oli siin nii palju huvitavat lugemist ,et algajale (nagu ma siis olin) korraga liigagi palju.
Tehnilised arutelud,autode iseehitamine,kohalikud-ja välisvõistlused ja nende järelkajad.Reisikirjad,safarid ja kõike muud.
Seda kõike jätkus päris mitmeks aastaks.
Hetkel loen ma foorumit ikkagi iga päev ja loodan aegajalt sealt leida ka huvitavaid postitusi peale mõttetute teemade,jeebi juppide ost-müük,rehvide ost müük,facebookist ringi kopeeritud mõttetud naljad ,kellegi sõnakõlksud jne.
See foorum on siiski vajalik,kuid mitte ostu-müügikuulutuste tasuta vahendajaks ja naljade kopeerimiskohaks.
Tunnistan,et olen aegajalt ka ise üle keenud ja mõnele inimesele sitasti öelnud läbi foorumi.
Hetkel tundub olevat õige hetk nende ees vabandada kellele ülekohut tehtud.
Samas on viimastel aastatel tekkinud foorumisse seltskond ,keda ei seo offroadiga mitte midagi.Korra aastas linnamaasturiga asfaldilt muru peale sõitmine on kõik.Samas on nad aktiivsed teiste postituste solkijad oma sisutühjade lausetega ja koguvad 500-1000 postitust aastas.
See aga mis on kirjutatud 4x4.ee logo alla on nende jaoks täiesti võõras ja tundmatu .
On foorumeid kus müügikuulutustele vastata ei saa.On foorumeid kus müügikuulutused on tasulised.
Siin võiks see olla samamoodi.Tahad kuulutada.Maksa.
Tahad möla ajada.Siis selleks on üks väike nurgake kuhu moderaatorid saaks julmalt ja ilma ette hoiatamata tõsta kõik mis tundub vähegi jama olevat.Kui müügikuulutusi ja muud üleliigset jama poleks vaja modereerida siis saaks selle energia kulutada sinna.
Kui paar korda on postitused ära kustutatud,siis küll kohale jõuab,et neid pole lihtsalt vaja kirjutada.
Võimalik,et tehnilist laadi arutelud(edasijõudnutele) on kadunud sellepärast,et asjasse mittepuutuvad kodanikud solgivad selle oma lausetega täis ja kirjutamise isu kas lõppeb või asendub lõõpimisega.
TR3-del on küll oma alajaotus kuid ka seal ei ole ühtegi tehnilise arutelu teemat peale tehniliste reeglite jutu .Seega ei näe seal TR3-ga mitteseotud kodanikele midagi lugeda.TR3 käib selle foorumi põhisuunaga kõige rohkem kokku ja neil võiks olla oma nurk kus nutta.
Ma ei ole ka kunagi kade olnud kui keegi on nõu tahtnud.Kui keegi tahab kolme ehitada ja endal jääb teadmisi vajaks,siis iga kell võin abiks olla.
Mina olen oma tehnilised teemad ( sidur,vints jne) teinud avalikult kõigile loetavaks.
Olen sellega nõus,et postitamise õigus tuleb välja teenida.Võin vabalt ka ise see üks olla.
Viimati muutis Movistar, R Nov 29, 2013 3:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
toi
Rock Crawler
Postitusi: 517
Liitunud: R Okt 02, 2009 10:06 am
Asukoht: Tallinn ja Viljandi

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas toi »

Kui nüüd üldisemalt võtta siis ei ole see ainult selle foorumi probleem. Probleem on selles et noori kes saaks tehnilist juttu ajada ei tule enam eriti peale. Enamus on ju õppind auto remonti ja ehitust ikka isa, onu või vanaisa kõrval aga tänapäeval käivad need isad ja vanaisad oma autodega hoolduses. Ja nii ei jäägi muud üle kui õppida it-d või odavalt ostma ja kallilt müüma,(Siin foorumis olnud ju küll kus otsitakse inimest kes vahetaks rooliotsa või õli-mis tehnilist juttu sa selliselt ootad) samas vanemad olijad otsivad endale natuke rahulikumad hobid. Eks samal põhjusel hõrenevad ka stardinimekirjad võistlustel.

Toivo
Nissan Patrol Y60 2,8 td
Nissan Patrol 160 3,3 td
saarik
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: E Okt 04, 2010 3:20 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas saarik »

Lisan ühe asja veel: kui postitus kustutatakse vöi liigutatakse ühest teemast teise, siis peaks üldjuhul sellest erasönumiga postituse tegijat ka teavitama.
Isuzu D-Max 2,5TD LS, MÜÜDUD
UAZ 469
GAZ 69
kunagine spetsiaalklassi "Põhjakivi" team-i liige
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas totu »

Karmaidee hea aga pigem peaks õiguste üle otsustama konkreetne inimgrupp, e. inimesed, kellel juba on "karma". Kui igaüks saab "laikida", muutub keskkond ise lõustaraamatuks?
Võimalike ostu-, müügi-, vahetuse- jne teemade kvaliteeti aitaks ehk tõsta teemaalgataja õigus vastuseid kustutada, kisub läbuks- reha üle.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Lomp »

totu kirjutas:Karmaidee hea aga pigem peaks õiguste üle otsustama konkreetne inimgrupp, e. inimesed, kellel juba on "karma". Kui igaüks saab "laikida", muutub keskkond ise lõustaraamatuks?
Võimalike ostu-, müügi-, vahetuse- jne teemade kvaliteeti aitaks ehk tõsta teemaalgataja õigus vastuseid kustutada, kisub läbuks- reha üle.
Olen ka selle poolt ,et ostu-müügi kuulutusi saaks teema algataja kustutada.
Kuna kui praegu nt müügi kullutusi hakkata lappama siis enamus müüdud asjad.
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Arxs »

Probleemiks võib olla ka see, et väga paljud teemad on juba läbi lahatud ja selle asemel, et uustulnukale(või kellele iganes) uuesti vastus kirjutada liigub see mees hoopis uude teemasse ja asemele tulevad kommenteerima mingid puusalt tulistajad. Margi alafoorumeid sirvides on iga 10s teema pealkiri ühe eelnevaga 90% kattuv. Sellest tuleneb ka palju "tühja" juttu. Kui teha nii, et igale sellisele teemale vistakse vastuseks link, kus teema on läbi lahatud, siis mida siin üldse lugeda? Vanem olija on kindlasti juba teemaga tuttav ja saate are küll kuhu ma sihin. Uusi autosid ei tule nii palju peale, et juttu jaguks igaks päevaks. Samuti inimesed saavad targemaks(osad saavad, teised mitte) ja väheneb vajadus teha uusi teemasid, kus tarka juttu ajada.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kasutaja avatar
Madis
True Off Roader!
Postitusi: 1115
Liitunud: N Mai 05, 2005 12:40 pm
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Madis »

Tegelt ka ja mitte et ma ise oleks patust puhas, aga sellised ja sarnased asjad siiski meile ei sobi (lambinäide) http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=8&t=44773
auto24 ja osta selleks.
Ei midagi isiklikku vaid lihtsalt mõte.
Ja otsi nuppu võiks inimesed siiski õppida kasutama. Seda mingit (jälle lambinäide) patroli radikajuttu ja chero mitte käivitumist on mu meelest terve see foorum täis.
TR3 BHC
Madis 5115033
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Jahifoorumis on näiteks nii: On tasulised ärikuulutused, nagu meil ärimeeste pakkumised. Teiseks on tasuta erakuulutused. Nendega on aga see, et need kustuvad automaatselt, kui ma ei eksi siis 10 päevaga. Ja mode valvab, et "ärimehed" erakuulutusterubriigis ei postita.
Samas isiklikult ma ei tunne ennast kuidagi nendest kuulutustest puudutatuna, ma lihtsalt ei loe neid. Samuti nagu ma ei loe "saarlased kogunege" teemat. Mis ma neist loen, kui ma midagi osta ei taha ja Saaremaale minna ei plaani.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”