Maasturiga juhtus õnnetus

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Maasturiga juhtus õnnetus

Postitus Postitas Landy »

Raske avarii täislastis 4x4 kastikaga:
https://tartu.postimees.ee/7500051/tart ... lusonnetus
Päris karm deformastioon ikka laupkokkupõrke järel.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Maasturiga juhtus õnnestus

Postitus Postitas v6sa »

Koorem seda tegi. Mööda sõites tundus, et nii kastis kui kärus seda manti ikka oli.

Mis pani hämmastama: kummagi auto all polnud näha pidurdusjälgi...

Jäi kangesti säärane tunne, et kaubiku ülijuhtiv kullersoffer otsustas mööda põigata majanduskasvu takistavast eesvenivast autost ning mingi maakas oma krusaga ei osanud eest minna nüüd.

Ma olin kindel, et sealt lõigati laipu välja, aga loetu järgi jäädi siiski ellu. Täitsa hämmastav.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Maasturiga juhtus õnnestus

Postitus Postitas olli »

2011 aasta Amarok. Ülevaatus läbitud puhtalt 2 kuud tagasi. Lubatud käru mass 2800kg. Piltidel kerghaagis, seega vast üle tonni ikka ei olnud..? Ja niimoodi keskelt pooleks. Täitsa jõhker. Nissanitel see mure teada, aga Volksuga pole ju kuulda olnud. See auto tuleks küll mu hinnangul ekspertiisi saata et tuvastada, miks ta niimoodi pooleks sai minna. Ja kas ehk oli sealt midagi seesugust, mis oleks pidanud 2 kuud tagasi ülevaatusel välja tulema. Mäda raam on ikka päris ohtlik viga, millega liiklusesse minna. Eriti kui sellised koormad plaanis.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Maasturiga juhtus õnnestus

Postitus Postitas Landy »

olli kirjutas:
N Apr 14, 2022 2:43 pm
2011 aasta Amarok. Ülevaatus läbitud puhtalt 2 kuud tagasi. Lubatud käru mass 2800kg. Piltidel kerghaagis, seega vast üle tonni ikka ei olnud..? Ja niimoodi keskelt pooleks. Täitsa jõhker. Nissanitel see mure teada, aga Volksuga pole ju kuulda olnud. See auto tuleks küll mu hinnangul ekspertiisi saata et tuvastada, miks ta niimoodi pooleks sai minna. Ja kas ehk oli sealt midagi seesugust, mis oleks pidanud 2 kuud tagasi ülevaatusel välja tulema. Mäda raam on ikka päris ohtlik viga, millega liiklusesse minna. Eriti kui sellised koormad plaanis.
Kahe teljeline kerghaagis, mida kutsutake osades ringkondades ka ka "killer haagiseks", sest tihti on sellistel tugevdatud vedrud ka alla ning keegi ei tea palju lubatud 500kg semel seal kastis manti on.
Samas haakonksu ja tisili vigastusi oma võhiku silmaga vaadates ei usu, et väga ülekoormatud oleks olnud. Masina enda kastis tundus ikka olama olnud suurem ja raskem koorem ja kui see ka veel kinnitata oli, siis on inerts ikka päris tige.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Janek Lumi
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: K Sept 28, 2011 10:41 am

Re: Maasturiga juhtus õnnestus

Postitus Postitas Janek Lumi »

Iga kord, kui ma miniekskavaatori treila peale panen ja kastikaga sõitma lähen, siis hirmuga mõtlen, kui kaugele ette välja see ekskavaator lendab. 1,6 tonni kinnitatud mõne koormarihmaga.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”