Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

RaulK
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: T Mär 27, 2018 10:39 pm

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas RaulK »

Mitte et mul miskit ukraina abistamise vastu oleks aga päris mitmelt tuttavalt kes autot otsivad kuulnud nurinat, et krt sittagi võtta pole. Kõik minema saadetud. On see hea või halb ei tea. Ma näen pigem probleemi eesti riigis. Kreekasse niisama miljoneid abipaketiks oli poh kütta. Aga autosid, riideid jms tuleb pigem ikka eraisikutelt. Ok mingil määral on rakette ka sinna läinud.
Team Vürst.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas maksipoiss »

RaulK kirjutas:
P Mai 08, 2022 12:53 am
. Ok mingil määral on rakette ka sinna läinud.
No kui üle 200 milli eest abi on "mingil määral" :shock:
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas raulex »

Eesti riiklik abi Ukrainale on SKP kohta ikka üks suurimaid, kui mitte kõige suurem.
Maastureid ju ostetakse sinna, iseasi kas pakutav3,4 või 6 kilo atraktiivne on.
Mulle jäävad pigem arusaamatuks ranged nõuded raami kohta. Kas Ukrainas tõesti enam nelikanttoru ja keevitust pole?
Varem suutsid nad autode juures igatahes sitast saia teha.
Parimad vanad liigse elektroonikata japsid, mis liiguvad kõigega, mis põleb, jäävad raamimure tõttu sinna minemata.
RaulK
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: T Mär 27, 2018 10:39 pm

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas RaulK »

Pole seal kellelgi aega raami keevitada või pada remontida praegu. Eks seepärast peab see pool korras olema.
Team Vürst.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas TiitR »

Mulle jäi ükspäev FB-s silma kuulutus, kus Ukrainasse oodatakse maastureid 2009+ aastast? Et mis seal sõjategevuses nüüd järsku nii "uusi" tahtma on hakatud? Pigem vanakoolikas, ilma liigse elektroonikata ja meh. pumpadega oleks sõjaolukorras kindlam viis liikumiseks?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas Landy »

TiitR kirjutas:
P Mai 08, 2022 11:37 am
Mulle jäi ükspäev FB-s silma kuulutus, kus Ukrainasse oodatakse maastureid 2009+ aastast? Et mis seal sõjategevuses nüüd järsku nii "uusi" tahtma on hakatud? Pigem vanakoolikas, ilma liigse elektroonikata ja meh. pumpadega oleks sõjaolukorras kindlam viis liikumiseks?
Miks nad tahave, ei tea. Põhjus võib olla selles, et Läänest tuleva relvaabi andjatel on mingid (kinnis)ideed selle kohta, kuhu külge see kruvitakse. Või on Lääne raha abi andjatel mingi nõue,et "vanaruda" ostmiseks seda kulutada ei saa.
Sama moodi otsivad Ukrinalsed pragu 2016-> EURO6 sadulveokeid,
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
vanaisa
Fitting 38"
Postitusi: 390
Liitunud: L Dets 01, 2007 1:01 pm
Asukoht: Kanavere
Kontakt:

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas vanaisa »

...või tegutsevad "ärimehed"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas TiitR »

Landy kirjutas:
E Mai 09, 2022 12:37 pm

Sama moodi otsivad Ukrinalsed pragu 2016-> EURO6 sadulveokeid,
No nagu miks sellised soovid? Sõjatandril nii uued pillid? Ma tahaks ka omale selliseid ja liisinguta, abi korras ikka 8)
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas maksipoiss »

TiitR kirjutas:
E Mai 09, 2022 10:14 pm

No nagu miks sellised soovid? Sõjatandril nii uued pillid? Ma tahaks ka omale selliseid ja liisinguta, abi korras ikka 8)
Miks sa arvad , et neid otse sõjatandril kasutatakse. Pigem ikka varustuse transpordiks Euroopast, kui tõprad raudteega 1-0 teevad.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas TiitR »

maksipoiss kirjutas:
T Mai 10, 2022 7:00 am
TiitR kirjutas:
E Mai 09, 2022 10:14 pm

No nagu miks sellised soovid? Sõjatandril nii uued pillid? Ma tahaks ka omale selliseid ja liisinguta, abi korras ikka 8)
Miks sa arvad , et neid otse sõjatandril kasutatakse. Pigem ikka varustuse transpordiks Euroopast, kui tõprad raudteega 1-0 teevad.
Ja kindlasti peab selleks olema euro6 nõudega pillid? Euro5 ei kõlbagi? Karm värk ma ütlen.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
K Mai 11, 2022 7:26 pm
... Ja kindlasti peab selleks olema euro6 nõudega pillid? Euro5 ei kõlbagi? Karm värk ma ütlen.
kujutan ette, et otse kusagilt EU suurlinnas asuvast sõjatehasest/laost nodi vedamiseks UA-sse, selle linna reeglite kohaselt Euro6 (mõnda kohta ei lasta ju üldse dislat sisse) ja ümberlaadimiste vähendamiseks ning transa kiirendamiseks kohe UA vastavasse punkti hajutatult kohale. Ilmselgelt praegune logistika, kus lennukitega veetakse UA piiri taha, sealt laaditakse korduvalt ümber etc etc ei soodusta kiiret abi kohalejõudmist.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:
K Mai 11, 2022 10:04 pm
TiitR kirjutas:
K Mai 11, 2022 7:26 pm
... Ja kindlasti peab selleks olema euro6 nõudega pillid? Euro5 ei kõlbagi? Karm värk ma ütlen.
kujutan ette, et otse kusagilt EU suurlinnas asuvast sõjatehasest/laost nodi vedamiseks UA-sse, selle linna reeglite kohaselt Euro6 (mõnda kohta ei lasta ju üldse dislat sisse) ja ümberlaadimiste vähendamiseks ning transa kiirendamiseks kohe UA vastavasse punkti hajutatult kohale. Ilmselgelt praegune logistika, kus lennukitega veetakse UA piiri taha, sealt laaditakse korduvalt ümber etc etc ei soodusta kiiret abi kohalejõudmist.
Ei ole see asi nüüd nii hull ka. Euro5 on vägagi tegev täna L-Euroopas ja paljud teevad tööd...ok, natuke suuremad on nii teemaksud vms, kuid kamoon - sõjaolukorras ja sõjakoldesse plaanitud veokid?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas v6sa »

TiitR kirjutas:
K Mai 11, 2022 10:20 pm

Ei ole see asi nüüd nii hull ka. Euro5 on vägagi tegev täna L-Euroopas ja paljud teevad tööd...ok, natuke suuremad on nii teemaksud vms, kuid kamoon - sõjaolukorras ja sõjakoldesse plaanitud veokid?
Ma poleks eriti Saksamaa suhtes üldse nii sinisilmne - neile on ikka ordnung väga oluline ja mingi pisikese venelastevahelise lahkarvamuse klaarimisega tekkinud eurooplaste normaalset elukorraldust segav probleem erikohtlemist ilmselt ei saa. Seda on nii ilusasti iga suurema ametniku järjekordsest mulliveeretamisest lugeda.

Ehk ma ei välista mõningate sullerite skeemitamist, aga Vanas Euroopas on palju kohti, kuhu "paha vana diisliga" sisse ei lasta, pommitagu rašistid rahulikke elanikke, palju kulub. Sest see madin käib kusagil kaugel, aga krusa tossab siinsamas. Soovite, tanki, siis palun, tulge puhaste jalgadega ja kasitud palgega. Püssirohuhaisused tunked ja kuuliaukudega krusad ei lähe mitte!

Disklaimer õrnapõrnalistele: ülalolev on siis kirjutatud iroonia võtmes, ilmselt on Saksamaal, Prantsusmaal või Hollandis mõni Veremaa alatust mõistev inimene ka ikka.
Viimati muutis v6sa, N Mai 12, 2022 11:59 am, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas vreps »

v6sa kirjutas:
N Mai 12, 2022 12:39 am


Disklaimer õrnapõralistele:

:roll: Kas keegi tõlgib või seletab mulle ära nende sõnade tähenduse ja mõtte.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mulin Ukraina abistamise teemal.

Postitus Postitas v6sa »

Meie hulgas on palju inimesi, kelle jaoks on iroonia, satiir ja mitmetähenduslikud väljendid keerulised mõista ja seetõttu nad solvuvad asjata. Sellest ka täpsustus, moodsas keeles lahtiütelus;)

Viidatud tekst oli siis rasvaselt irooniline, lootusrikka lõpuga.

Põhineb isiklikel vaatlustel mainitud riikides.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”