Mõtle enne kui ostad

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas raulex »

Olgu pesu või mitte, aga 2035 siin riigis enam uut sisepõlemismootoriga autot osta ei saa.
Ei aita siin ei ussi ega püssirohi ega ropendamine.
Pigem tasub vaadata mida elektrilist maasturimaailmas, eriti USA-s turule tuleb.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

raulex kirjutas:
R Jaan 07, 2022 12:39 pm
Olgu pesu või mitte, aga 2035 siin riigis enam uut sisepõlemismootoriga autot osta ei saa.
...
Vaatame - ma pakun, et saab küll. :mrgreen: Lihtsalt viltu vaadatakse säärasele opakale. Umbes nii, nagu praegu saadetaks mind hullumajja, kui ma tuleks hommikul mööda 2+1 tööle puuratastega vankriga, mida veab vana mära.

Teie vaatate filmist, aga mul on see võimalus täitsa olemas:) Mistõttu ma vaatan natuke teise pilguga neid "varem oli parem" heietusi.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas erkil »

v6sa kirjutas:
R Jaan 07, 2022 1:53 pm
raulex kirjutas:
R Jaan 07, 2022 12:39 pm
Olgu pesu või mitte, aga 2035 siin riigis enam uut sisepõlemismootoriga autot osta ei saa.
...
Vaatame - ma pakun, et saab küll. :mrgreen: Lihtsalt viltu vaadatakse säärasele opakale.
Ma pakuks, et isegi proosalisematel põhjustel, kuna pole lihtsalt nii palju akusid:)
Kuskilt on kõrva jäänud, et täna teadaolevatest liitiumi maardlatest ei jätkuks isegi UK elektriautofitseerimiseks, kogu Euroopast ja maailmast rääkimata. Akude taaskasutus on veel eraldi teema, mis siit pildist väljas. Plii taaskasutusega on seis suht lihtne, aga tänaste keerulisemate akudes sisalduvate ühendite taaskasutuselevõtuks tehnoloogiaid napib..
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas raulex »

No ma ei tea.
Kas utoopia või mitte, aga suht tihti hakkame selliseid uudiseid nägema.
https://forte.delfi.ee/artikkel/9558535 ... imootoriga
Kes lugeda ei viitsi siis lühidalt:
Tootjad andsid täna teada, et alates sellest nädalast on Peugeot Rifteri, Travelleri, Expert Combi ning Citroën Berlingo ja SpaceToureri reisijateveoks mõeldud versioonid kogu Euroopa turul saadaval vaid elektrimootoritega.
No muidugi pole prantslaste masinad autod ja õige mees sõidab üldse 1990 aasta masinaga.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

Hind ja sõiduulatus on missugune? Järelikult müüb see autosid, kes pakub ka muud valikut peale särtsu.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas maksipoiss »

raulex kirjutas:
R Jaan 07, 2022 3:04 pm
No ma ei tea.
Kas utoopia või mitte, aga suht tihti hakkame selliseid uudiseid nägema.
https://forte.delfi.ee/artikkel/9558535 ... imootoriga
Mõni päev tagasi oli uudis, et mersu on kohe maha saamas uue massinaga millel lubab ühe laadimisega 1000 km läbisõitu.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas maksipoiss »

Kuna uudist kuulsin poole kõrvaga autoraadiost, siis päris kindel pole aga ilmselt sellega tegu https://www.caranddriver.com/news/a3710 ... x-preview/ Kuna eelmise ja selle aasta EQ mudelitel ka läbisõit laadimise kohta kuskil 560 km , siis ära sa imesta.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

Mercedes EQS on muidugi kobe massin, kuigi välimus pole päris minu maitse. Ainult kõige selle ilu ja muu ökoloogia juures on üks väike miinus, nimelt maksab selline korraliku varustusega elektritool vähemalt 180000 jewroruublit.
numerus stultorum, infinitus est
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

Nu kui EQS-i mõtled, siis lubavad kuni 780km. Ja mingi superhüper laadijaga poole tunniga aku täis.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas raulex »

Ma ise piilun hoopis Ford F 150 Lightingut, sellest võiks midagi kooruda.
Baashind USA -S 40 tuhat, läbisõitu 500 km kanti, käru veovõime kuni 4,5 tonni.
Elektriosa garantii 8a, hoolduskulu 40 % väiksem.
Käruga kukub läbisõit muidugi drastiliselt.
Tulemas on töömehe versioon kroomimata iluvõre,18 tolliste velgede ja väiksema lustikummutiga armatuuris.
Ma ei tea, kas ma sellise ostan kui see EU turule jõuab, aga suund autoehituses, mis mulle sobib, tuleb just sealt.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

Minu huvi on ka F150 Lightningu suunas.

Kahesuunaline voolu liikumine, väljavõtted igas nurgas ja esipakiruum on väga mõitslikud asjad. Telefon keskkonsoolis ja ainult elektrooniline lukustus mitte nii väga...

Mercedese elektriautod on kasutud aksessuaarid neile, kel rahaga midagi teha ei ole. Siinse foorumi kontekstis ikka äärmiselt kasutu looming.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

Kõik need elektritoolid on linnast või põhimaanteedest eemal kasutud aksessuaarid. Luksusliku sõidukaga on vähemalt mõnus sõita. Mida teha selle F150-ga kusagil perifeerias kui mingil põhjusel särtsu ei jätku, valad ämbrist juurde või. No geneka võib ju kasti installeerida. Teatavasti neid elektrikaid pukseerida ei tohi. Treilameestel vist uus äri silmapiiril. Muidugi maastikuvõimeline treiler on omaette teema.
numerus stultorum, infinitus est
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas maksipoiss »

vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

jaan mmc kirjutas:
L Jaan 08, 2022 2:05 pm
Huvitav mis el. autode sõiduulatuse prognoosidest, ütleme nt. -10 ja -20 kraadil järgi jääb ? Soomes, vähemalt üks Tesla OLI :D järelikult ikka sõidavad ? Ja kas miinused hävitavad / lühendavad aku eluiga kah ?
Aga pane näiteks oma liitiumakuga el.drell või mõni muu tööriist välja külma kätte ja vaata palju järgi jääb.
Niipalju kui ma seda asja saunas naiste käest kuulnud olen siis elektritoolide akul on külmumise vältimiseks mingi soojendus ja kuumenemise vältimiseks jahutusventikad. Huvitav mille pealt need käivad :lol:
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

vreps kirjutas:
P Jaan 09, 2022 1:06 pm
...
Aga pane näiteks oma liitiumakuga el.drell või mõni muu tööriist välja külma kätte ja vaata palju järgi jääb.
Niipalju kui ma seda asja saunas naiste käest kuulnud olen siis elektritoolide akul on külmumise vältimiseks mingi soojendus ja kuumenemise vältimiseks jahutusventikad. Huvitav mille pealt need käivad :lol:
Sõitnud ikka oled mõnega? Reaalsuses ei juhtu midagi drastilist, kui suurenenud küttevajadusest ja veeretakistusest tekkinud täiendava energiakulu katmise vajadus välja arvata. Analoogselt sisepõlemismootoriga autodega: kütusekulu kasvab.

Kuniks seinas on, ei juhtu uuematega suurt midagi - soojendavad-jahutavad end võrguvoolu pealt. Jah, see tuleb küll kinni maksta, aga nii tuleb ka sisepõlemismootori soojendamine kütust põletades kinni maksta (vihje uute turbodiislite lisasoojenduse vajadusele külmas).

Elektriauto ei ole see, millega minnakse kolmeks nädalaks võrgust välja. Selleks on teised masinad. Mistõttu elektriauto ei sobi igaühele. Aga kas need, kellele sobib, ikka tohivad kasutada?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”