Mõtle enne kui ostad

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas totu »

ahto42 kirjutas:
K Dets 29, 2021 6:58 pm
Mingitel Lehhuusidel on ka topelt purse. Et optimeerida madalate ja kõrgete pöörete jõukõverat
Tundub loogiline, Mitsul 250Nm/ 1800-4500rpm.
Kas õnnetus, selgub ajaga, hetkel 57 000 ja veel ei nurise.
Tehtud, mõeldud.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

Jälle ravimid võtmata :mrgreen:

Sellisute uudiste levitajad ei mõista, kui keeruline on sääraste jälitussüsteemide ülesehitamine võrreldes vana hea inimeste edevuse kõditamisega;)

Ma oleksin äärmiselt üllatunud, kui me üldse mingit võimudele avatud salvestussüsteemi näeksime enne 2025.

Tunduvalt rohkem muretsen selle pärast, mida ja kellel edastavad meie pragu pruugitavad autod, telefonid ja arvutid... :?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
K Jaan 05, 2022 10:25 am
Jälle ravimid võtmata :mrgreen:

Sellisute uudiste levitajad ei mõista, kui keeruline on sääraste jälitussüsteemide ülesehitamine võrreldes vana hea inimeste edevuse kõditamisega;)

Ma oleksin äärmiselt üllatunud, kui me üldse mingit võimudele avatud salvestussüsteemi näeksime enne 2025.

Tunduvalt rohkem muretsen selle pärast, mida ja kellel edastavad meie pragu pruugitavad autod, telefonid ja arvutid... :?
nojah, venemaale ei tohi juba aastaid importida ilma tehases paigaldatud GLONASSil põhineva (jälgimis)süsteemita autosid.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

2019 aasta civicu kasutusjuhendi rsimestel lehekülgedel on kirjast, et kasutamise andmed salvestatakse, et neid vajadusel tehasele saata.
Sama teema oli/ on ka Nissan gt-r'ga kui see välja tuli. Must kast peal.
Kasutusjuhend keelas veojõu kontrolli väljalülitamise, või lubas seda teha ainult erandkordases kinni jäämisel.
Muidugi lülitati see välja, kuna Clarkson ütles et see on peidetud launch control, gaas põhjas, pöörded 4500 ja pidur lahti, eelnevalt muidugi hoiatades.
Aga kui käigukastid ribadeks läksid, ja garantiid polnud enam, siis nutt lahti.
Hiljem muutis Nissan seadistust et launchida saab ka ilma esp välja lülitamata ja pöörded 3500 kandis.
Nii et jah, must kast autodel on juba pikalt olemas.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas LauriJ »

Järjekordne vandenõude teema? :puke:
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

Vandenõu või mitte, aga auto on nagu arvuti ja logifaili saab kätte.
Mida sellega edasi tehakse, on juba juriidika küsimus. Esindusel näiteks põhjus garantiiremondist keeldumiseks. Selleks ju see alguses mõeldud oligi.
Siingi videos räägitakse sellest hetkest, millal see TÄPU juhtus.
https://www.facebook.com/autokirurgiakl ... 625449908/
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas LauriJ »

ahto42 kirjutas:
K Jaan 05, 2022 1:33 pm
Vandenõu või mitte, aga auto on nagu arvuti ja logifaili saab kätte.
Mida sellega edasi tehakse, on juba juriidika küsimus. Esindusel näiteks põhjus garantiiremondist keeldumiseks. Selleks ju see alguses mõeldud oligi.
Siingi videos räägitakse sellest hetkest, millal see TÄPU juhtus.
https://www.facebook.com/autokirurgiakl ... 625449908/
Mida sa selle autoga teed siis, et esindus peaks remondist keelduma? Kui valesti kasutada, siis õige ka, kui keeldutakse. Kui kasutad sõitmiseks nagu peab, siis kellegil pole midagi kobiseda.
Sõitke edasi oma 1986a ökonoomsete ja vastupidavate karburaator-rakettidega ja rahu majas. :)
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

LauriJ kirjutas:
K Jaan 05, 2022 2:01 pm
ahto42 kirjutas:
K Jaan 05, 2022 1:33 pm
Vandenõu või mitte, aga auto on nagu arvuti ja logifaili saab kätte.
Mida sellega edasi tehakse, on juba juriidika küsimus. Esindusel näiteks põhjus garantiiremondist keeldumiseks. Selleks ju see alguses mõeldud oligi.
Siingi videos räägitakse sellest hetkest, millal see TÄPU juhtus.
https://www.facebook.com/autokirurgiakl ... 625449908/
Mida sa selle autoga teed siis, et esindus peaks remondist keelduma? Kui valesti kasutada, siis õige ka, kui keeldutakse. Kui kasutad sõitmiseks nagu peab, siis kellegil pole midagi kobiseda.
Sõitke edasi oma 1986a ökonoomsete ja vastupidavate karburaator-rakettidega ja rahu majas. :)
Kõik õige.
Minu jutt oligi mõeldud Jaanile, kuna tema jutust jäi mulje, et ta alles ennustab, mustad kastid tulevad. Tahtsin seletada, et nad on juba ammu kohal.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

Kui pole varem näinud, siis see film näitab täpselt ära kuhu me juba mõnda aega teel oleme.http://baskino.me/films/komedii/5290-idiokratiya.html
Rahvaste sõpruse keelt mitte valdajad saavad seal keeleseadeid muuta nii, et probleemi ei tohiks tekkida.

PS. Mõistan, et pole päris õiges teemas aga lingi paneku idee tuli kõike seda värki lugedes.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

Need kes rääkisid, et mass tõuseb ja töömaht jääb samaks, et mass lõhub. Vihje: uue põlvkonna Volvo XC90. 2.0L ja tühimass ligi 2300kg. Alu plokiga mootor (diisel ja bens) vist. Ei pidavat väga töökindel pada olema.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

ahto42 kirjutas:
K Jaan 05, 2022 4:00 pm
...
Minu jutt oligi mõeldud Jaanile, kuna tema jutust jäi mulje, et ta alles ennustab, mustad kastid tulevad. Tahtsin seletada, et nad on juba ammu kohal.
ISA- funktsiooniga kastid siiski mitte. Praegu on olemas kinnised süsteemid, kust andmeid näeb vaid tootja ise. No, ja selle süsteemi teinud itipoiss :mrgreen:

Ma väga tahaks teada, kuidas näeb ja mida jätab meelde meie linnamaastur... Aga seda mulle ei öelda. Samas tõesti ei viitsi GD 240 kahetonnist käru vedada. Ehk siit ka see põhjus, miks meie ise selle "idiokraatia" esile oleme kutsunud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

v6sa kirjutas:
N Jaan 06, 2022 1:06 pm


Ma väga tahaks teada, kuidas näeb ja mida jätab meelde meie linnamaastur... Aga seda mulle ei öelda. Samas tõesti ei viitsi GD 240 kahetonnist käru vedada. Ehk siit ka see põhjus, miks meie ise selle "idiokraatia" esile oleme kutsunud.
Igatahes mul oma E mersu suhtes mingeid illusioone ei ole, see suhtleb üle neti pidevalt tootjaga, igasugu tarkvara ja muud uuendused, lisaks juppide remondi või asenduse vajadus, isegi hoolduse aja suudab klaasputkaga kokku leppida. No selle sain vähemalt kinni keerata. Eks igasuguseid mugavusfunktsioone kaasne ka, nt. kui hommikul ei mäleta kuhu auto õhtul jätsid leiad äpi abiga üles jne. :lol:
Lühidalt täielik jälgimine käib. :evil:
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

Mu saksa keel on küll schlect, aga mu arust on taas jäetud arvestamata fossiilse kütuse pumpamise ja tootmise jalajälg. Ehk kallutatud uuring:(

Originaali saab siit:
https://www.agora-verkehrswende.de/file ... os_WEB.pdf
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

:mrgreen: Ärme hakka nüüd siin foorumis mingit rohepesukliimajama propageerima, niigi tuleb seda möga igast torust.
numerus stultorum, infinitus est
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

Tasuvus on vinge, eriti selle cng hinda vaadates. Las see vaht vahutab omaette ja imeb pasatakast ettekäändeid järgmiseks kütusehinna tõusuks, ikkagi patriootliku eesti firma esindaja ka ju. Ma ei tea kuidas mujal aga Tartus on alexela ja olerex ikka hinnatõusu eest võitlejad, iga ettekääne sobib.
numerus stultorum, infinitus est
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”