Eestis vaigistatakse ajakirjandust ja sõnavabadust

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas v6sa »

Sa tundud informeeritud olema: millal järgmised toimetused segi plaanitakse peksta ja jälgede varjamiseks põlema panna?

Või mis selle teema mõte nüüd oligi?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas puhvel »

Operatsioon toimus Hattole jäetud läbiotsimisprotokolli kohaselt Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) Lõuna prefektuuri Tartu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse varavastaste kuritegude grupi vanemuurija Ivanna-Olga Petrakova juhtimisel.


Vedas, et ära ei küüditatud :?
XC 70
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas ahto42 »

Kusagilt lugesin, et varjas tagaotsitavat, aga see oli juba putket teinud. Ei olnud kuidagi seotud ajakirjandusega.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
E Okt 11, 2021 9:12 am
Teavituse mõte oli teada anda, et ma ei pea sellist asja normaalseks. Mis informeeritud ma tundun olema, objektiivist loetud uudis näitab minu head informeeritust ? Kui sinujaoks on üheksakümnendate, kantpeade stiilis asjaajamine, normaalse riigi tunnus siis minujaoks mitte.
Ja kuidas peaks politsei siis võimaliku vägivaldse vastase puhul käituma? Nad ei tulnud (teadaoleva info valguses) mitte peatoimetajat poliitiliste vaadete pärast peksma, vaid konkreetset teist kodanikku otsima ja asi läks käest.

Kui ohuhinnang oli ebaõige, siis tegeleb sellega (kodaniku avalduse alusel) sisekontroll, äraostetud sisekontrolli puhul kohus, äraostetud kohtu puhul ... näiteks mister Cxxt. :mrgreen:

Minugi kodus on käidud, suti ka laamendatud, seejärel vabandatud ja lahkusime sõpradena, kuna otsitav tõbras oli seda väärt.

Lumehelbekeste lasteaed, ma ütlen.

Aga meil on vaba maa. Palun jätkake "piiramatu riigiterrori" paljastamist.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas v6sa »

Ja miks Sa arvad, et ei lennata peale, kui ohuhinnang on vastav? Kuigi ma pole märganud, et keegi H. Luik (kui ma nüüd õigesti vihje välja lugesin) oleks esinenud avaldustega riigivõimu esindajate suunas, mis annaks alust oodata vägivaldset vastuhakku... Aga mine tea ka, eksole.

Riigivõimu püsimist toetavate vägivallastruktuuride, mida on nii politsei kui sõjavägi, tegutsemise juurde kuulub päris tihti suhtumine : "enne lase ja siis küsitle". Õige või vale, aga seda me ju tegelikult ootame, et "vale" saaks kiiresti malka.

Ma küll ei taha, et minu maksutulust peetaks üleval politseid, mille ainus mõjutusvahend on siidkinnas ja malbe hääl. Seaduse rikkujad neid ei usu...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas olli »

"Härra ajakirjanik" reaalselt varjas tagaotsitavat, kes hiljem sealt samast naabruskonnast kätte saadi. Mis vabandusi siin enam vaja on? Oleks siis süütu poiss olnud, aga mu teada on ka selline tegevus karistatav.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas honkomees »

olli kirjutas:
E Okt 11, 2021 3:25 pm
"Härra ajakirjanik" reaalselt varjas tagaotsitavat, kes hiljem sealt samast naabruskonnast kätte saadi. Mis vabandusi siin enam vaja on? Oleks siis süütu poiss olnud, aga mu teada on ka selline tegevus karistatav.
Kujutleme nüüd, et hr Olli sõber saab kaela müütilise süüdistuse ja kuulutatakse tagaotsitavaks. Hr Olli muidugi teab, et süüdistus on puhas jama ja sõber süütu. Varasemalt on ta korduvalt viibinud hr Olli juures ja nüüd murravad eriüksuslased hr Olli ukse maha, lõhuvad pool maja laiali ja leiavad tema sõbrast mahajäänud asju, nt märkmiku vms. Rõõmu kui palju, saab hr Olli süüdistada tagaotsitava varjamises. Mis veel toredam, tagaotsitav sõber tuleb hr Olli poole ja satub metsas kopteri soojuskaamerasse ...
Tegelt on meil tekkinud olukord, kus mõttetult ressursi raisates otsitakse taga "kurjategijaid", kes ütlesid paha sõna pede või neegri kohta või nt tegelevad oma hobiga, mis pole seaduse silmis legaalne (nt kollektsioneerivad sõjarelvi ja -moona aga ei ohusta sellega kedagi peale iseenda) samas kui päris pätid, vargad ja röövlid jalutavad vabalt ringi ja nende otsimisega tegeldakse nii muuseas. Tänavatel noorukitest pätte distsiplineerivaid politseipatrulle pole, vahel harva sõidab mõni auto mööda ja seegi ei sekku.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas maksipoiss »

See elukutseline provokaator oli tagaotsitav pommiähvarduse tõttu
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas v6sa »

Kas iga süsteemi vastu protestiv ja mõttekaaslaste armust ära elav kasutu hing on kohe vabadusvõitleja?

Kas täna on meil reaalselt vaja karta oma väljaütlemiste pärast?

Ei ole.

EKRE pealikud kasutavad inimeste hirme ikka väga alatult ära. Viimane nende "ajaleht" oli päris kole lugemine.

Vat siis vist hakkavad pead lendama, kui nende valitsemise ajal kõva häälega esikaabudele sobimatut juttu rääkida. Ma tõesti ei mõista, kust tuleb kogu see kurjus... :oops:
Viimati muutis v6sa, T Okt 12, 2021 3:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas eerik2 »

Juhtusin ka lugema mainitut artiklit.. Minule jäi ainsa asjana selgusetuks, miks politsei üldse arvas, et tagaotsitav seal on. Muus osas.. otsiti pommiähvarduse tegijat ja siin pole küll siidikindaid vaja. Ma ei usu, et pommiähvarduse süüdistus alusetu on.. Kui majaperemees oli kurjategija asukohast pikemat aega teadlik ja suhtles temaga, siis vaadaku peeglisse. Niigi silitatakse meil kurjategijaid liiga palju.. Tegelt loodan, et Eesti riigi politsei käitub ühtemoodi karmilt kõikide pättidega olenemata rahvusest ja rassist.. Aga vist olen liiga naiivne selles suhtes...

P.S. Naljanumber oli muidugi see, et tagaotsitav käis valimisliitu registreerimas ja teda ei suudetud kinni pidada..
F-250XLT 7,3D
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas honkomees »

Kas iga süsteemi vastu protestiv ja mõttekaaslaste armust ära elav kasutu hing on kohe vabadusvõitleja?
Aga miks peaks süsteemi vastu protestijaid represseerima, peavoolumeedias maha materdama etc etc
otsiti pommiähvarduse tegijat ja siin pole küll siidikindaid vaja. Ma ei usu, et pommiähvarduse süüdistus alusetu on..
Alustaks sellest, millal oli "pommiähvardus" ja kellele? Eks ole, aastaid tagasi ja peavoolumeedia tühja stuudio vastu, mitte rahvarohke koha, kooli või kaubanduskeskuse vastu, mida peaks evakueerima ja inimesis häirima, seega mingit materiaalset kahju ei tekitatud. Ja võib aru saada frustratsioonist, kui sinu seisukohti massiivselt "kotitakse" ning siis kindlasti tahaks neile kottijatele natuke meelehärmi tekitada. Seega on tegemist eelkõige meelsuse väljendusega, mis ei kahjusta kedagi. Äärmisel juhul võiks sedasorti tegevust käsitleda haldusrikkumisena, mitte krimina. Samas käsitleb meie õigussüsteem vargaid, kes varastavad kuni 200€ eest haldusrikkujatena, no tule taevas appi ... sellistel käsi maha raiuda.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas v6sa »

Oda, kus see mahamaterdamine on olnud? Palun mu silmad avada või mitte levitada väljamõeldisi.

Pommiähvardus on nii tõsine asi, et sellega ei peaks küll mingeid leevandavaid meetmeid kasutama.

Oled kindel, et politsei nimelt torma kangidega midagi sõnamata maja lõhkuma? Et sellele jõukasutusele ei eelnenud sõnelusi, mille käigus jagati rohkeid kehalise ja vaimse vägivalla ähvardusi?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
T Okt 12, 2021 3:57 pm
Oda, kus see mahamaterdamine on olnud? Palun mu silmad avada või mitte levitada väljamõeldisi. ...
kogu peavoolumeedia materdab süüdimatult täieliku vihakõnega kõiki teisitimõtlejaid ja kustutab oma avalikest netiarhiividest need materjalid, googel näitab
https://www.delfi.ee › autor
Meelis Kaldalu: kuidas meist sai väike valge okupant? (33). 02.10.2013, 04:15. Ragnar Teeveer,. Meelis Kaldalu. EKA krunt ja maja Gonsiori tn.8-EKA krundi ...
aga lingile klikkides
Autorit ei leitud
Esilehele
, nii ongi veebiajaloos järgi jäänud vaid nn alternatiivmeedia lehed ...
Meelis Kaldalu vabastati selgitusteta vahi alt vahetult enne jõule, 22. detsembril 2017. Ta peeti kinni pea kaks kuud varem, 24. oktoobril, tema kinnipidamisel osales kaheksa võimuesindajat.

Kinnipidamise päeval teostas politsei läbiotsimise Kaldalu korteris ja valimisliidu "Südamega Tartu" peakorteris, mille käigus võeti ära kõik tema telefonide sim-kaardid ning video- ja fotokaamerad. Mainitud esemeid ei ole omanikule tagastatud.
Kui nüüd hakatakse selles asjas süüdistavat eriüksusega taga otsima, siis ajab see ühest küljest naerma ja teisest küljest näitab Eesti politsei ning uurimisorganite erilist mannetust. Kui kohe ei saanud hakkama asja kohtusse viimisega, siis minge nurka ja häbenege silmad peast, mitte ärge hakake laamendama ...
Pommiähvardus on nii tõsine asi, et sellega ei peaks küll mingeid leevandavaid meetmeid kasutama.
minu jaoks on penskarilt 100 euroruublit pihta pannud pätt või veel hullem, vanurit petnud liishaavel 1000 korda ohtlikum kurjategija ja sellistega peaks riik tegelema täie rauaga ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas puhvel »

Te ikka viitsite jaurata siin :)
Aga selge on ju, et igasugu pommarid, valmistajad, lõhkajad on kõikse värdjalikumad tüübid üldse ilmapeal.
Penskarite petjad on väga pahad, selge see aga nad ei tapa füüsiliselt inimesi kümnete, sadade kaupa.
Pommihaiged nagu need igasugu talibanid jne .... inime ju ei suuda end kaitsta kui kuskil keset tänavat või kus iganes litakas käib.
Paneme ise ennast sarnasesse olukorda, võid olla ajugeenius või võitluskunstide maailmameister aga nö rahu ajal miski ahvi pommilaksu enda läheduses ikka naljalt ära ei aima.
Sõda veits teine teema,näit ahvgaaanistan, sõdurid jne.
XC 70
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Eestis vaigistatakse ajakirjandust

Postitus Postitas eerik2 »

Hr. Honkomees, ära rebi minu postitusest lauset välja nii, et asja mõte muutub. Ma avaldasin arvamust ka politsei võimaliku vale käitumise ja ka saamatuse kohta samas postituses. Kui politseil oli see pommiähvardaja juba peos, siis miks ta minema lasti ja miks ta uuesti tagaotsitavaks kuulutati? Kas lasti kohtuni vabaks ja ta jättis kohtusse ilmumata? Ja ma mainisin ka seda, et kurjategijaid koheldaks karmilt ja ühtviisi. Olen täiesti nõus, et haavelile kuluks vanainimeste petmise eest ära korralik karistus, isegi näiteks viiskümmend kepihoopi avaliku platsi peal, siis ehk tuleb mõistus pähe.
Aga arvan jätkuvalt, et pommiga ähvardajat (oli siis mingi kahju või ei) pole vaja silitada, ja arvan ka, et selles teemakohases juhtumis jäetakse nii mõnigi asi rääkimata..
F-250XLT 7,3D
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”