Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Suletud
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas vreps »

v6sa kirjutas:
R Juul 16, 2021 11:02 am
vreps kirjutas:
R Juul 16, 2021 10:38 am
Ei saa see traktorist mingi valemiga aastaringi 2 tonni kätte, küsisin spetsiaalselt järele hetk tagasi ja reaalne aasta keskmine on 1000-1200 eurorubla eeldusel, et talvel ka on mingit tööd. Ja mingist isetehtud hooldusest tänapäevase põllumajandustehnikaga ei tasu unistada ka, see pole Belaruss.
Suvaline traktoriga sõita oskav tont ei saa jah. Et teenida kaks kätte, tuleb osata tehnikat hoida, oma tööd korraldada ja põllul silma peal hoida. Määrdeprits peab olema tuttav, samuti sisse harjunud teha hommikul ring ümber masina, puhastada vajadusel radikad ja õhufilter. Neid hooldusmees ei tee! Ehk olla heaperemehelik kasutaja, kelle masinad ei lähe ootamatult ja täitsa ise katki. Need, kelle võib saata taimekaitsetöid tegema või vilja võtma ja Sa võid olla (üsna) kindel, et asjad toimivad nii, nagu kokku lepitud. Ja kes võtavad ühendust, kui tekivad kooskõlastamist vajavad asjaolud.

Tonni teenivad need, kellelt tuleb üle küsida, kas õhufilter sai puhtaks koputatud ja kelle järelt tuleb määrdeprits maanteetolmust üles korjata.

Need, kellele tuleb iga asi ette näidata ja kellele russist keerukamat asja kätte anda ei või, teenivad isegi all 700. Sest neil juhtub pidevalt asju. Täitsa ise. Ootamatult.

See, et enamasti teenib masinamees suvel (puhkusteta ja ülipikkade päevadega) 3 ja talvel hoolduse peale paaripäevaste töönädalatega tiksudes tonni, on iseasi. Aga aasta keskmine tuleb tegijal päris viisakas.

Aga isegi selle palga peale ei leia eestlast. Siis võetaksegi 1100 ukrainlane (või filipiinlane), kes on hoolikas, mõikab tehnikat hästi ja ei leiuta mingeid oma reegleid muudes asjades. Sest tema jaoks on kordades enam, kui ta kodus teeniks. Pluss pääsemine "läände" hea elu peale.

Viimane kord jäi silma, et Estonia pakkus lüpsiplatsi operaatorile 1150 kätte normtundide (mida on , kuust sõltuvalt umbes 170) eest pluss prii elamine remonditud kortermajas mitmetoalises korteris. Null soovijat Eestist. Lüpsiplatsi operaatori töö on lihtne, monotoonne, niiske ja konkreetse graafikuga kas vara algava või hilja lõppeva tööpäevaga. Täpselt samamoodi, nagu mõni teine liinitöö kuskil tehases...

Kogu lugupidamise juures, kordan veelkord: Tänapäevase põllumajandustehnika hooldusega ei saa hakkama ei kohalik määrdepritsi käes osata hoidev massinamees ega ka nn. heaperemehelik kasutaja, rääkimata siis sisseostetud ukrainlastest või filipiinlastest (naerukoht). Tegemist on niivõrd kõrgtehnoloogiliste seadmetega, et näiteks isegi lihtlabast sõnnikulaoturit juhib arvuti. Porist puhtaks pesta võid neid miljonilisi riistu ise, eeldusel, et midagi ära ei uputa.
Ja ma tean mida räägin.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas v6sa »

Ei tea, nagu näha.

Ka kõige keerukamate masinate tõrgeteta töö eelduseks on see, et määritavad kohad on õigel viisil määritud, pingutamist vajavad poldid on pingutatud ja puhastamist vajavad andurid-avad puhastatud. Ehk põhiasjad on korras. Seda (ja ka üldist silma pealhoidmist) ei tee hooldemees, vaid masina kasutaja ka ISOBUS-juhitava masina juures. Rääkimata lihtsamast tehnikast. Perioodihooldused teeb garantiiajal jah hooldemees, aga vanemal masinal tihti tehakse ka ise. Ei ole raketiteadus, kui on huvi ja elementaarne tööhügieen olemas. Paraku enamusel wingatsitel ei ole. Sellest ka wing.

See on küll õige, et 300+ kW traktor naljalt alla veerand miljoni ei maksa, iseliikuv taimekaitseprits on 300 000 ja paagitäie töösegu väärtus võib olla 5 000, kombain on hõlpsalt pool miljonit. Neid nagu ei taha anda sellise kätte, kel kogu aeg juhtub...

Aga kuidas see kõik on seotud väidetava politseivägivallaga?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas ahto42 »

Huvitav, et miks küll pikad gaasivoolikud Läänemere põhja pandi, kui euroopaliidul nii rohelised eesmärgid, et kõik peab minema taastuvale.
Ju siis sakslased teavad midagi, mida meie ei tea.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas totu »

jaan mmc kirjutas:
K Juul 28, 2021 5:30 pm
Kõige rohelisem on koopaelanik kondimootoriga, mis ongi kliimaeesmärk. Ainult, et siis tulevad sotsid kandetoolis transportimist nõudma, küll sellele mingi võrdsuse paragraafi leiab, et valge galeeriorjaks muuta. Sõitsid maasturiga, järelikult on kliimavõlg 25+5 orjana teenida. Nt. saastevabalt vaske või liitiumi kaevandada.
Kas ikka on? Tänapäeval on ju keskkonna mõõdupuuks co2 ühiku kohta. On meelde jäänud, et jala kulgedes "reostame" (eritame rohkem co2/km) rohkem kui kahekesi autos sõites. Loomaliha sööjatest ei räägigi, nende toit on lisaks co2 le ka ohtralt metaani atmosfäri eraldanud.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas raulex »

Nord Stream torud pidid väidetavalt ka (tuumajaamadega toodetud) vesiniku jaoks sobima.
Miks sakslased oma tuumajaamad kinni panevad ja vabatahtlikult venest sõltuda tahavad, on muidugi mõistmatu.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas ahto42 »

Schröder.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
N Juul 29, 2021 8:25 am
...
Siiani kuulutavad nad biokütuste keskkonna sõbralikkust, mille 1 liitri saamiseks kulutatakse eri hinnangutel kuni 2 l. kütust !!! Kui kalliks selle rohesolgi mootorites ekspereimenteerimine on läinud teab iga sisepõlemismootori kasutaja. Biokütuste tulekuga suurenesid hüppeliselt mootorite toitesüsteemide probleemid.
...
Suhe 1:2 kehtib vaid I põlve metanoolsolgutatud RME-biodiisli kohta. III põlve sünteetiliste kohta me täna veel ei tea, kuna need on alles laboris. II põlve kütused on napis plussis.

Aga kütuste solkimine on ikka tüki vanem, kui metanooliga segamine, siin ei ole seost. Rumalatel (ja kütuseärikatel) on muidugi hea süüdistada kõiges (nii kütuse äraaurumisel jäävas valkjasroosas sademes kui kummitihendite lahustumises-pudenemises) etanooli, aga huvitaval kombel "läänes" sama tendentsi "E10" bensiinidel ei esine.

Kuigi ma osaliselt nõustun kriitikaga linnainimestel koostatud täidetamatu rohepöördekava liigse ambitsioonikuse kohta, siis paraku kurb tõsiasi on see, et samal viisil jätkates meie lapselapselapsed saastasurma surevad...
Viimati muutis v6sa, N Juul 29, 2021 3:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas v6sa »

raulex kirjutas:
N Juul 29, 2021 8:44 am
...
Miks sakslased oma tuumajaamad kinni panevad ja vabatahtlikult venest sõltuda tahavad, on muidugi mõistmatu.
Sest poliitikud tahavad saada tagasi valitud. Ning linnainimesele on ju kogu aeg elekter seinast ja piim poest tulnud. Nende sinnasaamiseks vajalikud panused nende maailmapilti ei mahu.

Toru on toru - seda mööda võib pumbata kõike voolama nõustuvat. Iseenesest küüniline, kuid ettenägelik samm sakslastelt.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas vreps »

Ma saan aru,et kodanik Võsa tahab igal pool tark välja paista ja igal peol peategelane olla aga nn.linnainimeste halvustamine ja viisakalt öeldes totukesteks pidamine on otseselt solvav ja vastuvõetamatu. Moodsalt väljendudes võiks seda isegi vaenukõneks nimetada. IRW
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas v6sa »

Minu poolest võite seda viha või käsnakõneks pidada, aga põlvkondi korteris elanud inimestel on looduse ringkäigust väga vildakas arusaamine. Õnnetuseks tuleb suurem osa meie käsulaudu säärasest wiltusest seimrist.... :cry:

See muidugi ei tähenda, et iga metsas elaja nüüd mingi loodussõbralikuse musternäidis oleks. Aga õnneks kohtab hajaasusutuses enam arusaamist, mis on oluline ja mis on näiline. Kuigi viimasel ajal kipub uusmaainimeste osakaal tõusma kahetsusväärselt kõrgeks ja märkimisväärne osa neist toob endaga kaasa sellesama wildaka arusaamise.

DISKLAIMER: mitte kõik korteriinimesed pole eluvõõrad lillekesed, esineb ka meeldivalt mõtlemisvõimelisi erandeid. Õnneks. :wink:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas puhvel »

vreps kirjutas:
N Juul 29, 2021 12:02 pm
Ma saan aru,et kodanik Võsa tahab igal pool tark välja paista ja igal peol peategelane olla aga nn.linnainimeste halvustamine ja viisakalt öeldes totukesteks pidamine on otseselt solvav ja vastuvõetamatu. Moodsalt väljendudes võiks seda isegi vaenukõneks nimetada. IRW
Herr Võsa seisukohad on igati aktsepteeritavad ja elust enesest.
No ja solvumine on tänapäeval jube moes jah aga solvuvad enamjaolt beibed ja linnakad :)
XC 70
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas totu »

puhvel kirjutas:
N Juul 29, 2021 3:52 pm
vreps kirjutas:
N Juul 29, 2021 12:02 pm
Ma saan aru,et kodanik Võsa tahab igal pool tark välja paista ja igal peol peategelane olla aga nn.linnainimeste halvustamine ja viisakalt öeldes totukesteks pidamine on otseselt solvav ja vastuvõetamatu. Moodsalt väljendudes võiks seda isegi vaenukõneks nimetada. IRW
Herr Võsa seisukohad on igati aktsepteeritavad ja elust enesest.
No ja solvumine on tänapäeval jube moes jah aga solvuvad enamjaolt beibed ja linnakad :)
Hea on elada linna ja maa vahel, saab nii vurlesid kui maakaid kiruda, iseennast vastavalt teisele poole positsioneerides :D .
Tehtud, mõeldud.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas vreps »

Tüüpiline eesti värk, ikka on vaja kedagi-midagi halvustada ja lahterdada. Exceli tabel täiega. Ma võiks vabalt tuua tosin näidet kah sellest elust enesest, et maamatsid on puhta ajukääbikud ja võrdsuse mõttes samapalju näiteid, et tegelikult hoopis linnavurled on ajukääbikud. Aga vot milleks sellist lõhestamist vaja on normaalses seltskonnas. Kas mõne kodaniku ego on nii madal, et teisi halvustades on kõvema tegija tunne väää. Umbes nii nagu suur osa ühe erakonna valijaid arvab, et seda seltskonda valides on nemadki selles rikaste ja ilusate pundis.
numerus stultorum, infinitus est
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas vreps »

Jaan ma olen Sinu poolt öelduga täiesti nõus, juhin tähelepanu ainult sellele, et pole vaja üldistada ja kõiki linna või maainimesi ühesugusteks lahterdada. Ma võiks ju linnakodanikuna ka väita midagi niisugust, et kõik maakad tulevad linna,sõidavad oma rontidega nagu kolhoosipõllul, käituda ei oska, soristavad maja nurga taga põõsasse ja ütlevad, et ainult nemad teavad kuidas elu õigesti käib. Aga ma ei tee seda, sest see oleks lihtsalt rumal. Mulle aitab, rohkem ei viitsi seda mõttetut vaidlust edasi arendada.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Politsei omavoli (maailmaparandamine)

Postitus Postitas v6sa »

vreps kirjutas:
R Juul 30, 2021 1:52 pm
Tüüpiline eesti värk, ikka on vaja kedagi-midagi halvustada ja lahterdada. Exceli tabel täiega. Ma võiks vabalt tuua tosin näidet kah sellest elust enesest, et maamatsid on puhta ajukääbikud
...
TULD!

Ja siis vaatame, kas jutu taga sisu ka on;) Võin etteruttavalt öelda, et häid näiteid ajuvabast tegevusest on. Aga meiesuguste mõju piirdub kohaliku kogukonnaga, mitte me ei käi koostamas "Fit for 55" taolisi jaburusi, mis keeravad elu istelihasesse kogu kontinendil.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Suletud

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”