Diisli aktsiis

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

Kaabud kaabudeks, aga Euroopa kõrgeim aktsiis pole tõesti uhkuse asi.

Jätame selle meelde, kui järgmisel korral valimised tulevad! Sest kuniks meil on demokraatlik kord, siis on just valimised see koht, kus rahvas oma sõna ütleb. Just rahulolematud peavad oma sõna ütlema, rahulolevad (elik need, kel juba sissetulekut piisavalt) loomulikult soovivad olukorra jätkumist.

Vahepeal saab valitutele meelde tuletada läbi telefoni või e-kirja (kuivõrd kohtumine pole praegu väga mõistlik tegevus) oma muresid.

Prantslaste kombel tänavatel lolli mängida ja teiste vara rikkuda on lihtsalt lollus.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas maksipoiss »

Kuidagi väga vildakalt püstitatud probleem, jääb mulje nagu üritaksid nui neljaks eelmise valitsuse poolt kehtestatud ajutise aktsiisilangetuse automaatset tõusu uue valitsuse kraesse ajada. Ja põhilised huvigrupid on ju juba aegsasti hakanud asja ajama, et seda ei juhtuks. Peaasi et see aastaga nüüd maha ei käi.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas vreps »

:evil: No nii, jõudsin ära näha kuidas siia foorumisse on ka djeelfi ja edasi (hetkel veel vist postimees) kaagutajate kommentaarium jõudnud. Kas tõesti mitte ükski koht ei võiks sellest s...st vaba olla? Aga eks nn. kaabude sõimamine on ju alaväärtuskompleksides vaevlevate indiviidide lemmiktegevus, saab ju kasvõi hetkekski tunda ennast palavalt ihaldatud näriliste kõrgemasse punti kuuluvana.IRW Mul on ka kodus kolm kaabu nimelist peakatet ja selleks,et pööblile meeldida ma soni kandma küll ei hakka. :lol:
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

Elu murrab sisse;)

Kui segab, ei pea lugema. Kui keegi ei loe, siis sureb teema välja.

Kui mudatu mula Pealikku segama hakkab, järgnevad sanktsioonid :mrgreen:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas ahto42 »

vreps kirjutas:
E Apr 12, 2021 11:00 am
:evil: No nii, jõudsin ära näha kuidas siia foorumisse on ka djeelfi ja edasi (hetkel veel vist postimees) kaagutajate kommentaarium jõudnud. Kas tõesti mitte ükski koht ei võiks sellest s...st vaba olla? Aga eks nn. kaabude sõimamine on ju alaväärtuskompleksides vaevlevate indiviidide lemmiktegevus, saab ju kasvõi hetkekski tunda ennast palavalt ihaldatud näriliste kõrgemasse punti kuuluvana.IRW Mul on ka kodus kolm kaabu nimelist peakatet ja selleks,et pööblile meeldida ma soni kandma küll ei hakka. :lol:
Pigem sõimavad kaabud neid, kes nendega sama arvamust ei oma
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas ahto42 »

Mina olen ka vastu, aga langus oli ajutine, seda ütles noorem Helme valitsuses olles. Nüüd peab kaka valitsus eelmise valitsuse otsuse tühistama.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas TiitR »

ahto42 kirjutas:
E Apr 12, 2021 4:46 pm
Mina olen ka vastu, aga langus oli ajutine, seda ütles noorem Helme valitsuses olles. Nüüd peab kaka valitsus eelmise valitsuse otsuse tühistama.
Miks peab tühistama? Et igal sammul olla 180 kraadi vastupidise "asjajamisega"? Miks ei või olla ajutine otsus pikendatav, et ikkagi suunaks kõik raskeveokid piiritaha tankima ja kohalikel (k.a tavainimesed) ägaksid jälle karmima maksukoormuse all (jah aktsiis on üks maksuliikidest, mida küll "proua kaabu" aka KaKa ei lubanud ühtegi maksu enne 2023 kergitada).
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas vreps »

Kui päris aus olla ei meenu mulle ükski lubadus mida nüüd jälle pukki pääsenud punt oleks täitnud. Alati on ilmnenud uued asjaolud tänu milledele eelnevad lubadused on vaja ümber vaadata. :evil:
numerus stultorum, infinitus est
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas maksipoiss »

jaan mmc kirjutas:
E Apr 12, 2021 3:46 pm
. Küsimus on kas pooldate aktsiisi tõusu? Teen otsa lahti: mina olen vastu aktsiisi tõusule. Suudab veel keegi poolt / vastu seisukoha välja öelda?
Iseenesest mõistetavalt olen aktsiisi tõusu vastu. Kõige paremini võitlevad selle aktsiisi tõusu vastu muidugi tanklaketid, kes on suutnud diisli hinna vaikselt jällegi Baltikumi kõige kallimaks slikerdada . Nii et kui nüüd valitsus exelis diisli hinnale kavandatava aktsiisi tõusu juurde liidab, peaks sealt päris kole pilt vastu vaatama võrreldes naabritega :) .
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
E Apr 12, 2021 3:46 pm
Teema pole, kas kaabud või kaka või kes keda sõimab ja teie poliitilised eelistused ei huvita praegu üldse. Küsimus on kas pooldate aktsiisi tõusu? Teen otsa lahti: mina olen vastu aktsiisi tõusule. Suudab veel keegi poolt / vastu seisukoha välja öelda?
Aktsiis on arutult kõrge. Isegi ajutise vähendamise pikendamine pole piisav, aktsiisi peab vähendama! Kasulik oleks üks sent alla Läti määra;)

Selle summa saab kenasti kokku hoida mõttetu riigihalduse ministri ametkonnast. Veel kärpekohti: neljarealisi teid pole vaja. Riigikogu 51-liikmeliseks ja palk viis ALAMPALKA. Kõik riigiametite palgad siduda alampalgaga. Riigikoguja pension ära. Igasugustelt toolidelt eripension ära.

Et ennetada hala: kui nüüd selgub, et kõik sobilikud plagavad välismaa riigiametitesse, sisi järelikult me ei väärinudki oma riiki.

Tänan riik on meile liiga kallis. Isegi nii õhukesena:(
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas raulex »

Loomulikult meeldib mulle odavam diiselkütus maasturile.
Aga ma ei saa aru:
1.Miks Cheromees (bentsukas) peab rohkem aktsiisi tasuma kui Patrolimees?
2. Diisli hinna ronimisest Balti kallimaks, kui aktsiis on Leeduga võrdne.Diisel on miinimumhinnast tänaseks kallinenud kahe aktsiisilangetuse jagu( 28 senti 0,92 vs 1,20),ainult osa selles on naftahinna tõusus.
3. Automaksu idee (või diislivero nagu soomes) pidevast üleskerkimisest.Vaat sellele ideele olen küll kahe käega vastu.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas margus61 »

jaan mmc kirjutas:
E Apr 12, 2021 3:46 pm
... Küsimus on kas pooldate aktsiisi tõusu? Teen otsa lahti: mina olen vastu aktsiisi tõusule. Suudab veel keegi poolt / vastu seisukoha välja öelda?
Kogusin jõudu ja nüüd suudan vastata jaan mmc küsimusele - mina olen ka vastu aktsiisi tõusule.
Nüüd palun jaan mmc vastust minu küsimusele: mis sa selle teadmisega peale hakkad?
Kindlasti pole jaan mmc mehi, kes esitaksid mõttetuid küsimusi ja sellise küsimuse esitamise eelduseks on oletus, et siinses kogukonnas võiks leiduda aktsiisi tõusu pooldavaid inimesi. Muidu poleks ju mõtet kulutada elektrit ja riistvara selle teema säilitamiseks kusagil serveris.
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas margus61 »

jaan mmc kirjutas:
T Apr 13, 2021 11:09 am
See annab teadmise kas makse on võimalik lõpmatuseni tõsta või mitte.
Kas ma saan õigesti aru, et sa oled selles küsimuses parajasti kahe vahel ja vajad välist abi? :mrgreen:
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas ardi »

v6sa kirjutas:
T Apr 06, 2021 9:06 pm
Nii oli tõesti. Asja tegi hullemaks haiglaslikult võimuahne (või masohistist) peaministrilaadne ollus, mis peamiselt tegeles seletamisega, sellega paraku väga halvasti hakkama saades. Koos see valitsusu muidugi püsis, aga mitte meeskonnana, vaid pigem kuriteokaaslastena.

Õnnetuseks meil täna ei olegi liberaalset parempoolset erakonda. On neli roosakaspunast omakasuerakonda kusagil keskel, kõik maailmavaateta.

Isamaa parempoolsed korraks nagu lubasid, aga sinna see susinal kustus.

Kellele õnneks, kellele õnnetuseks on meil siiski piirid lahti ja kui meie aktsiis kasvab kõrgemaks naabrite omast, siis hääletatakse taas rahakotiga ja sissetulek kasvab naabritel. Meile jäävad vaid lõhutud teed ja heitgaasid. Nii pisuke riik, nagu meie siin oleme, peame paraku arvestama naabritega.
Mina olen ka rahvusliberaalse maailmavaatega, jäädes sinna Isamaa ja Eesti 200 vahele. Olen kodanikupalga pooldaja ja selle arvelt olen nõus ka käibemaksu tõusuga 22% peale, ning tulumaksu tõstmisega kasvõi 30%-ni. Võõrtööjõud peaks olema lubatud vaid lühialise tööoa alusel, 11 kuud tööd ja siis 1 kuu kodumaal käimiseks ja uue viisa taotlemiseks, kui käitus seaduskuulekalt, siis saaks ka uue viisa. Lühiajalisel tööjõul ei peaks olema seda keskmise palga nõuet, et odav tööjõud saaks teha seda tööd, mida kohalikud teha ei soovi.
Teema juurde tulles, siis minuarvates ei tohiks kütuseaktsiis Läti ja leeduga võrreldes eriti kõrgem olla.
Mida aga oleks pidanud tegema on see, et oleks pidanud gaasiaktsiisi juba ammu hoidma niikõrgel, et gaas oleks eksklusiivkaup, mitte soodne ja mugav küttelahendus.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas Landy »

off- topic
Gaas on tegelikult oilnud juba aastaid üsna kallis küttelahendus ja "hea odav Vene gaas" on mitmekümne aasta tagune mälestus.
Tean seda gaasihindade arengut omast käest väga täpselt, sest vanemad elasid 1991 - 2019 gaasisiküttega nõuka aja lõpus ehitatud , kuid korduvalt renoveeritud-soojustatud ridaelumu boksis.
Meeeltu kavalitataiivne ja kvanatitaiivne hüpe oli omal ajal vene seadmetelt Junkerisle üle minek ja kekkütte torustiku renoveerimine.
Alternatiiviks oleks olnud eleteri boiler/keskkütte katel, aga seegi lahendus oleks veel kallim tulnud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”