Diisli aktsiis

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas puhvel »

Ega meie võim ei küüni ju maailma parandama.
See on sedasi, et "las koerad hauguvad, karavan liigub ikka edasi" :)
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

Seekord pahandab Jaan õige asja üle.

Kuigi ma parandan, et aktsiiside tõusu programmeeris ära "peenhäälestusvalitsus". Oravad on alati sättinud asju nii, et vahendajatel oleks hea elu töötegijate arvel. Praegu juhtub lihtsalt see, mis üsna ammu kokku lepitud ja mida keegi ei ole vahepeal vaidlustanud.

Iseküsimus, kuivõrd eelmisel aastal "eksimatute" ajutisena kehtestet (miks ajutisena?) aktsiisilangetus tegelikult inimestel elu paremaks tegi. Pean tunnistama, et ei jäänud meil seetõttu rohkem raha eelarvesse, et kütusehinnast kuuendik maha kaksati. Kulub sedapalju vähe.

Paljusõitvatel ja autofirmadel on muudatus muidugi tuntav ja kuna piirid on lahti, siis sõidab raha jälle sinna, kus odavam.

Et võõrvedajad meie pinnal sigatseda saavad, on vaid meie korravalve hambutuse küsimus. Siseministri nimetas keskerakond, kuigi minister on parteitu.

Mida teha? Igal võimalikul juhul valituks pürgijatelt küsida, mida ja KUIDAS nad plaanivad teha. Jutt ja plaanid on kõigil ägedad, aga vat see, kuidas midagi plaanitakse teha, näitab pürgija mõtlemisvõimet. Mida nutmaajavalt tihti labaselt ei ole.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas puhvel »

jaan mmc kirjutas:
T Apr 06, 2021 11:43 am
Äkki peaks hoopis nende valijatelt küsima, ehk nad tahaks põhjendada oma orava valikut ?
Kohalik ogpu osakond juba kindlasti kribab modedele, mis siin toimub, vihakõne, jne. Ei ole süvariiki, ei ole.
:thumb: :thumb: :thumb:
XC 70
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas erkil »

Mis süvariik, EKRE (minister) ju ise otsustas sedasi, et aktsiis tõuseb tagasi vanale tasemele. Äkki peaks nende valijate poole ka vaatama? Olid nagu mehed pukis, aga otsustamiseks palle ikka ei olnud :D
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

erkil kirjutas:
T Apr 06, 2021 12:48 pm
Mis süvariik, EKRE (minister) ju ise otsustas sedasi, et aktsiis tõuseb tagasi vanale tasemele. Äkki peaks nende valijate poole ka vaatama? Olid nagu mehed pukis, aga otsustamiseks palle ikka ei olnud :D
Jah, ma siinkohal tunnistan häbiga, et kuna eelmisel korral ei olnud kedagi valida, siis ma avansina EKREle oma hääle andsin. Küll mitte valitsusse (paratamatult tänu matemaatikale sattunud) idiootidele, aga siiski sellel parteile. Et noh mehed tehke. Aga tuli täpselt seesama määää, mis teistelgi. Süüdimatud jobud ja raisatud hääl.

Kusjuures masendav on taas tõdeda, et ainus võimalus täita kodanikukohust on anda vastuhääl.

Meil on palju inimesi, kellele säärane elukorraldus sobib: suured vargad tõllas, väikesed võllas. Ausalt asju ajavalt kooritakse seitseteist nahka, sahkerdaja pääseb puhtalt. Sealt ka reformierakonna pidev toetus. Sest need, kellele see elukorraldus sobib, hoolitsevad selle jätkumise eest, minnes valima ja valides oma. Rahulolematud jätavad pahatihti minemata ja nii kindlustavadki hetkel kehtiva korra(-tuse) jätkumise. Mis omakorda soodustab olukorra tsementeerumist.

Seega - kõik rahulolematud, valima!
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
T Apr 06, 2021 2:52 pm
Hr. Võsa, ehk annad täpsema info, mille kohta see määä tuli? EKREl ei olnud võimalust enamust lubatust ellu viia ja just oli jutuks paar näidet.
Aga mille kohta ei tulnud? Kogu aeg olid ees süvariik, kantslerite vandenõu, homod, neegrid, soros, ... Ettekäändeid oli megalt.

Ma ei vinguks, kui enne seda ei oleks lubatud kogu maakera uueks luua eelkäijatest vähema raha eest.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas puhvel »

"Ja-jaaa ei olnud siis vastasseisu EKRE algatustele, ei olnud. Seakisa käis taevani iga sammu kohta ja riigi palgal olevad raulgööbelsrebased vahutasid hommikust õhtuni vaheldumisi erameedia erapooletute "ajakirjanikega" kuidas taevas kohe alla kukub ja natsism maailma vallutab. Mis krdi neegri ja homo jutt, see mis EKRE vastu 2 aastat korraldati oli nagu mingi komsomolskaja pravda stalini aegne kulakute jaht mis päädis pehmeltöeldes kummalise valitsusest välja jäämisega."



:thumb: :thumb: :thumb: :?
XC 70
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas erkil »

Eks kehva tantsijat sega munad ka.

Ma ei ole küll EKRE valija, aga seda pean küll tunnistama, et selle äärmusnatsionalismi soga all olid nad tegelikult jube liberaalse vaatega kogu majandusele. Kõvasti, ikka kohe väga kõvasti liberaalsemad, kui reformikad käesoleval sajandil üldse julgenud on olla. Oleks EKRE härrad vähem pühapäeviti suuga jahvatanud, oleks nad oluliselt kaugemale jõudnud, kui esmaspäeva ei oleks pidanud alustama vabanduste ja sõnadele sisu taha mõtlemisega. Vaatamata kõigele sellele oli valitsusel üllatuslikult suur üksmeel ja teotahe, vähemalt mulle on selline mulje jäänud. Aga nii kui kaamera käis või mikrofon oli suu ees, siis ei saanud mõned mehed enam pidama. Ja nii ta läks..
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

Nii oli tõesti. Asja tegi hullemaks haiglaslikult võimuahne (või masohistist) peaministrilaadne ollus, mis peamiselt tegeles seletamisega, sellega paraku väga halvasti hakkama saades. Koos see valitsusu muidugi püsis, aga mitte meeskonnana, vaid pigem kuriteokaaslastena.

Õnnetuseks meil täna ei olegi liberaalset parempoolset erakonda. On neli roosakaspunast omakasuerakonda kusagil keskel, kõik maailmavaateta.

Isamaa parempoolsed korraks nagu lubasid, aga sinna see susinal kustus.

Kellele õnneks, kellele õnnetuseks on meil siiski piirid lahti ja kui meie aktsiis kasvab kõrgemaks naabrite omast, siis hääletatakse taas rahakotiga ja sissetulek kasvab naabritel. Meile jäävad vaid lõhutud teed ja heitgaasid. Nii pisuke riik, nagu meie siin oleme, peame paraku arvestama naabritega.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas olli »

v6sa kirjutas:
T Apr 06, 2021 9:06 pm
Õnnetuseks meil täna ei olegi liberaalset parempoolset erakonda.
https://eesti200.ee/erakond-eesti-200/programm-uus/
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

Järjekordne roosamanna senise info põhjal.

Majandusprogrammi ei näe. Aga meil on eluküsimus majandusprogramm, mis tooks meid välja odava allhanke nõiaringist.

Pragune kodulehel olev mull on vastuolulisi lubadusi täis: rohkem kiiremat riiki ja vähema maksukoormusega rohkem riigi teenuseid kodanikule. Kuidas see peaks meie universumis võimalik olema, ma ei tea. Aga nemad, näe, lubavad.

"Peakorterite maa" on ilus soov, aga selle nullib ära (iseenesest õigustatud soov) maksustada siinteenitud tulu väljaviimist. Sest nendesamade peakorterite riikimeelitamisega tegelevad ka kõik meie naabrid ja eeliseid meil pole.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
T Apr 06, 2021 9:47 pm
Järjekordne roosamanna senise info põhjal.

Majandusprogrammi ei näe. Aga meil on eluküsimus majandusprogramm, mis tooks meid välja odava allhanke nõiaringist.

Pragune kodulehel olev mull on vastuolulisi lubadusi täis: rohkem kiiremat riiki ja vähema maksukoormusega rohkem riigi teenuseid kodanikule. ...
Nii on, kõik on SD roosad kloonid, ainuke erim on EKRE ja teatud mööndusega Isamaa ... EKRE on minu valik ka, kuna omaaegse valimiskalkulaatori järgi olen äärmuskonservatiivne vasaktsentrist, ehk muidu ekreist kuid majanduspoliitiliselt tsutt vasakpoolsem.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas raulex »

Isamaa parempoolsed on jutu poolest OK. Tõenäoliselt jutuks see neil jääbki.
Kõigepealt on neil vaja Isamaa siseselt end kehtestada.
Kui Isamaa pooleks teha siis ei tule neil kummalgi poolel valimiskünnistki täis.
Uutesse erakondadesse ei usu üldse ja EKRE suutis seda veenvalt tõestada.
Suuga suur linn, kätega kärbsepesagi.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
R Apr 09, 2021 3:11 pm
Egas midagi, nautige siis nende asjalikke erakondade tegemisi, diislimehed. Tsiteerides klassikuid: ei noh siis pole muud kui kibe, kibe.
Ja mida me peaks siis tegema? Ettepanek on?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Diisli aktsiis

Postitus Postitas ahto42 »

Kes tähele pani, siis kui vanem kaabu pukis oli, siis polnud viirust olemas, ja hanerasv käib küll. Nüüd, kui troonilt alla tulnud, siis kaagutab, et vajame kava, mitte mingit valget raamatut. Tatt ainult pritsib.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”