Kiun müügipiirangute teemal

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas ahto42 »

Austraalias on vist ka nii, et spets torupoest ei saa valamutihendit tavakodanik osta. Peab olema ettevõte ja valdkonna tegevusluba. Parandage kui eksin.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
T Jaan 26, 2021 10:32 pm
Ma ei põe otseselt akuhappe kadumist, vaid keelamiste normaliseerimist.
...
Autode vaba kesklinn, happemüügi keeld ja mis kõik veel ühe sõjaseisukorra kombineerituna türanni aju suudab välja mõelda. Ei ole nii, et kui on % püromaane siis keelame teistel tuletegemise. Kas tõesti on raske aru saada?
Lp. Võsa palju sa Bentleisi ostad, on neid ikka vaja poodides müüa? Minu poolest mitte :)
Ja veel, kui kellelgi on haiglane vajadus ostude isikustamiseks siis selle asja nimi on kõige otsesemas mõttes jälgimisühiskond. Ei pea iga nt. eedik teadma palju mul keldris võid on, et vajadusel tulla mind riisudes, omale infantiilset elektoraati hankima.
Aga Sa muidu saad aru, kuidas ühiskond toimib? Et me kõik peame kuidagi ära mahtuma? Tänaseks on EL võtnud suuna kaitsvale riigile. See on hea neile, kel eluga raske hakkama saada ja piirav neile, kel loovust üle jääb.

Või on vaid Sinu arvamus ja vale arvamus? Kõlab paraku niimoodi...

Esimesel juhul võime vestlust jätkata, teisel juhul pead Sa vabal maal oma sõnavabadust realiseerida saama ja ei hakka siin mitte vahele segama.

Minu poolest võivad kõik uusi autosid müüvad kioskid olemata olla. Mul nii palju raha ei ole. Isegi Dacia jaoks mitte, rääkimata Bentleyst. Pean silmas oma raha, mitte võõra eest panga auto kasutamist.

Rehkenduse järgi võiks kasutusvalmis elektrolüüt jääda napilt alla piiri (väävelhappel 15 massiprotsenti) ehk olla ka edaspidi vabalt kättesaadav. Ma ei kujuta ette eraisikul kasutust, mille puhul peake olema vaja kangemat happe vesilahust. Aga võib-olla on, siis on muidugi pahasti. Eriti olukorras, kui tõesti pole ühtegi tuttavat, kel oleks võimalik võtta seda firmasse sisse.

Ma ootan huviga, kui aiapoodidest kaob vabamüügilt ammooniumnitraat, mis on samas nimekirjas:)

Ning täpsustuseks: Eedik ei murdnud sisse mitte eraisiku sahvrisse, vaid edasimüüja võilattu. Sa ikka adud, et siin on vahe? Ning vast mäletad ka toonast taustsüteemi, mis oli võrreldamatu tänase stabiilsuse ja ettemääratusega?

Koledal kombel on ka täna valitsusel (on selleks siis Kaja I või mõni kolmas kaabu) võimalik peale eriolukorra väljakuulutamist tulla ja rekvireerida Riigile parasjagu vajalik asi. Pärast saad tasutud (kui riik muidugi enam alles on).
Viimati muutis v6sa, K Jaan 27, 2021 12:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
K Jaan 27, 2021 9:21 am
... Ma ei kujuta ette eraisikul kasutust, mille puhul peake olema vaja kangemat happe vesilahust. Aga võib-olla on, siis on muidugi pahasti. Eriti olukorras, kui tõesti pole ühtegi tuttavat, kel oleks võimalik võtta seda firmasse sisse. ...
on jah pahasti, küll mitte väävelhappe aga äädikhappe puhul. Mesilas on vaja 70% kangemat, seda ei tohi meil müüa. Enne koroonat sai veel venest althõlma sisse tuua ja seda ka müüdi mustal turul, kirvehinnaga, nüüd ...
Vene ajal seisid sahvri riiulis kolmnurkse kujuga 90% äädika pudelid, lahjendasid neid kas 30%, 4% või mis iganes ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas v6sa »

honkomees kirjutas:
K Jaan 27, 2021 11:08 am
...
küll mitte väävelhappe aga äädikhappe puhul. Mesilas on vaja 70% kangemat, seda ei tohi meil müüa. Enne koroonat sai veel venest althõlma sisse tuua ja seda ka müüdi mustal turul, kirvehinnaga, nüüd ...
Vene ajal seisid sahvri riiulis kolmnurkse kujuga 90% äädika pudelid, lahjendasid neid kas 30%, 4% või mis iganes ...
Äädikhape ei ole teemaksoleva piirangu all.

Kindel, et Keemiakaubandus https://keemiakaubandus.ee/tooted/leiunurk/ või Ingle http://www.ingle.ee/aadikhape-lahjendused/ ei paku sobivat?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
K Jaan 27, 2021 12:09 pm
...
Äädikhape ei ole teemaksoleva piirangu all.

Kindel, et Keemiakaubandus https://keemiakaubandus.ee/tooted/leiunurk/ või Ingle http://www.ingle.ee/aadikhape-lahjendused/ ei paku sobivat?
ma piirangute mõttes üldisemalt ja konkreetselt isikliku hobi kaudu lähenedes. Keemiakaubandus pakub küll, töö juurde olen igasugu asju neilt tellinud aga eraisikule? Riigiasutusena ei saa ka seda "firma kaudu tellimist" rakendada.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Kult
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 190
Liitunud: E Dets 10, 2012 7:42 pm
Asukoht: Roela

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas Kult »

honkomees kirjutas:
K Jaan 27, 2021 1:44 pm
v6sa kirjutas:
K Jaan 27, 2021 12:09 pm
...
Äädikhape ei ole teemaksoleva piirangu all.

Kindel, et Keemiakaubandus https://keemiakaubandus.ee/tooted/leiunurk/ või Ingle http://www.ingle.ee/aadikhape-lahjendused/ ei paku sobivat?
ma piirangute mõttes üldisemalt ja konkreetselt isikliku hobi kaudu lähenedes. Keemiakaubandus pakub küll, töö juurde olen igasugu asju neilt tellinud aga eraisikule? Riigiasutusena ei saa ka seda "firma kaudu tellimist" rakendada.
8.40 liiter ja ei tundu olevat piiranguid. https://nordreahim.ee/toode/etaanhape/
5I65692
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas v6sa »

Paljud piirangud mõtleme me ise endale karmimaks, kui need seadusesse kirjutatud ongi;)

Siiajuurde sobib hästi vana nali, et ainult üks pada põrgus on järelvalveta...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:
K Jaan 27, 2021 1:44 pm
v6sa kirjutas:
K Jaan 27, 2021 12:09 pm
...
Äädikhape ei ole teemaksoleva piirangu all.

Kindel, et Keemiakaubandus https://keemiakaubandus.ee/tooted/leiunurk/ või Ingle http://www.ingle.ee/aadikhape-lahjendused/ ei paku sobivat?
ma piirangute mõttes üldisemalt ja konkreetselt isikliku hobi kaudu lähenedes. Keemiakaubandus pakub küll, töö juurde olen igasugu asju neilt tellinud aga eraisikule? Riigiasutusena ei saa ka seda "firma kaudu tellimist" rakendada.
Sina kindlasti tead ka seda, et meil jahimeestel pole eraisikuna võimalik soetada ka vesinikülihapendit. Apteekides käsimüügina saada vaid 5% lahusena, kuid jah...ma siiani althõlma ikka 30...50% saanud, mis ka toimib.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Info - akkuhappe müügipiirangud alates 01.02.2021

Postitus Postitas honkomees »

Kult kirjutas:
K Jaan 27, 2021 1:51 pm
... 8.40 liiter ja ei tundu olevat piiranguid. https://nordreahim.ee/toode/etaanhape/
tänan, sealt tundub tõesti saavat tellida äädikat ja ka vesinikülihapendit kolpade valgendamiseks
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kiun müügipiirangute teemal

Postitus Postitas v6sa »

Lihtsalt huvi pärast: kas keemiakabandus ja ingle saatsid eraisiku kukele?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Kiun müügipiirangute teemal

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
K Jaan 27, 2021 10:09 pm
Lihtsalt huvi pärast: kas keemiakabandus ja ingle saatsid eraisiku kukele?
kui lähtuda müügitingimustest, mis kodukal väljas siis jah, nt
Müüja ja Ostja, tegutsedes kumbki oma majandus- ja kutsetegevuses, sõlmivad kauba ostu-müügi
raamlepingu (edaspidi Leping), mille alusel Müüja müüb Ostjale erinevaid Tooteid.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kiun müügipiirangute teemal

Postitus Postitas v6sa »

Ära eelda - küsi.

Arvesta, et tänapäeval peab igaüks end sündind profiks Google armust ja nad peavad end kindlustama selle vastu, kui keegi lahjendamata äädikhappega näiteks süldipeol esineb. Loomulikult kaitseb firma end lahtiütlusega idiootide lolluste vastu.
Viimati muutis v6sa, N Jaan 28, 2021 9:24 pm, muudetud 2 korda kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Kiun müügipiirangute teemal

Postitus Postitas honkomees »

Ma põhjusmõtteliselt ei tahaks küsida ja tellida, tahaks poe riiulilt võtta, vaagida käes ja siis osta ... kõiki asju.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kiun müügipiirangute teemal

Postitus Postitas maksipoiss »

honkomees kirjutas:
N Jaan 28, 2021 4:42 pm
Ma põhjusmõtteliselt ei tahaks küsida ja tellida, tahaks poe riiulilt võtta, vaagida käes ja siis osta ... kõiki asju.
No sel juhul läheb keeruliseks juba ka lihtsamate asjade puhul, näiteks Pärnus ehituspoodides tuleb pooled asjad tellida :)
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kiun müügipiirangute teemal

Postitus Postitas v6sa »

Ma suudan väga selgelt analüüsida nii teema algatanud piirangu (olematut) mõju kui Eesti EL kuulumise mõju üldisemalt, tänan muretsemast. Aga ma ei jaga isand Jaani pessimismi. Mu hinnangul on positiivset enam, kui negatiivset. Tasuta lõunaid olemas ei ole...

Tänasest seisust on ikka väga pikk maa kaheksakümendate "õitsva sotsialismini". Kuigi möönan, et heast elust lolliks läinud linnarahval on liiga palju samasuunalisi ideid küll:(

Samas ei näe ma mingit vajadust hakata austet oponenti vabal maal "ümber kasvatama" - temal on täieline õigus elada oma põhimõtet alusel.

Selle vabaduse eest peame seisma!

Mitte õiguse eest osta kontsentreeritud väävelhapet leivapoest. :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”