Sõidukist välja

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

tuhajuhan
Off Roader Wannabe
Postitusi: 45
Liitunud: K Aug 20, 2014 9:58 pm

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas tuhajuhan »

Kas oli siis nii raske dokumente näidata? Hakkavad siin ka need debiilsed politseinikega plõksimised, nagu Usas juba on...
Kasutaja avatar
AndreTGO
Fitting 38"
Postitusi: 336
Liitunud: N Okt 02, 2014 10:19 pm
Asukoht: Tallinn/Hüüru

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas AndreTGO »

See on jälle selline video, kus on algus ja lõpp puudu ning näidatakse seda, mida kannatanu ainult tahab.
Mina oleks selle jauramine asemel dokumendi ära esitanud kohe alguses - ju tal oli siis midagi karta, on minu arvamus.
Tõsi - olen ise peaaegu sama teinud. Pähe ei lase ka istuda. Peale operatiivsõidukist möödasõitu peeti mind kinni ja väideti, et ma sõitsin 90ne alas 110ga. Pool tundi jaurasin nendega, kuni lõpuks aru said, et on ise eksinud. Kiirust ei fikseeritud. Neljarealise peal oli püsikas gepsu järgi 95 km/h peal. Muidugi määrisin neile ka nina alla, et vasakus reas alla lubatud piirkiirusega sõitmine takistab liiklust ja ju siis oli vaja tagasi teha..
If it ain't broke, don't fix it.... but it's a jeep so always be prepared!
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas laurz »

jaan mmc kirjutas:
N Jaan 07, 2021 9:28 pm
Mentidel on ikka tõsine suhtlemispuue. Ilmselt seetõttu, et ehk õnnestub tagaajada või maha väänata. Tüübid ajavad mingit paragrafi iba, selleasemel, et loogiliselt selgitada, et kuna neil pole mingit alust antud sõidukit peatada olnud (ilmselt pole tagaotsitav ega varastatud - kui ongi siis varastatud autod neid naguinii ei morjenda) siis et oma eksistentsi õigustada võtavad ja kotivad kedagi. Ok. küsinud siis dokumente näha, tõenäoliselt oleks omanik neid näidanud aga ei nemad vaatavad ainult kätega (e-riik ikkagi). Vahepeal oli seadus, et ilma põhjuseta ei kotita kodanike aga sujuvalt on jälle pihta hakatud. https://www.elu24.ee/7150033/juht-lukus ... s-autoakna
Nt. mina ei suhtu hästi riiki või politseisse kes inimesi milleski koguaeg kahtlustab.
Küsiti ju dokumente...või kuidas? Siin on ehe näide,kuidas meie oma rahvas suhtub korrakaitsjatesse. Operatsioon ...kõik puhuvad...Politsei annab sulle peatumis märguande ja sa kihutad pohhuilt edasi,tuues vabanduseks...ma pole ju joonud,miks ma peaksin puhuma :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Rixix
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: E Mai 09, 2016 6:29 pm
Asukoht: Keila

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas Rixix »

Politseil on nõrk närvikava, seda olen ise tunda saanud, kui hakkad nendega vaidlema.
Aga aga... See video on täitsa pointless, kuna see ilmselt on tehtud sadamas, siis seal on pidevalt politsei väljas. Hetkel möllab see va kuramuse koroona ka ringi ja piiridel ongi suurem kontroll kui rahuajal. Kuna riiki sisenedes, ole sa või kõige suurem patrioot, pead olema valmis näitama dokumente, siis ma ei näe hetkel politsei süüd. Pigem on juht see kes ülbelt käitub.
Tuleb politsei poolne vastulause ära oodata.
+372 535 673 kaheksaköend
Riho
GC WJ 2000 Laredo
Scania 580 V8 2016 Streamline
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas totu »

Hea kannatus poistel. Ei ole ekspert aga "kangelase" diktsioon ja mõttepeetus annavad alust joovet või vaimupuuet kahtlustada. Igale küsimusele "miks" küsimusega vastamine ei viita liiga kõrgele inteligentsile. Ja kui see juht peaks korduseksamile sattuma, panustaks pigem läbikukkumisele. Usun, et erinevalt oma õigustest ei tea ta oma kohustustest midagi. Ja meie imestame, miks politsei on kibestunud, proovige ennast nende poiste nahka panna. Issenesest politsei kaotamine oleks täitsa võimalus (tõsi ainult teoreetiliselt), liiklus toimiks edasi- normaalsed juhid muutuksid veel normaalsemaks, "rongijuhid" püsiks kodus ja debiilikud sõidaksid ennast ratastooli või kabelisse. Selle viimasega kaasneks küll mõningane "laastud lendavad" efekt. No ja mõni kääbik reguleeritaks parajaks kurika või muu sellisega.
Ja mis USAsse puutub- politseivägivalla vastu võitlemine on kaasa toonud tapmiste rekordilise kasvu. Kokkuvõttes tõi ühe soliidse karistusregistriga, ilmselt narkojoobes, ontliku pereisa fataalne terviserike arreteerimisel kaasa sadade, kui mitte tuhandeta, süütute inimeste surma, kriminaalide käe läbi ja tendents jätkub. Aga kuna liikumist "Valged elud loevad" ei ole, ilmselt ei tule ja ju need siis ei loegi. Jätke poltseile ainult noomimise ja näpuga viibutamise õigus ja maailm muutub "paremaks paigaks".
Tehtud, mõeldud.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas vreps »

Liiklusjärelvalve läbiviimise kord alates 19.06.2000 nr. 192. Järelvalvet läbiviiva ametnikuga suheldes tuleks alustuseks nõuda antud määruse paragrahvide 30,31 ja 33 järgimist.

Mis USA-sse puutub siis politseinike ründamine on seal lubatud igasugustel vasakäärmuslastel ja neid pühasid lehmi ei tohi kuidagi häirida oma tegevuses, vastasel juhul on tegemist räige politseivägivallaga. Aga nagu hiljutised sündmused näitavad siis teistsuguse maailmavaatega kodanike puhul on igasugune politsei poolt läbiviidud tegevus alati aktsepteeritav.
numerus stultorum, infinitus est
Feeliks Jalgraud
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 110
Liitunud: T Dets 06, 2016 5:50 pm

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas Feeliks Jalgraud »

video "kangelane" polnud mitte joobes vaid ongi väheke mööda.
Aga muidugi on videost palju puudu... oma enese väidete kohaselt on ta neid politseinike juba 5 korda kottinud, esitand nende peale kaebusi sisekontrolli jne. politsei jällegi teda narkotesti vedanud jne
Vanad sõbrad ühesõnaga. Teadsid isiku nime juba hoobilt(dokumenti poleks näha tarvis olnud) aga eks siis tehti pika saagimise tulemusena selgeks autojuhile, et nii need asjad ikka ei käi
███████████]99% fucked up!
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas vreps »

Antud video on poolik ja sellest konflikti põhjuse kohta järeldusi teha pole võimalik. Küll aga paistab silma kodaniku mitte kuigi adekvaatne eneseväljendus (siinkohal pole välistatud kõnedefekt või mingi muu terviseprobleem) aga eriti riivab kõrva Eesti politseinikele tavapäraselt omane haukuv kõneviis.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas v6sa »

laurz kirjutas:
R Jaan 08, 2021 6:46 am
jaan mmc kirjutas:
N Jaan 07, 2021 9:28 pm
Mentidel on ikka tõsine suhtlemispuue.
...
Vahepeal oli seadus, et ilma põhjuseta ei kotita kodanike aga sujuvalt on jälle pihta hakatud. https://www.elu24.ee/7150033/juht-lukus ... s-autoakna
Nt. mina ei suhtu hästi riiki või politseisse kes inimesi milleski koguaeg kahtlustab.
Küsiti ju dokumente...või kuidas? Siin on ehe näide,kuidas meie oma rahvas suhtub korrakaitsjatesse. Operatsioon ...kõik puhuvad...Politsei annab sulle peatumis märguande ja sa kihutad pohhuilt edasi,tuues vabanduseks...ma pole ju joonud,miks ma peaksin puhuma :lol: :lol:
Eesti ongi üks väheseid riike maailmas, kus politseinikul ei ole õigust enne peatada, kui laibad on maas. Ja ikka leiab keegi winguda.

Antud videos kodanik nii kenasti küsib molli. Milles politseinikud siin süüdi on? Järjest enam inimesi vehib vaid oma õigustega ja unustab sujuvalt oma kohustused.

Just säärase suhtumise pärast töötab korrakaitses järjest vähem auväärseid Politseinikke. Keegi ei taha, et teda alusetult mõnitatakse. Äraläinute asemele astuvad aga peast mendid, kes kättesaadud võimukribalat isuga hakkavad kuritarvitama. Olen isegi säärastega vaielnud ja kavatsen seda ka edaspidi vajadusel teha. Aga vabal maal dokumendi näitamisest keeldumine on lihtsalt lollus ja kius. Sest vabadus on tunnetatud paratamatus ja sellega kaasnevad alati ka kohustused.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas v6sa »

Ega pätid ja kaabakad sõidavad meil ju ainult korrast ära ja paberiteta masinatega. Neid saabki kaugelt ja kontaktivabalt tuvastada.

Jaani jutus on sees see iva, et ühiskonna suhtumine riiki ongi meil äraspidine: Riik peab mulle andma, mida ma tahan! Soovitavalt nüidsama, aga viie sekundi pärast võib ka.

Väike mõttetera ühelt Inglise vanapapilt, kellega oli au aastaid tagasi pint õlut juua: meie olemegi riik.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas LR90 »

Ma olen 50+ aastat roolis olnud, mind on ka põhjuseta kinni peetud, küll uuritud, mis kütusega sõidan, puhuma pandud,
aga ma pole kunagi politsei peale pahane olnud. Nemad teevad oma tööd, muidu ei oleks meil ööpäevas 50+ joodikut kinni püütudd.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas MrMägilane »

Ole ise normaalne ja ollakse ka sinuga normaalne. Väideti meedias et videole olla eelnenud pool tundi sõnelust selle selliga- sel juhul müts maha ametnike ees et nad filmimise ajaks juba kõiki aknaid sisse polnud peksnud.
Dokumendikontroll ja puhumine on liiklusohtu ennetav tegevus, niipaljust võiks aru saada enne kui hakata mingist vabast maast ja mitte piirialast jahuma. Viska plastik üle akna, hinga sügavalt välja ja oled minuti pärast teel tagasi.
Ei ole küll kaugeltki uhke selle üle, aga nooremana sai kõrvad lidus suhtumisega päris mõnest asjast välja vingerdatud, sealhulgas 140kmh motopolitsei radarisse lastud. Politseiniku enda sõnade järgi sain hoiatusega edasi ainult sellepärast, et pidasin enne kinni kui tema ümbergi jõudis pöörata (nägin tema piduritulesid- no mis ma enam pressin) ja jutuajamise käigus midagi vastu ei hakanud ajama. Ütlesin ilusti, et vajutasin veits, kuna jäime tööl objekti lõpetamisega kaua peale ja paariline jääb seepärast ühele asjale veits hiljaks, üritasin aega tasa teha. No enam ei tee. Kui oleks hakanud video näitel sel korral vastu ajama, oleks ilmselt sealsamas käed raudu ja platele ära veetud, 50+ üle annab selleks kohe võimaluse.
Ei häiri ennast ka absoluutselt et politsei tööd teeb. Viimane kord peeti mind ka täiesti lambist kinni, kui liikusin kuskil 1 paiku öösel läbi väikse peipsiääre kandi alevi ja sain disko järele. Põhjendus- "Tavaliselt nii hilja ei liigu kedagi, kontrollime igaksjuhuks." Tema oli viisakas, mina olin viisakas, viskasime veel enne laiali minemist naljagi. Pole ju probleem?
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Kasutaja avatar
rann
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: N Mai 16, 2019 6:10 pm

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas rann »

jaan mmc kirjutas:
N Jaan 07, 2021 9:28 pm
Mentidel on ikka tõsine suhtlemispuue. Ilmselt seetõttu, et ehk õnnestub tagaajada või maha väänata.
Juhi kohta olevat kahtlus olnud, et joobes. Mis politsei siis tegema peaks, kui istub autos luku taga? Head teed soovima?
Feeliks Jalgraud
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 110
Liitunud: T Dets 06, 2016 5:50 pm

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas Feeliks Jalgraud »

MrMägilane kirjutas:
R Jaan 08, 2021 4:29 pm

Ei ole küll kaugeltki uhke selle üle, aga nooremana sai kõrvad lidus suhtumisega päris mõnest asjast välja vingerdatud, sealhulgas 140kmh motopolitsei radarisse lastud. Politseiniku enda sõnade järgi sain hoiatusega edasi ainult sellepärast, et pidasin enne kinni kui tema ümbergi jõudis pöörata (nägin tema piduritulesid- no mis ma enam pressin) ja jutuajamise käigus midagi vastu ei hakanud ajama. Ütlesin ilusti, et vajutasin veits, kuna jäime tööl objekti lõpetamisega kaua peale ja paariline jääb seepärast ühele asjale veits hiljaks, üritasin aega tasa teha. No enam ei tee. Kui oleks hakanud video näitel sel korral vastu ajama, oleks ilmselt sealsamas käed raudu ja platele ära veetud, 50+ üle annab selleks kohe võimaluse.
Ei häiri ennast ka absoluutselt et politsei tööd teeb.
Suht sarnane keiss oli kiiruse poolest ühel suvehommikul, mitmeid aastaid tagasi. Tööd tegev politseinik läks palavuse tõttu riideid vähemaks võtma ja kui ma üle mäenuki tulin, siis jooksis radariga auto poolsest teeservast üle tee, et kiiruseületamine fikseerida (ise käega vehkides)
Pidasin siis kinni ja toimus vestlus.
"tere. kordnik xxx xxxx, teil oli kiirus tugevasti üle aga me ei suutnud seda fikseerida"
-"jah oli küll, mis nüüd saab? Mul pole ühtegi adekvaatset selgitust, et seda põhjendada pealekauba"
"nojah... aga vist ei saagi midagi, kuna te peatusite ja andsite ausa vastuse.... -ärge enam nii tehke"

*puhuma ei pandud ja dokumente ka ei kontrollitud (selle kõigega oli niikuinii kõik ok)

Ma olin ausaltöeldas natuke jahmunud sõitu jätkates. Paar tundi hiljem sama trassi tagasi tulles ja seda sama patrulli märgates andsin neile autost kasti radlerit, et pärast tööpäeva neil hea rüübata. (tegelikult nii teha ei tohiks aga hiljem ei näinud ma ka probleemi, et see mingisugune "altkäemaks " oleks)
Igatahes on siiamaani meeles, et enamasti on seal siiski Inimesed tööl.
███████████]99% fucked up!
tcumen
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: K Okt 10, 2007 9:19 pm

Re: Sõidukist välja

Postitus Postitas tcumen »

Huvi pärast vaataks ka seda videot, aga probleem selles, et kompostimeest ei nuuma (kohe põhimõtteliselt) ja sotsiaalmeedias (facepuuk ilmselt) käppa sees pole.
On ehk mõni neutraalsem link olemas?

Kokkupuuteid politseiga liikluses on mõned olnud, enamjaolt on asi olnud viisakas.
Üks asi mis on häirinud: muidu viisaka suhtluse käigus hakatakse sujuvalt sinatama. Ometi pole ei sõbrad ega koos maganud, isegi napsi pole koos võtnud. Vastava märkuse peale on tuurid maha võetud, va. ühel korral, kui kukkus jaurama, et tema räägib, kuis heaks arvab. Lõpetas, kui näitasin autokaamerale ja ütlesin, et see salvestab, koos heliga.

Kunagine autokooli teooriaõpetaja, elukutselt võmm, ütles, et kui sõiduki peatanud võmm ei suuda juhile põhjendada, miks teda peatati, on ta lihtsalt loll.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”