Auto ülevaatus ja gabariidid.

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Bill
Rock Crawler
Postitusi: 918
Liitunud: E Sept 08, 2008 10:57 pm
Asukoht: Pääsküla

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas Bill »

XJ ei ole täisraamil vaid on kandevkerega.Küljekarp on selle kandevosa.Kui seal on auk, siis on miinimum OV.Kui ülevaatusonul on paha tuju võib ta panna ka EOV.Hakkan ise ka kohe karpe vahetama.
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas BlueStang »

xj-ga vist selline lugu, et see ju unibody ehket selline jutt selle kohta:
The Jeep XJ does have a frame, but it is welded to the body.

Niiet suht vaieldav, aga ega ülevaatusonult nii spetsiifiliseks minemist vist oodata ei saa ja xj läeheb säiduautoga ühte kandevkere patta, niiet ilmselt OV óigustatud siiski. Eks ma teen selle karbiaugu nagunii ära, aga vähe imelik, et esimesel korral seda sama onu poolt ei nõutud ja jooksutatakse mitu korda üv ja remontla vahet.
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
Asjandus
Off Roader Wannabe
Postitusi: 39
Liitunud: K Sept 13, 2006 3:10 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas Asjandus »

Eks see sõltub ka ülevaatajast. Mu XJ-l puhul teatati kunagi, et põhjas augud aga arvati, et kuna raam kõva, siis kärab küll. Pärast laiali lammutades ilmnes, et jalgealuse kahtlane vetrumine oli tingitud sellest, et põhja praktiliselt polnudki.

Mis XJ-i ülevaatusesse puutub, siis `95 aastakäigu puhul teadmiseks, et sellel küll turvapadi aga ülevaatajal pole suuremat mõtet vastavat märgutuld otsima hakata. See oli esimene aasta, kui patja installeerima hakati ja see pole elektriline ehk siis mingit tulukest polegi. Mind korra saadeti tagasi selle puudumise/mittepõlemise tõttu. Tegin natukene uurimistööd ja hiljem selgitustööd ning padja toimivuse kontrollimiseks vastu seina sõitmisest nad siiski loobusid.
`96 Grand Cherokee->`04 Avalanche->`95 Cherokee
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas CaveMan »

BlueStang kirjutas:
K Apr 21, 2021 8:28 pm
xj-ga vist selline lugu, et see ju unibody ehket selline jutt selle kohta:
The Jeep XJ does have a frame, but it is welded to the body.

Niiet suht vaieldav, aga ega ülevaatusonult nii spetsiifiliseks minemist vist oodata ei saa ja xj läeheb säiduautoga ühte kandevkere patta, niiet ilmselt OV óigustatud siiski. Eks ma teen selle karbiaugu nagunii ära, aga vähe imelik, et esimesel korral seda sama onu poolt ei nõutud ja jooksutatakse mitu korda üv ja remontla vahet.
Ma täpselt ei tea kuidas XJ raam on kere külge keevitatud aga kui see on küljekarbi kaudu, siis võib defineerida ka küljekarpi kinnituskohaks. Aga igal juhul ei ole siin tõesti midagi vaielda.

Tavaliselt minuteada tõesti piirdutakse kordusülevaatusel puuduste ülevaatamisega aga see on võimalus, mitte kohustus. Üliagar ülevaataja võib teostada ka täisülevaatuse.
Ma eeldan, et sul olid kõik allpool loetletud tingimused täidetud.

https://www.riigiteataja.ee/akt/119072019009?leiaKehtiv

Pärast korduvülevaatuse määramist VÕIB korduvülevaatus piirduda kontrollkaardil esitatud puuduste kõrvaldamise kontrollimisega, kui sõiduk esitatakse korduvülevaatusele:
1) enne kehtiva korralise ülevaatuse tähtaja lõppu ja 30 päeva jooksul pärast korralise ülevaatuse tähtaega;
2) 30 päeva jooksul pärast korduvülevaatuse määramist, kui sõidukil puudus kehtiv korraline ülevaatus;
3) 60 päeva jooksul pärast korduvülevaatuse määramist, kui sõiduki korralise ülevaatuse lõpuni on rohkem kui 60 päeva.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas puhvel »

BlueStang kirjutas:
K Apr 21, 2021 5:46 pm
Tere,
Ei hakka uut teemat tegema, küsimus läheb ÜV teemasse.

Selline küs siis, et kas küljekarpi vóib käsitleda ülevaatusjuhendi móistes konstrukstsiooni kandevelemendina?

Küsimus tulenes sellest, et xj-l siis esmasel ülevaatusel leiti OV veaks, et juhiukse klaas ei liikunud ning sellele tänu sai korduvülevaatuse.

Nüüd klaasimootor sai vahetatud ja 3 päeva pärast uuesti mindud, aga ülevaatusonul nina vingus peas ja otsis nagu meeleheitlikult uusi vigu - ma polnud varem näinudki, et neli korda pannakse järhest süüdet sisse, et äkki ikka tuleb mingi veateade ekraanile :)

Eelmine kord käis all ka ja kolistas ja koputas, niiet vähe ei olnudd, aga ei leidnud midagi.

Aga nüüd leidis väikese augu küljekarbis auto all ja kuulutas, et eriti ei taha läbi lasta, kuna leidis uue ohtliku vea. No mul pole kombeks "tee jaoks" ametnikuonudele anda ja katsusin seal midagi vaielda, et see pole ju kandevkonstruktsioon ja antud mahus on see väheoluline viga, millega ei saaks nagu ÜV läbimist mitte vormistada, aga siis läks onu veelgi enam tujust ära ja tegi OV-st veel EOV ka selle küljekarbi siseküljel oleva väikse augu eest.

Kuidas arvate, kas onu seisukoht oli korrektne ja kui, siis kas oleks olnud korrektne ka see viga juba esimesel korral kirja panna - ei saa ju ?

Eks ma teen selle karbi muidugi ära, aga oleks huvitav teada, kas küljekarp on konstruktsiooni kandevelement?
Miks minnakse selliste eriti ebasõbralike ülevaatajate juurde, leidub ka normaalsemaid kohti.
Loen ja imestan kas seda põhjustab info puudus või soov lasta end retsida :)
XC 70
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas BlueStang »

Ter,
Noh jah - varem oli seal ka konkreetne, aga adekvaatne mees ja sai teada, mis metsaliikuril üv vaates ilmneb ja sai ühekorraga korda tehtud, kui miskit probleemiks. Aga nüüd ise ka imestan, et miks nimesid nimetamata endisest kórgkooli(de) autonduse óppejóust on kuskile metsavahele "ülevaataja" (loe: keberneerija) saanud...
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas v6sa »

Elu on selle asja nimi, mis niimoodi inimesi liigutab.

Mõnest saab asja, nagu laulus öeldakse:
https://www.youtube.com/watch?v=ECsqSli ... 6%C3%B6gis

Mõni jääbki teoreetikuks.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas MustVälk »

Võis juhtuda ka see, et lasi midagi läbi mida ei oleks tohtinud ja sai tõsise noomituse!
Nii need halvad tujud ja tunded tekkivad. :)
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”