Auto ülevaatus ja gabariidid.

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas honkomees »

Landy kirjutas:
E Mär 29, 2021 10:48 pm
... Kui käisn eelmisel aastal tehn passi vahetamas ( TÜV lahtrid said otsa ja lasin õiged haagise andmed panna),siis seni rehvimõõduks olnud xxx asmel pandi all olevad suured rehvid automaatselt sisse.
Kas tehn passi vahetamisel tehakse ka mingeid muudatusi? Mul ka ÜV read otsa lõppemas ja öeldi, et kuna riik muutis mu aadressi :lol: siis saan tehn passi vahetada tasuta. Tasuks siis ka toekamad rattad alla panna? Samas praegu pole nende rehvimõõtudega probleemi, rohkem jälgitakse koormus- ja kiirusindekseid.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas Landy »

honkomees kirjutas:
T Mär 30, 2021 8:06 pm
Landy kirjutas:
E Mär 29, 2021 10:48 pm
... Kui käisn eelmisel aastal tehn passi vahetamas ( TÜV lahtrid said otsa ja lasin õiged haagise andmed panna),siis seni rehvimõõduks olnud xxx asmel pandi all olevad suured rehvid automaatselt sisse.
Kas tehn passi vahetamisel tehakse ka mingeid muudatusi? Mul ka ÜV read otsa lõppemas ja öeldi, et kuna riik muutis mu aadressi :lol: siis saan tehn passi vahetada tasuta. Tasuks siis ka toekamad rattad alla panna? Samas praegu pole nende rehvimõõtudega probleemi, rohkem jälgitakse koormus- ja kiirusindekseid.
Mul ol ika tasutava vahetus, kuna olid 2006 a. valed haagise andmed Hollandi passist ümber kirjutanud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas CaveMan »

honkomees kirjutas:
T Mär 30, 2021 8:06 pm
Kas tehn passi vahetamisel tehakse ka mingeid muudatusi? Mul ka ÜV read otsa lõppemas ja öeldi, et kuna riik muutis mu aadressi :lol: siis saan tehn passi vahetada tasuta. Tasuks siis ka toekamad rattad alla panna? Samas praegu pole nende rehvimõõtudega probleemi, rohkem jälgitakse koormus- ja kiirusindekseid.
Rehvimõõdud ei mängi enam rolli ja need ei pea vastama sellele, mis passis kirjas.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
VeljoV
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 11, 2019 10:06 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas VeljoV »

Veel küsimus: OEM kaitseraudade vahetus järelturu omade vastu - see vist samuti on ümberehitus?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas Landy »

VeljoV kirjutas:
T Mär 30, 2021 9:55 pm
Veel küsimus: OEM kaitseraudade vahetus järelturu omade vastu - see vist samuti on ümberehitus?
https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =31&t=5187
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas Landy »

CaveMan kirjutas:
T Mär 30, 2021 9:38 pm
honkomees kirjutas:
T Mär 30, 2021 8:06 pm
Kas tehn passi vahetamisel tehakse ka mingeid muudatusi? Mul ka ÜV read otsa lõppemas ja öeldi, et kuna riik muutis mu aadressi :lol: siis saan tehn passi vahetada tasuta. Tasuks siis ka toekamad rattad alla panna? Samas praegu pole nende rehvimõõtudega probleemi, rohkem jälgitakse koormus- ja kiirusindekseid.
Rehvimõõdud ei mängi enam rolli ja need ei pea vastama sellele, mis passis kirjas.
Kunagi ei tea, millal nad seaduse jälle ümber keeravd. Pregu on küll-illalla-tullala, aga kui 10-15 aasta pärast hakkavad taas kruvisid pingutama, siis vannud end maa põhja.
Kui korra midagi lubatakse, tuleb võimalust kasutada.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
VeljoV
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 11, 2019 10:06 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas VeljoV »

Kas ma loen õigesti välja, et pm võib kõik rauast järelturu asjad ära unustada uuematel masinatel, mis liiklevad liikluses? Päris huvitav on tänavapilt, kus päris paljudel kastikatel on "ära kukkunud" tagumine bumper :)
Landy kirjutas:
K Mär 31, 2021 7:23 pm
VeljoV kirjutas:
T Mär 30, 2021 9:55 pm
Veel küsimus: OEM kaitseraudade vahetus järelturu omade vastu - see vist samuti on ümberehitus?
https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =31&t=5187
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas MustVälk »

VeljoV kirjutas:
K Mär 31, 2021 10:46 pm
Kas ma loen õigesti välja, et pm võib kõik rauast järelturu asjad ära unustada uuematel masinatel, mis liiklevad liikluses? Päris huvitav on tänavapilt, kus päris paljudel kastikatel on "ära kukkunud" tagumine bumper :)
Landy kirjutas:
K Mär 31, 2021 7:23 pm
VeljoV kirjutas:
T Mär 30, 2021 9:55 pm
Veel küsimus: OEM kaitseraudade vahetus järelturu omade vastu - see vist samuti on ümberehitus?
https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =31&t=5187
Kujuta nüüd ette, et autod on liiklusesse ehitatud ka jalakäiate ohutust silmaspidades.
Saan aru, et metsa ei sobi plastik autod, aga igapäeva liiklusesse teedel ei sobi ka need tangid! :D
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas v6sa »

Veljo , vaata kuupäeva - seadus on vahepeal mitu ringi muutuda jõudnud.

Tagasihoidlik ja sile muudatus oli toona ja on praegu muredeta kasutamiskõlbulik, Mad Maxi stiilis rõvedusi liiklusesse tõesti vaja pole.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
VeljoV
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 11, 2019 10:06 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas VeljoV »

Jah, loomulikult - ega neid eesmiste raudstangedega ala ARB või Portugali tootja omi liikluses näha polegi. Samas ilma tagumiste plastikbumperiteta jällegi suht näha - kuidas nad ÜV läbivad?
MustVälk kirjutas:
N Apr 01, 2021 10:52 am
VeljoV kirjutas:
K Mär 31, 2021 10:46 pm
Kas ma loen õigesti välja, et pm võib kõik rauast järelturu asjad ära unustada uuematel masinatel, mis liiklevad liikluses? Päris huvitav on tänavapilt, kus päris paljudel kastikatel on "ära kukkunud" tagumine bumper :)
Kujuta nüüd ette, et autod on liiklusesse ehitatud ka jalakäiate ohutust silmaspidades.
Saan aru, et metsa ei sobi plastik autod, aga igapäeva liiklusesse teedel ei sobi ka need tangid! :D
VeljoV
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 11, 2019 10:06 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas VeljoV »

OK, lihtsalt huvist uurin - kas erinevatel EU maadel on eri seadused/nõuded - metallist esi/tagakaitseraudasi tehakse tehastes ka Euroopas. Aga ega see vist automaatselt ei tähenda, et neid liikluses kasutada võiks jne?
v6sa kirjutas:
N Apr 01, 2021 12:13 pm
Veljo , vaata kuupäeva - seadus on vahepeal mitu ringi muutuda jõudnud.

Tagasihoidlik ja sile muudatus oli toona ja on praegu muredeta kasutamiskõlbulik, Mad Maxi stiilis rõvedusi liiklusesse tõesti vaja pole.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas honkomees »

VeljoV kirjutas:
N Apr 01, 2021 11:22 pm
Jah, loomulikult - ega neid eesmiste raudstangedega ala ARB või Portugali tootja omi liikluses näha polegi. Samas ilma tagumiste plastikbumperiteta jällegi suht näha - kuidas nad ÜV läbivad? ...
Tehasest tulevad sellistena, kui sügisel soetasin uut, siis oli see baasvariant, ilma tagastangeta ja allasõidutõkkega, tõsine toru. Käisin sellega ka proovisõidul. Peaks olema täiesti legaalne siis.
Minu tsipa kallimal variandil siis sama tõke stange all, kümmenkond cm stange välisservast.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas MustVälk »

VeljoV kirjutas:
N Apr 01, 2021 11:22 pm
Jah, loomulikult - ega neid eesmiste raudstangedega ala ARB või Portugali tootja omi liikluses näha polegi. Samas ilma tagumiste plastikbumperiteta jällegi suht näha - kuidas nad ÜV läbivad?
Nagu ratastega. Ülevaatuse jaoks teine komplekt kuskil riiulis. :)
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas BlueStang »

Tere,
Ei hakka uut teemat tegema, küsimus läheb ÜV teemasse.

Selline küs siis, et kas küljekarpi vóib käsitleda ülevaatusjuhendi móistes konstrukstsiooni kandevelemendina?

Küsimus tulenes sellest, et xj-l siis esmasel ülevaatusel leiti OV veaks, et juhiukse klaas ei liikunud ning sellele tänu sai korduvülevaatuse.

Nüüd klaasimootor sai vahetatud ja 3 päeva pärast uuesti mindud, aga ülevaatusonul nina vingus peas ja otsis nagu meeleheitlikult uusi vigu - ma polnud varem näinudki, et neli korda pannakse järhest süüdet sisse, et äkki ikka tuleb mingi veateade ekraanile :)

Eelmine kord käis all ka ja kolistas ja koputas, niiet vähe ei olnudd, aga ei leidnud midagi.

Aga nüüd leidis väikese augu küljekarbis auto all ja kuulutas, et eriti ei taha läbi lasta, kuna leidis uue ohtliku vea. No mul pole kombeks "tee jaoks" ametnikuonudele anda ja katsusin seal midagi vaielda, et see pole ju kandevkonstruktsioon ja antud mahus on see väheoluline viga, millega ei saaks nagu ÜV läbimist mitte vormistada, aga siis läks onu veelgi enam tujust ära ja tegi OV-st veel EOV ka selle küljekarbi siseküljel oleva väikse augu eest.

Kuidas arvate, kas onu seisukoht oli korrektne ja kui, siis kas oleks olnud korrektne ka see viga juba esimesel korral kirja panna - ei saa ju ?

Eks ma teen selle karbi muidugi ära, aga oleks huvitav teada, kas küljekarp on konstruktsiooni kandevelement?
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Auto ülevaatus ja gabariidid.

Postitus Postitas CaveMan »

BlueStang kirjutas:
K Apr 21, 2021 5:46 pm
Selline küs siis, et kas küljekarpi vóib käsitleda ülevaatusjuhendi móistes konstrukstsiooni kandevelemendina?
XJ on täisraamil eks? Sellisel juhul ei ole küljekarp kandevelement.

Juhend ja joonised siin: https://www.mnt.ee/sites/default/files/ ... atusel.pdf

Kui sa loed selle dokumendi läbi ja oled veendunud, et ülevaataja on eksinud, siis soovitan sul teha vaie. Vastava juhendi leiad siit: https://www.mnt.ee/et/soiduk/tehnouleva ... -esitamine
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”