järelemõtlemise nurgake

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas MustVälk »

totu kirjutas:Kunagi, mingitelt võistlustel tulles, mõtlesime, kuidas ülbitsemist saaks välja juurida ja välja mõtlesime: Liinibussidesse registraatorid (enamustes on nii kui nii) ja salvestised lukustatud serverisse. Inimesed, kes tahavad lisa teenida, ei saa tööl käia, tudengid jne. teeksid võikese kursuse, eksami ja saaksid juurdepääsu salvestistele. Kui on rikkumine, see lõik arhiivi, reg nr. koos LS punktiga PPA le ja nemad (tegelikult nende arvuti) saadavad omanikule hoiatustrahvi nõude (analoogselt kiiruskaamera trahvidele). No ja mõni eurik rikkumise leidjale. Peale 20 korda aasta jooksul väike vangimaja külastus (et pohh suhtumist ei saaks rahaga kinni maksta, plate peal ei meeldi isegi imbule olla) jne. Win-win and imbecile loses.
Lihtne?
Lihtne jah, aga andmemaht jube suur mida niisama läbi vaadata. Peaks siis olema juba väljatoodud ajahetk mida täpsemalt vaja otsida.
totu kirjutas:Eks ma andsin ka vihje, kes võiks kraavisõitmise mõtet kaaluda. Kunagi "vene ajal", kui liikluskultuur oli veel sama jube, milliseks see jälle saanud on, sõitsin ka mõned aastakesed veokaga. Nii mõnedki korrad tõmbasin kõrvale vägagi viimasel hetkel, puhtkasvatuslikul eesmärgil. Taotlus oli ikkagi väike püksipesu. Loodan, et sellised napikad panid mõnegi fraieri mõtlema. Tänapäeval on kombeks nii kuradi viisakas olla ja seda kasutavad tegelased, kellel on lihtsalt pohh, ära kiiremini edasi saamiseks, ummikutest möödumiseks ja muudeks "kavalusteks". Ummikus seisavad, möödasõidu võimalust ootavad ja teisi läbi/vahele lasevad ju need kellel ei olegi midagi muud teha kui kellegi tagumikku vahtida. Ja kuna see toimib, "paljunevad" debiilkavalpead epideemiana. Eks nii mõnigi ajuga tegelane kehastub ka lõpuks debiilikuks, kui ummikus seistes sinu tagant kiirendusrajale põigatakse ja raja lõpus end alandlikult, suunatulega, jälle samasse ratta surutakse. Ja üksteise järel. Ja siis seisadki ...ja seisad.....ja seisad.... aga liiklus aina kulgeb ja kulgeb. Kellel pohh, saab saab edasi, kellel ei ole, naudib ummikut. Huvitav, mis saaks, kui keegi poekassa sabas sama käitumist kasutaks? Silma ikka siniseks saaks? Valem ju täpselt sama aga autos ollakse millegipärast nagu anonüümne netikommentaator. Kahjuks ei ole juba aastaid näinud ega kuulnud, et politsei ülbikuid taltsutaks. Aga eks see ole kallis, odavam on põõsavilus föönitada. Konkreetne number- konkreetne summa. Mingi ülbitsemisega hakka tõestama, äkki klounil läks süda pahaks ja tahtis peatuda ja siis läks üle ja reastus tagasi, jne.
Seda vahele pressimise lubamist viljeleti seaduse poolt mis käskis kõik suunanäitajad vahele lasta. See küll ei kehti juba aastast 2011, aga ikkagi leian mõne kes sellest viimasest muutusest kuulnud ei ole!

Tõsi see on jah, et lihtsalt pressivad vahele. Eriti sellistele kes veel korralikku pikkivahet ka hoiavad.
Näiteks mina. :D Igapäev kadakast mööda tammsaaret järve keskusest mööda vabakale. Vähemalt 5 jõuab minust tammsaarel mööda minna. Nendest kahele jõuan tavaliselt järve keskuse ristil järgi! :roll:
Loomulikult olen ma ka lõpuks pahane sest saaksin kiiremini kohale kui ei oleks tallinna poolt tehtud neid lisaradasid mis kaudu kõik saavad mööda nõeluda.
Aga ajaline kaotus tavaliikluse korral on ehk minut või kaks.

Selle viimase osa kontrollis vaja fikseerida nii sinna kiirendus/aeglustus rajale sõit kui ka sealt maha sõit.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas totu »

MustVälk kirjutas: Lihtne jah, aga andmemaht jube suur mida niisama läbi vaadata. Peaks siis olema juba väljatoodud ajahetk mida täpsemalt vaja otsida.
Tänase liiklusolukorraga võiks liinibussi kaamerast 2-3 tõsisemat rikkumist tunnis ikka leida. Kui trahv oleks 100.-/ rikkumine ja 20% sellest läheks salvestuse vaatajale, tasuks ju "linte" kerida küll, Tartust Tallinna sõitev tudeng suudaks rongis ehk 3 tundi materjali läbi kerida küll. Olen kindel, et neid vabatahtlikke vaatajaid, sorteerijaid oleks rohkem kui salvestusi. Eriti iisi oleks seda teha bussijuhil, õhtuse õlle kõrvale. Ja kui rikkumised on aktsepteeritud, trahvid makstud, saab materjali pilvest ära kustutada. Ainuke nõrk koht on seadusloome, isikuandmete kaitse jms. aga ilmselt annab ka selle mingite konfidentsiaalsuslepingutega ära lahendada. Seda enam, et sorteerija näeb ainult avalikus ruumis toimuvat tegevust, rikkumise seob isikuga ikkagi turvatud arvutiprogramm ja vajadusel menetleb vaidlusi PPA töötaja.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Maaks »

Siis see äpp ju otse sinu jaoks tehtud @totu - salvesta ja raporteeri nõrkemiseni :D
https://www.supervaisor.com/
Kitsepanemises eestlasele vastast ei leidu, arvan et see server neil seal juba ajab üle ääre :lol: :lol:
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas v6sa »

Maaks kirjutas: ...
Kitsepanemises eestlasele vastast ei leidu,
...
Ja tuli ära!

Kas Sa toetad sitapeade võidukäiku või pooldad koha peal mahalaskmisi?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas LauriJ »

See kõik on nii suhteline. Toon näite tavaliselt situatsioonist igapäeva elus: Maanteel sõidab autokolonn. Kõige ees on mingi "viisakas liikleja" kes kihutab 80nega. Tema sabas on rekka, kes ootab möödasõidu võimalust (kuna neil kiirusepiiraja 85-87kmh peal, siis läheb vaja päris pikka möödasõidu ala). Rekka taga on järgmine viisakas liikleja, kes ei julge 2st autost korraga möödasõitu teha aga on igaksjuhuks rekka taga valmis - ootab mingi 10m pikkivahega. Ja neid selliseid ootajaid on paar tk seal. Kui mina nüüd tagant sellele kolonnile lähenen, siis lähen esimesel võimalusel möödasõidule. Kasvõi ühe auto kaupa, pressin end järjest vahele, sest näha on, et keegi teine eesolijatest ei lähe möödasõidule.
Päris tihti järgneb minu ümber-reastumisel mingi kaugtulede vilgutamine tagant. Ju möödasõidetule ei mahtunud hinge mu tegevus. Peab mind sitapeaks ja heameelega kaebaks kellegile ning saadaks netiväljaannetele video vahele trügijast. Mina näen, et ta ise mööda sõitma niipea ei hakka aga teistel ka seda teha ei lase (hoiab olematut pikkuvahet). Tegelikkusest on kõige suurem tropp aga see rekka ees munev tola.

Panen ühe video ka. Selle kõige ees sõitja pardakaamerast saaks ka ju süüdistavad kaadrid rekkameestest, kes ohtlikke möödasõite teevad.


PS! Sõidan aastas ca 60-70kkm. Mina ei näe mingit hullu ümberreastumist ja ohtlikke olukordade teket. Kui vastutulijal lähebki möödasõit pikaks, siis seda on mitusada meetrit ettenäha ja saab aegsasti koomale tõmmata, et 3 autot teele ära mahuks.
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas heeringas »

LauriJ jutt jumalst õige.
Ja veel üks tähelepanek et sõidetakse keset teed (telgjoonele võimalikult lähedal)
See aga tähendab seda ,et ei osata isegi enda auto gabariite hinnata, rääkimata siis
sellest tegelikult mahuks kõrvuti kolm masinat ja telgjoonel sõimine ka kordades endale eluohtlikum.
Normaalne ju et kui sõidad nii 90- 100 keegi ikka sõidab taha ,siis lased ta mööda mitte ei hakka liiklust reguleerima.
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas totu »

Ongi kõik suhteline aga laupkokkupõrke põhjustamisel või vastutulija teelt väljasurumisel ei ole vabandust, lihtsalt ei ole, üheselt ja igasuguste tingimusteta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minu juhtumil surutigi vastutulev auto teepeenrale (tekitati "kolmas rida"). Justkui õnnelik olukord, möödasõitja sai mööda ja vastutulija jäi terveks. Paraku on teepeenardel üllatusi ja stabiilsust mõjutavaid aspekte, mis lõid täitsa terve vastutulija külglibisemisse ja mulle pasunasse. Möödasõitja jaoks ongi kõik hästi, läks, nagu tavaliselt- hästi.
Selle suhtelisuse teine pool ongi, et politsei föönitab põõsas, kogu (väikese) raha eest ja ühe aspektina paljudest, liikluskäitumises, jäävad "rongijuhid" meie närvikava testima. Kallis ja tüütu on korrale kutsuda rikkumiste eest, mille tõestamiseks ei ole esitada numbrilist väärtust, nagu kiirus või joove.
Pale seda, kui endale mõni vastutulija sisse kelgutab, muutub liikluskorralduslik maailmavaade, tõsi mind ei ole see sundinud ise "rongijuhiks" hakkama ja debiilseid möödasõite ei ole kunagi harrastanud, aga auto valikul omistab tärnide arv oluliselt suurema osakaalu.
Ja peale seda kui õnnestub sõita Clio vms., tekib ka empaatiavõime juhtide suhtes, kes ei "julge" 80ga sõitvast autost mööda sõita, Eestis ei ole lihtsalt olemas nii pikka ja sirget teelõiku. See kogemus põhineb kahepäevasel autorendil aga kui tööandja ütleb: "Ja siin on Teile, lubatud, ametiauto, järgmiseks aastakümneks". Isklikult olen üsna veendunud, et ostaksin Clio (ilmselt in neid käkke ka teiste nimede all aga neid ei ole ise kohanud) ainult juhul, kui see oleks viimane ratastega asi maailmas. Seda "kiirendust" ei saa sõnadega väljendada ja see oli alla aasta vanune auto.
PS: Selle video alusel peaks veokajuht vähemalt paar kuud kinnimajas veetma, videole on salvestatud tapmiskatse, ja ilma naljata. "Kolmas rida" rida ei ole lahendus ühelegi probleemile, kahjuks on see "epideemia" juba sügavalt juurdunud Lätis, Poola on end sellest välja ravinud, peaaegu. Ja see ei õigusta kuidagi ajukääbiku sõidustiili, esimeses sõiduautos.
Tehtud, mõeldud.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas v6sa »

LauriJ kirjutas:See kõik on nii suhteline. Toon näite tavaliselt situatsioonist igapäeva elus: Maanteel sõidab autokolonn. Kõige ees on mingi "viisakas liikleja" kes kihutab 80nega. Tema sabas on rekka, kes ootab möödasõidu võimalust (kuna neil kiirusepiiraja 85-87kmh peal, siis läheb vaja päris pikka möödasõidu ala). Rekka taga on järgmine viisakas liikleja, kes ei julge 2st autost korraga möödasõitu teha aga on igaksjuhuks rekka taga valmis - ootab mingi 10m pikkivahega. Ja neid selliseid ootajaid on paar tk seal. Kui mina nüüd tagant sellele kolonnile lähenen, siis lähen esimesel võimalusel möödasõidule. Kasvõi ühe auto kaupa, pressin end järjest vahele, sest näha on, et keegi teine eesolijatest ei lähe möödasõidule.
Päris tihti järgneb minu ümber-reastumisel mingi kaugtulede vilgutamine tagant. Ju möödasõidetule ei mahtunud hinge mu tegevus. Peab mind sitapeaks ja heameelega kaebaks kellegile ning saadaks netiväljaannetele video vahele trügijast. Mina näen, et ta ise mööda sõitma niipea ei hakka aga teistel ka seda teha ei lase (hoiab olematut pikkuvahet). Tegelikkusest on kõige suurem tropp aga see rekka ees munev tola.
...
Nii on.

Muide, LS nõuab möödasõidu katkestaja vahele laskmist. Nad ei taha seda uskuda, aga kui hakata suunatulega peale vajuma, siis ruum ikka tehakse.

Kolonni tekkes on harva üksi süüdi I auto, mis sõidab aeglaselt. Kaassüüdlane on II auto, mis ei suuda/taha/viitsi mööda sõita, aga pikivahet III jaoks ka enam ei jäta. Kui II on sõita mõistev krusa, siis on mõneti mõistetav sabasjõlkumine möödasõiduvõimaluse jahtimiseks, aga tasuks anda endale aru, et samamoodi LS järgi peab möödasõidule mineja andma teed kõigile juba möödasõidul olijatele. Ehk krusamees, paraku, on viimane, kes mööda läheb, kui taga on kiiremaid ja lühema süütega tegelasi.

Clioga või Cliota;)

Olgu öeldud, et sõltuvalt pruugitavast liikurist olen ma esinenud liikluses nii "ajudeta kihutajana", kes kolonni jõuga endale ruumi teeb tagasireastumiseks, "mõttetult pika vahega" sabassõitjana, kui autorongi kiirendusvõime ilmselgelt ei võimalda ohutut möödumist kui ka korjanud enda taha õige mitmest autost koosneva kolonni, kuna uuel euroteel pole võimalust peatuda ohutult tagaolijate möödalaskmiseks ja murdunud tagavedru ei lubanud üle 70 sõita. Püüan küll esimesel võimalusel teed anda, kuid ei pane selleks end ega tagasõitjaid ohtu hooletu kõrvaletõmbamisega võõral teel.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Kjen »

heeringas kirjutas:Ja veel üks tähelepanek et sõidetakse keset teed (telgjoonele võimalikult lähedal)
See aga tähendab seda ,et ei osata isegi enda auto gabariite hinnata, rääkimata siis
sellest tegelikult mahuks kõrvuti kolm masinat ja telgjoonel sõimine ka kordades endale eluohtlikum.
Ma ei soovi sellel teemal diskusiooni alustada, et kas see on õige või vale, aga nii sõidetakse, sest nii seaduse järgi peab:
https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
Paragraf 45 lõige 7.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas totu »

Mis teil viga on? Iga teine juht tõstab silmad ekraanilt teele ainult äärmisel vajadusel, ilmselt alles siis, kui reahoiatus piiksuma hakkab. Ja kui siis mõni "viisakalt" mööda lastud rekka vastu tormab? Kas rekkajuht hakkab siis õigustama, et tema oleks ju võinud ka kõrvale tõmmata, ise süüdi, et teise ilma läks? "Ega meiega ju ei juhtu kunagi" toimib ainult mingi hetkeni.
Tehtud, mõeldud.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas v6sa »

Kjen kirjutas:
heeringas kirjutas:Ja veel üks tähelepanek et sõidetakse keset teed (telgjoonele võimalikult lähedal)
...
Ma ei soovi sellel teemal diskusiooni alustada, et kas see on õige või vale, aga nii sõidetakse, sest nii seaduse järgi peab:
https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
Paragraf 45 lõige 7.
Oot, kas miskit segi ei läinud?

§ 45. Sõiduki asukoht sõites
...
(7) Asulavälisel teel tuleb sõita sõiduolusid arvestades võimalikult sõidutee parema ääre lähedal, ohustamata teisi liiklejaid, kui liikluskorraldusvahend ei näita teisiti.
...

Seni on telgjoon üherealisel ikka minust vasakule jäänud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas totu »

Vahetaks teemat, tuli üks mõistatus mõttesse.
Kui karu nimega mees parseldab linnu nimega mehele tüki, teise, karu nimega, mehe hoolde usaldatud lapist ja saab selle eest terve sidruni, jagamiseks ka ümmarguse nimega mehega siis kui suur on tõenosus, et teine, karu nimega, mees ja ümmarguse nimega mees sellest mitte midagi ei tea?
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “Häbinurk”