Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas Movistar »

Raam vaevalt teemaks on enam tänapäeval .
Seda asja tuleb vaadata teise nurga alt.
Juba täna moodustavad erineva kauba ostu/müügikuulutused pea poole postituste arvust.
Kui neid ei modereeritaks ja ei üritataks vähemalt kuhugi raamidesse suruda siis iga Endel
paneb oma vikati tuima kõhuga siia müüki .Kellele seda vaja on ? Kes tahab subarut siis selle leiab auto24-st vabalt üles.
Omavalmistatud metsakat või siis vähemalt "maasturi" laadset toodet juba nii lihtsalt ei leia.Selleks sobib 4x4.ee
Kunagi mingi tola üritas siin selgeks teha,et Smart on ka maastur. Ikka ei ole küll. Lõpuks sai vist ise ka aru . Samuti ei ole seda ka Subaru .
Kui keegi sellega turisti sõitma hakkab,siis võibolla mõtleme ringi.
Seniks lähevad sellised kuulutused lihtsalt trashi .

Ja ära aja TR3-sid segamini mingi muu rehaga.Neid lubatakse ka siis kuulutada kui puust raam all on.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas RistoRR »

seroi kirjutas:
sirr kirjutas:kuskil oli kirjas et maastur 4x4 foorumi kontekstis algab vahekastist ja täisraamist.
Täisraami vajalikkus tooks kohe suurema kustutamise kaasa. Cherod, Sorentod, Vitarad, Nivad, Fronterad ja paljud teised peaks kaduma. Ja ega nüüd mitmed TR3-d ka just üleliia täisraamiga uhkustada ei saa ;)
Sa vist ei tunne autosid? Sorento 1 põlvkonnal, vitara 1 ja 2 põlvkonnal ning frontera a-l ja b-l on täisraamid all :roll:
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas seroi »

Ma nokin nende reeglite kallal sellepärast, et nad on suhteliselt suvalised, "ebaproportsionaalsed" ja modede poolt kohati ebaõiglaselt modereeritud. Ebaõigluse all pean silmas seda, et modede ja "omade jopede" kuulutused võivad mõnikord nõuetele mitte vastata.
Mõned näited:
- olemas on kanged reeglid kuulutamiseks, aga muus osas peaaegu, et puuduvad;
- kui kuulutaja profiilis on asukoht toodud, siis sellest piisab olenemata sellest, kas sellel ka mingi seos reaalselt müüdava kauba asukohaga on. Samas pole lubatud see, kui objekti asukoht on toodud kuulutuses konkreetse asukohani viiva lingina (minul on sellel põhjusel diskvalifitseerumine saabunud, kuigi kuulutuses oli asukoha konkreetne nimi, mis aktiivse lingina viis asukoha täpse aadressi ja google mapsini) või konkreetse teadaoleva asukohana (välja arvatud juhul kui selleks asukohaks on juhtumisi üks imelisele põllule viitav asukoht);
- kuulutustele kehtestatud reegleid põhjendatakse sellega, et "foorumi põhieesmärk pole kuulutuste vahendamine". Absoluutselt õige mõte, aga täiesti mittekohane põhjendus selleks, et põhjendada just asukoha ja telefoninumbri väljatoomise vajadust. Isand Ländü on viidanud, et mul oleks justkui kange soov muudkui kuulutada. See arvamus on ekslik. Vastupidiselt olen pigem arvamusel, ja olen seda ka välja öelnud, et kõik off-roandindusse mittupuutuvad kuulutused tuleks siit foorumist ära kaotada. Siin peaks olema ainult teemaga haakuvate vidinate ostu-müügi kuulutused. Ja vot seda saaks põhjendada sellega, et foorumi eesmärk pole mingi suvalise kraami ärimise vahendamine;
- praegune viimane näide maasturi definitsiooni teemal. Maasturite kuulutuste juures on info, et maasturiks kvalifitseerumiseks on vajalik vahekasti olemasolu (kursori liigutamisel müügi alajaotuse lingi kohale selline info avaneb). Kui nii on kirjas ja selline on reegel, siis peaks modereerimisel ka sellest lähtuma ja Forester peaks kvalifitseeruma. Samas "linnamaasturitest" kukuks suur osa kohe välja. Kui see pole nii, siis tuleks reeglit muuta. Kui reegel on see, et otsus on mode suva, siis peaks seda selliselt ka esitama. Samas jääb ikkagi veidi arusaamatuks, et kui kõike muud kraami võib ärida pulsikaotuseni, seni kuni asukoht ja telefoninumber on toodud, on just sõiduautode ärimine keelatud. Nagu ma varem kirjutasin, arvan, et kõik off-roandindusse mittepuutuv peaks olema mittekuulutatav.

Mu varasem teemale tähelepanu juhtimine on viinud vähemalt selleni, et ostukuulutusest kadus ajuvaba ostja asukoha esitamise nõue :)

Edit: selles osas on modereerimisega hästi, et räuskavad ja ebaviisakad kasutajad visatakse foorumist välja.
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas tyyp07 »

Krt sul on vist sama kõva pea kui selle Jeebul või mis ta siin nüüd parajagu oli.
Sullegi ju päris mitmed korrad öeldud, et kui ei meeldi siis mine otsi mingi teine foorum.
Aga ikka peab edasi klähvima. Ennast ei väsita juba ära või?
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas Movistar »

Kuna moderaatoreid on umbes-täpselt 12 siis just niipalju on ka erinevaid arvamusi.
Mina kustutan ära praktiliselt kõik kuulutused kus pole telefoninumbrit . Teinekord tahaks ka ise midagi osta ja no kui numbrit pole siis ajab närvi küll. Oota ja looda,et äkki keegi vastab ps-le .
Suht tihti on näha,et kui ühe korra läheb kuulutus vmt. prügikasti siis natukese aja pärast tehakse uus ja põhjused on iseenesest kadunud ja ei ühtegi kobinat. Järelikult pole nii keeruline .
Samas tavakasutaja ei näe moderaatori muid tegevusi ja jääbki mulje,et see kamp muud ei tee kui kustutab võidu. Päris palju jama rändab prügikasti enne kui keegi seda üldse lugeda jõuab . Kustutamisest saab tavakasutaja ainult siis aru ,et jälle on vist midagi kustutatud kui keegi on vinguma pärast hakanud ,et tehti liiga (jeep15 on ehe näide) . Prügikast ei tähenda lihtsalt millegi kustutamist jäädavalt vaid on nö.ennetav koht enne lõplikku kustutamist.
See on vajalik selleks,et kui mõni mode on tõesti eksinud siis saab postituse/kuulutuse või mingi teema alati ka taastada.
Üliharva sisselogiv kuulutaja ei loe oma ps-e ja kui numbrit ka pole ja siis on hunnik vastuseid kus nutetakse,et näe ei vasta.
Oleks telefoninumber siis jääksid need mõttetud postitused ära.
Kuna sellest nutust ja halast on paras siiber paljudel siis ühel ilusal päeval võib juhtuda nii,et kuulutada saab,vastata ei saa.Ei ise ega ka keegi teine.

Üks näide on siin: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=7&t=62364
Ma saan inimlikult aru,et tööjuures ei saa rääkida. Reeglid nõuavad tel. numbrit. Kodanik on viimati täna ka sisse loginud aga ei ole postitust muutnud nii nagu vaja.
Mida peaks mode sel puhul tegema ? Seroi arvates mitte midagi kuna see riivab kellegi õigusi ja on "ebaproportsionaalne" .
Kuulutus üles ehitada näiteks nii,et 8.00-17.00 ma telefonile ei vasta kuna olen tööl ei ole ju keeruline ja sobib igati .
Kui ma selle aga ära kustutan siis on jälle ving lahti ja kõik on pahad.


Ja seroi,sinu pidevast kiunust ei saa ma üldse aru ?
Milles probleem ? Kas naine ei anna kätte,auto on pidevalt katki või on lihtsalt s*tt kliima meil ?
Äkki pead vahelduseks mõne doobaldi juures saunas ravikuuril käima ja s*tad mõtted kaovad :D
HM Racing Team
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas v6sa »

Movistar kirjutas: ...
Ja seroi,sinu pidevast kiunust ei saa ma üldse aru ?
Milles probleem ?
...

Khm, äkki peitub põhjus järgmises mõtteteras.

Maailmas on tehtud mitmeid revolutsioone. Vähemalt kahe puhul on eesmärgiks olnud võrdsus.

Prantsuse revolutsioon tehti selleks, et kaoksid vaesed.
Venemaal tehti selleks, et kaoksid rikkad.

Ma ei ole kindel, et austet seroi siin prantslaste joont jälgib... :roll:
Viimati muutis v6sa, N Jaan 28, 2016 4:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas Landy »

4x4.ee ei ole avalik-õiguslik teenus, see on eraalgatus.
Kui soovid võrdset kohtlemist kõiges ja kõigile, siis tuleb teha nii:
*Kultuuriministeeriumi juurde moodustada SA (sihtasutais)Maasturipedede foorum, sinna tehakse nõukogu, kuhu võetakse 20 riigikoguliiget palgale ja 10 liikmeline juhatus.
*Siis kuulutakse välja ideekonkurss. Selleks kulub ca aasta ( palk jookseb). Siis koguneb kunstiline komisjon laekunud ideid arutama ning kibe kiirelt (pool aastat hiljem) valmibki riigihanke läheteülesanne.
*Nõukogu arutab ja juhatus kuulutabki välja riigihanke vastava keskkonna loomiseks ja modereerimiseks (algab kolmas aasta).
*Kõige odavam pakkuja ( mingi lõunanaabrite SIA) võidab pakkumise, aga MTÜ Nekrofiilide ja Zoofiildie vabaühendus vaidlustab selle ja läheb riigikohtuni välja. ( 2 aastat kohtuvaidlusi) Nõukogu ja juhatus teevad palehigis tööd, palk jookseb.
*Viiendal aastal peale SA asutamist selgub, et ministeerium jääb võitajaks, kuid SIA on ammu pankrotis ja võetakse paremuselt teine pakkuja. Parku on liiga kallis ja selleks ajaks projekti raha otsas ja tuleb oodata uut EU tugifondide avanemist.
*Kaheksandal aastal algatab juhatus EU tugifondidest raha taotlemise. Nüüd läheb asi lepase reega - taitalus rahuldatakse. Kuulutatakse välja uus riigihange. Õnneks tulemusi ei vaidlustata ning töö võib alata.
*10 aastat peale SA asutamist avatakse pidulikult foorum. Kujundus ja üleehitus on 10 aasta taguse ideekonkursi vili. Seroi saab teha piduliku avapostituse ning tema nõudmisel käib Zoovolink iga päev võrdõiguslikkust ja dikrimneerimist kontrollimas.
HÄPPI END !
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas seroi »

Ländü, paha lugu, nali ei tulnud välja. Siin foorumis on mitmeid nauditavalt kirjutavaid kasutajaid ( kirikuskäigu lood, uputaja vaieldamatu tippteos tankitõmbamise teemas jne), aga sa pead ikkagi jääma selle juurde, et igasse võimalikku ja võimatusse kohta Länd Rõve pilte ja videosid ja halleluujat postitad :) Seda ka, et eraalgatuslik ei tähenda, et sellepärast oleks reeglid loodusseadused, mida inimesed muuta ei saa.

Ja Muuvi, ma arvan, et kui sa uhkuse alla suudaks neelata ja mu viimased põhjendused mõttega läbi loeksid, mõistaksid ehk, et seal ju pole sisuliselt midagi valesti öeldud? Sisuliste vastuste puudumisel labaselt isiklikus minemine pole kena käitumine.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas Movistar »

Ei midagi isiklikku. Mulle meeldib asju õigete nimedega nimetada ja olen piisavalt hästi põhjendanud miks mõni asi nii või teisiti on.
HM Racing Team
tohoh
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 151
Liitunud: E Aug 22, 2011 11:12 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas tohoh »

Naljakas muidugi, et kuulutusse paari rea lisamine (et vastaks siin kokkulepitule) on raske. Aga kuulutuse kustutamisel pika jutu kirjutamine (kui pahad ja inimvaenulikud ollakse) tuleb nagu muuseas. M.o.t.t
LR Defender 110 - 1997
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas LR90 »

seroi kirjutas:Ländü, paha lugu, nali ei tulnud välja. Siin foorumis on mitmeid nauditavalt kirjutavaid kasutajaid ( kirikuskäigu lood, uputaja vaieldamatu tippteos tankitõmbamise teemas jne), aga sa pead ikkagi jääma selle juurde, et igasse võimalikku ja võimatusse kohta Länd Rõve pilte ja videosid ja halleluujat postitad :) Seda ka, et eraalgatuslik ei tähenda, et sellepärast oleks reeglid loodusseadused, mida inimesed muuta ei saa.

Ja Muuvi, ma arvan, et kui sa uhkuse alla suudaks neelata ja mu viimased põhjendused mõttega läbi loeksid, mõistaksid ehk, et seal ju pole sisuliselt midagi valesti öeldud? Sisuliste vastuste puudumisel labaselt isiklikus minemine pole kena käitumine.
Serõi, Sa mängid tulega!
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas sirr »

Kuulge sõbrakesed. Tõmmake nüüd hinge ja mõelge ka sellele, kas te päriselus üksteisega kohtudes või võistlustel või minupärast või metsas safaril ka üksteisega sellisel moel käitute?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas uppund kana »

Mis me vaidleme, Hr. Kotkas on öelnud , et meil on diktatuurne demokraatia. 8)
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
Koorejaam
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 102
Liitunud: N Okt 04, 2007 9:22 pm
Asukoht: Piimapunkt

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas Koorejaam »

Jah, just inimlikkus, et kas seda saaks veel kuskilt osta ka või?
ROTT
+3 72 55 55 55 27
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Kuulutustest, kustutamisest ja inimlikkusest

Postitus Postitas eerik2 »

Saab küll. Oma südemetunnistuse käest.
F-250XLT 7,3D
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”