Kus hoida kirjakasti ?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas v6sa »

uppund kana kirjutas: ...
Aga teemast veel nõndapalju ,et olles ise ka ISP. võin kinnitada , teie elu on mul vestitaskus. Näen ja kuulen pea kõike mis tee seal netis teete.
...
Et see võimalik on, seda ma usun. Aga reaalselt: paljude järel päevas nuhkida jõuab?

Ehk minu jutu mõte: peale mustrituvastuse ei suudeta reaalajas midagi teha. Kui kellegi kirjakastis hakkavad "kuumad" fraasid korduma liig tihti, siis alles hakatakse "nuhkima" elik tullakse reaalselt meile lugema.

Arvutile on jumala savi, kes kellega käis või kui pikk naabrimehel on. Erinevalt inimesest...

Ainus ohutu postkast on akutoitel läpakas, mis pole netiga ühendatud ja paikneb akendeta ruumis. Seda tõepoolest pole võimalik pealt kuulata. Iseasi, mis sellise mõte siis oleks...

Kõik muud lahendused on muugitavad, küsimus on vaid ajas ja selle ostmiseks kasutatava ressursi hulgas. Mille juurest jõuame taas selleni, et üsna tihti on odavam info osta otse inimeselt, kui tegelda selle elektroonilise lahtimuukimisega;)

Gmaili kaheastmeline tuvastus on hindamatu siis, kui konto kaaperdatakse. Täiesti reaalne oht tänapäeval.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas uppund kana »

v6sa kirjutas:
uppund kana kirjutas: ...
Aga teemast veel nõndapalju ,et olles ise ka ISP. võin kinnitada , teie elu on mul vestitaskus. Näen ja kuulen pea kõike mis tee seal netis teete.
...
Et see võimalik on, seda ma usun. Aga reaalselt: paljude järel päevas nuhkida jõuab?

Ehk minu jutu mõte: peale mustrituvastuse ei suudeta reaalajas midagi teha. Kui kellegi kirjakastis hakkavad "kuumad" fraasid korduma liig tihti, siis alles hakatakse "nuhkima" elik tullakse reaalselt meile lugema.

Arvutile on jumala savi, kes kellega käis või kui pikk naabrimehel on. Erinevalt inimesest...

Ainus ohutu postkast on akutoitel läpakas, mis pole netiga ühendatud ja paikneb akendeta ruumis. Seda tõepoolest pole võimalik pealt kuulata. Iseasi, mis sellise mõte siis oleks...

Kõik muud lahendused on muugitavad, küsimus on vaid ajas ja selle ostmiseks kasutatava ressursi hulgas. Mille juurest jõuame taas selleni, et üsna tihti on odavam info osta otse inimeselt, kui tegelda selle elektroonilise lahtimuukimisega;)

Gmaili kaheastmeline tuvastus on hindamatu siis, kui konto kaaperdatakse. Täiesti reaalne oht tänapäeval.
Ega reaalajas keski ei vaatagi mida keegi teeb või kellega käib. Arvuti kirjutab omasoodu logisid ja kui peaks tekkima vajadus hakatakse neid logisid uurima ning vajadusel ka reaalajas jälgima.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas v6sa »

uppund kana kirjutas: Ega reaalajas keski ei vaatagi mida keegi teeb või kellega käib. Arvuti kirjutab omasoodu logisid ja kui peaks tekkima vajadus hakatakse neid logisid uurima ning vajadusel ka reaalajas jälgima.
Siit tekib järgmine huvitav küsimus: kui palju jõutakse liikuvast infost talletada?

Oletame, et 25 märtsil aastal 2018 tekib ülikonna ja lipsuga härrastel vajadus minu tänase päeva meilid kätte saada. Ettenägeliku inimesena olen need oma pilvest kustutatud ja eksisteerivad need vaid mälupulgal. Mille olemasolu ma ei tunnista.

Kas reaalselt on täna Eesti teenusepakkujal võimekus salvestada kogu sõlme läbiv andmeside? Ei tahaks uskuda...

Pelgast logist, et sellelt IP-lt logiti kell lõuna sisse geemailile ja saadeti kolm kirja kellelegi ei ole ju kasu. Või lähevad siiski logisse ka päised?

Ega ma tegelikult vastust oota, küsimus on sedavõrd terav. Aga kui keegi julgeb valgustada, oleks huvitav teada küll.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas olli »

Ma kindlasti ei taha toetada oma jutuga emaili kasutamist mingilgi kuritegelikult viisil, ega pretendeeri oma jutuga ka absoluutsele tõele, aga siiski hindan kõrgelt privaatsust ja toon välja mõned mõtted, mis viimases postituses tõstatatud küsimuste peale tekkisid.

On üsna tõenäoline, et kiri, mis kunagi Gmaili postkastist ära kustutati, jääb Google serverisse alles veel aastateks. Sama on tõenäoliselt ka mail.ee, hot.ee jt puhul. Heal juhul pildid ja muud suuremamahulised kirja juurde kuuluvad failid võidakse ka reaalselt ära kustutada mõne aja möödudes, aga Google puhul ei saa selleski kindel olla. Oluline on aga tähele panna seda, et kirjad, mille vahendajaks pole ükski Eesti teenusepakkuja olnud (nii saatja kui vastuvõtja kasutavad näiteks gmaili või mõnda muud välismaist teenust), ei ole mitte mingit muud pidi kättesaadavad kui ainult otse vastavate USA teenusepakkujate käest. See võrguliiklus, mis toimub kasutaja arvuti ja Gmaili serveri vahel, on krüpteeritud ja sealt pole tõesti Eesti ISP'l muud näha, kui fakt, et toimus sisselogimine. Selle üle võib juba igaüks ise spekuleerida, et kellel on piisavalt mõjuvõimu Google käest vasavaid andmeid kätte saada, aga julgen arvata et ilusa ülikonnaga Eesti härradel mitte.

Emaili turvalisuse juures on tegelikult oluline roll just sellel, kust ja kuhu kiri liigub. Serveri mõttes, mitte kasutaja asukohta suhtes. Piltlikult öeldes, näiteks kiri, mis saadetakse ühelt Gmaili kasutajalt teisele Gmaili kasutajale, et välju suure tõenäosusega kunagi Google serveritest. Kui aga kiri saata mõnest Eesti emaili serverist gmaili, jääb sinna vahele päris mitu "hüpet" erinevate riikide ISPde juures, mille see kiri läbib täiesti krüpteerimata olekus. Ja siin oleneb juba nende konkreetsete serverite võimekusest ja soovist kirjade sisu mõnda logisse maha kirjutada. Tõenäoliselt seda ei tehta.

Ehk siis kokkuvõtteks võiks soovitada oma kirju hoida sellise teenusepakkuja juures, kes on geograafiliselt kõige kaugemal nendest härradest, keda kõige rohkem on põhjust karta. :mrgreen:

Edit:
Pilt
Aadressiriba alguses olev roheline luku märk on see, mida jälgida tasub. Ka muid internetilehekülge külastades. Kui lukk on roheline, siis on kogu liiklus kasutaja ja serveri vahel krüpteeritud. Ehk siis konkreetselt Sinu ISPl on võimalik tuvastada küll Gmaili sisselogimine, aga mitte seda, et saadeti kirju või veel vähem kirjade sisu/adressaate. Kui aga lukk on punane või lukku pole üldse, peab arvestama võimalusega et suvaline inimene (ka mõni teine samas wifi võrgus olev kasutaja) või näha kõike, millega tegeled. Muuhulgas sisestatud salasõnu.
Viimati muutis olli, K Mär 25, 2015 3:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas uppund kana »

Nojah poliitiliselt korrektset vastust anda on keeruline aga ütleme nii ,et võimalik on salvstada ka kogu sisu, pildid tekst jne. Võimekusest seda ,et tegelikult mida väiksem ISP seda suurem andmesalvestuse võimekus ,kuna mahud on väiksed.
Kokkuvõttes ärge vaevake oma pead sellega, lihtsalt võtke arvesse ,et internet ei ole privaatne ja käituge vastavalt. Lihtne :D
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas 007 »

uppund kana kirjutas: Kokkuvõttes ärge vaevake oma pead sellega, lihtsalt võtke arvesse ,et internet ei ole privaatne ja käituge vastavalt. Lihtne :D
... kuldsed sõnad. Asjad maailmas ongi aetud keeruliseks sellepärast, et keskmine talupoeg neist aru ei saaks. Kõiki reaalajas ei jõua tõesti keegi jälgida see on übermahukas toiming. Aga ma olen suht veendunud, et KÕIK on kuskil salvestatud ... vähemalt mingi hetkeni. Minu teada on eestis firmadel suisa kohustus seaduse järgi säilitada mingid andmed mingis mahus ... eee vist 2 aastat vms.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Jolinar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 126
Liitunud: P Juul 21, 2013 3:36 pm

Re: Kus hoida kirjakasti ?

Postitus Postitas Jolinar »

Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”