Natuke virtsa taas..

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas Külahull »

Seroil on huvitav arusaamine asjadest. Tegu kohe sellise vandenõuteoreetikuga vist, kes rahu ei saa. Alguses liiklusõnnetus, nüüd parkimine. Parkimine vist ei ole just terminoloogiliselt õige, sest auto oli põhjani mudas ja liikumisvõimetu.
Asi hakkab end ammendama vaikselt juba. Suur sitt keerati meedias üles, omanik väidab, et pole antud asjaga seotud, tagajärjed silutud ja las politsei menetleb asja edasi, et kes roolis oli ja kes mitte. Loodetavasti mõned siin sõnavõtnud inimesed ei hakka asja kordama, sest ju tegijal ikka juhtub ja pohh niikuinii...
Peaks ehk korraldama kevadel/suvel mingi heategevuskampaania näitamaks, et maasturiomanikud üldiselt ei ole selliseid, kes songivaid vaid haljasalasid ja talipõlde.

Ehk adminn paneks selle teema kinni.
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas seroi »

Külahull kirjutas:Seroil on huvitav arusaamine asjadest. Tegu kohe sellise vandenõuteoreetikuga vist, kes rahu ei saa. Alguses liiklusõnnetus, nüüd parkimine. Parkimine vist ei ole just terminoloogiliselt õige, sest auto oli põhjani mudas ja liikumisvõimetu.
Asi hakkab end ammendama vaikselt juba. Suur sitt keerati meedias üles, omanik väidab, et pole antud asjaga seotud, tagajärjed silutud ja las politsei menetleb asja edasi, et kes roolis oli ja kes mitte. Loodetavasti mõned siin sõnavõtnud inimesed ei hakka asja kordama, sest ju tegijal ikka juhtub ja pohh niikuinii...
Peaks ehk korraldama kevadel/suvel mingi heategevuskampaania näitamaks, et maasturiomanikud üldiselt ei ole selliseid, kes songivaid vaid haljasalasid ja talipõlde.

Ehk adminn paneks selle teema kinni.
Eestikeelsest tekstist ei saa aru? Ma ju kirjutan, et see kisa, mis tõmmati üles sellest, et juht kinni jäänud auto juurest lahkus, on kisa ilma põhjuseta. Pole keelatud auto juurest lahkumine, vähemalt olemasoleva info põhjal pole vastupidist põhjust järeldada.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas Külahull »

seroi kirjutas:
Põmmpea, eestikeelsest tekstist ei saa aru? Ma ju kirjutan, et see kisa, mis tõmmati üles sellest, et juht kinni jäänud auto juurest lahkus, on kisa ilma põhjuseta. Pole keelatud auto juurest lahkumine, vähemalt olemasoleva info põhjal pole vastupidist põhjust järeldada.
Kas sa oled keskerakondlane? Nendele võid ka kuud näidata, kuid need näevad Edgarit taevast naeratamas just neile. Juht põgenes politsei saabudes auto juurest. Loe uudist, see ei tohiks nii raske ju olla..
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas seroi »

Ja millist õigusnormi see juht auto juurest lahkumisega rikkus?
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas LauriJ »

Mul oleks ka sama küsimus nagu Seroil. Ütleme, et hakkasin maanteel tagasipööret tegema aga võtsin liiga äärde ning vajusin 2 rattaga kraavi. Enam liikuda ei saa, kuna olen põhjapeal kinni. Nüüd lähen mõnda traktoristi otsima, kes mind välja tõmbaks. Kui olen autost eemaldunud, tuleb juhuslikult välja konstaabel ja mind ei ole auto juures. Kas tehakse kohe trahvi, et liiklusõnnetusest mitte teatamine ja sündmuskohalt lahkumine? Väga ei usu küll. Politsei kodulehel on kirjas, et kui kannatanuid pole, siis teatama ei pea. Samas liiklusseaduses on kirjas, et kui tekitatud kahju tee või mõne muu ainelise väärtuse suhtes ning omanikud pole kokkuleppele jõudnud, siis peaks teada andma. Ehk siis kas sügavad rööpad kuuluvad selle alla või mitte?
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Külahull kirjutas:Peaks ehk korraldama kevadel/suvel mingi heategevuskampaania näitamaks, et maasturiomanikud üldiselt ei ole selliseid, kes songivaid vaid haljasalasid ja talipõlde..
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=53&t=56135 Tule aga kohale - no või aita miskil muul moel kaasa
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas Külahull »

MahviaDeTyrk kirjutas:
Külahull kirjutas:Peaks ehk korraldama kevadel/suvel mingi heategevuskampaania näitamaks, et maasturiomanikud üldiselt ei ole selliseid, kes songivaid vaid haljasalasid ja talipõlde..
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=53&t=56135 Tule aga kohale - no või aita miskil muul moel kaasa
No tule nendega päälinna, sõidame terviseks. Selleks, et suveks kohale jõuda, peaksin praegu sõitma hakkama.. Vaatame seda asja..

Seroil ja LauriJ vastuseks, et kõik taandub asjade tõlgendamisele. Lahkumine sündmuskohalt ei ole automaatselt põgenemine. Põgenemine ei ole kohe kindlasti lahkumine ja nende vahele ei saa panna võrdlusmärki. LauriJ poolt kirjelus ei ole põgenemine, kuid uudises kirjeldatud tegevus just seda on. Ma ei ole jurist ja ega pretendeeri absoluutsele tõele, kuid eeldatavasti saavad enam-vähem inteligentsed inimesed erinevusest aru ilma, et peaks mingi komakohaga vahekorda astuma.
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas seroi »

Too palun viide konkreetsele õigusnormile, mida sa saad selles kaasuses tõlgendada nii, et tegemist oli ebaseadusliku lahkumisega/põgenemisega.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas Külahull »

seroi kirjutas:Too palun viide konkreetsele õigusnormile, mida sa saad selles kaasuses tõlgendada nii, et tegemist oli ebaseadusliku lahkumisega/põgenemisega.
Ma vist mainisin, et ei ole jurist. Kui ikka öösel sellepärast magada ei saa, siis võta hommikul raha näppu ja mine Indrek Sirk´i ukse taha. Tema ütleb sulle täpselt soovitud vastuse. Sul vist toas tuled põlevad, kuid kodus ei ole küll kedagi..
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas seroi »

Viidata ei oska, aga tead, et rikuti seadust? Normaalselt käib muidu asi nii, et see kes midagi väidab suudab seda ka põhjendada. Kui põhjendada ei oska, oleks viisakas võtta lihtsalt toon madalamalt ;)

Edit: miks sa mind üldse sõimad ja ründad? Avaldasin arvamust, et auto juurest lahkumine pole seadusega vastuolus ja sellest tingitud kisa on asjatu. Vastupidist väitnult küsisin viidet alusele, millele see vastupidine väide tugineb. See arvamus riivas sind kuidagi isiklikult?
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas beginner »

TiitR kirjutas:Ei maksa fakte moonutada. Ja politsei tulekuga jooksis minema ka teise autoga appi tulnud autojuht.
"Kui kohale saabus politsei, otsustasid maasturis olnud mehed ning nende abilised jalga lasta ning jätsid oma sõiduriistad mutta."
Külahull kirjutas:LauriJ poolt kirjelus ei ole põgenemine, kuid uudises kirjeldatud tegevus just seda on.
Kõike, mida meedia kirjutab ja joonistab, ei tasu automaatselt puhta kullana(faktidena) võtta, paber kannatab teadupärast kõike ja tänapäeval ka video.

PS. Ka ise olen jätnud auto maha ja kõmpinud 5km teise masina järele... Küll mitte keset linna ja keset ööd 8)
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas TiitR »

beginner kirjutas:
TiitR kirjutas:Ei maksa fakte moonutada. Ja politsei tulekuga jooksis minema ka teise autoga appi tulnud autojuht.
"Kui kohale saabus politsei, otsustasid maasturis olnud mehed ning nende abilised jalga lasta ning jätsid oma sõiduriistad mutta."
Külahull kirjutas:LauriJ poolt kirjelus ei ole põgenemine, kuid uudises kirjeldatud tegevus just seda on.
Kõike, mida meedia kirjutab ja joonistab, ei tasu automaatselt puhta kullana(faktidena) võtta, paber kannatab teadupärast kõike ja tänapäeval ka video.

PS. Ka ise olen jätnud auto maha ja kõmpinud 5km teise masina järele... Küll mitte keset linna ja keset ööd 8)
Tavakodanikuna lugesin must-valgelt lehest sellise rea välja, mis muud mul selle peale mõelda olekski? :wink: Või "lahkusid või lasid jalga" sa beginner ka hetkel, kui pollarid silmapiirile sattusid ja võtsid lisaks kaasa ka appitulnud sõbrad? Huvitav, miks nemad üldse jooksu panid? :roll:
Kuid, teen ettepaneku teema sulgeda, kuni pole ei ajakirjandusel või siinsel kõige suuremal asjaosalisel (Rainil) midagi (paika pidavat) lisada.
Kasutaja avatar
laqkaraza
Fitting 38"
Postitusi: 330
Liitunud: P Dets 26, 2010 11:23 pm
Asukoht: Tartu +3725043028
Kontakt:

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas laqkaraza »

Minu käest täna küsiti, kas teema sulgeda aga ma ei soovinud seda.

Las härrased, keda teema ärritab räägivad ennast tühjaks. Hilisemaid pretensioone enam ei aksepteerita, kui kellelgi midagi veel öelda oleks.

Ega selles enam virtsa juurde ei teki.

Aga kahjuks hakkas osa juttu siin teemas meenutama delfi ja postimehe kommentaariumi, kui antud teema juba kuidagi moodi poliitiliseks muutus.

Palun härrased, jäägem ikkagi konstruktiivseks ja teemasse.

Ma olen viimased 2 päeva seda p***a kuulnud ja lugenud nii et paha hakkab ning kardan, et see pole veel otsa saanud.

Kui tohib, ma segan ühe mõttega ka veel arutelu ja kallan õli tulle - kui oleks olnud sündmuskohalt põgenemine, oleks olnud ka politsei poolne tagaajamine. Seda ei olnud, seda pole ka kirjas. Järelikult ei olnud midagi ebaseaduslikku??? Või eesti politsei tegi kehva tööd, oli laisk vms????
Pilt
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas uputaja »

Mida ulgu. Pole see ju mingi imelugu, et raibe jääb kuskile veidrasse kohta vedelema. Ikkast juhtub.

Mis maasturimeeste maine. See oli vanasti. Tänaseks päevaks on igal kolmandal töllil mingi MT rehvi ja draakonivintsiga kärakas.

Kas neid kotib, mida nad toodavad? Eih. Kas selle vastu saab sõdida siin? Eih.


Ja üleüldse mingi leheneegri loo kohta käivituda. No miks?
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
laqkaraza
Fitting 38"
Postitusi: 330
Liitunud: P Dets 26, 2010 11:23 pm
Asukoht: Tartu +3725043028
Kontakt:

Re: Natuke virtsa taas..

Postitus Postitas laqkaraza »

Pärast Reporteri kommentaari ei suutnud vastu pannda ning kirjutasin Delfi kommentaari oma nime alt järgmise kommentaari:
Oleg
08.03.2015 12:50
Ära sa märgi, hetkel töötab õnnetuspaigal mingi kutt ja korrastab kraavi.
Ise elan samal tänaval.
Lasin "peasüüdlasel" lisaks minule ja teistele tekitatud jamale ka oma teo tagajärjed korda teha. Kui nüüd kevadel muru tagasi ei kasva, tuleb ta uuesti tagasi ka uut muru külvama. Lähen varsti ise ka veel kontrollima.

Kui kedagi huvitama peaks, siis minu kasutada andmetel olid asjaosalised (rõhutatult: vähemalt juht) kained - lihtsalt nad ei kasutanud oma kahe kõrva vahelist asja sihtotstarbeliselt, mis viis antud puuduliku ja moonutatud meediakajastuse avaldamisele ning avaliku laimamiste lainele, kui kedagi ei huvitanud see, mis tegelikult juhtus.

Tundub, et inimeste hirm Politsei ees on väga suur. Ja sellele aitavad need igapäevased politseireportaažid ja politsei enda kohati põhjendamatult ülbe ja argumenteerimata ebaõiglane käitumine (mille osaliseks olen ka ise viimased korrad saanud) ning (hirmutamine ja) kohati ülekohtuste karistustega kaasa. Ning lisaks meedia käitumine, koguaeg välja tuues ainult moonutatud infot ning ainult info maksimaalsete karistuste kohta jättes välja reaalse olukorra ja statistika.

Selle vastu aitaks, kui Politsei muudaks enda suhtumist ja (või õigemini) meediakuvandit ja annaks aimu, et Eesti ei ole politsei riik vaid politsei on sõber ja aitaja. Mitte hirmutamise ja mõjutusvahend, mida kasutatakse juba lasteaedades laste sõnakuulmatuse parandamiseks, kui nad ei soovi nt päeval magada (nii on juhtunud minu 3-4a tütrega, et pean tema jaoks paluma tuttavalt politseinikult teenet, et tema kohvipausi ajal saan lapsele näidata rõõmsameelset politseiniku, et nad ei ole pahad ja neid ei pea kartma, kui peaks abi olema vaja).

See artikkel on ehe näide meediakanalite ükskõiksusest, mida nad kirjutavad. Nad täidavad ainult uudiste avaldamise normi võimalikult löövate pealkirjade ja valede/moonutatud faktidega ebaõiges kirjakeeles.

Kui ma lõpuks nägin, kus see asi tegelikult juhtus sain aru, et kui lihtne on "ei millestki teha midagi". Tee kraavis olevast autost pildid pimedas ja lähivaates, et mitte midagi peale auto peale ei mahu, näita poris ringi käinud rehve ja üleüldist pilti porisest autost (ma ei olnud autot puhtaks pesnud peale viimast sõitmist sellega vabariigi aastapäeval), näita suures plaanis logosid auto peal, et tekitada kõneainet seoses nendega kommentaariumites ja mõtle välja hea ning lööv pealkiri ja uudis ongi valmis. Kas kuskil on midagi kirjas, mille vastu inimesed eksisid või mis oli nende rikkumine????

Politsei ei ole võtnud siiani ühendust auto omanikuga. Ma ei näe ka põhjust, miks oleks pidanudki.

Kui autot käisin välja lunastamas tasulisest parklas oli selgitus teisaldamise kohta kummalises sõnastuses haljasalal parkimise kohta.

Kes mõelda viitsib, mõelge kaasa. Kes tahab tegeleda laimamise ja mõtetu lahmisega - jätkake samas vaimus.

Parimat, auto omanik.
Pilt
Vasta

Mine “Häbinurk”