Halumasina koostamine

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas v6sa »

Ehitatakse, sest on võimalik. Kõike ei pea poest valmiskujul ostma.

Kineetiline on tore asi, aga esiteks ei ole see sugugi odav ja teiseks - kineetiline oskab hooletule lõhkujale suurepäraselt vastu vahtimist virutada :mrgreen:

Lõhkuda on kiire ja mugav, sellega olen nõus.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Saaks mõne lingi konkreetsele kineetilisele puulõhkujale, mis on kiire ja mugav.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas v6sa »

Sarnane, aga mitte sama, millega lõhkusin: https://xn--triistamarket-imba.ee/puulo ... 1800w.html

Mugavamaks töötamiseks sai peamised takistavad kaitsetzchydeemid eemaldet. Pikale mehel ilmselt madal.

Seda kodumaal küpsetatut pole veel ise katsuda saanud, aga tuttav kiidab:
https://forum.automoto.ee/showthread.ph ... #pid409157
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas honkomees »

Ma ühinen kineetilise masina kiitjatega ... mul nüüd mõned aastad olnud riistamarketi bensumootoriga haagisel kone XW-120, mis tegelikult hiinlaste LSF23S, kirjade järgi 30 t jõuga (https://outlet.allergoedkoopst.com/wp-c ... 160926.pdf) liikuv pilt https://youtu.be/u7WOIRM9fPU
On jah madalvõitu, keskmise hiinlase kasvule, tavaliselt ajan rattad paari prussi peale ja jala alla kah midagi, siis on minu 180 cm jaoks enam vähem. Aga kõrgega on teine häda, näituseks mul oli hulgi saare ja vahtrapakke, üle meetrise läbimõõduga lõikasin enne saega neljaks ja siis lõhkujale, umbes poolemeetrise läbimõõduga tõstsin niisama (pärast iga tõstet pidin kohe pellerisse startima, kõhule tegi liiga) aga üksi oksajurakas ei jäänud lõhkumata, kõik lõikas läbi.
P.S. Teise käe turvalüliti jätsin kohe kokku panemisel vanaraua hinnatõusu ootama.
P.P.S. Vastu vahtimist pole saanud, küll mõne korra munadesse ja vastu kätt, seda mis ülemist lülituskangi lülitab ja siis automaatselt liigub lõhutud halge platelt koristama ning poolel teel saab jonnakalt notilt obaduse.
P.P.P.S. Mu aastane puude tarbimine on ca 25-30 rm kokku 6 kolde peale, need saavad enam-vähem iga aasta ka lõhutud, kord vähem, kord rohkem.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas puhvel »

A mille vastu see kiiver aitab ?
Puu pilbas lendab õhku ja kukub pähe ?
XC 70
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas MrMägilane »

Pigem kõrvaklappide tarvis, kasutan isegi saeraami kasutades kiivrit, kuna see lihtsalt lähedal tavaliselt, eraldi kõrvaklapid on tavaliselt kuskil garaazikola sees ja pole viitsimist otsima minna.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas no fear »

Minul on konkreetselt selline masin. Pisut madal on see tõesti aga jah, suurte pakkude peale upitamine on selle tõttu lihtsam. Kõige parem on muidugi seda tööd teha kahekesti, kus üks on nö kangide taga ja too sama isik tõstab ka paku peale. Kui see siis pooldub, saab teisel pool asuv isik seda vastu võtta ja kas siis ära visata või kui liiga suur, siis plate peal panna, et järgmisel hetkel see ära lõhkuda. Hind on muidugi sellest ajast, kui mina selle soetasin, tugevalt tõsusnud.
Lisaks on veel see, et kui esimese korraga läbi ei raiu, siis tagasi ülemise kangiga ja uuesti ja uuesti. Ja no ei ole puud ausalt, mida ma lõhki ei oleks saanud. Pikkusega 50 cm ja läbimõõt krt ma ei teagi 80 cm ja miski künnapuu või jalakas. Läheb rsk. :-)

https://www.pytitalu.ee/toode/hoorattag ... peed-35-t/
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
Kasutaja avatar
rann
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: N Mai 16, 2019 6:10 pm

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas rann »

Landy kirjutas:
R Okt 28, 2022 9:47 pm
Mida sellisest puulõhkumise masinast arvata?
https://youtu.be/TCVw4phL9yI?t=1164
Mulle absoluutselt ei meeldinud. Kui mõni vähegi kehvema kvaliteediga puu, siis lihtne koonus puu sisse kinni kerida, et vaid saega lõikad välja.
Ja siis kulutad ropult aega, et seda puud sealt kätte saada. Kiiluga vähemalt hea lollikindel, et kui mingit moodi isegi kiilu suudad kinni lasta, siis kätte saamine pole omaette teadus.
Teine teema on kruviga ohutus. Hüdroga vähemalt asi liigub ainult kangi liigutades.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas Landy »

Veidi off topic, aga...
Teab keegi soovitada mõnd ajekubadnuses pakutavt bensiiniga või elektriga puulõhkumise masinat, mis suudaks 80cm pikkuseid pakkusid vastu võtta?
HECHT brändil vist ainukesena valikus.
Rebdifirmadeski selliseid vaid üksikuid.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas honkomees »

Landy kirjutas:
R Nov 18, 2022 1:24 pm
...
Teab keegi soovitada mõnd ajekubadnuses pakutavt bensiiniga või elektriga puulõhkumise masinat, mis suudaks 80cm pikkuseid pakkusid vastu võtta?
HECHT brändil vist ainukesena valikus.
...
nt
https://xn--triistamarket-imba.ee/puulo ... 6-5hj.html
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas Landy »

honkomees kirjutas:
R Nov 18, 2022 1:54 pm
Landy kirjutas:
R Nov 18, 2022 1:24 pm
...
Teab keegi soovitada mõnd ajekubadnuses pakutavt bensiiniga või elektriga puulõhkumise masinat, mis suudaks 80cm pikkuseid pakkusid vastu võtta?
HECHT brändil vist ainukesena valikus.
...
nt
https://xn--triistamarket-imba.ee/puulo ... 6-5hj.html
Sams hinnklassis ja väidetavalt 16t suvega:
https://www.multikeetja.ee/et/-puulohku ... 23583.html
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas olli »

Tuleb arvestada, et poole suurema tõukejõuga masin on sama võimsuse juures poole aeglasem. Ja 8T (kui see on reaalne) on tegelikult päris palju.
Tõenäolisem on aga stsenaarium et mõlemad on umbes sama kiired ja sama tõukejõuga. Ühel lihtsalt natuke rohkem "hiina tonne" kui teisel.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas v6sa »

olli kirjutas:
R Nov 18, 2022 3:02 pm
Tuleb arvestada, et poole suurema tõukejõuga masin on sama võimsuse juures poole aeglasem. Ja 8T (kui see on reaalne) on tegelikult päris palju.
Tõenäolisem on aga stsenaarium et mõlemad on umbes sama kiired ja sama tõukejõuga. Ühel lihtsalt natuke rohkem "hiina tonne" kui teisel.
Jämedalt nõus, aga Landy viidatu käib 3f särtsu pealt ja sealt tulevad 16 t õite kergelt.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Halumasina koostamine

Postitus Postitas Landy »

olli kirjutas:
R Nov 18, 2022 3:02 pm
Tuleb arvestada, et poole suurema tõukejõuga masin on sama võimsuse juures poole aeglasem. Ja 8T (kui see on reaalne) on tegelikult päris palju.
Tõenäolisem on aga stsenaarium et mõlemad on umbes sama kiired ja sama tõukejõuga. Ühel lihtsalt natuke rohkem "hiina tonne" kui teisel.
Mul kahe rendigaolnud probleeme, kus on tihedate (toominga) pakkudega hätta jäänud ja proovis siis poole paku sühavuslt kinni kiilunud tera kätte saada.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”