Eesti elektriturg avaneb ...

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas ardi »

Mina tegin lepingu 220 energiaga,põhjusel,et nende marginaal on kõige väiksem.
Kuigi minujaoks jääb samuti ebaselgeks,kas börsihinda arvestavad kõik müüjad ühtedel alustel või on see igal ühel erinev.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas kalleo »

Nõustun Landy'ga. Esialgu tundub mõistlik üldteenuse manu jääda. Vesi on praegu ikka väääga sogane. Arvata võib, et isegi särtsumüüjad ei jaga hetkel matsu mis toimuma hakkab. Sellises olukorras praegu mingit (pikaajalist) lepingut sõlmima hakata on enivei loterii. Kus ilmselt vähe võitjaid. Kui turg paneb lõpuks hinnad enam-vähem paika eks siis näeb mis hää on.
(Lihtsalt ühe majanduskauge tarbija (1500kWh aastas) arusaam...)
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Külahull »

Siin on õiguskantslerilt ka üks asjakohane mõtisklus.
http://www.ap3.ee/blog/2012/11/25/teder ... atub-kinni
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Landy »

kalleo kirjutas:Nõustun Landy'ga. Esialgu tundub mõistlik üldteenuse manu jääda. Vesi on praegu ikka väääga sogane. Arvata võib, et isegi särtsumüüjad ei jaga hetkel matsu mis toimuma hakkab. Sellises olukorras praegu mingit (pikaajalist) lepingut sõlmima hakata on enivei loterii. Kus ilmselt vähe võitjaid. Kui turg paneb lõpuks hinnad enam-vähem paika eks siis näeb mis hää on.
(Lihtsalt ühe majanduskauge tarbija (1500kWh aastas) arusaam...)
Otsustasime naisega koos (meil kahepeale 4 tarbimispunkti/lepingut), et vaatame mida esimene kavartal toob ja kevadel otsustame. Selleks ajaks peaks kalli talvise elektri baasil näha olema mida hinna turul teinud on.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas MeelisV »

mis on üldteenuse marginaal võrreldes mõne juba näidatud paketiga võrreldes ?
ehk üldteenus on nagu muutuva börsihinnga pakett millele lisandub ju marginaal ja km.
Andruzka
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: N Juun 17, 2010 1:55 pm
Asukoht: Harjumaa 5088077

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Andruzka »

Kõige kasulikum on rahaliselt jääda börsihinnale, "kindel hind pakett" on kõige kirvem ja on võetud börsihinna kõige kallima perioodi järgi(veebruar). Märtsist novembrini ei ole mõtet maksta veebruari energiahinda. Hetkel ma ei näe ühtegi põhjust, miks börsihind peaks muutuma kallimaks kui 2010 või 2011 meie hinnapiirkonnas. Hea on võrrelda börsi keskmist hinda (2010-2012)nn "kindla hinna" paketi hindadega. Sealt on nähe, mis vahe tuleb. Ja see on kirves.
D4; G270
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas no fear »

Mina oma tarbimise juures jään samuti börsihinna juurde. Kui vaadata graafikut börsihindades siis ei ole see liikunud peale paari korda eriti üle 5. Ehk siis ümberarvutatult ei tohiks börsihind minna üle 5 sendi kilovati kohta. Ok-lisandub marginaal aga see on 0,22-0,29. Nagu siis keegi eespool välja tõi, on see aastas 5000 KW tarbimise kohta tõepoolest olematu mõni euro. Kui aga peaks sekeldama kahe ettevõttega, et üks on võrguteenuse pakkuja Elektrilevi ja teine misiki muu, siis hakkab tulema kaks eraldi arvet. Kui aga ma jään EE-sse, siis tuleb ka edsipidi üks arve ja üks majandamine.
Minu tarbimine hetkel aasta algusest okt kuu lõpuni 10000kW. Enne kui ei ole paigaldatud kauglugejaid, siis maksadki arvutatud keskmise järgi, mis avaldatakse järgmise kuu alguses. Olgu siis öö või päev. Hind on nagunii sama. Kui paigaldatakse aga kauglugeja siis hakkab arvestus toimuma tunnis kord. Seega enne kui seda arvestit ei ole, siis maksad päevast-öist samapalju. Eeldus on aga see, et öine on odavam. Samas hakati paigaldama Estlink2 kaablit ja sellega peaks elektrihind natuke veelgi tänu läbilaskele alanema. Mis aga tegelikult juhtub, siis kui ma praegu maksan kuskil 60 juurot kuus elektriarvet kokku koos võrgutasuga siis uuest aastast ca 75 juurot, saame näha alles järgmise aasta esimestel kuudel...
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
Kasutaja avatar
Sepp
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 116
Liitunud: P Veebr 13, 2011 6:16 pm
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Sepp »

Andruzka kirjutas:Kõige kasulikum on rahaliselt jääda börsihinnale, "kindel hind pakett" on kõige kirvem ja on võetud börsihinna kõige kallima perioodi järgi(veebruar). Märtsist novembrini ei ole mõtet maksta veebruari energiahinda. Hetkel ma ei näe ühtegi põhjust, miks börsihind peaks muutuma kallimaks kui 2010 või 2011 meie hinnapiirkonnas. Hea on võrrelda börsi keskmist hinda (2010-2012)nn "kindla hinna" paketi hindadega. Sealt on nähe, mis vahe tuleb. Ja see on kirves.
Mina valisin samuti börsi hinna, minul läheb keskmiselt 2000 kw kuus näis mis jaanuaris juhtub :roll:
Nüüd ka 4x4 auto
Peeter ehk Sepp
2010 IV , 2011 II ,2012 II ,2013 III
Kui saan abiks olla
Tel: 5165626
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Landy »

Vaatsin just järgi, et ühes punktis alla 300kWh (siin pole vsit üldse vahet mida võtta)ja teises alla 4000Kwh aastas.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Maaks »

Hindade võrdlus, suht mittemidagiütlev kahjuks:
Pilt
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas kalleo »

Maaks kirjutas:Hindade võrdlus, suht mittemidagiütlev kahjuks:
Ja kui lugeda sealt pildi kõrvalt haritud härra artikli resümeed, siis "...et kui tahta elektri pealt raha kokku hoida, siis saab seda teha säästes, mitte kõige odavamat müüjat taga ajades..."
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas v6sa »

Maaks kirjutas:Hindade võrdlus, suht mittemidagiütlev kahjuks:
[/img]
Vastupidi, see näitab kõnekalt, kui vähe kogu selle jama peale tegelikult muutub. Ehk osta, kellelt ja kuidas tahad, maksad ikka rämedalt. Ning peamiselt mitte elektronide, vaid vase ja riigi eest. Ning kui esimene on elektrisüsteemi toimimiseks vajalik, siis teine on küll suuresti ahnus.

Ma ei sea küsimärgi all mitte riigi olemasolu mõttekust, vaid meie kallite kaasmaalaste ahnust riigitüüri juures. Sest pirukas näitab kenasti, kelle taskusse rahavood elektriarvetest tegelikult voolavad.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas Maaks »

v6sa kirjutas:Ma ei sea küsimärgi all mitte riigi olemasolu mõttekust, vaid meie kallite kaasmaalaste ahnust riigitüüri juures. Sest pirukas näitab kenasti, kelle taskusse rahavood elektriarvetest tegelikult voolavad.
Ja selle lugesid kõik välja minu postitatud pildilt :shock:
Riigile läheb ju ainult aksiis ja käibemaks! Taastuvenergia tasu läheb tuulikute toodetud elektri kallima omahinna "kompenseerimiseks".
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas v6sa »

Ei, see pilt vaid illustreerib kenasti kogu senise demagoogia mõttetust. Minu tarbimise korral võiks sääst olla heal juhul 12 eurot. Aga ei pruugi ka - keegi ei tea, mida börsihind tegelikkuses teeb... Aga kampaania on vägev ja valitseva kliki (olles üldiselt riigi pooldaja, on mul seda raske kirjutada, kuid viimaste väljaütlemiste valguses ei saa teisiti) umbluujutt inimesed segadusse ajanud. Tegelikkus on karm: arved tõusevad, kuna valitsus on otsustanud olla Euroopas esirinnas. Loomulikult ei tunne Liive või Parts seda kolmandiku võrra kerkivat elektriarvet oma taskus, kuid mediaanpalka (591 EUR bruto!) teenival on iga euro arvel...

Kes viitsib, võiks natuke näiteks TEUKi materjale (leiab siit: http://tek.emu.ee/teuk-konverentsid/) tudeerida - seal on mitmeid "tülikaid" sõnavõtte taastuvate energiakandjate kasutuse tegeliku hinna kohta. Kõrvuti roheliste soovunelmatega...

Tuul ja päike on küll tasuta, kuid elektrit tahame 24/7 ja selle võimalikukstegemiseks ebaühtlase tarnega taastuvate puhul peab keegi olema valmis koheselt reageerima. Vot ainult seda hinda me maksma peaksime. Aga mitte võimalike arendusi kusagil välismaal või utoopilisi palku arusaamatu monstrumi ninameestele. Liive ei ole 18 korda parem mees, kui mediaanpalka teeniv töömees!
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
säinas
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: T Mär 31, 2009 6:13 pm
Asukoht: Maramaa

Re: Eesti elektriturg avaneb ...

Postitus Postitas säinas »

Esmalt saan ma aru, et erilist võimalust ise börsilt osta pole. Teiseks saan aru, kui tootjad müüvad börsile ja vahendajad ostavad börsilt, et edasi müüa, pole võimalik, et vahendajate hinnad oluliselt erineks. Kolmandaks on tegemist tootjate börsiga, mis tagab toodetud energia müügi võimalikult kõrge hinnaga. Neljandaks on ühendused naaberriikidega liialt kauged (transpordikulu liiga suur) ja peened, et börs turgu reguleeriks. Seega, siin turul on praktiliselt ainult EE energia.
Ma sain erinevate pakettidega vahe mõne euro piires. Ca10 eurot/m ( 1200KWh/m, ca 140eur/m) hoiaks talvel kokku, kui saaksin üle minna oma 16A kaitsmega ampritasule, aga ma pole kindel, et see on võimalik. Tarbijad on õhksoojapump, boiler, pliit. Kui tark tarbimine oleks võimalik, saaks kokku hoida ka tipptunnil mittekütmisega. Teistpidi võib juhtuda, et juba järgmine suvi elan enamuse suvest maakodus ning siis lõikaks ampritasu endale näppu.
Ma kahtlustan, et elektriga kütmine läheb ajaloo prügikasti, isegi kui Eestisse tuumajaam tuleb - võrgu- ja ampritasude tõttu.
Võrdluseks, et kui kütteväärtuse järgi rehkendada, siis elektrienergia 1 kwh transport Narvast Tartusse maksab 6 sent/KWh, diislikütuse transport KWh 1 sent/KWh, gaasi transport 0.5 sent/KWh
(gaasi võrguteenuse hind on võetud tuttava gaasiarvelt). Mu mõistus kuskilt hämarast nurgast sosistab, et selle võrguettevõttega on mingi jama.
Varsti on võimalik, et isegi kortermajal on otstargekas keldrisse paigaldatud maagaasimootoriga koostoota.

Ahjah, kas siin foorumis keegi kirjutas, et hankis puugaasigeneraatoriga generaatori? Millegipärast ei leia selist posti kuskilt.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”