Erateed-ja maad ning kaardid

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas usamosse »

Rannug kirjutas: Omaniku nimi ja telefon ei ole delikaatsed isikuandmed.
Kui isik ei soovi neid avaldada, siis on tegemist delikaatsete andmetega, nende avaldamise üle otsustab omanik ise. Kohustust neid avaldada ei ole, kui maatükk on arusaadavalt markeeritud, aga infot ei ole siis ei ole ka sinna lihtsalt asja ja kõik. Isegi jalgsi mitte. Kui markeeringut ei ole, siis jalgsi võib valgel ajal, seejuures omaniku esimesel nõudmisel tuleb ka lahkuda, kui kokkuleppele ei saada.
Kasutaja avatar
t4nel
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: T Juun 02, 2015 8:06 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas t4nel »

Kus kohas saab nime ja telefoni numbri delikaatseks isikuandmeks registreerida? :D Aadressi/katastri järgi saab kinnistusraamatust omaniku nime teada, ei ole midagi salastatud.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas honkomees »

usamosse kirjutas:... Kohustust neid avaldada ei ole, kui maatükk on arusaadavalt markeeritud, aga infot ei ole siis ei ole ka sinna lihtsalt asja ja kõik. Isegi jalgsi mitte. ...
no võtame ikka terve mõistusega, sõidan punktist A punkti B, soovides läbida ka punkti C (sõbra kodu). GPS näitab kõvakattega teedel ca 50 km pikkuseks rohkem kui määrates lühima tee. GPS juhatab mööda teid, aga tegelikult võib sattuda nii erateedele kui ka lihtsalt põllule, kus kunagi oli tee. Kes suudab neid võimalikke eramaid/erateid enne välja peilida, pole ju reaalne. Ja nüüd jõuad peale 100 km läbimist peaaegu sihtpunkti ning siis paneb keegi sulle "tõkkepuu" ette. Tore ju, kas sõidad tagasi samapalju ja siis veel 150 :twisted: või hakkad seiklema mööda ülejäänud külavaheteid ja otsima ilma eratee/eramaa tähiseta teed? Oleks ju tore küsida luba ja kasvõi tee seisukorra elik läbitavuse kohta, aga numbrit pole.
Ei räägi nendest, kes sihilikult suunduvad mudas püherdama ja võiks selle lapikese omanikuga kokkuleppele saada.
Tööasjus tuleb tihti otsida segaste juhatuste järgi elamisi ja samuti võib kogemata sattuda erateedele või lausa võõrastesse õuedesse.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas usamosse »

Inimlikult täiesti arusaadav, kuid sellegipoolest ju kohustust ei ole ega teki. Et GPS võib juhatada kuhu ja kuidas iganes, teavad pea kõik anektootlikke lugusid rääkida, aga juriidilist õigust see ei mõjuta. Igal inimesel on õigus om animi jätta avaldamata kuskil posti otsas, niisamuti saab panna telefoninumbri salastatuks kes soovivad. Kas see nimelt delikaatsuse alla käib pole teema kontekstis üldse tähtis.
Kui keegi otsib katastrist omanike andmeid, on üks asi (ilmselt on tal konkreetne vajadus), teine asi on aga need lõbusad sellid kes tuiavad lihtsalt ringi, teadmata kas nad on Vändras või Võsul ning kukuvad sildil oleva numbri peale helistades nuiama ükskõik mida - alates viinast, lõpetades naistega põhjendusel et "ise ju pannid oma numre üles, mis sa siis paned kui sul midagist ei ole". See näide muide on päris elust enesest, eelmisest laupäeva varahommikust. Satute niisugusesse olukorda, mõtlete ikka viis korda pärast üle kas tasus nimi ja number üles panna.
Olen ka ise sattunud otsima isikuid, kellega side puudus ja tuli otsida teed võimaliku asukohani, ei löö keegi ust kinni kui viisakalt küsid kas ja kus või kuidas, pigem tekitab kahtlusi just see kui keegi ilmselgelt võõras kondab kahtlase enesekindlusega (GPSi järgi) mööda õueteed sealsest pererahvast välja tegemata. Selle vastu muide aitab värav, mis pole lukus aga on lihtsalt ees, normaalne inimene hakkab mõtlema et ta ilmselt siseneb kellegi valdustesse kus on viisakas n.ö. tere tasemel suhelda. Ei saada keegi 150km ringi tegema, õieti polegi Eestis kellegil sellist valdust käes et siukse ringi saaks teha, alati on suures valduses servituudiga avalikud teed. Ja kui oli julgust võtta endale selline töö kus tuleb tihti õuedesse sattuda, tuleb ka see julgus omandada et suhelda selgelt ja normaalselt esmakordselt kohatud inimestega.
Nagu siin varem juba keegi kirjutas: vanasti käisid teed kõik läbi talude, mitte neist mööda. Vanad teed käivad nii praegugi, harjuge sellega.
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas urmas »

Omanik ja tema soovid on siin irvitamise koht. Kuidas saab minust omanik. Ma ostan oma raha eest maa, rajan sinna oma raha eest tee. Ongi minu maa ja minu tee, ei ole kolhoosi oma. Ja ei anna seda vallale üle, sest ei taha, et minu teed mööda pärast metsa välja veetakse ja see tümaks tehakse. Harjuge sellega. Teil pole sinna lihtsalt asja. Selline on kord. Tahan, korraldan MudDragi, tahan kuulan linnulaulu. Ma pole eriline roheline, aga omaniku soovi tuleb austada.
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas rannamees »

urmas kirjutas:Omanik ja tema soovid on siin irvitamise koht. Kuidas saab minust omanik. Ma ostan oma raha eest maa, rajan sinna oma raha eest tee. Ongi minu maa ja minu tee, ei ole kolhoosi oma. Ja ei anna seda vallale üle, sest ei taha, et minu teed mööda pärast metsa välja veetakse ja see tümaks tehakse. Harjuge sellega. Teil pole sinna lihtsalt asja. Selline on kord. Tahan, korraldan MudDragi, tahan kuulan linnulaulu. Ma pole eriline roheline, aga omaniku soovi tuleb austada.
Lihtsalt ja selgelt kõik öeldud. M.O.T.T. 8)
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas uppund kana »

Lisaks veel selle pika arutelu juurde ,et mõistlik on probleeme vältida eos. Selleks on lihtne võimalus . Täna on kõigil nutikas taskus. Pole ju raske tõmmata sinna tasuta kaardirakendus ja rohkem pole vaja kui maa-ameti põhikaart koos katastri piiride ja nimedega. Ise kasutame seda ja on hea näha kelle maalapid kus on ja kus ise parasjagu asud.
Ja kõik see on täisesti tasuta ja kõigile saadav, lihtne ja mugav ning mis põhiline, jäävad ära siin vihaste maaomanike sõnavõtud.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas honkomees »

uppund kana kirjutas:.... Pole ju raske tõmmata sinna tasuta kaardirakendus ja rohkem pole vaja kui maa-ameti põhikaart koos katastri piiride ja nimedega. Ise kasutame seda ja on hea näha kelle maalapid kus on ja kus ise parasjagu asud.
Ja kõik see on täisesti tasuta ja kõigile saadav, lihtne ja mugav ning mis põhiline, jäävad ära siin vihaste maaomanike sõnavõtud.
palun nimeta
1. milline on see tasuta kaardirakendus
2. millises metsas tuleb lahti maa-ameti kaardirakendus (mul igatahes kodus 3G netiga tuleb lahti ca 20% juhtudest ja siis ka hirmaeglaselt, maa-ameti kaart on vist ainuke asi, mis mu netiga ei toimi, nutikas on levi veel viletsam kui masti ja modemiga paiksel netil)
3. kuidas sul õnnestub maa-ameti kaardilt leida nimed - jahimehena tahaks kangesti teada mõnede maatükkide omanikke, kuid nende kohta puuduvad andmed. Tõenäoliselt kuhugi raha plekkides saab jah need andmed ka kätte.
4. milline normaalne inimene hakkab nt 100 km otseteed gps-i järgi mööda teid sõites otsima maaomanikke? :c Ei räägi kusagile sopa sisse sihilikult seiklema minejatest.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

uppund kana kirjutas: ...
rohkem pole vaja kui maa-ameti põhikaart koos katastri piiride ja nimedega.
...
Oled metsas olles üritanud maaameti lingilt läbi katastriandmete päringu omaniku andmeid saada? Kuidas makse õnnestus? Omaniku andmed on ju üheeruose tasu taga kinni...

Ma tahaks ka teada, kust tasuta legaalselt loa küsimiseks vajalikud andmed kätte saab?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas uppund kana »

Ei väljendanud ennast vist päris täpselt, jutt siis katastri piiridest ja katastri nimedest, omanikele jah niisama ligi ei pääse.
Konkreetselt pidasin silmas just nimelt teadlikult metsa müttama minekut. Loogiline ,et kui sõidad buumeriga mööda teed siis ei hakka ju kuskilt maa-ameti kaardilt näpuga järge ajama. Need ikka kaks ise asja ja olukorda.
Mis kaarti puutub siis Orux Maps töötab küll ja kui viitsid nats eeltööd teha saad kaardid arvutisse ka. Jutt oli mõeldud neile kes metsas sõitmas käivad ja siis on kellegi maatükil lammutanud ja pärast on nagu Älis imedemaal ,et oi mis nüüd juhtus.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas urmas »

Mina ei tea, kuidas maaomanikke andmed saadakse, aga maa ülesostjad tüütavad sagedamini kui igasugu müügimehed. Ju siis pole keeruline leida.
Maaameti X-GIS jookseb Androidis väga hästi mul. Metsas (kuusemets eriline pidur kogemuse põhjal) eksib 5-10m, põllull ok.
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

urmas kirjutas:Mina ei tea, kuidas maaomanikke andmed saadakse
...
See on lihtne:
1) Maa-ameti kaardiserverist võtad infopäringu;
2) klõpsad registriosal;
3) avanenud registris kinnitad turvakoodiga infopäringu;
4) otsingutulemusel klõpsad omabniku lingil;
5) valid sobiva makseviisi ja tasud päringu eest 1.-;
6) saad omaniku nime ja isikukoodi;
7) kasutad saadud infot loovalt googelis.

Neid inimesi, kes mitte üheski andmekogus ei figureeriks, on väga vähe...

Aga ma ei kujuta ette, kuidas seda teha kusagil päraperses läbi olematu kiirusega netis piinleva nutifooni. :?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas Landy »

v6sa kirjutas: Neid inimesi, kes mitte üheski andmekogus ei figureeriks, on väga vähe...
O.T. Vaidlen selle kõvasti vastu. Neid on üllatavalt palju kellest pole piiksugi kusagil + lisaks arvesta nimekaimudega. (tean, mida räägin)
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas v6sa »

Landy kirjutas:
v6sa kirjutas: Neid inimesi, kes mitte üheski andmekogus ei figureeriks, on väga vähe...
O.T. Vaidlen selle kõvasti vastu. Neid on üllatavalt palju kellest pole piiksugi kusagil + lisaks arvesta nimekaimudega. (tean, mida räägin)
Teoorias jah. Praktikas leiab üsna palju Wordi dokumente vms faile, kus nii nimi kui IK kenasti sees ja seega isik üheselt tuvastatud. Internet ei unusta ja inimesed on hooletud... Aga leidub inimesi, keda nagu polekski olemas, see on õige küll.

Aga siiski: kui konditsioneeritud õhuga toast kahe 24" monitori ja püsiühenduse otsast on inimese leidmine vaid aja küsimus, siis suvalisel metsateel piirisihile jõudes ma küll ei kujuta ette säärast infokaevet välioludes...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Erateed-ja maad ning kaardid

Postitus Postitas eerik2 »

Alati võib lähima maja uksele koputada.
F-250XLT 7,3D
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”