Probleemid rehvitöökodadega

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Trykk
Rock Crawler
Postitusi: 627
Liitunud: P Sept 12, 2010 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

Probleemid rehvitöökodadega

Postitus Postitas Trykk »

Usun, et enamus siin foorumis olevatest inimestest, puutub autoremondiga rohkem kokku, kui mina seda teen, nö hobikorras. Selle pärast võtsingi nõuks siin teie arvamust küsida, kas ma mõtlen õigesti, või ajan taga tuult väljal.
Lugu järgmine, käisin ühes Tallinna rehvitöökojas kahe autoga talverehve alla panemas, nädal aega hiljem leidsin koduhoovist rattapoldi ja üllatuseks, oli see naise auto küljest millel hiljuti sai rehve vahetatud. Läksin siis selle ilma keermeta poldiga ja autoga rehvipunkti tagasi, omanik arvas, et loomulik kulumine, tema mulle "uut autot ei osta", sellist polti tal ka pole ja mingu ma esindusest ostku polt, üle euri see ikka ei maksa... Okei, läksin siis minema ja lubasin tagasi tulla, kui uue poldiga selgub, et ka rummust on keere maas. (nemad seal ei suutnud/ei viitsinud tuvastada rummu keerme seisukorda.
Esindusest sain siis tellimise peale uue poldi 5€-ga, polt käes selgus, et ka rummu keere rikutud. Võtsin uuesti ühendust rehvitöökoja omanikuga, et mina seda remondi kulu enda kanda võtta ei taha. Tema ei taha ka väga kuulda midagi, tema arust on see loomulik kulumine ja neil on väga head ja proffessionaalsed riistad, tema pole kuulnudki, et püssiga on võimalik polt lasta valesse keermesse, lubas tuttavate käest uurida, kas see on võimalik. Nüüd tuli nädalavahetus vahele ja rohkem me suhelnud ei ole.
Arutasin asja ka margiesindusega, nemad ütlesid, et 100% ei saa midagi väita, kelle süü, et vahel on ka neil juhtunud, et auto tuleb sisse ja polt on juba vales keermes, ehk polt tuleb koos keermega välja. Kuigi nemad endal süüd ei näe, on nad sunnitud asja korda tegema.

Mida mina asjast arvan. Kevadesest rehvivahetusest sügisese rehvivahetuseni ei olnud mingit probleemi, kõik poldid ilusti küljes. Nüüd äkki peale rehvivahetust ühes kohas, on keemed nii maas, et polt kukub välja. Juhul, kui näiteks, see polt keerati valesse keermesse kevadisel rehvivahetusel, siis oleks pidanud nüüd töömees seda märkama/ütlema, et ühe poldiga on mingi jama, et tuli koos keermeribadega välja. Polt, mis kukkus ise rummu seest välja, ei saanud sinna ka rattapoldi jaoks piisava jõuga kinni jääda, ka seda oleks pidanud töömees ütlema.
Ma ei tahagi rehvitöökojalt "uut autot", ma lihtsalt ei taha, et mu naine peaks ilma ühe rattapoldita sõitma.

Mida teie arvate?
Marti +372 523 0582
LC 70 & 80
PUR vahu ja puistevilla paigaldus www.soojustuskeskus.ee
Hullsaarlane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 158
Liitunud: T Juun 08, 2010 11:50 am
Asukoht: SAAREMAA
Kontakt:

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas Hullsaarlane »

Olen linnavahel kohanud ka 2 poldiga all seisvat ratast, kuigi ise sellist sporti ei eelistaks.
Saaremaalt ja Nivaga
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 738
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas maksipoiss »

Aastaid tagasi lasti minu autol samuti püssiga nii rummul kui poldil keermed maha. Ega seal muud kunsti ei olegi, kui vanad ei viitsi polti enne näppudega korralikult keermesse keerata vaid pistavad selle kohe püssi otsa ja tuld.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas helar »

Loogiliselt võiks eeldada ,et kevadel on valesse keermesse keeratud ja nüüd üritati tagasi panna ,ei jäänud enam pidama.
Info liikumine on igaljuhul mõlemal korral olnud puudulik.
Firmapoolseid kommentaare lugedes (absurd) jäädki ilmselt vastu tuult kusema.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas tuningman »

olen enam kui kindel, et see on rehvimeeste käkk. mu venna audi 80el, keerasid püssiga terve tagumise rummu sees keermed maha. vend kokk nagu ta on, autodest midagi ei jaga tuli küsima, et miks ratas all raksub. vedas, et ainult 4km sõitis ja valuvelje auke ära lõmada ei jõudnud. muud nõu ei aitanud kui rummu ja poltide vahetus. samuti on tulnud mitmeid kordi kokku puutuda samas kohas rehvivahetuses käinud autodega, millel vargalukuga poldid või võti õhupüssiga peeti keeratud. tinekord ikka tükk tegu et need sealt kätte saada. isegi korduvalt näinud kuidas polt padrunisse ja püssiga põmm-põmm paika. ei mingit käega poldi eelnevat paigaldamist. väga nõme tegelt. endal oli kunagi 1 juhus kus vw golfil suutsin ratast alt ära keerates poldi pooleks saada. tavaliselt olen võtmeid pooleks keeranud, sest rattad õhuga niikõvasti alla kinni tõmmatud, et pane meetrine toru taha enne kui jõud peale halkkab. ei tea kas asi on kiiruses, et kähku valmis saada või lihtsalt lohakuses, et ei viitsita korralikult teha, õhuga vastu ja käsitsi lõpuni. ka ratta poltidel on ju omad kindlad pingutus momendid.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas Kalamees »

Ma olen ühes kohas ainult näinud kus kasutatakse momentvõtit, see on Uulu rehvivahetuses.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas LR90 »

Kalamees kirjutas:Ma olen ühes kohas ainult näinud kus kasutatakse momentvõtit, see on Uulu rehvivahetuses.
Rakveres Vabriku tn kasutavad ka.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 738
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas maksipoiss »

Kalamees kirjutas:Ma olen ühes kohas ainult näinud kus kasutatakse momentvõtit, see on Uulu rehvivahetuses.
:yupikaye :yupikaye
Kasutaja avatar
Trykk
Rock Crawler
Postitusi: 627
Liitunud: P Sept 12, 2010 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas Trykk »

Ma olen hiljuti Grandil pooled tikkpoldid ära vahetanud, sest mutrid olid valesti otsa paugutatud. Siis ei osanud kedagi süüdistada, sest autol olid rattad alt ära käinud kahes erinevas kohas, neelasin mõru pilli alla ja remontisin oma kuludega. Ka hiljuti olnud juhtum Land Cruiseriga, kus pooled kaalud lendasid esimese kilomeetriga rataste küljest minema, kusjuures olin maksnud lisakaalude eest veel eraldi juurde. Ka see sai alla neelatud ja asi jäi nii. Tihti ei viitsi tõmmelda ja võtan seda kui õppetundi, et tulevikus targem olla.
Nüüd aga hakkab natuke üle viskama, miks mina pean erinevate kasumi teenimise eesmärgil loodud äriettevõtete pasa kinni maksma.
Marti +372 523 0582
LC 70 & 80
PUR vahu ja puistevilla paigaldus www.soojustuskeskus.ee
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas mudakas »

REHVIVAHETUS KIIRE AEG SEEGA NAD KIIRUSTAVD,TEEVAD KIIRUGA JA VÄGA LOHAKALT.ALGUL ON TARGEM JAH NÄPUGA NATSA SISSE KEERATA,MUIDU PÜSTOLIGA KEERAB KEERME NÄSSU. PEALE JAMA EI TAHA KEEGI SÜÜD OMAKS VÕTTA;SEEGA TULEB ISE ÄRA TEHA,NII KINDLAM
Elu on lill isegi mudas sõites
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas mudakas »

ME RÄÄGIME KEERMEST,KUMMIOTTID EI OSKA ISEGI TUNGRAUDA AUTOLE PANNA. MU ÕDE VIIS URGELE OMA AUTO REHVIVAHETUSSE,ET NAD REHVE ÜMBER LAPPAKS. NAD PANID TUNGI KÕRVALISTUJA KOGALE NII,ET TUGI OTS TULI LÄBI PÕHJA SALONGI. NII TULIGI AUK SISSE! ÕDE SAI 4000EEKU SELLE EEST JA LASI ÜHES KOHAS 100EEKUGA KORDA TEHA. ALGUS HALVASTI LÕPP HÄSTI,NII TULI RAHA
Elu on lill isegi mudas sõites
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas tarmo »

Väga värvikad ja huvitavad lood on sul mudakas, aga mille pärast sa suurte tähtedega pead kirjutama siin? Nii huvi pärast küsin, et mitmendas klassis käid?
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
karjamäe
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: T Juun 16, 2009 9:50 am
Asukoht: Tallinn ja ida eesti

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas karjamäe »

Mees(mudakas) kui alkoholi tarbid ,hoia klaviatuurist eemale.vaata enda postitusi ja nende kogust selle lühikese aja jooksul. Armeenia raadio tutistab sind varsti
Ex team POISSMEHED veok
Sinimäe Sovhoos Veok
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas tuningman »

rehvivennad teevad jah praaki kõvasti, töötasin ise ühe rehvivahetusfirma kõrval autoteeninduses 5 aastat, nende praaki ringi tehtud küll.oleneb täitsa tegijast.mõnel peab otse järgi käima ja puust ette ja punaseks tegema, et ,mida ja kuidas teha. ise kasutasime ka ikka sõidukate puhul dünamomeetrit. aga enamus oli meil ikka veoautod ja muu rasketehnika. ka nende polte mutreid vahetatud küllaga mis täkuga kinni paugutades üle või pooleks keertud. saan aru, et kui hooaeg käes siis kiire taga, aga sellepärast ei peaks ju teised kannatama. ülekeertud poldid on üks asi aga kui tänu nendele peaks sõidu ajal auto küljest ratas lendu minema on paha paha. üks selline kogemus tuleb omalgi meelde, kuid õnneks ei olnud kiirus suur.pääsesin vaid mõlkis poritiiva ja suure ehmatusega. enam ei taha. seega passin ikka peale kui keegi teine minu masina kallal peaks askeldama.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
Trykk
Rock Crawler
Postitusi: 627
Liitunud: P Sept 12, 2010 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

Re: Küsin teie arvamust

Postitus Postitas Trykk »

Kuna selle rehvitöökoja omanikuga mingile kokkuleppele ei saanud ja kulud jäävad seekord jälle minu kanda, siis mainin siin ära, et tegemist oli Läike teel asuva Kummiott töökojaga (varem asusid Suur-Sõjamäel). Eks igaüks ise otsustab, kas tahab sinna minna, mina ja minu tuttavad enam ei lähe.
Küll oli minu lamendist niipalju kasu, et lubas töömeestega rääkida ja rõhutada, et kui midagi on valesti, tuleb seda öelda, mitte suu kinni klient minema saata. Kas midagi paraneb, ausalt öeldes ei usu...

Eks ongi targem rohkem ise teha, kompressor, püss ja garaažitungraud soetada, mina olengi seda tänaseks teinud. Kuna aga autoremondiga raha ei teeni, siis rehvipinke ikka ostma ei hakka ja mingi raha tuleb nendele töökodadele viia.

Moded, äkki teemat lukku ei paneks ja muudaks pealkirja ära, näiteks "Probleemsed rehvitöökojad" või "Probleemid rehvitöökodadega"?
Marti +372 523 0582
LC 70 & 80
PUR vahu ja puistevilla paigaldus www.soojustuskeskus.ee
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”