Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keelatud.

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas ivan »

v6sa kirjutas:
on sinisilmne arvata, et seni varastamist normaalseks pidanud madrus ühtäkki end kaptenitoolilt leides lõpetaks oma seniste harjumuste harrastamise... Mõned lõpetavad - neist saavad riigimehed. Enamus laseb aga harjunud võtmes edasi :floff

.
Hr. võsa. Ilmselt olete sinisilmne, isegi väga, sest loodan , et te ei tahtnud solvata inimesi kes elavad peost suhu ja elavad ausalt.
Kui palju on meiel riigimehi ja ametnike, kuiu palju on meil keskmise palga ja alla selle elavaid inimesi? Võtame avalikuks tulnud korruptisoni juhtumid, tuletamne meelede millal me ise oleme mõnele ametnikule meelehead teinud. See ausate vaeste kodanike % tuleb kahtlemata suurem, kui ausate riigimeeste % riigimeestest. Arvestades veel suurusjärke millega opereerib tehingyid tehes üks riigimees ja Viru tänava taskuvaras, siis kes on suurimad vargad?
Eile lõunatades lõi teenindaja kogemata prae 2x kassast läbi,mina seda tähele ei pannud ja maksin kaartiga kõik ära. poole prae pealt tuli ta näost punane minu laua juurde, vabandas ja andis mulle 1,5€-i. Olen samas lõunatanud ka koos meie mõne saadikuga ja milegipärast peetakse seda loomulikuks, et arvet ta maksma ei pea. Võiks ju esinduse kuludest valijaid kostitada!
Et teemast päris mööda ei läheks, siis biodiisli, ja teiste alternatiivsete kütuste kasutamine sisepõlemismootorites on ju inimeste leidlikus säästa ja selleks sunnib neid kitsas eelarve. Nad on nõus kulutama rohkem aega ja võtma suuremaid riske. Kellel rahakot lubab, see ei hakka katsetama ja vaeva nägema vana õli kogumisega, see ostab tanklast ja hinna tõustes (kui seda tähele paneb) pomiseb omaette mõne vandesõna. Kehtestades maksud sellele osaliselt sekundaarsele toorainle paneb riik seaduslikult käe väiksepalgaliste ja väiketegijate taskusse ja pärast imestame, et miks meil kõik nurgad igasugu jäätmeid täis on. Teiseks läheb see alternatiivkütuse tegemine nüüd osalt põranada alla ja seega hakkabki sellega tegelema kontingent kes ei ole väga seadusekuulelik. Maksude laekumise koha pealt juhtub täpselt sama mis Edgari paadimaksuga.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas uppund kana »

ivan kirjutas:
v6sa kirjutas:
on sinisilmne arvata, et seni varastamist normaalseks pidanud madrus ühtäkki end kaptenitoolilt leides lõpetaks oma seniste harjumuste harrastamise... Mõned lõpetavad - neist saavad riigimehed. Enamus laseb aga harjunud võtmes edasi :floff

.
Hr. võsa. Ilmselt olete sinisilmne, isegi väga, sest loodan , et te ei tahtnud solvata inimesi kes elavad peost suhu ja elavad ausalt.
Kui palju on meiel riigimehi ja ametnike, kuiu palju on meil keskmise palga ja alla selle elavaid inimesi? Võtame avalikuks tulnud korruptisoni juhtumid, tuletamne meelede millal me ise oleme mõnele ametnikule meelehead teinud. See ausate vaeste kodanike % tuleb kahtlemata suurem, kui ausate riigimeeste % riigimeestest. Arvestades veel suurusjärke millega opereerib tehingyid tehes üks riigimees ja Viru tänava taskuvaras, siis kes on suurimad vargad?
Eile lõunatades lõi teenindaja kogemata prae 2x kassast läbi,mina seda tähele ei pannud ja maksin kaartiga kõik ära. poole prae pealt tuli ta näost punane minu laua juurde, vabandas ja andis mulle 1,5€-i. Olen samas lõunatanud ka koos meie mõne saadikuga ja milegipärast peetakse seda loomulikuks, et arvet ta maksma ei pea. Võiks ju esinduse kuludest valijaid kostitada!
Et teemast päris mööda ei läheks, siis biodiisli, ja teiste alternatiivsete kütuste kasutamine sisepõlemismootorites on ju inimeste leidlikus säästa ja selleks sunnib neid kitsas eelarve. Nad on nõus kulutama rohkem aega ja võtma suuremaid riske. Kellel rahakot lubab, see ei hakka katsetama ja vaeva nägema vana õli kogumisega, see ostab tanklast ja hinna tõustes (kui seda tähele paneb) pomiseb omaette mõne vandesõna. Kehtestades maksud sellele osaliselt sekundaarsele toorainle paneb riik seaduslikult käe väiksepalgaliste ja väiketegijate taskusse ja pärast imestame, et miks meil kõik nurgad igasugu jäätmeid täis on. Teiseks läheb see alternatiivkütuse tegemine nüüd osalt põranada alla ja seega hakkabki sellega tegelema kontingent kes ei ole väga seadusekuulelik. Maksude laekumise koha pealt juhtub täpselt sama mis Edgari paadimaksuga.
Ivan pani asja olemuse hästi kirja. Kui keegi tahab vähem maksta siis on ju võmalus mõelda välja järgmine kütus mida paaki kallata ja mis oleks maksuvaba. Mis see ka poleks ,maksud lüüakse varsti ka sellele selga.

Ininmene elab tänu oma mõistusele kui raha ei ole.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas karu »

Hr Võsa, mina ikkagi ei saa aru mida sina varastamiseks pead, kasutatud õliga sõitmist enne uut seadust? Kui läheneda seaduse poolelt siis enne seda uut seadust aktsiisivaba kütusega sõitmine ei olnud riigilt varastamine aga kui lähtuda mõne inimese eetika poolelt siis aktsiisivaba kütusega sõitmine on riigilt varastamine kuid eetika järgi võttes varastab riik suuri makse kehtestades ka meie taskust, ehk see kumma poolepealt, seaduse või eetikanormida inimene lähtub on juba individuaalne, seega kuna eetikanormid on kõigil erinevad, seadus aga ühene siis lähtuma peaks ikkagi esmalt seadusest ja kui seadus ei keela pannkoogilõhnaga sõita siis on see ka lubatud.
Tel 56224693
Kasutaja avatar
säinas
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: T Mär 31, 2009 6:13 pm
Asukoht: Maramaa

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas säinas »

selle jokkvärgiga on keeruline. ma arvan, et inimeste õiglustunne on pärit kogukondlikust ajast. kui kogukondlik kord tänaseni kehtiks, ei tuleks keegi selle pealegi, et aktsiisi maksmata ühisteed kasutada, kui nii on kord kokku lepitud. selles mõttes saan ma antud seadusest aru. lisaks tuleks kehtestada aktsiis ka autoelektrile.
probleem, et suur osa meist on vaesed, tuleks lahendada sellest sõltumatult. see arvestus, et vaestele oleks kütus odavam, bussipilet odavam jne, oleks tööle panna kordades keerulisem kui asotsiaaltoetused.
kui jokk-teemat edasi arendada, siis jokk-õigus läheb pahatihti õigustundest lahku. jokk-õiguse omamiseks peab omajagu pappi olema. lihtinimene jokkõiguseni ei küüni, ei ületa tavaliselt omafinantseeringu künnist (20% rikkamatest tarvitab 80% toetustest EV-s). lihtinimene teostab oma jokkõigust lihtsalt varastades, pasunasse andes või muul mitte-jokk moel. õiglustunde seisukohast on mõlemad kaabakad.
vahel tundub, et ausad on veel ainult riigiametnikud, kellele papp garanteeritult tasku jookseb. ülejäänud, kelle palk sõltub tulemusest, vingerdavad nii jokk kui mittejokk meetoditega.
ma vahel imestan, et olete siin nii põhimõtteliselt tarkvarapiraatluse vastu. et kas olete sama põhimõttekindlad ka muudes valdkondades? kas olete tõepoolest ilma joki või varguseta haljale oksale jõudnud?
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas uppund kana »

säinas kirjutas: kas olete tõepoolest ilma joki või varguseta haljale oksale jõudnud?
Tahad ausat vastust. Ei ole veel haljale oksale jõudnud
:mrgreen:
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas v6sa »

karu kirjutas:Hr Võsa, mina ikkagi ei saa aru mida sina varastamiseks pead, kasutatud õliga sõitmist enne uut seadust? Kui läheneda seaduse poolelt siis enne seda uut seadust aktsiisivaba kütusega sõitmine ei olnud riigilt varastamine aga kui lähtuda mõne inimese eetika poolelt siis aktsiisivaba kütusega sõitmine on riigilt varastamine kuid eetika järgi võttes varastab riik suuri makse kehtestades ka meie taskust, ehk see kumma poolepealt, seaduse või eetikanormida inimene lähtub on juba individuaalne, seega kuna eetikanormid on kõigil erinevad, seadus aga ühene siis lähtuma peaks ikkagi esmalt seadusest ja kui seadus ei keela pannkoogilõhnaga sõita siis on see ka lubatud.
Küsid, mida ma pean varastamiseks. Eelpool kirjutas Säinas nii kena teksti, millega ma nõustun ja mis osaliselt mu mõtteid selgitab. Ning ise kirjutad nii kenasti eetikast... Mis on eetika?

Varastamine on millegi keelatu teadlikult omastamine, kuigi selleks õigust (või moraalselt õigustust) ei ole. Näiteks aktsiisita kütustega teedel vuristamine sajatuhandeeuroste "maasturitega" Prsche Cayenne või BMW X5 või MB GL... Näiteks kuluhüvitiste kasutamine kümnekordse keskmise kuupalga laekumisest hoolimata. Näiteks preemia väljavõtmine ettevõttest "heade töötulemuste eest" olukorras, kus alajaamast mõnesajast meetrist kaugemal elavatel inimestel (näiteks minul) ei õnnestu oma ostetud 16A tarbida lubatud 3x220 V juures. Neid näiteid on palju.
Varastamiseks ei pea ma ülemusega kokkuleppel paari lehte paberit kontorilaua sahtlist (vist kõige laiemalt levinud maksustamata hüve) või kusagil külas kodunt tööle ja tagasi ahjukütusega oma kolmkümmend aastat vanal Golfühel loksuvat pereisa (kes tarbib 2 km teed, mida viimati laekunud aktsiisiraha eest hooldati aastal 1996). Kes tahab, sai mu mõttest aru. Kuigi mingit selget valemit mul polegi - lihtsalt mõni asi tundub mulle vargusena ja teine mitte. Kuigi oleks ilmselt ka minu arusaama järgi vargus JOKK seaduse alusel...

Mis minul sae käima tõmbas, oli mõne kodaniku väide, mille alusel olevat täitsa OK igasugune varastamine, kuna ka riigipea teeb seda. Kuni me sovjetlikult mõeldes niimoodi rehepappi teeme, ei hakkagi meil paremini minema riigina. Ning kuniks riik tõmbleb sedasi mõtlevate "riigijuhtide" ideekeste taktis, ei ole parema elu lootust ka riigialamatel.

Konkreetse seaduse kontekstis lihtsalt oli väga lühinägelik arvata, et meie seadusandjad peaksid eirama mujal Euroopas toimuvat. Ning väga eestlaslik, kuigi rumal kukkuda seejärel põhjama meie riiki ja tooma välja teistest riikidest seadusandluses lubatud erisusi, mainimata seejuures konteksti. Elu on näidanud, et tihtipeale on see kontekst seotud oluliste piirangutega, mis meie kodumaisel rehepapil taas sae käima tõmbavad ja annavad alust röökida ahistamise teemal.

Mis puudutab elektrisõidukite aktsiisiga maksustamist, siis praegu tegeldakse mitmes maailmajaos aktiivselt lobistamisega, mille tulemuseks on standardiseeritud laadimispistik, mis ühildub vaid standardiseeritud laadimisjaamaga. Loomulikult on hea, kui kõigil tootjail oleks ühine standard - lae, kus tahad. Aga.... Kas ainult mina näen siin reaalset aktsiisikogumise võimalust?

Tuletan meelde, et siin maailmas on vaid kolm kindlat asja: surm, sitahäda ja maksud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas isakene »

Varastamine või mitte, aga AS Eesti Vabariigi loogikast pehmelt öeldes aru ei saa.

Iga kulutatud bio- või ükskõikmiskütuse liitri pealt jääb sellesamasesse Eesti Vabariiki alles umbes € 0,55, mis muidu liiguksid venesse või rätipeade taskusse. Selle ükskõikmismögina pealt on juba korra makse kogutud, okei, aktsiisi tõesti mitte. See 0,55 euri liigub seega tagasi sisemajanduslikku tarbimisse, seega elavdab majandust ja pealeselle sellelt saab uuesti igatsugu makse korjata. Arumaisaa, miks sellist tegevust hirmsasti takistada püütakse? Ja mismoodi eraisiku puhul see aktsiisi maksmine üleüldse korraldatud on?

Talupojamõistuse kohaselt alternatiivkütusega sõitmise praegune maksustamiskord peaks olema lihtsa aritmeetika järgi niisiis riigile kahjulik olema, seda juhul, kui tänu vastuvõetud seadusele x inimest alternatiivkütusest peaksid loobuma. Tekib küsimus, kellele ta siis kasulik on? Loogika järgi ainult kütuse maaletoojatele. Ning kasutatud olluste vahendajatele (loe: prügifirmadele), kel kogumisest ja edasimüügist saadav kopik kahaneb. Kuni keegi vastupidist pole tõestanud, jään ma oma teooria juurde.

Ja kas see, kui riik teeb teatud huvigruppide heaoluks enesele kahjulikke seadusi, ei ole varastamine? Seda siis iseenda ehk riigi kodaniku tagant?

Vähe toores jutt sai, aga põhimõte jääb samaks.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas PARUN »

isakene kirjutas:Varastamine või mitte, aga AS Eesti Vabariigi loogikast pehmelt öeldes aru ei saa.

Iga kulutatud bio- või ükskõikmiskütuse liitri pealt jääb sellesamasesse Eesti Vabariiki alles umbes € 0,55, mis muidu liiguksid venesse või rätipeade taskusse. Selle ükskõikmismögina pealt on juba korra makse kogutud, okei, aktsiisi tõesti mitte. See 0,55 euri liigub seega tagasi sisemajanduslikku tarbimisse, seega elavdab majandust ja pealeselle sellelt saab uuesti igatsugu makse korjata. Arumaisaa, miks sellist tegevust hirmsasti takistada püütakse?
Päri selle jutuga
Eks vaest matsi üritatakse ikka koorida, kuna vene küttele ei saa ju kuidagi piiri pandud,
Ja vaesel matsil ei jää muud üle, kui asuda küttepaaki modima
Kõnetraat 51922951
Kasutaja avatar
säinas
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: T Mär 31, 2009 6:13 pm
Asukoht: Maramaa

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas säinas »

jah, huvigruppidele soodsad otsused on üldjuhul varastamine. kuna EV valitsused on aegade algusest saati eelistanud huvigruppe valijatele, ei leia ma, et kodanikud peaks riigile lojaalsed olema.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas v6sa »

Kes on see müstiline "riik", kellele mõni loll veel on lojaalne ja "edumeelsed" enam ei ole?

Mis aga puudutab seadusi, siis alati leidub keegi, kelle jaoks seadus on soodsam, kui teistele. Pahaks kisub asi siis, kui soodsam on seadus vaid ühele ja kõik teised selle tõttu kannatavad. Praegusel juhul (ehk biokütuste aktsiisi teemal) paistavad minu arvates seaduse tagant välja Standardikohast Kütust (räme naer saalist :floff ) müüvate vahendajate eeslikõrvad... Ju hakkas liiga palju pannkoogilõhna levima neist masinaist, mis tanklatest järjepidevalt peatumata mööda sõitsid.
MTA siin väga vastu hakata ei saa (isegi, kui tahaks). Neile on seadus täitmiseks. Iseasi, kas seaduse täitmist kontrollivad ametnikud iga kord ikka peavad täie rangusega lajatama.

Küll aga olen ma väga üllatunud, et ei ole ette nähtud sellesinase aktsiisi maksmise võimalust eraisikul, kes tahab oma tarbeks susserdada. Seaduse loojad on ilmselgelt jätnud kasutamata riigikassa täitmise võimaluse. :lol:
Loota, et maksuvabastus sellele antakse, on küll naiivne - selleks on nii huvigrupp kui seadusandjad liiga hästi tasustet. Pööbli mured neile eriti korda ei lähe...

Aga tuletage meelde, keda te valisite kevadel. Küsige temalt, mida ta on teinud Sinu heaks... Küsige, kas ka tema hääletas selle seadusemuudatuse poolt.
Kuniks me laseme end valitseda isikutel, kel meeles vaid omakasu, jäämegi halama. :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas PARUN »

v6sa kirjutas:Kes on see müstiline "riik", kellele mõni loll veel on lojaalne ja "edumeelsed" enam ei ole?

Küll aga olen ma väga üllatunud, et ei ole ette nähtud sellesinase aktsiisi maksmise võimalust eraisikul, kes tahab oma tarbeks susserdada. Seaduse loojad on ilmselgelt jätnud kasutamata riigikassa täitmise võimaluse. :lol:
Loota, et maksuvabastus sellele antakse, on küll naiivne - selleks on nii huvigrupp kui seadusandjad liiga hästi tasustet. Pööbli mured neile eriti korda ei lähe...
Jama, seadusemees on niikõva võll olnud oma pukiotsas, et miks peaks kokteilisegaja aktsiisi maksma, kes nagunii ei taha seda maksta ja hakkab hämama, siis peab veel p,,,, täis inimesi palkama, et nende aktsiiside laekumisi kontrollida jne
Asi lihtne, keerame kraanid kinni, kui vaene mats õlipressiga sõita tahab, külastagu tanklat :floff
Kõnetraat 51922951
Iltisega
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 163
Liitunud: T Dets 23, 2008 11:52 pm

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas Iltisega »

Puugaasi generaator- aktsiisiga , või aktsiisita? 8)
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas karu »

Iltisega kirjutas:Puugaasi generaator- aktsiisiga , või aktsiisita? 8)
See vist ilma veel
Tel 56224693
martinkark
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: T Juul 13, 2010 7:09 pm

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas martinkark »

puht huvi pärast, et kui mul on mitusada liitrit vana õli, siis mis kuradi moodi ja kellele ma seda aktsiisi sealt maksan? ja kui palju seda on?
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Re: Biodiisli,vana bioõli ja bioetanooli kasutamine on keela

Postitus Postitas karu »

martinkark kirjutas:puht huvi pärast, et kui mul on mitusada liitrit vana õli, siis mis kuradi moodi ja kellele ma seda aktsiisi sealt maksan? ja kui palju seda on?
Sa ei saagi maksta, eraisiku poolt aktsiisimaksu maksmise mehhanismi ei ole välja töötatud. :floff
Tel 56224693
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”