Eesti Maasturiklubide Liidu (taas) asutamine

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Valge Hiir kirjutas: No ma arvan et se EORK liikmelisuse säilitamine ei oma mingit olulist rolli olemasoleva nime säilitamisel ( mitte et mul midagi selle vastu oleks ).
Kui seltsingu juhatus ( üldkogu või-kes-iganes ) arvab ühe organistasiooni seltsingust välja ( peatab ajutiselt liikmelisuse vm. ) siis ongi kogu moos.
Kui peatatud liikmelisusega organisatsioon taaselustub aktiviseeritakse tema liikmelisus.
Kui EORK sisse jätta, saaks asutamisajaks lugeda 2004 sügis ja EORK-d ka asutajaliikmeks. Kui sellel rolli pole võin "uue " EMKL asutada ka 2007.
Viimati muutis Landy, T Mai 15, 2007 6:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

hulkur kirjutas:
Landy kirjutas:Hetkel tegelen dokumentide asukoha tubastamisega...
Sry, OT aga kas see tähendab dokumentide õuest tuppa toomist? :lol:
Võib ka nii öelda. Kuigi nüüd sai "b" muudetud "v"-ks.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

EMKL senisest tegvusest saab aimu siit:
http://4x4.artbox.ee/foorum/viewforum.p ... 292d9bcd49
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Valge Hiir
MudDrag MaaleTooja
Postitusi: 1214
Liitunud: T Juul 05, 2005 3:17 pm
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

Landy kirjutas:Kui EORK sisse jätta, saaks asutamisajaks lugeda 2004 sügis ja EORK-d ka asutajaliikmeks. Kui sellel rolli pole võin "uue " EMKL asutada ka 2007.
Kuidas on ühe liikmesorganisatsiooni ( olgu ta siis asutajaliige või hiljem liitunu ) tegevuse peatamine ( või seltsingust välja arvamine ) seotud asutamisaja ja selle muutmisega?
Kui EORK oli tegev EMKL'i asutamisel, siis saab teda ka edaspidi lugeda asutajaliikmeks sõltumata tema tänasest/homsest staatuses EMKL'is.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

Kui EMKL tehakse uueks MTÜ-ks, siis pole ta asutaja liige, kui aga lähtutakse vanast, siis loomulikult on. Küsimus on selles, kas teeme uue või jätkame vana elustamist. Juriidiliselt pole olemas MTÜ-d EMKL ja kõik on meie kätes ja kokkulepetes. Tegelt lihtne asi aga raske teostada. Selgeks tuleb vaielda uute ja vanade klubide staatus ja kuidas peaksid uued klubid liituma, kui käiku läheb vana.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

No ei saa vanainimene tänitamata olla... aga ma ei ole siiani suutnud veel ühestki postist väljalugeda selle moodustatava presiidiumi tegevuse EESMÄRKE. Käia kord nädalas/kuus/kvartalis/aastas koos ja targutada? Mu lihtne talupoja loogika ütleb, et kui mingi organisatsiooni (k.a. äriühingu) moodustamisega tegelema hakata, siis esmalt koostaks äriplaani, et mida oleks vaja (sooviks) saavutada ja siis kui selle eesmärgi saavutamiseks on vaja luua mingi organisatsioon (sest muidu kohe kuidagi pole võimalik eesmärki saavutada), see luuakse. Aga praegu jääb mul kogu sellest jutust kõlame, et teeme presiidiumi ja eks siis vaatame mis edasi saab...

Aga, ilmselt olen taaskord kõigest valesti aru saanud... :bang:
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

Eesmärgid?
Lihtne ju. Kogu see tegevus, mis jäi 2004 aastal pooleli on vaja ära teha(RMK, Kaitsevägi, eramaad jne). Kas on lihtne minna kuhugi ja öelda, et olen lihtsalt hulkur ja tahan siit oma kambaga läbi sõida. Ei ole. Küsimus pole ju mingis vaenulikus tegevuses, vaid, et me kõik saaksime kasutada EMKL-i poolt toodetud vilju. Pole ju paha, et maastikul sõitmist kordineerib üks töötav liit?
Mina olen nõus igatahes selle asjaga tegelema ja ei leia sugugi, et ma teeks midagi valesti. Samas juriidilised asjad peavad olema korras. Mingil hetkel võib olla hilja vehkida - me ju tegime aga ei fikseerinud oma tegevust.
tervus
Uki
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

hulkur kirjutas:No ei saa vanainimene tänitamata olla... aga ma ei ole siiani suutnud veel ühestki postist väljalugeda selle moodustatava presiidiumi tegevuse EESMÄRKE. [...] Mu lihtne talupoja loogika ütleb, et kui mingi organisatsiooni (k.a. äriühingu) moodustamisega tegelema hakata, siis esmalt koostaks äriplaani, et mida oleks vaja (sooviks) saavutada ja siis kui selle eesmärgi saavutamiseks on vaja luua mingi organisatsioon (sest muidu kohe kuidagi pole võimalik eesmärki saavutada), see luuakse. Aga praegu jääb mul kogu sellest jutust kõlame, et teeme presiidiumi ja eks siis vaatame mis edasi saab...
Aga, ilmselt olen taaskord kõigest valesti aru saanud... :bang:
Kulla Hulkur, sai väga lihtne. Kuna antud arutelu kasvas välja lihtsalt ühest teisest jututeemast, siis siin tõesti ei ole eesmärkidest veel kirjutatud. Samas see ei tähenda, et eesmärke poleks olemas. Nii nagu Hr. Kiiking juba mainis tuleb kalevi alla peidetud paberid lagedale tuua ja tolm nendelt maha raputada. Enamus EMKL eesmärke sai kokkuleptud juba selle asutamisel (2003)ning selle järgnenud põhikirja kokku panemisel (aastaks 2004).
Need arutelud olid omal jala üsna tulised, kuna erinevate klubide ja nende esindajate või juhtide nägemused EMKL eesmärkidets olid mõnes osas üsna erinevad. Õnneks leiti kompromisslahendused ja asuti ka seatud eesmärke ellu viima. Paraku soikus kogu tegevus 2006 suvel koos suurima asutajaliikme EORK tegevuse hääbumisega.
Nüüd, kui EAL 4x4 AK on end sisse töötanud ja veab edukalt off-road spordiga seonduvat on aeg küps ka spordi välise maasturiliikumise korrastumiseks.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Nüüd rahuldan Hulkuri infojanu ja teen välajvõtte pühikirja projekti viimasest redakstioonist:
----------------------------

II LIIDU EESMÄRGID JA TEGEVUS
9.
Liidu tegevuse eesmärkideks on maasturitega seonduvate tegevusete propageerimine ja oma tegevuse kandepinna laiendamine. ning Liidu liikmete ühistest huvidest lähtudes sportimiseks ja vaba aja veetmiseks soodsate tingimuste loomine. Liit esindab liikmete ühiseid huve riigi-ja omavitsusasutustega ning täitev-, seadusadnlike- ja kohtuvõimudega suhtlemisel.
10.
Eesmärkide täitmiseks Liit:
10.1.
koondab ja ühendab maasturitega seonduva tegevusega tegelevaid maasturiklubisid, -ühendusi ja seltse
10.2.
tegeleb aktiivset valdkonna tutvustamise ja arengu toetamisega
10.3.
korraldab oma liikmete sportlikku tegevust, organiseerib võistluseid ja üritusi, osavõtte võistlustest, koostab Liidu edetabeleid, määrab Liidu esindajaid rahvusvaheliseks võistlusteks, töötab välja ning kehtestab Liidu võistluste juhendeid, korraldab huvilistele ja oma liikmetele maasturitega seonduva tegevusealast välja- ja täiendõpet, hangib treeninguteks metoodilisi materjale, autasustab sportlasi ja Liidu liikmeid ning toetajaid;
10.4.
korraldab oma Liidu tipp- võistlussportlaste võimalustekohast ettevalmistamist osavõtuks rahvusvahelistes võistlustest;
10.5.
arendab koostööd teiste riikide maasturitega seotud liitudega ja organisatsioonidega, riigiasutustega, kohalike omavalitsustega, ettevõtetega ja üksikisikutega nii kodu- kui välismaal tegevuse edendamiseks ning traditsioonide säilitamiseks;
10.6.
loob vastavalt võimalustele soodustingimusi Liidu liikmetele Liidu vara kasutamisel, võistlustest osalemiseks ning varustuse hankimiseks;
10.9.
viib tegevuse korraldamiseks vajalike vahendite hankimise eesmärgil läbi tasulisi üritusi, võtab vastu varalisi annetusi ja eraldisi, teostab tehinguid Liidu kasutuses ja omanduses oleva ning tema põhieesmärgi saavutamiseks vajaliku varaga, korraldab loteriisid ning ennustusvõistlusi ja sõlmib sponsor- ning reklaamilepinguid.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Nüüd kogu EMKL alagdokumentatsioon õnnelikult minu käes hoiul ja asun saadud kausta sisuga tutvuma.
Tänud Off-Road Service Marekile, kes neid seni säilitas!
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Tänase päeva seisuga on mul olemas kolme asutajaliikme kirjalik seisukoht edasiseks. Neist kaks pooldavad ja üks on liidu taasasutamise vastu. Ühte sisukohta veel ootan.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Ollen viimastel päevadel konsulteerinud mitemete (eelmise) EMKL asutajaliikmetega. Kuna osa asutajatest ei pea õigeks toona loodud ühenduse taaselustamist ja ametlikuks muutmist, siis tuleb lihtsalat asutada uus liit.

Seega oleks järgmiseks sammuks kõigu (uue) Eesti Maasturiklubise Liidu asutamisest huvitatud klubide esindajate kohtumine, et kokku leppida edasine tegevus liidu ametlikuks asutamisek.

Praeguseks on liidu asutamiset huvitatutena endast teda andnud:

MTÜ Eesti OFF-ROAD Klubi
MTÜ Eesti Land Rover'i Klubi
MTÜ Toyota Land Cruiser BJ40 Klubi "Jeekim"
Terraland MTÜ (maastur.ee)

Ülejäänud siin http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=6976 toodud klubidega tuleb ilmslet nelja ülal toodud klubi esindajal läbi rääkida.

Edasine arutelu toimub siin:
http://www.maastur.ee/index.php?option= ... opic=107.0
Viimati muutis Landy, K Juun 06, 2007 10:56 pm, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

Kontrollides hetkel EORK -ga Siis Hr M.P. ei teadnud, et ta selleteemalise nõusoleku oleks andnud.

Äkki korrigeeriks oma nimekirja ?

4x4.ee samuti ei ole huvitatud antud protsessis osalemisest.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

diff kirjutas:Kontrollides hetkel EORK -ga Siis Hr M.P. ei teadnud, et ta selleteemalise nõusoleku oleks andnud.

Äkki korrigeeriks oma nimekirja ?
Härra M.P.-ga on sel teemal suuliselt ca kuu tagasi räägitud ja temalt sain nõusoleku.
Viimati muutis Landy, T Aug 07, 2007 12:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

diff kirjutas: 4x4.ee samuti ei ole huvitatud antud protsessis osalemisest.
Kuna tegu on vaba tahte alusel moodustuva organistsiooniga, siis kedagi sunnita. :wink: See aga ei tähenda, et 4x4.ee ei võiks tulevikus EMKL -i korraldatavatest üritustet osa võtta. Eesti on väike ja maasturimehed lahked.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Suletud

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”