Vargad ja valvega objektid

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas FlammablE »

Tasuta lõunaid ei ole. Alati on võimalik tellida objektile eraldi meeskond. ~25 euri eest saabki täpselt nii palju, et häire tuvastatakse ja patrull tuleb esimesel võimalusel kohale, mis on siiski kõvasti parem kui mitte midagi. Suure tõenäosusega ei tule varas teile siis külla, kui te ise objektil viibite. On päris suur vahe, kas vargus on avastatud mõne minuti kuni tunni jooksul, või avastate selle mitu päeva hiljem. Kes on kindlustuses pidanud maid jagama, või üritanud EV kohtus kelleltki midagi välja nõuda, saab aru, et vara kaitsel toimib kõige paremini siiski ennetav meetod ning probleem(mis tekib vara soetades) on siiski omanikul, mitte kellelgi teisel. Ja lõppudelõpuks kehtib ikkagi klassika:" Assumption is the mother of all fuck ups!"

Loomulikult peaks riik suhtuma vargustesse karmimalt. Üks asi on avastamine, mis on väga keeruline, kui omanikud ise selle heaks midagi ära ei tee(kaamerad, valvesüsteemid), aga teine asi on kätte saadud pättide uuele ringile lubamine.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas usamosse »

Kas kaamerasalvestus tehtuna eravalduses on täna üldse kohtus kehtiv asitõend? Kas seejuures on tähtis et oleks jälgimisest/salvestusest teavitav silt (keda ma eravaldust jälgides siis teavitan - ennast :)?)
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas kummist »

usamosse kirjutas:Kas kaamerasalvestus tehtuna eravalduses on täna üldse kohtus kehtiv asitõend? Kas seejuures on tähtis et oleks jälgimisest/salvestusest teavitav silt (keda ma eravaldust jälgides siis teavitan - ennast :)?)
Eravalduses (kus ei tegutse FIE või juriidiline isik) võib teostada audiovisuaalset jälgimist ka ilma isikuid hoiatamata ja antud salvestised kõlbavad kasutada ka kohtus. Kui selliselt toimetab juriidiline isik, siis "usamosse" väide vastab tõele.

Samuti tuleb jälgida, et kaamerasse ei jääks naabri tegevus jne. Selleks on korralikel kaameratel võimalik varjata pildis teatud ala (maskeerimine) - kasutan viimast ka ise, sest mind absoluutselt ei huvita mis naabri territooriumil toimub. Mis puudutab aga avalikku ruumi, siis sellega on pisut keerulisem.

"Kui eraisikule kuuluv kaamera filmib avalikku ruumi turvalisuse tagamiseks, siis on tegu seaduses nimetatud turvakaameraga. Turvakaameraga filmimine tuleb vastava sildiga märgistada, kuid see ei ole keelatud. Keelatud on vaid seda salvestist muul eesmärgil kasutada - näiteks internetti meelelahutuseks üles laadida*.

Kokkuvõttes - sisuliselt ei ole midagi muutunud. Andmekaitse inspektsioon soovitab kaamera paigutuse hästi läbi mõelda ja teisi inimesi mitte liigselt riivata."

Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70978073

*tegevus, mis on feisbuuki põlvkonnale omane ja millest ei taheta aru saada, et SEE RIIVAB TEISTE ÕIGUSI.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas FlammablE »

Kaamera puhul parim asi ongi videovalve silt. "Pärast tagantjärgi kohtus" tähendab seda, et videol on su eksnaine koos ämmaga telekat tassimas, või on see kohtuprotsess üks suur aja raiskamine. Eesti Vabariigis ei ole reaalselt võimalik ühelt ametliku sissetulekuta ja kinnisvara mitteomavalt tegelaselt sentigi kätte saada. Mõistlik on keskenduda ennetavale tegevusele ja igasugused vara vasakule tassimise episoodid juba toimumise ajal lõpetada.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas kummist »

FlammablE kirjutas:Eesti Vabariigis ei ole reaalselt võimalik ühelt ametliku sissetulekuta ja kinnisvara mitteomavalt tegelaselt sentigi kätte saada. Mõistlik on keskenduda ennetavale tegevusele ja igasugused vara vasakule tassimise episoodid juba toimumise ajal lõpetada.
Bingo!
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas usamosse »

FlammablE kirjutas: Mõistlik on keskenduda ennetavale tegevusele ja igasugused vara vasakule tassimise episoodid juba toimumise ajal lõpetada.
Ma olen sellega täiesti päri, kuid kahjuks on meie seadused nii "toredad" et näiteks siin varem kõlanud näitel "õli põrandale ja okastraat ka" on suur võimalus et oma vara kaitsja hakkab tegelikult sissetungijale maksma elu lõpuni mingit raha kompenseerimaks tema invaliidistumist või muidu rasket traumat mille tüsistused ei taha kaduda - "hooletusest põhjustatud raske kehavigastuse " eest, rääkimata õli kui keskkonnaohtliku aine valest käitlemisest.
Mitte et ma pätte kaitseks - lihtsalt võivad sattuda pätid kes ennast kaitsevad kohtus niisuguste endale kasulike seadustega. Seda meenutab hästi üks juhtum mis mul meedia vahendusel meeles kuskilt Läänemaalt, kus omanik sai lontrused kätte oma maalt hoonesse tunginuna ning neil oli juba pool elamist autosse tassitud, kui õieti mäletan siis sai omanik kaela süüdistuse ebaseaduslikus vabadusevõtmises, kehavigastuste tekitamises ning kohus määras ka sunniraha terviseprobleemide ravimiseks lisaks kriminaalkaristusele katseajaga ning see et lontrused seal tegutsesid - oli vaid omavoliline valdustesse sisenemine, sest varastatud asju ju ei jõutud ära viia :bang:
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas tanel »

G4s on anekdoot. Nendega on korduvalt sellist janti olnud, et kirjuta novell, raisk.
Häire peale tund aega hiljem helistamine on normaalne ("a meil oli tipptund!"), salasõna küsimata jätmine on täiesti normaalne. Et ise jõuad teisest linna otsast, parklasse jalutamisega, samal ajal kohale kui patrull - normaalne.
Patrull tuleb kohale, autost astub välja rõõsa näoga priske poisike, üksi, ainsaks erivahendiks käerauad - normaalne.
Ja just nimelt ei suuda nad isegi TUVASTADA midagi. Valvestatud objekt, mingi hetk läks vool ära õiges ahelas (kaitse lõi välja), varuaku sai tühjaks ja - objekt kadus orbiidilt. Huvi hakati tundma päevi hiljem kui tagasi tulles vool taastati ja süsteem häiresse läks (voolu taastamine eeldas ringi kakerdamist mõistetavalt).

Küsimusi ennetades, USS ei viitsinud pakkumistki teha (tegime neile ettepaneku, et meil on konkurendist kõrini, võtku meid oma rüppe).

Mehitatud valve - ma töötasin kunagi ettevõttes kus oli intsident - mingi rohud võtmata jätnud armuvalus ahv pidas vajalikuks ja võimalikuks nende administraatorist mööda minna ja maja peale tolgendama ronida. Kaks turskemat härrat väänasid onu kringlisse ja oodati siis patrull ära. Anti patrullile üle, patrull viis ta uksest välja ja lasi lahti.

See kamp on ikka tolvanid ruudus.
tegime pulli, aitab
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas kalle211 »

Tomatitega sama lugu. Isegi siis jõudsid alles 20 minutiga kohale kui nende patrull passis parklas kust avanes vaade objektile mis oli häiresse läinud.
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas Madlobster »

Kui oled ise süsteemi, mida kinnisilmi usaldasid (lugedes delfist erinevaid töövõite) hammarataste vahele jäänud, siis saad aru, milline illusioon see tegelikult on.
Seaduslikult ei ole võimalik kaagile mitte midagi teha. Omakohtuga saad krimka kaela ja oled õnnelik kui puuri ei panda.

Olen hetkel ise tiba teistlaadi varguse ohver ja põhimõtteliselt tegi jurist mulle selgeks, et ma võin talle maksma hakata aga midagi loota mul pole. Ei ole esimene ohver samale klounile. St retsidiivne kloun on.
Iga terve mõistus saab aru, et tõmmatakse mütsi pähe täie vilega kuni kubemeni aga mitte üks seadus tema tegevust takistada ei suuda. Vähemalt mitte mõistliku aja jooksul. 3 aastat on minimaalne aeg. Kui kloun õiges kohas vastu vilistama hakkab (mida ma tean ette, et hakkab) venib ei tea kui pikaks.

St kui pole ise klounide otsa sattunud siis pole mõtet hakata rääkima kuidas riik +25€ lisakindlustust elu vati sees mööda saata aitavad. Ning need, kes on litaka saanud on ise süüdi selles. Päris nii lihtne see ei ole. Litakad võivad tulla sellistest kohtadest, mida ei oska arvata ja võivad elu väga sassi lüüa. Kui arvate, et 90nendad on vaid mineviku jäänuk pildikastis lädra lugusi kuulates siis nii see ei ole. Meie ümber toimub igasugu põnevust lihtsalt nagu vanasti Rahva Hääles nii samuti praegu Delfis neid ei kajastata. Väliselt on kõik väga OK. Seda illusiooni aitavad hoida, nälga jätvad trahvid tühiste rikkumiste eest maanteel (tekib tunne, et kui mina nii väikse rikkumise eest sellise karistuse sain no siis pättidel ikka elu täitsa pekkis, tegelikus on midagi muud. Laenu koduga ja laenu Kiaga töömesilane on kõige lihtsam saak, kõige paremini mõjutatav)

Ühesõnaga ei taha kuhugi selles teemas soola raputda ja lisa kiunu toota. Vaid ei ole mõtet rusikaga lauda põrutades teavitada kui lollid ja saamatud kõik ümberringi on.
Pigi peab per*e minema!
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas smurhv »

Madlobster kirjutas:Kui oled ise süsteemi, mida kinnisilmi usaldasid (lugedes delfist erinevaid töövõite) hammarataste vahele jäänud, siis saad aru, milline illusioon see tegelikult on.
Seaduslikult ei ole võimalik ....

Olen hetkel ise tiba teistlaadi varguse ohver ja põhimõtteliselt tegi jurist mulle....
Iga terve mõistus saab aru, et tõmmatakse mütsi pähe täie vilega kuni kubemeni aga mitte üks seadus tema tegevust takistada ei suuda. Vähemalt mitte mõistliku aja jooksul. 3 aastat on minimaalne aeg. Kui kloun õiges kohas vastu vilistama hakkab (mida ma tean ette, et hakkab) venib ei tea kui pikaks.

St kui pole ise klounide otsa sattunud siis pole mõtet hakata rääkima kuidas riik +25€ lisakindlustust elu vati sees mööda saata aitavad. Ning need, kes on litaka saanud on ise süüdi selles. Päris nii lihtne see ei ole. Litakad võivad tulla sellistest kohtadest...
Ühesõnaga ei taha kuhugi selles teemas soola raputda ja lisa kiunu toota. Vaid ei ole mõtet rusikaga lauda põrutades teavitada kui lollid ja saamatud kõik ümberringi on.
Suuga teen suure linna, käega ei oska lahtigi lüüa. Vanarahva tarkus

Ma ei mõista probleemi? Mis 90ndad ja Lädra? See jutt juba meenutab füürer Guuru sõnavõtte minevikust...

Kui sa uksi ei lukusta siis tulevadki need pahad onud, kes sinu loogikat ei jaga kahjuks. Kui sul on ikka uksepeal kleeps turvafirma logoga ja fassaadil vilgub valveseadeldis siis ikka niisama õnne otsijad ei tule niisama sisse murdma. Nii lihtne ongi. Maksa USSile, OSSile, G4Sile või kellele tahad. Vähemalt kindlam on magada. Muidugi tundub et sinul ei ole. Minul igatahes on. Ja minul on ka G4s valve töökojal. On olnud häire, kulus 30 sekundit ja tuli kõne adminilt et patrull juba sõidab objektile. Väga rahul siiani. Kahju et sa ei ole kogenud sellist kohtlemist.

Pudru jaoks raha jagub. 25 kulli kuus ei tapa minu huve aga teenib ja kaitseb neid.

Nüüd tulles Viimsi juurde. Statoilis seisab pidevalt patrull. Ma ei tea millises Viimsist räägite muidugi? Neid võib veel Eestis olla.
Enda nägemus maapiirkonnas pesitsemisest oleks jah ka GSM valve, IR kaamerad ja valju sireen. Peale selle ikka paigaldaks ka mõne turvafirma igaksjuhuks valvama.
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas Madlobster »

nu kui guuru siis guuru
ma ei hakka sulle siin midagi tõestama ja vaidlema
tore, et sul nii kuiv ja muretu tunne on ja putru jätkub. naudi seda kahju, et kõigil nii palju mõistust pole kui sul :(
kes, kus, kui palju lahti lüüa oskab jäta oma teada
Pigi peab per*e minema!
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas kummist »

Alustame algusest.

Kui on vara, siis peab see olema kindlustatud. Et üldse kindlustada saaks või oleks kindlustusmakse mõistlik, peab olema sõlmitud valveteenuseleping. Kui need tehtud, siis pole ka asjad enam nii traagilised (kogenud korduvalt).

Paraku ei ole retsidiivsetelt tegelastelt mitte sittagi võtta ka teistes riikides ja ausalt öeldes mind ei lohuta kuidagi ka see kui tüüp kusagil kinni istub. Kinni peaks istuma need, kes on ühiskonnale ohtlikud, aga pikanäpu mehed vajaksid mingit muud lähenemist ja tõsi tuleks piirata ja rohkem jälgida nende liikumist. Vanglas õpivad ainult trikke juurde (v.a. üksikvangistus, aga keskmine tolgus ei ela psüühhiliselt seda üle ja pärast tuleb välja lollakamana kui sinna läks). Keeruline värk, häid lahendusi nagu ei olegi.

Omajagu aitaks kaasa ka see kui ühiskonnas leiduks üha vähem inimesi kes varastatud kraami ostaks - osaliselt on seda juba ka juhtunud, sest varastatud vara realiseerimine on keerukam kui oli see 90datel. Tegelikult peab iga liige siin ühiskonas mõtlema, et mis ta ära saab teha, sest suhtumine ... mina ju ei varastanud vaid ostan - ei vii kuidagi edasi. Või siis, et mina talitan ikka vanaviisi (ostan varastatud kraami jne.), aga vat riigi asi on pätte püüda - seni kuni mulle soodsalt kraami pakutakse on kõik hästi.

Eks seda omariigi asja ja peremehe tunnet on vaja meil kõigil arendada - rääkimata võimu juures olijatest, sest neil kiusatused rumalusteks veelgi suuremad (pane sa kits kärneriks) ja on nemadki ju meie hulgast.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas FlammablE »

Küsimus on initsiatiivi haaramises, mitte vajaduses igale sissetungijale piinarikast lõppu pakkuda. Loomulik, et kui keegi oma hoovivärava ära mineerib ja iga sündmuskohalt leitud tegelase koomasse taob, siis tulevad tagajärjed. Teine äärmus on kodus laliseda, et kõik on nagunii pekkis ja midagi ei olegi mõtet teha. Kusagile kahe äärmuse vahele mahuvad optimaalsed lahendused.

Mis puutub üldisemasse vargustega võitlemisse, siis paadunud sarivargad tuleks ikkagi isoleerida ning kodakondsuse puudumise korral lihtsalt riigist välja saata. Ühelt poolt õhutab varastama võimalus saada lihtsat tulu, sest hea hinnaga lähevad head asjad alati müügiks. Teiselt poolt ei ole varastel reaalselt mitte midagi karistuse osas karta.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2865
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas totu »

Naastes selle "mõttetu" 25ka juurde. 25x12=300; 300x10=3000. E. Miinimumpaketi (loe: kleebise kasutamise õiguse) eest tuleb võimuerakondade toetajatele välja käia 2500EURi ja riigikassasse 500EUR. Kui suur on tõenäosus, et 10 aasta jooksul viiakse ära 3000väärtuses kaupa (mõtlen tegelikku väärtust, mitte soetusmaksumust) selle raha endale jättes? Ja kui suur on tõenäosus, et turvaleping selle kauba allles jätab või äraviidud kauba tagasi aitab tuua. See küll füüsilise isiku seisukohast vaadartuna. Juriidilisel isikul tavaliselt kordades suuremad väärtused territooiumil ja riigikassat ei ole ka vaja täita (K/M tagastus). Näotu on, et needsamad turvafirmad toetavad erakondi, kes omakorda moodustavad valitsusi, kes omakorda on kohustatud oma kodanike huve kaitsma, sh. ohjama kuritegevust. E. kui valitsus oma tööga hakkama saab (turvafirmad teevad tegelikkuses ainult riigi poolt tegemata tööd, väiksemate võimalustega ja suuremate kuludega), võetakse pirukas suust ära. Suure pildina ei oleks meil vaja ühtegi turvafirmat, kui see resurss eraldada politseile, oleks pättide elu kordades keerulisem. Häire korral hüppab politseinik lähimast põõsast välja, viskab fööni pagasnikusse, lööb vilkurid peale ja kihutab kohale. Kusjuures saab politsei ka täiesti seaduslikult relva kasutada ja päti kohe puuri viia. Ainus probleem on, et keskmine inimene viib oma õnnetu hääle sellele, kes lubab madalamaid makse. Sellest rahast ei jää, paraku, eriti üle, et mittetulundustegevustega (turva, sotsiaal, haridus, meditsiin jne. jne.) tegelda. Siis ongi jaol eraturvafirmad, erakoolid, eralasteaiad, erakiirabi, erahaiglad, eratuletõrje, erapensionikindlustus jne. Kokkuvõttes maksame ikkagi kõik selle kinni aga seekord juba koos "era" marginaaliga ja ostame elementaarteenuseid ärilistel (minimaalsete kuludega maksimaalne tulu) põhimõtetel. Lihtne?
On siis vingumine vää? Kes arvab, et riik ei saa ju ka kõige eest hoolitseda- saab küll ja peab, selleks riik ongi.
Tehtud, mõeldud.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: Vargad ja valvega objektid

Postitus Postitas kummist »

totu kirjutas: Ainus probleem on, et keskmine inimene viib oma õnnetu hääle sellele, kes lubab madalamaid makse. Sellest rahast ei jää, paraku, eriti üle, et mittetulundustegevustega (turva, sotsiaal, haridus, meditsiin jne. jne.) tegelda. Siis ongi jaol eraturvafirmad, erakoolid, eralasteaiad, erakiirabi, erahaiglad, eratuletõrje, erapensionikindlustus jne. Kokkuvõttes maksame ikkagi kõik selle kinni aga seekord juba koos "era" marginaaliga ja ostame elementaarteenuseid ärilistel (minimaalsete kuludega maksimaalne tulu) põhimõtetel. Lihtne?
On siis vingumine vää? Kes arvab, et riik ei saa ju ka kõige eest hoolitseda- saab küll ja peab, selleks riik ongi.
1. Kas sa tõesti arvad, et ministeeriumid kasutaksid ülejäävat raha sihtotstarbel. Ei, suurendatakse amtenikearmeed, mitte politsei, meditsiini või päästetöötajate palagafondi.

2. On küll vingumine kui leiad, et selleks riik ongi. Riik ei saa ja ei pea kõige eest hoolitsema. Põhja-Korea on see koht kus riik KÕIGE EEST hoolitseb. Hoolitseb ka selle eest, et sa õigesti mõtleksid ja ennast õigesti väljendaksid - kõik on reglementeeritud ja milline turvaline elu!


Toon ühe kiire näite. Kõik fännavad skandinaaviat, right? Kas teil on kellelgi skandinaavias olles autos sees käidud? Näiteks sadama parklas? Kas teate, et politsei kohale ei tule?
Kas te teate, et te ei saa isegi inimesega rääkida, vaid teid teenindab tavaline kõnerobot (Mõrva või röövi koral vajutage üks, sissemurdmise või varguse puhul vajutage kaks).

Kui vajutate üks, siis saate otsa dispetšeri, aga kui vajutate kaks, siis tambitegi nuppe edasi kuni asi jõuab nii kaugele, et teiega tegeleb edasi kindlustust. Eestis tullakse kohale, tehakse pilti ja vajadusel võetakse ka mingeid asitõendeid kaasa kui neid peaks olema - kogesin seda just paar kuud tagasi.

Täna pn probleem selles, et kätesaadud vargad on kohe peale tabamist tänaval tagasi... siin on riik midagi tegemata jätnud. Riik ei pea kodanike varale teostama mehitatud valvet - selline loll jutt suhu tagasi. Ja niisamuti ei peaks riik resurssi raiskama fööniga põõsas passimisele kui mujalt asjad logisevad. Ma ei kiida praegust olukorda, aga see ootus, et riik vastutav kõige eest ja peab tagama kõike... sellist riigikorda olen ma korra näinud ja rohkem näha ei taha.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”