puulõhkuja

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas sirr »

Apelsin kirjutas:Sellise teed ju ise omale valmis,alla lükkad 15 tonnise tõstevõimega tungi,ja sa ei leia pakku,mida sa selleall katki ei saa.
noh, kui nii kaugel oled, siis asi see paar hüdrovoolikut, mootor ja pump sinna külge panna pole :mrgreen:
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas mudakas »

kerge öelda jah :mrgreen:
Elu on lill isegi mudas sõites
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas mudakas »

mina eelista kirvega madistada,saan kindlalt puruks notid
Elu on lill isegi mudas sõites
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas mudakas »

Eks aeg näitab kas hakkan endale midagi ehitama,aga targem on osta raha eest vamis puud.Olen metsas palju käinud,teate see on jube öö.Mõelge kui palju peab rabelema,et lõpuks küttepuu kätte saad. Käin tööl,seega ostan. :mrgreen:
Elu on lill isegi mudas sõites
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas usamosse »

Ajan vanale teemale natuke elu sisse.
Kas keegi oskab tuua välja mida oleks mõistlik eelistada kolmest masinast:
1) https://www.shoppa.ee/p/hecht-elektrili ... 56/4341358
2) https://www.bauhof.ee/aiakaubad/puulohk ... del-589397
3) http://www.tooriistamarket.ee/et/puulõhkuja-7t-alusega

Asjad mida ma märkasin - esimene on kuni 6T survega, parema jalusega kui teine, mis on kipaka jalusega, kuid silindri tagasikäik on soovi järgi fikseeritav, surve 6,5T (hiinlased on mõnes kohas väitnud et 7T) ja bauhofi garantii on 5 aastat. Kolmas on ka meie reklaamides 7T, kuid silinder tõukab otse, mitte ei tõmba läbi kahe külgvarda, nii et võrreldes teise masinaga on töökäigu lühendamine vist keeruline? Muidu mulle otse tõukav silinder ideeliselt istub rohkem. AWD kaubamärgi all on see masin Metabo kloon, tegelikult on ka Scheppach usa turule selle kerega 5T mudelit müünud.
Hinda vaadates on silma jäänud ka Hecht kaubamärk, mis olevat Tsehhi toode, kuid masinaid nähtavasti tehakse kõiki hiinas, lihtsalt kui on punast värvi, tuleb AL-KO ehk HomeLite, sinisest saavad tehtud Metabo ja Scheppach, kollasega AWD jne :).

On keegi nende massinate vastu huvi tundnud?
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas totu »

Üks tähelepanek praktikast:
Vanematel masinatel oli turvaelemendina kaks kangi, mida oli võimalik ühe käega vajutada ja isegi väga ebaturvaliselt sillata. St. sai ühe käega pakku paigal hoida, halge püüda jms. , uuematel on 1 kang ja mootori lüliti, ksjuures töötava mootoriga tagasi ei tõmba, e. tegelikult peab ka kahe käega asja aktiveerima. Hammastega paku hoidmine jms. muutub pikapeale tüütuks. Olen mõtelnud, et peaks mootori lüliti kangi otsa monteerima aga 220V painduva kaabliga tundub veidi ohtlikuvõitu.
Viimati muutis totu, K Dets 27, 2017 4:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas usamosse »

Olen sellele mõelnud ja otsinud lahendusi, üks on selline - https://www.youtube.com/watch?v=fNhJv6DKo74
Mina teeks selle jalaga vajutatava "pedaali" nii et toetuks vastasjala toru peale, näeks nagu viisakam, kuid võibolla on see lauajupp keeratuna kuhugipoole küljele isegi mugavam. Seda näitaks praktika ilmselt. Midagi analoogilist on ka automotofoorumis tehtud ja arutatud.
Relee tuleb vahele panna kui lisalüliti teha. Surunupp masinates ühendab kaks kontakti korraga, sellepärast. Saaks asendada ka ühe kontakti lülitamisega, kuid see ei pruugi olla turvaline kasutamise osas (rikke korral võib kere jääda pinge alla). Lisaks aitab relee hoida elus lisalüliti klemme, millest muidu käiks mootori käivitamisel päris hea amper läbi.
Töölaud ümber kone on ka ilmselgelt vajalik, kas täpselt peegel ümber silindri aga originaalid pole ükski mõeldud normaalseks tööks. Kui ma võtan sellise millel silinder avaneb noa taha, teen plate täpselt nii pika et täiesti väljas silinder jääb plate alla.

PS kahel viimasel masinal on pumbad suht samade võimsustega, aga erinevad hüdroõli kogused. AWD 7T on 2,4l, Scheppach 6,5T aga 3,5l. Ideeliselt oleks rohkem õli parem, seisab ehk jahedam ja ei rikne nii käppelt (kuigi mõlematel on juhendis "vahetage 150 töötunni järel") - kuid kas nendes masinates on see üldse mingi praktiline argument?
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas ahto42 »

Sattusin teemale peale.
Seoses selle lüliti ja kangiga masinaga... Isa mul installeeris heelbi/kangi üle lüliti, et vasaku reie nõjatusega veini/shampa kork vajutab mootori käima. Vasak käsi jääb hüdroheeblile ja paremaga saab sihtida halgu.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: puulõhkuja

Postitus Postitas totu »

Läksin lihtsama ja ebaturvalisema lahenduse peale- induktiivandur kangi "rummule" ja väike kontaktor mootori elektrikarpi. Mõned aastad on toiminud. Et siis kangi lõpuni vajutades aktiveerib anduri, mis tõmbab kontaktori kinni.
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”