Vaktsineerida, või mitte, selles on küsimus.

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, hulkur, kala, ennukas, Daniel, Moderators

Vasta
tcumen
Mudder

Re: Vaktsineerida, või mitte, selles on küsimus.

Postitus Postitas tcumen »

GC kirjutas:
R Sept 03, 2021 4:17 pm
Miks on siis vaja nii jõuliselt reklaamida kaupa, millel niigi lõputu turg taga on!?
Sest viimnekui sent peab liikuma õiget teed pidi.
v6sa
I live off from the mud

Postitus Postitas v6sa »

GC kirjutas:
R Sept 03, 2021 4:17 pm
...
Miks on siis vaja nii jõuliselt reklaamida kaupa, millel niigi lõputu turg taga on!?
Ma ei tea. Kas reklaamitakse?

Aga mingil põhjusel räägitakse ikka sellest, kui palju me vaktsiine saame. Me ei räägi sellest, kuidas saada vaktsiine odavamalt saati võimalusest panna vaktsiinide tootjad võistlema...

Samas tundub kuidagi väga keeruline saada ülemaailmselt erafirmad ja riigijuhid kõik ühte sammu käima... Aga võimalik see muidugi on. Mis muidugi tähendab ka seda, et me oleme nii sügavalt per$es omadega, et päästab vaid valge lina ja õige suund. Ning mingit võimalust kellelgi säärase massilise wandenõu kukutamiseks ei ole.

Auru välja lasta muidugi võib. Siin foorumis virtuaalselt minu peale plärtsuda on igal juhul parem, kui kassi, naist või lapsi peksta.
Krusa, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler

Postitus Postitas ahto42 »

X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõukurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
jaan mmc
I live off from the mud

Postitus Postitas jaan mmc »

Loodetavasti ei näe läbi lõustaka ka minu kirjutatut, kuivõrd see keskond ei võimalda minul, seda näha.
Et asi oleks võrdõiguslik siis olgu öeldud, et keelan Facebookil igasuguse enda intellektuaalse omandi kasutamise, sellele viitamise, jms.
Viimati muutis jaan mmc, N Sept 16, 2021 12:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler

Postitus Postitas Maaks »

jaan mmc kirjutas:
R Sept 03, 2021 8:11 pm
Loodetavasti ei näe läbi lõustaka ka minu kirjutatut, kuivõrd see keskond ei võimalda minul, seda näha.
See tundub olema sinu mingi personaalse seadistuse probleem - mul pole FB kontot, aga video on nähtav (vaadata sellegipoolest ei viitsinud), W10, Edge.
EDIT: Kuupäeva ei vaadanud - võib muidugi olla, et vahepeal on FB-s õiguseid muudetud :-)

Postitus Postitas jaan mmc »

Teadus tunnistab läbipõdemisel tekkiva immuunsuse lühiajaliseks... https://www.delfi.ee/artikkel/94832341/ ... line-toend Samas ise ei suuda oma täiendavaid kaitsesüste varsti enam kokkulugeda, ei tea mis pärast, kas järsku kiidetud vaktsiin(id) on ehk ebaõnnestunud ?
v6sa
I live off from the mud

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:
T Okt 12, 2021 4:39 pm
Teadus tunnistab läbipõdemisel tekkiva immuunsuse lühiajaliseks... https://www.delfi.ee/artikkel/94832341/ ... line-toend Samas ise ei suuda oma täiendavaid kaitsesüste varsti enam kokkulugeda, ei tea mis pärast, kas järsku kiidetud vaktsiin(id) on ehk ebaõnnestunud ?
Äää jura: üks süst pluss läbipõdemine või kaks süsti pluss võimalik kolmas, ei ole kuskilt loendamatu arv.

Sulle vist ei mahu pähe, et teadlased ei teagi kõike kohe ja sünniõigusega, vaid õpivad jooksvalt...
Krusa, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
GC
Fitting 44"

Postitus Postitas GC »

v6sa kirjutas:
T Okt 12, 2021 7:12 pm
jaan mmc kirjutas:
T Okt 12, 2021 4:39 pm
Äää jura: üks süst pluss läbipõdemine või kaks süsti pluss võimalik kolmas, ei ole kuskilt loendamatu arv.

Sulle vist ei mahu pähe, et teadlased ei teagi kõike kohe ja sünniõigusega, vaid õpivad jooksvalt...
Süstide osas olen nõus, aga teaduse osas küll mitte!
Õpitakse jooksvalt, aga teaduseks ei saa seda küll enne nimetada kui on "ära jookstud"... ja oma seisukohti suudetakse tõestada faktidega!
gaz fs 1
v6sa
I live off from the mud

Postitus Postitas v6sa »

Siis ootame inimkatse tulemusi vähemalt 40 aastat, kuniks esimeste katse ajal sündinute sündinute lapsed on saanud suguküpseks. Enne "ei ole ju teadus". Arvestades pandeemia alguseks märtsi 2020, siis sellise suhtumise korral on usutavaid tulemusi alles aasta lõpust 2060. Paraku nii kaua ei kannata oodata, elu tahab vahepeal elamist.

Palun lahkesti lugeda selle postituse tagumist otsa:
viewtopic.php?p=469086#p469086

Ma natuke püüdsin rehkendada, miks me praegu hakkame nägema mustreid, mis seni alles välja kujunesid. Ja needki võivad hiljem kontrollimisel osutuda müraks. Aga usklikke selle kõigega muidugi ei veena...

Järgnev pole mitte kellelegi konkreetselt, vaid üldiselt kõigile: kes kahtleb ja pole veel põdenud, palun vaktsineeri!

Kes on otsustanud ilma hakkama saada, palun ära saboteeri kinnitamata faktide levitamisega.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Kontakt:

Postitus Postitas eerik2 »

v6sa kirjutas:
K Okt 13, 2021 9:13 pm
Järgnev pole mitte kellelegi konkreetselt, vaid üldiselt kõigile: kes kahtleb ja pole veel põdenud, palun vaktsineeri!

Kes on otsustanud ilma hakkama saada, palun ära saboteeri kinnitamata faktide levitamisega.
Ma paluksin ka vaktsineeritutel kinnitamata fakte mitte levitatada.
Ilmselgelt on praeguseks näha, et haiguse raskuse kulg ja levik ei sõltu vaktsineerimisest vaid inimese enda tervislikust seisundist ja arukast käitumisest. Tuli tööle kolleeg, vaktsineeritu. Tõbise väljanägemisega, ütles, et on külma saanud. Töötasime rõõmsalt pool päeva koos. Kaks päeva hiljem selgus, et kolleegil koroona. No pidin siis karantiini jääma, vaktsineerimata, nagu olen.. Vaktsineeritud võisid tööl edasi käia. Ehk siis kes levitavad hetkel haigust? Just... vaktsineeritud. Aga sellest ei taheta rääkida.. pasundatakse, et ainult vaktsineerimata inimesed on viiruse levikus süüdi..

Teate, elage ise ja laske teistel ka elada. Kes tahab, vaktsineerib, kes tahab, mitte ja pole see kellegi teise asi.

P.S. üheksas päev karantiinis, sümptomeid pole, ei hakanud külge... Tegelt arvan, et olen juba ammu ilma sümptomiteta läbi põdenud. Peale covidi testi, lasen kohe ka antikehade testi teha.. Väike puhkus kulus ära, saab ühe jutiga kahe viimase toa remondi lõpuni teha. 😀

P.P.S. Ma ei usu, et maa on lapik.. ikka selline natuke loperguselt ümmargune 😀
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

eerik2 kirjutas:
N Okt 14, 2021 8:43 am
v6sa kirjutas:
K Okt 13, 2021 9:13 pm

Ilmselgelt on praeguseks näha, et haiguse raskuse kulg ja levik ei sõltu vaktsineerimisest vaid inimese enda tervislikust seisundist ja arukast käitumisest. Tuli tööle kolleeg, vaktsineeritu. Tõbise väljanägemisega, ütles, et on külma saanud. Töötasime rõõmsalt pool päeva koos. Kaks päeva hiljem selgus, et kolleegil koroona. No pidin siis karantiini jääma, vaktsineerimata, nagu olen.. Vaktsineeritud võisid tööl edasi käia. Ehk siis kes levitavad hetkel haigust? Just... vaktsineeritud. Aga sellest ei taheta rääkida.. pasundatakse, et ainult vaktsineerimata inimesed on viiruse levikus süüdi..

Teate, elage ise ja laske teistel ka elada. Kes tahab, vaktsineerib, kes tahab, mitte ja pole see kellegi teise asi.

P.S. üheksas päev karantiinis, sümptomeid pole, ei hakanud külge... Tegelt arvan, et olen juba ammu ilma sümptomiteta läbi põdenud. Peale covidi testi, lasen kohe ka antikehade testi teha.. Väike puhkus kulus ära, saab ühe jutiga kahe viimase toa remondi lõpuni teha. 😀

P.P.S. Ma ei usu, et maa on lapik.. ikka selline natuke loperguselt ümmargune 😀
Ka vaktsineeritud levitavad, raskelt põevad ja suure vaimu juurde lähevad vaktsineerimatud, valdavalt. Siit küsimus kõigile- kumb tahad SINA olla? Enda vastus on, et pigem levitaja kui põdeja. St. ei taha levitada ega põdeda aga kui ainult need valikud jäävad.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Kontakt:

Postitus Postitas eerik2 »

Ka vaktsineeritud põevad raskelt ja ka surevad. See on asi, mida ma ka oma postituses mainisin - põdemise raskus või kergus on täiesti individuaalne, ole vaktsineeritud või ilma. Mittekeegi ei tea, kas need raskelt haiged, keda ajakirjandus suure kisa saatel vaktsineerimata haigeteks kuulutab (jättes mainimata vaktsineeritud raskelt haiged ja mokaotsast mainides, et 'eile' suri kaks koroonahaiget, mõlemad vaktsineeritud) oleksid vähem raskelt haiged, kui nad vaktsineeritud on, ja ka vastupidi. Inimeste immuunsüsteemid on erinevad. Me ei hakka neid asju mittekuidagimoodi mittekunagi teadma. Võib tuua ka sadu näiteid, kus inimesed on ilma probleemideta koroona läbi põdenud. Järelikult on immuunsus olemas. Miks seda ühel või teisel pole, või miks see teatud põlvkonnal üldse kadunud on võiks uurida teadlased. Hetkel juba tunnistatakse, et läbipõdemine annab tugevama kaitse, kui vaktsiin.
Ja vastuseks küsimusele - kuigi välistasid selle, aga ikkagi on ka see variant - ma ei kavatse olla ei levitaja ega ka põdeja.
F-250XLT 7,3D
v6sa
I live off from the mud

Postitus Postitas v6sa »

eerik2 kirjutas:
N Okt 14, 2021 8:43 am

Ilmselgelt on praeguseks näha, et haiguse raskuse kulg ja levik ei sõltu vaktsineerimisest ...
Senine statistika näitab, et vaktsineeritute osakaal rasketest juhtumitest, kes satuvad haiglasse, on kordades väiksem. Seega mõjutab ikka küll.
https://www.err.ee/1608369858/talving-p ... ud-inimene

Väidetavalt (inimkatse on alles liiga vähe aega käinud) vaktsineeritud ka levitab vähem, kuivõrd viirusel ei õnnestu tema organismis nii edukalt paljuneda. Minu seniste teadmiste valguses loogiline ka.

Loodetavasti kuulud nende hulka, kes põdesid kergelt läbi ja oled seega saavutanud parima kaitse. Ma tõesti ei soovi kellelegi juhitavat hingamist, isegi mitte kõige paadunumale teadusevastasele. Sest varem või hiljem saab karma alati nad kätte ja isiklik kogemus on alati suurima mõjuga.
Kasutaja avatar
vai
True Off Roader!
Kontakt:

Postitus Postitas vai »

Be Young,Have Fun,Drink Offroad.

5132620
GC
Fitting 44"

Postitus Postitas GC »

Päris põnev kuulamine/vaatamine... mitu "äratundmise" hetke, alustades sellest palju haigusi kodus ahju kõrval läbi on põetud...!
gaz fs 1
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”