Maasturite laiused,ehk millised maasturid on laiemad kui 2m?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas elmarm »

Chervolet Blazeril on mul passis laius täpselt 2 meetrit.
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Hints
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: N Aug 14, 2008 6:21 pm

Postitus Postitas Hints »

Minu 2001 Tahoel on 2068
PriitV
Mudder
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 07, 2008 2:33 pm
Asukoht: Tallinn/Noarootsi

Re: Maasturite laiused,ehk millised maasturid on laiemad kui

Postitus Postitas PriitV »

ardi kirjutas:Äkki ma sain ise täna valesti aru ja jäi mul kuulmata,et jutt O3 ja O4 haagistest käis.Seadust lugedes on sul õigus.Jumal tänatud.Sain täna seetõttu niisuguse külma dushi.
Et külma dušši teepeal vältida ja ütleme, et E-kat on olemas ja elus tuleb igasuguseid asju tarida, siis lihtne meelespea:
mistahes reg.numbriga B-kat-auto haagis kuni 2.55 lai, sinna peale võib panna kuni 2.99 laia koorma (oluline paadihaagiste puhul!) aga siis vaja laia veose märgistus, see võib ilma märgistamata olla tagant üle 99 senti, spetsmärgistusega aga eriloata kuni 2 meetrit.

Miks ma seda kõike "unepealt" tean on see, et ka enne okt.2005 tuli mul vedada oma 2.50 laia purjekat passis sama laia O1 haagisega ning näiteks Astra pole teps mitte 2-meetrit lai... ja ka jahi masti asend peab olema täpne, et miilits riigiosakuid ei müüks. Õnneks on vaid korra kinni peetud (7.5 meetrit mast oli Astra katusel) ja sattus Politseinik olema, kes sai jutust aru, mitte ei löönud paragrafiga pead lõhki.
Muuseas, seda "kuni 99 senti üle" rikuvad enamasti kaatrimehed, kes veavad vurr sabas ja see veel ka transaasendis aga punase tule ja puna-valge tahvlikeseta. Rääkimata kuni 3 meetrit laia veesõiduki vedamisel puuduvast laia veose märgistusest. Paras aeg paar kuud ette mõelda neil, kel on sellist ülegabariitset vedu palju. Viimane kord mõõtsime Margus61'ga lauamaterjalile täpselt 99 senti kärul tagant üle, kuigi oht miilitsat kohata oli 0,01%.
nitropauk
Rookie
Postitusi: 17
Liitunud: E Aug 09, 2010 2:57 pm

Postitus Postitas nitropauk »

Küsiksin teise äärmuse kohta, ehk väga kitsaste maasturite kohta.

Konkreetselt tekib küsimus kui vaadata Terrano II/ Maverick masinale otsa, et kas ta kummuli ei lähe mitte liiga kergelt?
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Postitus Postitas raulex »

nitropauk kirjutas:Küsiksin teise äärmuse kohta, ehk väga kitsaste maasturite kohta.

Konkreetselt tekib küsimus kui vaadata Terrano II/ Maverick masinale otsa, et kas ta kummuli ei lähe mitte liiga kergelt?
Vaata Terrano I ,see ju lausa lapik.Terrano I ja II on tehnikalt 90% sama/sarnane,seega vahe ainult keres.
Seega max sadakond kilo raskust paarkümmend cm kõrgemal ei tohiks väga suurt rolli mängida.
Tehas lubab Terrano II-le mälu järgi 46% külgkallet.Mina oma Terrano II pole igatahes pea viie aasta jooksul kummuli saanud.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4654
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Kiiu Torni Landcruiser KZJ 70 on 210cm lai. Müügis on ta kah.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”