Ohutusvarustus autos!

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
6likunn
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: P Veebr 10, 2008 12:40 pm
Asukoht: saku lähedal tühermaal

Postitus Postitas 6likunn »

yanekk kirjutas:Kustuti paanika on ka suurde ajakirjandusse jõudnud.
[url]http://wPäästekeskuse Järvamaa päästeosakonna juhataja Janar Kärner ütles, et esmast teavet kustuti kasutuse kohta annab kasutusõpetus. «Tuleb splint ära tõmmata, suunata juga tulekoldesse ja vajutada päästikule,» õpetas ta.
ww.postimees.ee/?id=84203[/url]

Minu teada pole võimalik enne juga juhtida - kui ei ole päästikule vajutatud!!! :twisted:
Raua laut!
Kasutaja avatar
OnuMel
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: N Juul 31, 2008 3:46 pm
Asukoht: Kilulinn ja selle ümbrus

Postitus Postitas OnuMel »

6likunn kirjutas:
Minu teada pole võimalik enne juga juhtida - kui ei ole päästikule vajutatud!!! :twisted:
Ilmselt on siin mõeldud, et "ära vaata vooliku otsast sisse, kui päästikut vajutad". Maailm on ju täis poolemõistuselisi ja neid peab iseenda eest seaduse ja eeskirjadega kaitsma. ;)
Kasutaja avatar
klaPP
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 152
Liitunud: T Juul 08, 2008 1:33 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas klaPP »

al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Jälle kiilub mul kinni.
Võtsin ette 2005 aasta ADR koolituse konspekti:
autos asuv tulekustuti, kuulub kontrollile ja taatlemisele iga kahe aasta järel. ADR puhul igal aastal. Oli see varem nii ja võiks ka nüüd olla, aga:
http://tamrex.struktuur.ee/530

Kusjuures mul veel 2007 taadeldud kustutid bussis ja neil kaheks aastaks kleepsud peal.
marguso
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: P Okt 12, 2008 7:10 pm
Asukoht: Raplamaa-Tallinn

Postitus Postitas marguso »

kui kustutile mõjub vibratsioon, niiskus jne on kontroll vastavalt sm-i määrusele iga aasta. lihtsalt seadust luges-tõlgendas su adr-i koolitaja valesti.

ja autos ju mõjuvad need tegurid. paadis, laeval, õues jne.

et su autos on kontrollklebis 2 a peale pandud :D tuleneb tõenäoliselt sellest, et kontrollija ei teadnud kuhu sa selle kustuti paned. oli näiteks tegemist 6 kg-ga.
suzuki Kingquad. Polnud paha pill. YamahaGrizzly 700. Hea asi. Mulle meeldib.
Kondimurdja
Rock Crawler
Postitusi: 615
Liitunud: K Veebr 21, 2007 11:28 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kondimurdja »

...aga kui mul on mitmel 2kilosel ja ka ühel 6kilosel kustutil surve välja läinud/ära kadunud/null siis, kas tasub lasta neid täita või parem osta uus :roll:
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

marguso kirjutas:kui kustutile mõjub vibratsioon, niiskus jne on kontroll vastavalt sm-i määrusele iga aasta. lihtsalt seadust luges-tõlgendas su adr-i koolitaja valesti.

ja autos ju mõjuvad need tegurid. paadis, laeval, õues jne.

et su autos on kontrollklebis 2 a peale pandud :D tuleneb tõenäoliselt sellest, et kontrollija ei teadnud kuhu sa selle kustuti paned. oli näiteks tegemist 6 kg-ga.
Oskab äkki keegi selle määruseni juhatada, sest leidsin ka vanad autokooli eksami piletid (ca. 1999-2001), milles märgitud 2a nõue.
410
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 197
Liitunud: N Juul 07, 2005 10:02 pm
Asukoht: Viimsi Statoili "naaber",nüüdsest Nõmme

Postitus Postitas 410 »

Kondimurdja kirjutas:...aga kui mul on mitmel 2kilosel ja ka ühel 6kilosel kustutil surve välja läinud/ära kadunud/null siis, kas tasub lasta neid täita või parem osta uus :roll:
ei ole küll ametlik, kuid mina lasin oma kustutil kompressorist surve sisse et miilitsa onule näidata (autosi kustutanud tööalaselt 10 aastat)
Chevrolet G30 van 6,2D V8
Chevrolet K30 6,2D V8
GMC Safari AWD
Jeep Commander
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Kustutist

Postitus Postitas Kalamees »

Kustutitel ka mingi ekspluateerimise iga ka 10 aastat või see sõltus margist. Käisin enda oma kontrollimas ja öeldi et viimane aasta siis võid rukkisse visata.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

al kirjutas:Oskab äkki keegi selle määruseni juhatada, sest leidsin ka vanad autokooli eksami piletid (ca. 1999-2001), milles märgitud 2a nõue.
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=616710

NÕUDED ESMASTELE TULEKUSTUTUSVAHENDITELE JA NENDE VAJADUS


25. Kui vaatlusel tulekustuti rikkeid ei ilmne ja tootjapoolne juhend ei näe ette lühemat perioodi, korraldab tulekustuti (sealhulgas ka müügiloleva) valdaja hiljemalt kaks aastat pärast tulekustutil märgitud valmistamise kuupäeva tulekustuti esimese kontrollimise. Kui tulekustutile mõjub niiskus, vibratsioon või muu kahjustav mõju, kontrollitakse seda ühe aasta pärast. Järgnev kontroll viiakse läbi sama sagedusega.
Kondimurdja
Rock Crawler
Postitusi: 615
Liitunud: K Veebr 21, 2007 11:28 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kondimurdja »

410 kirjutas:
Kondimurdja kirjutas:...aga kui mul on mitmel 2kilosel ja ka ühel 6kilosel kustutil surve välja läinud/ära kadunud/null siis, kas tasub lasta neid täita või parem osta uus :roll:
ei ole küll ametlik, kuid mina lasin oma kustutil kompressorist surve sisse et miilitsa onule näidata (autosi kustutanud tööalaselt 10 aastat)

Aga mina ei taha neid täita sellepärast, et miilitsale näidata vaid sellepärast, et kindlustada oma auto töötava tulekustutiga. :wink:

...nii et, kuidas siis on, kas uued osta või lasta ära täita?
marguso
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: P Okt 12, 2008 7:10 pm
Asukoht: Raplamaa-Tallinn

Re: Kustutist

Postitus Postitas marguso »

Kalamees kirjutas:Kustutitel ka mingi ekspluateerimise iga ka 10 aastat või see sõltus margist. Käisin enda oma kontrollimas ja öeldi et viimane aasta siis võid rukkisse visata.
rukkisse ei pea viskama. 1 kg-se küll, sest järgnev ei tasu ära :D

pulberkustuti survetest 10
vahtkustuti 3 a
Co2 iga 5 a tagant

ja maksab see orienteeruvalt 250 kr
suzuki Kingquad. Polnud paha pill. YamahaGrizzly 700. Hea asi. Mulle meeldib.
Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

täna päästis mul mitme suurema kodus oleva kustuti olemasolu olukorra, kuni päästjate saabumiseni õnnestus nendega olukord kontrolli all hoida ja suuremat kahju vältida. nii autosse kui koju ikka nii suured kui võimalik, see investeering võib end vägagi ära tasuda.

igatahes sügav kummardus päästeametile, kes jõudis kohale kiirelt ja tegutses minu hinnangul väga asjalikult. minutite küsimus, mil oma jõust poleks enam piisanud.

kui sellega võrrelda politseid, kes samalaadselt minu kui maksumaksja najal elab ja vegeteerib/parasiteerib... ptüi!
(mul ntx kogemus, et sama distantsi pealt kulus politseil kunagi kohalejõudmiseks kordades rohkem aega.)
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
Kasutaja avatar
pets9555
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 169
Liitunud: T Aug 14, 2007 7:36 pm
Asukoht: Viljandimaa, Rapla, Läänemaa metsad

Leek Kapoti all!

Postitus Postitas pets9555 »

Tere,

Juhtus siis selline lugu, et Mercury Sable kapoti all hakkasid sõidu ajal põlema küünlajuhtmed. Mootor kuum ei olnud, töötas igati normaalselt, kuni selle hetkeni kui jõud kadus ja asi põlema läks. Põlema läksid ka ainult salongi poolsed kolm küünlajuhet (mootor on tal risti ees). Äkki keegi oskab pakkuda mis oli selle põhjuseks?

Tulekustuti peab olema autos!!! Mina olen ka olnud alati nii kõva mees, et mul seda ikka vaja ei lähe ja mis selle kilosega ikka ära teha. Õnneks läks nii, et esimene auto, kes pidama sai tõi kohe oma kustuti, enne kui enda oma sai leitud. See kord lihtsalt vedas, et auto maha ei põlenud, oli vaid väike leek, aga kellel veel pole kustutit, see ikka pangu käe-jala juurde. Väike kustuti võib päästa nii mõnegi auto ja elu!

Pets@nüüd usun tulekustuti vajadusse 110%

Terv.
Chevy Blazer S-10, 4.3 sport
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas Külahull »

Lisaks,et see kilone on ilmselgelt liiga vähe. Kui 6kilone jookseb 14-18 sekiga tühjaks ja esimesed ca 3 sekki läheb juba sihtimise peale,siis mida rääkida kilosest!! Lisaks kui on põhjendatud kahtlus tulekahju olemasolust, siis kapotti MITTE avada, vaid lasta kustuti sisu iluvõre ( mitte otse läbi radika ) või muu ventilisatsiooniava kaudu mootriruumi! Kapoti avamine on surmaotsus autole!
Igal endast lugupidaval inimesel võiks olla siiski veoautodel kasutatav 2 kilone kustuti, sest nagu kõik eksperdidki tunnistavad, ei suudeta seda 1 kilost koldesse suunatagi kui see juba tühi.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”