Toyota vs Patrol

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
tibutibuke
Off Roader Wannabe
Postitusi: 24
Liitunud: P Mär 21, 2010 10:45 pm

Toyota vs Patrol

Postitus Postitas tibutibuke »

Tervist

Ma sooviks osta endale maasturit Aga ei oskagi nüüd valida, silma on jäänud 2 isendit nimelt: Nissan Patrol 3.0 116kW ja Toyota Land Cruiser 3.0 R6 120kW.
Auto kasutus eesmärk on matkamine, vahest ka treileri vedamine. Ehk keegi oskab kohe nende 2 auto kohta midagi rääkida?
Toyota tegemistega olen siin foorumis kursis. Patroli kohta ei ole infot leidnud.
Toyota puhul teeb murelikuks see, et kuulutusse on kirjutatud, et käigukast hakkab mõnikord järsemal kiirendamisel libistama. Kas see on koht kus peaks olema eriti tähelepanelik? Või on see lihtne asi mida saab korda teha ?
TARGAD andke nüüd nõu. Mida siis valida või millest hoiduda.


Patrol: https://www.auto24.ee/soidukid/3646808
Toyota: https://www.auto24.ee/soidukid/3453317
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Toyota vs Patrol

Postitus Postitas Landy »

Patrol Y61 kaopti all olev 3,0L ei ole just liga heas kirjas oma töökindluse poolest. teadjamad on sellele hellitusnimeks "käsigranaat"andnud.
LC95 puhul saad sa kahjuks kaubaga kaasa sõltmatu esisilla (Patrolil talasild) ja ära mädanud tagadifri mootori.

Mõlema auto puhul tuleb hoolikalt kontrollida, kas raam ja kere ka metalli sisaldavad või koosnevad ainult värvist ja mudast.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Toyota vs Patrol

Postitus Postitas amevier »

LC95 sõltumatu esisild, kui orikad jupid õigesti küljes, on päris vintske ja matka jaoks piisab. Aga soetama peaks korras auto. Vanem 92kw mootor on kauem likviidne ja lihtsam.
Patroliga 3.0 ma isegi käisin matkal, aga julge tunne ei olnud. Suht jama, kui kuskil kodust kaugel plahvatab.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 838
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

Re: Toyota vs Patrol

Postitus Postitas Jünger »

Sellise toyota kapoti alt sa meie regioonis R6 mootorit ei leia.
Mina valiksin mercedese ;)


Kaspar
Mudane aastast 2005.
Mercedes G; Samurai; Defender 90, Defender 110, CJ-8
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Toyota vs Patrol

Postitus Postitas totu »

Matkamiseks ikka Toyota, seda on harjutud, igal mandril, remontima. St. remondivõimekus ja varuosad kõikjal olemas.
Aga kui muretuks sõitmiseks........
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Toyota vs Patrol

Postitus Postitas CaveMan »

Inimene tahab autot matkamiseks. Miks kahjuks sõltumatu esisild ja miks parem talasild? Ma julgeks arvata, et antud vajaduste kohaselt võiks eelistused just vastupidi olla.
Landy kirjutas:
K Veebr 09, 2022 2:07 pm
LC95 puhul saad sa kahjuks kaubaga kaasa sõltmatu esisilla (Patrolil talasild) ja ära mädanud tagadifri mootori.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Toyota vs Patrol

Postitus Postitas totu »

CaveMan kirjutas:
L Veebr 12, 2022 1:13 am
Inimene tahab autot matkamiseks. Miks kahjuks sõltumatu esisild ja miks parem talasild? Ma julgeks arvata, et antud vajaduste kohaselt võiks eelistused just vastupidi olla.
Landy kirjutas:
K Veebr 09, 2022 2:07 pm
LC95 puhul saad sa kahjuks kaubaga kaasa sõltmatu esisilla (Patrolil talasild) ja ära mädanud tagadifri mootori.
Mitte, et see kellelegi peaks korda minema aga isiklikult eelistan matkamiseks täissõltumatut vedrustust, vaikset rehvi (võimalik päästmine jääb vintsi mureks) ja elektroonilisi (mugavus)lisasid. Traktoriga võib ju Raplasse sõita, Riiga juba ei viitsi ja Rooma ei ole nõus. Vedrustus laguneb kulumise või millegi vastu sõitmise tagajärjel, esimene on ennetatav, teine välditav ja ei ole need talasillad nii pommikindlad midagi, kui talal üks hoob kõveraks sõita, on 2 ratast viltu, sõltumatul ainult 1 :D . Erinevaid maasturimatka saateid vaadates ei ole näinud olukorda, kuhu ma ei julgeks oma tõsteta, lehmaninadega, minna. Poole ukseni vette sõitmise, mitme tuhande kilomeetri kaugusel kodust, välistab kaine mõistus, mitte auto suutlikus.
Aga see, et Toyota juppe leiab kõikjalt ja neid ka vahetada osatakse, on argument.
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”