Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Quixy
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: L Okt 12, 2013 5:10 pm
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas Quixy »

Tere!

Sain eelmise aasta suvel 2 nädala jooksul proovida 1. põlvkonna facelift Dacia Dusterit 1.5 dCi 81 kW mootoriga ning üldiselt jättis ta mulle hea mulje. Vaid mürasummutus tundus veidi nigel olevat, sest nii 70-ga sõites oli sõidumüra juba päris korralikult kosta, et pidi raadio volüümi tunduvalt tõstma. 4x4 süsteem tundus täitsa muhe, 1. käik on hea lühike ja kasutatav põhimõtteliselt ka aeglustina ning kliirens tehasest 200 mm, mida saaks põhimõtteliselt vajadusel vedrutõstega paar cm kergitada. Samuti ei jäänud hätta ta täislastis piduritega haagise vedamisega. Passi järgi näitab 1500 kg (piduritega), aga tundus, et oleks suuteline ka rohkem järgi võtma. Sai proovitud ka mingil määral Männiku karjääri lähistel liivas sõita ning Duster vedas end sealt ilusti läbi. Samuti muus osas jättis see isend endast väga soliidse mulje. Seoses praeguse lumerohke talvega tekkis nüüd endalgi soov järgmiseks autoks Duster soetada (plastikurohkus pole minu jaoks probleem :D).

Ostetav Duster võiks olla pigem 1. gen (soodsama hinnaga), paremal juhul ka 1. gen-i facelift. Kindlasti on välistatud esiveolised ning teiseks arvan, et minusugusel, kes sõidab enamasti kuni 15 km otsi ning 70% linnas, oleks mõistlik pigem bensiinimootoriga isend võtta. Ehk siis mootor oleks sellisel juhul 1.6 77 kW. Muret teeb aga see, et sellel mootoril on väänet vaid 148 Nm, mille saavutab alles 3750 RPM juures. Võrdluseks olgu toodud, et eelnevalt mainitud diiselmootoril on väändemoment 240 Nm, mille saavutab ka oluliselt madalamatel pööretel nagu diislitele kohane (1750 RPM). Lisan veel juurde, et minu praegusel Škodal, mis esiveoline, on väänet 250 Nm ning selle saavutab ta 1500 pöörde juures ning see ei tundu tänasel päeval enam väga võimekas.

Palun andke nõu ka selles osas, mida Dusteri puhul pigem jälgida (plaan osta eraisikult). Vaatasin auto24.ee arvustust, kus Väino Laisaar ütles, et poolteljed kipuvad sellel isendil kiirelt väsima ja võiksid tugevamad olla, aga kas on veel midagi, millele rohkem tähelepanu pöörata vaja?

Lisan veel nii palju, et plaanin Dusteriga haagist vedada võibolla max 4 korda aastas, kuid kuna elan kohas, kus teinekord lumehooldusega on nagu ta ikka kipub olema, siis teinekord oleks vaja pere teisi autosid (Octaviad) trossiga lumest välja aidata. Samuti on plaanis teinekord ka off-road matkasid ette võtta. Ning küsimus sellest lähtuvalt olekski, et kas see 1.6 77 kW mootor oma suhteliselt tagasihoidliku väändemomendiga jääb pigem lahjaks ning tuleks ikkagi eelistada diislit? Diisli puhul kardan kõige rohkem seda, et oma lühikeste otstega linnas + sagedaste külmkäivitustega suudan selle mootori korralikult tuksi keerata.


Olen väga tänulik kui saate jagada oma kogemusi erinevate Dusteri mootoritega või siis lihtsalt hääd nõu anda ;)
.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas honkomees »

Mul oli 2016. a. diisel-duster ja sellega olin põhimõtteliselt rahul. Praegu on tütre käes. Mootor OK, vedas päris heaste, probleeme ei olnud, muid muresid/rikkeid masinal ka ei olnud, ei hakka rääkima põhimõttelistest puudustest a' la kehv heliisolatsioon, kehv kliimasüsteem (ei soojenda piisavalt ja ei jahuta piisavalt) vms. Minu sõitude juures (2x60 km päevas min) oli diisel igal juhul etem kui bens. Puhta linnaautona ei oska öelda, kui kiiresti õnnestub pekki keerata ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas Landy »

Mõned aastad tagasi sai ühe metsfirma tellimusel tehtud nende inimestele maastikusõidu koolitust. Grupis oli 2 masinat AT rehvidega, 2 tavalistega. Ronis see putuaks ikka uskumatustest kohtdest läbi ja ületab ka päris korraike raave nagu nalja. Valmistsime koolitusrja ette, aga sai neile liiga lahja, õppe eesmärgilil ühtegi kinni sõita ei õnnestundki ( oli plaan õpetada kineeltilise köie ja muude käepäraste abivahendistega päästmist).
Kodanikud ise olid väga oma igapäevatöös masinate ja nende sooritusvõimega rahul, kuid asinus mida kurtsid oli see, et paksu lumes piklat möllates kuumneb nelikveosüsteem üle ja tahab vahepeal puhkust.

Tänasel päeval on jaemüügist saadavala nii tõstesrajad, ku vinsti pigaldus komplektid ja erinevad põhja kaitsed.
Türgis näiteks on väga populaarne tõsist off-roadi teha ja isegi on eraldi võistlusklass neile.
https://www.youtube.com/channel/UCRNpaa ... z-hbhkkeHA

Kui valida,siis 1,5 Diisel ja üleaeglustatud I-käiguga kastiga ( 6-käiguline).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Quixy
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: L Okt 12, 2013 5:10 pm
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas Quixy »

Tänud kogemuste jagamise eest. Seda ma just lootsingi kuulda, et masin läheb läbi ka sealt, kust seda absoluutselt ei usuks. Massilt ka suht kerge teine (tühimass 1300 kg ringis). Ja kindlasti läheks loosi 6-käiguline, sest 5-käigulisel seda aeglusti-efekti pole nagu Landy mainis. Aga kas seal metsas muidu müttasite ka diislitega ja just selle 1.5 dCi 81 kW?
Hetkel on tõesti turul ka diislit rohkem pakkumisel just 4x4 hulgas ning kuna peretuttaval sama mootoriga Duster, siis on lootust talt loodetavasti sel aastal veidi parema hinnaga saada. Ehk siis suutsite mind ikkagi selles osas ümber veenda, et diislit ei ole põhjust karta.

Bensiinika poole pealt kahju muidugi, et autolevi.ee lehel ühtegi Dusterit rendiks pole. Mõni a24 müüja muidugi tuleb lahkelt vastu proovisõidu koha pealt, aga vaevalt ta 2 nädalat mul seda poris/lumes/liivas testida (lõhkuda) laseks :D.
.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas honkomees »

jaan mmc kirjutas:
P Jaan 30, 2022 10:58 pm
... 1. gen. miski diisel ja see on jahimehest omaniku küll suuremate viperusteta teeninud. Kuidas see lühiksteks sõitudeks sobiks ei tea aga probleemset kübemefiltrit sel vist pole. ...
mina ei tea generatsioonidest midagi, mu oma 2016. a. ja sel igatahes dpf täitsa olemas aga probleeme ei tekitanud, siiani. Õli vahetasin 2x tihedamalt kui hooldusvälp ja ainult täpselt tehase soovitatud markeeringuga.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas v6sa »

Duster ei ole kuskilt otsast see auto, mille puhul rääkida suutlikkusest või kütusekulust. Eriti linnas lühikesi otsi uisutades. See on "lihtalt auto", täiesti tarvitatav selline.

Per$e maas saab edasi, sisse ei saja, hooldus on olemas. Prantsuse sugupuu lööb vahetevahel välja, aga neist apsudest osatakse nüüd juba mööda minna. Tallinnas on Lear olemas, mujal on hõredam.

Mainest on parem, aga võrreldes Škodaga on tagasiminek mugavuses ja suutlikkuses. Kuigi möönan, et mugavus on suuresti personaale tagumendi küsimus :mrgreen:

Linna lühikesi otsi saagima võtaks ikka bensuka. On muretum. Maastikul saab lahjat mootorit alati kompenseerida füüsika ja ettenägelikkusega. Kui pidevalt makskoormaga käru ei vea, siis need mõned korrad saab ilmselt hakkama ka sidurit ära tapmata.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas Landy »

Quixy kirjutas:
E Jaan 31, 2022 1:29 am
Tänud kogemuste jagamise eest. Seda ma just lootsingi kuulda, et masin läheb läbi ka sealt, kust seda absoluutselt ei usuks. Massilt ka suht kerge teine (tühimass 1300 kg ringis). Ja kindlasti läheks loosi 6-käiguline, sest 5-käigulisel seda aeglusti-efekti pole nagu Landy mainis. Aga kas seal metsas muidu müttasite ka diislitega ja just selle 1.5 dCi 81 kW?
Hetkel on tõesti turul ka diislit rohkem pakkumisel just 4x4 hulgas ning kuna peretuttaval sama mootoriga Duster, siis on lootust talt loodetavasti sel aastal veidi parema hinnaga saada. Ehk siis suutsite mind ikkagi selles osas ümber veenda, et diislit ei ole põhjust karta.

Bensiinika poole pealt kahju muidugi, et autolevi.ee lehel ühtegi Dusterit rendiks pole. Mõni a24 müüja muidugi tuleb lahkelt vastu proovisõidu koha pealt, aga vaevalt ta 2 nädalat mul seda poris/lumes/liivas testida (lõhkuda) laseks :D.
Sügavalt kahju, et me seda koolitust ( maastiku elemnte) videosse ei võtanud, sest meil mõlmeal logendu off-road hunil koolitajana tõmabs koolituse käigus ikka karbi täista lahti, kuidas see putukas maastikul liikus. Kindlasti üks tigedaima maastukusõidu võimekusega linnkaid, eriti selle raha eest. Olid jah 1,5 Diislsid meestel.
Mul endal 1,5L diisel mootoriga Logan MCV ja mulle selle mootori dümnaamika väga meeldib. Kaasegse mootori kohta hakkab üllatavalt madal pöördega juba vedama ja on võimline ka tühikäigul edukalt masinat liigutama. 2WD masina kohat on see suurepärase maastiku läbimis võimega.
DSCN0429.JPG
DSCN0429.JPG (438.36 KiB) Vaadatud 1196 korda
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas honkomees »

Landyga diiselmootori koha pealt täitsa päri, läbivuse osas jään kergelt eriarvamusele, alt tükivad tal maastikul nt sumpad ära pudenema isikliku kogemuse najal, ei olnudki maastik vaid metsatee ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas Landy »

honkomees kirjutas:
E Jaan 31, 2022 6:47 pm
Landyga diiselmootori koha pealt täitsa päri, läbivuse osas jään kergelt eriarvamusele, alt tükivad tal maastikul nt sumpad ära pudenema isikliku kogemuse najal, ei olnudki maastik vaid metsatee ...
Väljalaskesüteem on asi , mis paraku jah linnam,asturitel, kõige haavatavan. Kuigi ka sinna on väidletvalt mingeid abivahendid välja mõeldud.
Mina olen enda 2WD masinal maastikl kolm kord põhjapleki puruks saanud ja eks karterikaiste ning stangege alaosa tappa saanud. Duster õnks jupi maad parema kliirentsiga , kui Logan MCV ning koos tõstega seda enam.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas ahto42 »

1.6 bens lihtsalt on jõuetu ja sinna ei saa midagi parata. Duster pole küll emotsiooni auto, aga diisli vääne vs bemsuka puss ja seda alles kõrgrtel pööretel.
Lisaks diislitel saab ka chipiga asja paremaks teha.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ostuabi: Millise mootoriga Duster osta?

Postitus Postitas v6sa »

ahto42 kirjutas:
E Jaan 31, 2022 10:59 pm
1.6 bens lihtsalt on jõuetu ja sinna ei saa midagi parata.
...
Üldiselt nõus, aga esimeses postituses on ju linnasõidust, lühikestest otstest ja paljudest külmkäivitustest juttu. See pole küll kasutus, mida nüüdisaegne diisel (no tegelikult ükski diisel) kaua taluks.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”