Aku Cherokeele (vintsiga)

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

tuono
Off Roader Wannabe
Postitusi: 20
Liitunud: P Juul 05, 2015 8:33 pm

Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas tuono »

Vaja uut akut Cherokee XJ-le (4.0), kuna viimasel vintsimisel väsis aku liiga kiirelt.
Hetkel peal Varta Blue Dynamic E24 - 70Ah, 630A.
Loogiline variant tundub Optima Yellow/Blue akud, aga nende kohta veebist palju negatiivset, kui tootmine Mehikosse viidud.
Odyssey ka kiidetud, aga valik meie turul pea olematu.
Mis võiks olla järgmine hea alternatiiv?
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas uputaja »

Tee oma kaabeldus kõiksepealt korda. OR juhtmetest ja oksiidis pistikutest ei mahu vool läbi.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas LR90 »

tuono kirjutas:
E Dets 27, 2021 6:59 pm
Vaja uut akut Cherokee XJ-le (4.0), kuna viimasel vintsimisel väsis aku liiga kiirelt.
Hetkel peal Varta Blue Dynamic E24 - 70Ah, 630A.
Loogiline variant tundub Optima Yellow/Blue akud, aga nende kohta veebist palju negatiivset, kui tootmine Mehikosse viidud.
Odyssey ka kiidetud, aga valik meie turul pea olematu.
Mis võiks olla järgmine hea alternatiiv?
Lisaks "uputajale", et vaata ka oma generaatori seis üle.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas puhvel »

Ja kui tõesti uut akut vaja siis mina leidsin siit foorumist kunagi soovituse, et Poola Znaider akud on ok.
Vist õigekiri veidi vale aga olen neid kolmele või neljale masinale ostnud ja pole põhjust viriseda siiani.
Paar tükki neist miski 5-6 aastat toiminud.
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas v6sa »

Sznajder: https://akukeskus.eu/tm/sznajder/

Ilmselt parima hinna-kvaliteedi suhtega on järgmine akupoe sooduspakkumise aku. Siis korraliku akupoe, kus on ikka käive taga, et mingi poolkuivanud vahvli otsa ei satu.

Kui kaabeldus korras ja genekas akut ikka laadida jaksab, siis on elusast happeakust rõõmu tükiks ajaks. Optima peamine eelis on separaatorisse immutatud elektrolüüt ja keritud purgid - kummuli autos ei koole kuiva kätte ära. Hinna-kvaliteedi suhe ratastel autos on aga halb - kallis on.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas puhvel »

PS alati laen uue ostetud aku enne paigaldust korralikult täis.
Kunagi ei tea kaua kuskil ladudes vedelenud on ja kaugeltki mitte kõik edasimüüad ei viitsi sellega tegelda.
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas v6sa »

puhvel kirjutas:
T Dets 28, 2021 3:39 pm
PS alati laen uue ostetud aku enne paigaldust korralikult täis.
Kunagi ei tea kaua kuskil ladudes vedelenud on ja kaugeltki mitte kõik edasimüüad ei viitsi sellega tegelda.
Märkus õige.

Olen kõiki oma ostetud akusid nutilaadijale tutvustanud ja nad kõik on tahtnud tunde kudrutada.

Ei lae neid akusid seal virnas keegi. Hea, kui enne väljaandmist kliendi rahustuseks multimeeter klemmidele visatakse (Renovaaris seda tehakse).
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 535
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas Kalill »

Peale suuremat vintsimist ja ka niisama hoolduse korras tuleks iga paari kuu tagant akut laadida.

Sznajder on minu tutvusringkonnas sõimusõna... Minul isiklikult kaks halba kogemust.

AD annab praegu oma akudele 5.a garantiid :D
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas puhvel »

Kalill kirjutas:
T Dets 28, 2021 10:53 pm
Peale suuremat vintsimist ja ka niisama hoolduse korras tuleks iga paari kuu tagant akut laadida.

Sznajder on minu tutvusringkonnas sõimusõna... Minul isiklikult kaks halba kogemust.

AD annab praegu oma akudele 5.a garantiid :D
Saad sa jee seda garantiid nii palju, lõpuks öeldakse, et su genekas ei lae näiteks õieti ja olemas :)
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas v6sa »

Kalill kirjutas:
T Dets 28, 2021 10:53 pm
Peale suuremat vintsimist ja ka niisama hoolduse korras tuleks iga paari kuu tagant akut laadida.

Sznajder on minu tutvusringkonnas sõimusõna... Minul isiklikult kaks halba kogemust.
...
Ja milles need kogemused seisnesid?

Ainus akumark (mitte segi ajada tootjaga), mille kohta mul ei ole ühtegi kaebust kõrvu kostnud, on Salama. Sest neid enam ei toodeta (aga ühel hääl tuttaval veel on toimiv isend). Kõiki teisi tootjaid keegi kirub. Mis on ootuspärane, kuivõrd praagiprotsent on igal tootjal olemas. Ning sellele lisandub inimeste järjest lisanduv pohhuism ja labane teadmatus, mis üsna õrna kohtlemist eeldavat happeakut lihtsalt lõhub.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas beginner »

puhvel kirjutas:
T Dets 28, 2021 3:39 pm
PS alati laen uue ostetud aku enne paigaldust korralikult täis.
v6sa kirjutas:
T Dets 28, 2021 9:49 pm
Olen kõiki oma ostetud akusid nutilaadijale tutvustanud ja nad kõik on tahtnud tunde kudrutada.
Kalill kirjutas:
T Dets 28, 2021 10:53 pm
Peale suuremat vintsimist ja ka niisama hoolduse korras tuleks iga paari kuu tagant akut laadida.
/---/
AD annab praegu oma akudele 5.a garantiid :D
Küsiks ka, et milline on see hea laadija kodukasutuseks? Ja kas on tõepõhi all väitel, et need nutilaadijad ei lae akut päris täis ja trafolaadija ikka parem - seda ütles üks akupood.

AD ja Bosch akudel oli vanasti sama sisu. Mõni vana Bosch on küll hästi kestnud, kuid see kogemus ilma vintsita masinate peal.
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 535
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas Kalill »

Q7 peal sai poole aastaga otsa (paar aastat tagasi), LC80 üks aku (ca 8a tagasi)vähem kui aastaga ära. Teiste meeste halbu kogemusi ei hakka kirja panema. Hankooki akud tõid ka pahased klienid uksetaha.

Eks see ole joppamise küsimus. Kunagi sõber ostis uue täiesti tundmatu nimega aku. Geneka rikkega jäi auto jäi teeäärde ja aku külmes ümmarguseks. Tõstisn sooja, laadisin täis ja sai ajutiselt Vivaro peale tõstetud. Kolm aastat minu käes ja kaks generaatori riket elas üle, ühe korra tuli Türilt ilma laadimata koju ja teine kord sõitsin 210km soomes ilma generaatorita, kohale jõudes läks veel ilusti käima ka.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas v6sa »

beginner kirjutas:
K Dets 29, 2021 11:32 am
...
Küsiks ka, et milline on see hea laadija kodukasutuseks? Ja kas on tõepõhi all väitel, et need nutilaadijad ei lae akut päris täis ja trafolaadija ikka parem - seda ütles üks akupood.
...
Kõige parem laadija on see, mis parajasti akut laeb:)

Trafolaadijatel pole häda midagi, kui kasutajal on nutti neid õigesti pruukida (ja suuremad piisavalt vara maha korjata!). Olin pikalt C-Tekide rahulolev kasutaja, aga seoses paari järjestikkuse seletamatu surmaga kolisin üle 7 A Victroni peale ja hetkel olen rahul. Nutilaadija võib olla aeglane ja mannetu, aga sellega on väga raske akut loojakarja saata. Millise valmistaja kleepsud konkreetsel isendil täpselt peal on, ei paista suurt rolli mängivat.

Sellel on juhtmed hästi paigutatud ja hea riputuskonks: https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Prod ... _sirius_8a.

4A OnRoadi "nutilaadija" teeb tühjale akule ka elu sisse, aga vähegi kehvema/vanema aku puhul võib ka veateateid anda. Mul on õnnetus kahte säärast ajuti pruukida ja eks need ühed hädapätakad ole. Külmaga murduvate juhtmete pärast üritas üks koos autoga maha põleda... Aga odav oli ka - pakkumises 18 € ja selle raha eest on asja küll.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 535
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas Kalill »

Ctec 5A on ca 8 aastat toimetanud, töökojas kasutuses ja liskas sõprad tuttavad laenavad..

NOCO pidi ka hea olema..

Täiesti tühja aku saab teise akuga laadima. Recovery funktsioon on mõnele vanale akule päris tuntavalt eluvaimu sisse puhunud.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Aku Cherokeele (vintsiga)

Postitus Postitas LR90 »

Kas keegi Varta akut ka kasutab?
Mu Volvo 745 eelmiine aku kestis 15 a, siis eelmine sügis esimeste külmadega enam käima ei läinud.
läksin Rakveres Varta müüa jutule, näitasin Karantiikaarti ja palusin samahead akut.
Vaatas karantii kaarti ja ütles, et selliseid enam ei tehta, sain võimsama ja mahukama.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”