O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas MustVälk »

Tere

Tööalaselt on kogemust mul vaid profi firmade aparaatitega: Kemppi, Esab ja Fronius.

Järsku kellelgi on seisma jäänud mõni korralik selline pealkirjas mainitud keevitus ja on nõus ära müüma.

Poodide hindadest olen teadlik ja muid müügikohtade pakkumisi olen vaadanud, aga:

1. Poes on kas odavama otsa omad mida ei soovitata isegi kodukasutajale.
Või järsku kellelgi on head kogemust kas näiteks mõni neist Mig'ina kõlbab: Telwin, Astor, Bester, Easymig või Maximig

2. Järelmüügis mõni korralik Mig mis pigem proffidele ja mul ei ole niisuurte aparaatidega midagi teha. :)

3. Või küsimus kolm järsku kellelgi on head kogemust kas näiteks mõni neist Tig'ina kõlbab: Telwin, Astor, Bester
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas uputaja »

Vaata Everlaasti toodangut. AC/DC tig toimib neil heasti ja kodukasutuseks jääb ka ülegi.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas MustVälk »

uputaja kirjutas:
K Sept 29, 2021 8:19 pm
Vaata Everlaasti toodangut. AC/DC tig toimib neil heasti ja kodukasutuseks jääb ka ülegi.
Tänud info eest. Veel üks firma mille kohta ma ei teadnud, aga nende AC/DC keevitus on kenasti minu hinnaklassis.
https://everlastwelders.eu/product/powertig-200dv/
Või pigem gramm kallim võtta?
https://everlastwelders.eu/product/powertig-210ext/


Aircom pakkus samade näitajatega aparaati Astor 200 DP AC/DC 1700 eest.
Kodulehele nad väga ei panusta seepärast on mul pakkumine küsimise peale.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas uputaja »

MustVälk kirjutas:
L Okt 02, 2021 8:23 pm
uputaja kirjutas:
K Sept 29, 2021 8:19 pm
Vaata Everlaasti toodangut. AC/DC tig toimib neil heasti ja kodukasutuseks jääb ka ülegi.
Tänud info eest. Veel üks firma mille kohta ma ei teadnud, aga nende AC/DC keevitus on kenasti minu hinnaklassis.
https://everlastwelders.eu/product/powertig-200dv/
Või pigem gramm kallim võtta?
https://everlastwelders.eu/product/powertig-210ext/


Aircom pakkus samade näitajatega aparaati Astor 200 DP AC/DC 1700 eest.
Kodulehele nad väga ei panusta seepärast on mul pakkumine küsimise peale.
Minul oli EXT255 vesijahuga. Pigem vtax EXT mudeli.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas tt75 »

MustVälk kirjutas:
L Okt 02, 2021 8:23 pm
uputaja kirjutas:
K Sept 29, 2021 8:19 pm
Vaata Everlaasti toodangut. AC/DC tig toimib neil heasti ja kodukasutuseks jääb ka ülegi.
Tänud info eest. Veel üks firma mille kohta ma ei teadnud, aga nende AC/DC keevitus on kenasti minu hinnaklassis.
https://everlastwelders.eu/product/powertig-200dv/
Või pigem gramm kallim võtta?
https://everlastwelders.eu/product/powertig-210ext/


Aircom pakkus samade näitajatega aparaati Astor 200 DP AC/DC 1700 eest.
Kodulehele nad väga ei panusta seepärast on mul pakkumine küsimise peale.
Mul sõbral on see javac astor 200 dp ac/dc.Oli minu kasutuses 1,5 a ja sain selle alut proovides karantiiremonti.Muidu keevitab küll ja on hea lihtne aparaat lisaks peal impulss reziim (mida ma kasutasin päris palju)Täpselt sama aparaat ainult nimi ja värv teine , on ka RKR -seadmetes müüdav ja peaaegu sama hinnaga
https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/t ... lekt-13854
Ilmselt on sul aparaadi ostmisel määrav hind?Muidu võiks ju osta näiteks "EWM tetrix 230 ac/dc puls"
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas MustVälk »

Pigem jah tuleb leida hinna ja kvaliteedi vaheline ala üles.
Keevituste otsimine on läinud ammu 700 hinnaklassist 1700 hinnaklassi. :)
Otseselt ma teenus tööd sellega ei tahaks teha. Mul põhitöö olemas ja elujooksul palga eest keevitanud omajagu kilomeetreid juba.

Aga mul kodus vaid üks projekt ootab keevitust ja seda enne kevadet ei ole vaja.
Selle projekti jaoks piisaks ka täitsa suvaliselt 300 eurisest migist ehk. :D
Aga ei teagi. Võibolla ostangi stokkerist sellise väikse 300 eurise mig'i ja käristan oma asja kokku ja muu kokku kogutud raha panen mootorratta lubadele ja võtan kevadel asisema ratta tööle ja tagasi sõiduks.
Ehk siis toredaid mõtteid on palju, aga raha on vähe! :( Ära ei suuda otsustada midagi, aga samas teha tahaks kõike.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas tt75 »

No siis juba rendi ,kui üks asi vaja kokku käristada.Ma isiklikult arvan et tööriist on ikkagi ost pikemaks eluperioodiks. Ja näiteks sellist aparaati nagu mul sõbral (javac astor) ma kohe päris kindlasti ei oleks ostnud Vaid ostsin Kemppi mastertig 335 ac/dc tööstusvooluga pilli ja pakub see iga kasutuskord töötegemisest rahuldust(täna sai näit. 500mm läbimõõduga toru elektroodiga kokku lastud)
Nende 300 eur-iste aparaatidega (ennem tasuks proovida)võid sa näha hulganisti k..pi ja siis kaob keevitamise isu päris ära! Aga no eks sa paned ise oma prioriteedid paika
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: O: Mig/Mag või Tig (AC/DC) Keevitus kodukasutuseks

Postitus Postitas MustVälk »

tt75 kirjutas:
E Okt 11, 2021 11:44 pm
No siis juba rendi ,kui üks asi vaja kokku käristada.Ma isiklikult arvan et tööriist on ikkagi ost pikemaks eluperioodiks. Ja näiteks sellist aparaati nagu mul sõbral (javac astor) ma kohe päris kindlasti ei oleks ostnud Vaid ostsin Kemppi mastertig 335 ac/dc tööstusvooluga pilli ja pakub see iga kasutuskord töötegemisest rahuldust(täna sai näit. 500mm läbimõõduga toru elektroodiga kokku lastud)
Nende 300 eur-iste aparaatidega (ennem tasuks proovida)võid sa näha hulganisti k..pi ja siis kaob keevitamise isu päris ära! Aga no eks sa paned ise oma prioriteedid paika
Jepp. Eks näis mis prioriteedid kevadel esimesed on. :)
Hetkel on 2000 juba koos niiet võibolla suudan isegi selle 1700 keevituse osta ja rattaload ka kevadel ära teha. :)
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”