Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
cuum
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Apr 30, 2013 3:37 pm

Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas cuum »

Tervist
Olen ustava igapäeva liikuri otsingul. Tundub et selleks on küll väga vale aastaaeg, ning keegi headest masinatest hetkel loobuda ei soovi, kuid Äkki leidub ikka kedagi.Soovin leida head toorikut või siis valmis toodet millega muretult aastaid liigelda, ilma et peaks mõtlema kas masin ikka peab vastu ja saab läbi ette sattuvatest teelõikudest.
Eelnevalt omanud mk2 lühikese kerega pajerot väikese tõste ja mudakatega, viis enamikesse sihtpunktidesse,kuid ikkagi oli nagu midagi puudu.
Sellest tulenevalt sooviks nüüd leida:

Pika kerega,minimaalse roostega, võib olla ka korrastatud kerega.
Vähemalt 3 l mootoriga,(eelistatult diisel või lpg )
Kannataks sõita 200 km otsi ilma et pärast eluisu kadunud oleks.
Ning samas kannataks metsaradu avastada.( väljavedaja kraavide vallutamine pole eesmärgiks)
Mida lihtsam ja pommikindlam seda parem.
Piduritega haagise veovõimega vähemalt 2500kg
Hinnaga kuni 4000

Otsingutega kiiret pole, kuid ausa ja hea masina puhul võin ka nv jooksul järgi tulla.
h.v
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: R Jaan 29, 2010 5:06 pm

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas h.v »

autoga seotud ei ole, lihtsalt jäi silma pärast selle postituse lugemist. Hinda arvestades vaevalt, et ta ideaalses korras on aga võibolla on hea toorik https://www.auto24.ee/used/3468397
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas puhvel »

Unistuste autu otsingul, kui selline on olemas tahaks ka teada ja osta :)
XC 70
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas raulex »

Pajero 3 3,2D super select kastiga vastaks tingimustele äkki?
Põhjakaitse+korrorioonitõrje+korralik hooldus on kindlasti vajalikud eeldused pikaealisuseks.
cuum
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Apr 30, 2013 3:37 pm

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas cuum »

puhvel kirjutas:
L Jaan 16, 2021 5:07 am
Unistuste autu otsingul, kui selline on olemas tahaks ka teada ja osta :)
Ega kui ei otsi, ning unista, ei ole väga suur tõenäosus et midagi üldse leiaks :D
raulex kirjutas:
L Jaan 16, 2021 5:49 am
Pajero 3 3,2D super select kastiga vastaks tingimustele äkki?
Põhjakaitse+korrorioonitõrje+korralik hooldus on kindlasti vajalikud eeldused pikaealisuseks.

Oskate äkki soovitada kust sellist korraliku leida? Enamus mis müügis lihtsalt peeneks lastud ja kui suured remondi arved silmapiiril siis müüki lükatud.
Sellised "värskemad" mitsud mootori ja elektroonika probleemide rikkad kuulujuttude järgi ja seni kuidagi õnnetud tundunud.
cuum
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Apr 30, 2013 3:37 pm

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas cuum »

Kui toorik on hea siis pole mul isiklikult midagi investeerimise vastu. Aga kui tegemist on ülehinnatud raipega mis kohe peale ostu sussid püsti viskab ja sinna sõiduki ostuhind veel otsa tuleb laduda...

Hetkel pole ühtegi masinat silmapiiril millel näeks potentsiaali, kuid kui keegi teab kedagi, kellel Võib tekkida müügisoov siis otsiks selliste inimestega kontakti.

Nt mõni Land Cruiser 90, 4 Runner, Patrol? Äkki isegi Fontera või mõni muu selle sugulane? Eeldusel et tegemist ei ole täielikult oma elu ära eland isenditega.

Äkki on mu soovid liiga suured sellise hinnaklassi kohta ja tuleb finantsi juurde tekitada?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas TiitR »

cuum kirjutas:
K Jaan 20, 2021 5:27 pm
Kui toorik on hea siis pole mul isiklikult midagi investeerimise vastu. Aga kui tegemist on ülehinnatud raipega mis kohe peale ostu sussid püsti viskab ja sinna sõiduki ostuhind veel otsa tuleb laduda...

Hetkel pole ühtegi masinat silmapiiril millel näeks potentsiaali, kuid kui keegi teab kedagi, kellel Võib tekkida müügisoov siis otsiks selliste inimestega kontakti.

Nt mõni Land Cruiser 90, 4 Runner, Patrol? Äkki isegi Fontera või mõni muu selle sugulane? Eeldusel et tegemist ei ole täielikult oma elu ära eland isenditega.

Äkki on mu soovid liiga suured sellise hinnaklassi kohta ja tuleb finantsi juurde tekitada?
Ja miks see kodanik Raulex-i pakutav Pajero 3 siis nii vastukarva on, et lausa sõna "korralik" on rasvaseks tehtud? Oled autot näinud vms? :roll:
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas raulex »

Mina siiski Pajero 3 ei paku, ostsin ise omale hoopis.
Aga turul liigub enam vähem korralikke isendeid alla 3 tuhande euriga.
Kõrgsurvepumpa remondib (no kui tõesti katki läheb) jaan mmc ja annab tööle aastase garanti ka.
Mugav on ,jõudu on ,roostetab japsidest pigem vähe.
Vaatan praegu,et veovõimeks on vaja 2,5 tonnist haagist, mul oli vaja 3,5(kompromissina 3,3) tonnist, seega valikut pisut rohkem.
Minul jäid sõelale ainult Touraeg, Pajero ja Patrol(odavamatel raamid olematud).
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas totu »

Pajero tasuks ehk lõunast tuua, kui plaanis pikemalt pidada.
Rattalaagrid ja kütusepaak/-torud (koos sellega kaasnevate hädadega) vast suuremad mured aga lõunamaistel isenditel peaks selle viimasega OK olema. Mootor veab veendunult, tõsi annab sellest ka häälega märku, eriti haagist vedades. Vahekast on suurepärane, 4x2, asümmeetriline 4x4, lukus 4x4 ja aeglusti. Tagasilda sai erinevaid lukkusid (reduktoreid müüakse sümboolse hinnaga ja vahetus pigem lihtne) aga tavakasutuses piisab täiesti "elektroonilisest lukust". Stabiilsuskontroll toimib suurepäraselt. Reeglina on autod heas varustuses. Kuluosad laialt saadaval ja väga mõistliku hinnaga. Nii igaks juhuks veel- auto on kandevkerel ja täissõltumatu vedustusega, seega torni toorikuks ei sobi. Kui kedagi peaks huvitama, kulu tuleb mul 10, suure haagisega 16+ l/100km. Aga kui pool milli sõitnud ja aukliku põhjaga isendeid vaadata, võib jääda küll mulje, et s...t auto.
Nt. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... f52925ce5d
Tehtud, mõeldud.
xcmh
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 07, 2019 9:39 pm

Re: Soovin leida pikaajalise igapäevaliikuri

Postitus Postitas xcmh »

Mõned aastad tagasi mul olid samad tingimused ja hinnaklass, cuum, ja lõpuks jäi sõelale üks lühikese kerega ja väikese tõstega 3.2D Pajero mk3.

Absoluutselt universaalne liikur, see oli mugav linnas, maanteel, metsarajal, radadeta metsas. Rüüpas stabiilselt 9-10 l/100km, seda ka kerghaagise, põhjakaitsme ja vintsiga. Vedasin sellega ka 2-3t koormaid (6m palgid), aga haagise tasakaal peab olema paigas, muidu suhteliselt surmasõit. Samas selle mugavuse hinnaks on unibody ja igas nurgas iseseisev veovõll ja vedrustus, ehk siis see pole nii robustne, kui võiks tahta. Samas koostekvaliteet on hea, näiteks uksekaardid käivad maha ja peale korralikult ja seal all ei ole mingi õudus.

Selle tagaistmed käivad igasse asendisse, enamasti olid need mul ette volditud ja pagasiruumis oli mitu tööriistakappi. Kui reisijaid oli vaja vedada, siis täismõõdus inimesed mahtusid ilusti taha istuma ja neile on ette nähtud ka oma konditsioneeriseaded. Samuti on selle juures äge, et esi- ja tagaistmed moodustavad alla krutituna magamislavatsi.

Nagu teised juba kirjutanud, siis saatuslikuks sellele masinale on rooste. Masendav on see, et korraga laguneb nii kere kui ka mootor, sest kütusepaagi toru rooste jõuab kõrgesurvepumbani ja selle remont on suurusjärgus 1-2k. Kui oleks värskelt lõunast tulnud isend, siis ma tõsiselt kaaluks selle uuesti ostmist, korrosioonitõrje tegemist ja kõrgsurvepumba vahetuse raha "kõrvale panemist".

4Runner ei saa ametlikult vedada 2500 AFAIK. LC 90 proovisin ära ja Pajero oli mõnusam sõita tugeva mootori pärast. LC 120 oli veel parem, aga sellega omad vead + hind. Äkki D-max?
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”