Uut kastikat?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

Olen uue auto otsingul, peaks olema kastikas ja võimalikult väheste lisade ning abilistega. Soovitavalt pika kasti ja lühikese kabiiniga, neid vist meile ei toodagi. Hea oleks ka kõrge profiiliga rehvidega ehk mitte 18+ tollised veljed 60-65% kõrgusega, vaid 15-16'' ja 75-80%. Praegu olen uurinud, et enamikule ei saa ka enam alla panna. Veel oleks hea asi lahtise keskdifriga neliveo võimalus, kui naine või lapsed rooli trehvavad.
Oma lemmikut Isuzut enam ei saanud suvest saati ja uus pidi tulema viimase peal tehnika ja hinnaga, seega ei sobi. Praegu on soodukas L 200-l, aga mul pole aimu selle plussidest ja miinustest, eelkõige huvitab vastupidavus elik ei taha igasugu pisiasjade pärast 100+ km kaugusele sõita esindusse ja üldse ei arva, et auto peaks garantiiajal peale korralise hoolduse esinduse abi vajama. Isuzu oli selline, kas Mitsult võib sellist vastupidavust oodata?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas maksipoiss »

Kirjelduse põhjal otsid ikka vana kastikat :)
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas totu »

honkomees kirjutas:
R Okt 09, 2020 10:26 pm
Olen uue auto otsingul, peaks olema kastikas ja võimalikult väheste lisade ning abilistega. Soovitavalt pika kasti ja lühikese kabiiniga, neid vist meile ei toodagi. Hea oleks ka kõrge profiiliga rehvidega ehk mitte 18+ tollised veljed 60-65% kõrgusega, vaid 15-16'' ja 75-80%. Praegu olen uurinud, et enamikule ei saa ka enam alla panna. Veel oleks hea asi lahtise keskdifriga neliveo võimalus, kui naine või lapsed rooli trehvavad.
Oma lemmikut Isuzut enam ei saanud suvest saati ja uus pidi tulema viimase peal tehnika ja hinnaga, seega ei sobi. Praegu on soodukas L 200-l, aga mul pole aimu selle plussidest ja miinustest, eelkõige huvitab vastupidavus elik ei taha igasugu pisiasjade pärast 100+ km kaugusele sõita esindusse ja üldse ei arva, et auto peaks garantiiajal peale korralise hoolduse esinduse abi vajama. Isuzu oli selline, kas Mitsult võib sellist vastupidavust oodata?
Mitsu võiks ikka parem olla. Tasub uurida, kus neid kokku pannakse, D-Max id tulid ilmselt mõnest kohalikust opeli tehasest. Jaapanis tehtud autodelt võiks loota paremat kvaliteeti.
Tehtud, mõeldud.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

Mu teada tulevad jaapani kastikad pea kõik Taimaalt, ka mu Isuzu on sealt. Vist ainult Nissanil on siseturu tarbeks väiksem tehas Jaapanis.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:
L Okt 10, 2020 5:27 pm
Mu teada tulevad jaapani kastikad pea kõik Taimaalt, ka mu Isuzu on sealt. Vist ainult Nissanil on siseturu tarbeks väiksem tehas Jaapanis.
Navaraid (D40) näiteks toodeti näiteks nii Tais, kui Hispaanias. Minu oma on Taist.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas totu »

Nii ongi, võtan sõnad tagasi. Ehk valdavalt tulevad kõik Taist
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas Landy »

Mitsubishide müük lõpetatkse peagi ära Euroopas.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas amevier »

honkomees kirjutas:
R Okt 09, 2020 10:26 pm
Olen uue auto otsingul, peaks olema kastikas ja võimalikult väheste lisade ning abilistega. Soovitavalt pika kasti ja lühikese kabiiniga, neid vist meile ei toodagi. Hea oleks ka kõrge profiiliga rehvidega ehk mitte 18+ tollised veljed 60-65% kõrgusega, vaid 15-16'' ja 75-80%. Praegu olen uurinud, et enamikule ei saa ka enam alla panna. Veel oleks hea asi lahtise keskdifriga neliveo võimalus, kui naine või lapsed rooli trehvavad.
Oma lemmikut Isuzut enam ei saanud suvest saati ja uus pidi tulema viimase peal tehnika ja hinnaga, seega ei sobi. Praegu on soodukas L 200-l, aga mul pole aimu selle plussidest ja miinustest, eelkõige huvitab vastupidavus elik ei taha igasugu pisiasjade pärast 100+ km kaugusele sõita esindusse ja üldse ei arva, et auto peaks garantiiajal peale korralise hoolduse esinduse abi vajama. Isuzu oli selline, kas Mitsult võib sellist vastupidavust oodata?
Mitsul L200 vähemalt mingi aeg tagasi oli keskdifriga nelivedu olemas, et naised-lapsed jne...

Huvitav, kummal pool on kardaan...?
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

totu kirjutas:
L Okt 10, 2020 5:02 pm
Mitsu võiks ikka parem olla. ... D-Max id tulid ilmselt mõnest kohalikust opeli tehasest. Jaapanis tehtud autodelt võiks loota paremat kvaliteeti.
Sa vist mõistsid valesti, mu D-Maxi kvaliteet viimase peal, probleeme pole praktiliselt olnud, näen kuidas jahikaaslaste samavanad nissani kastikad pidevalt remondis käivad, rangerid samamoodi. Hiluxid on nagu kestnud aga tolle aja omad olid ebamugavad, tõelised traktorid. Aga vot Mitsusid tutvusringkonnas pole olnud, ei tea mingit statistikat ega kogemust.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas GC »

Kõik on suhteline...!
Mul Nissan Navara NP300 2009... Jaapani vin koodiga.
Nüüd esimest korda 300 000 jooksul olin paar päeva jalamees... arvasin ise, et peaks mootori keti ära vahetama!
Täna vist Jaapanis toodetud kastiautot väga pole!
gaz fs 1
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

GC kirjutas:
L Okt 10, 2020 10:53 pm
...
Mul Nissan Navara NP300 2009... Jaapani vin koodiga.
...
NP300 on teine tera, just nimelt see nö vana Nissan PickUp mida Jaapani turu jaoks edasi toodeti (Samas kui mujale Navara paska hakati surama) ja kriisiajal uuesti ka mujale müüma hakati. Mõtlesin seda osta 2009 aga proovisõidul hakkas hirmsasti häirima vastu gaasijalga käiv käigu või oli see vahekasti kang, ma nimelt sõidan jalad laiali. Teise poole rooli jaoks ju kast tehtud.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas v6sa »

Paraku ei saa Sa täna osta uut vana kastikat. Valida saad uute toodete vahel, mis on toodetud linnainimese vajaduste järgi raamatupidamise range järelvalve all turunduse suuniste alusel.

Mina sama lähteülesande puhul võtaks tootmisest maha mineva mudeli, mida on õpitud remontima (ja millel oleks suuremad lastehaigused välja roogitudki ehk) ja oleks sellega õnnelik. Su kiidetud D-Maksi vist enam ei leia kusagilt uuena...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas maksipoiss »

Novembris peaks saama siis uut länkari mootoriga Hiluxit proovida :cheers
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas amevier »

Mul jäi suu lahti, kui küsisin uuema "lambanäoga" Hiluxi omanikult, kui palju passis tühikaal on. Vaatas passi ja ütles 2200...
Peaaegu Y61 kaalus.

Hiluxi tühikaalu ajalugu ca:
kuni 1989 oli 1500+
kuni 1998 oli 1700
kuni 2005 oli 1800
edasi 1800+
ja nüüd siis 2200+

Kõik äärmiselt ökoloogiline.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas Landy »

jaan mmc kirjutas:
P Okt 11, 2020 12:42 pm
Landy kirjutas:
L Okt 10, 2020 7:46 pm
Mitsubishide müük lõpetatkse peagi ära Euroopas.
Jaga palun täpsemat infot mida tead, mingeid uudiste viiteid jms.
Venes valiti uus L 200 kuuldavasti aasta kastikaks.
Kes Soome keelt ei valda, saab kasutada Google tõlget.
-------------
4x4 Maailma
8 August

Aikaisemmin oli puhetta Mitsubishin poistumisesta Euroopan markkinoilta, silloin ei ollut tietoa aikataulusta. Nyt on ja aikataulu yllätti kaikki. Ensimmäisenä poistuu Outlander -mallisto kokonaisuudessaan myös Outlander PHEV. Viimeiset Outlanderit laivataan Eurooppaan Thaimaasta syyskuussa 2020. Lokakuussa laivataan viimeiset erät ASX ja Eclipse Cross -mallistosta. Space Star/Mirage ja L200 pickup jatkanevat vuoden 2021 loppuun. Nuo kolme lopetettavaa SUV-mallia ovat vain merkinneet valtaosaa myynnistä jälleenmyyjille. Sanomattakin on selvää, että jälleenmyyjät ovat raivoissaan Euroopassa Mitsubishin aikataulusta ja tiedottamisesta. Myös L200 kopion eli Fiat Fullbackin valmistus on jo lopetettu Mitsun tehtailla Thaimaassa. Vanhoja muistellen ja niitä kultaisia vuosia, kun Evoilla voitettiin kaikki ja Pajero oli ylivoimaisesti myydyin maasturi Suomessa. Ehkä timantit eivät sittenkään ole ikuisia.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”